522
Arnold Schwarzenegger Forever
  • Csaba
    #442
    Ez az időparadoxon. Ha tudnád, hányszor elfilóztam ezeken a dolgokon... Ezért sci/fi, mert igazából nem létezhet időutazás, mert egy ellentmondás mindig lesz. (Talán a Vissza a jövőbe c. film mutatta be úgy, ahogy esetleg ha létezne, hogy nézne ki: tehát hogy ha visszamész az időben, és megváltoztatod a múltat, utána visszautazol a jelenbe, a dolgok teljesen megváltoznak emiatt.)
    De pl. azt sosem fejtegette senki, hogy milyen hatással van az a jövőre, hogy az első részben Schwarzi több, mint 30 embert mészárol le. Ez a 30 ember milyen szerepet töltött volna be a jövőben?
    Ennek csakis 1 magyarázata van: Amit Connor is mondott: A jövő nem végleges...
    A dolgok több idősíkban léteznek: Egyikben van háború, a másikban nincs. Ezt én úgy értelmezem, hogy mindig az a jövő aktualizálódik, amibe éppen "belepiszkáltak". Tehát alapesetben Connor meg sem születhet, mivel Reese csak jóval később születik. De mivel visszajön az időn, az a jövő fog realizálódni, hogy Connor megszületik. Bonyolult dolog, de Reese mond egy nagyon lényeges dolgot az első részben, mikor Sarahnak próbál magyarázni: Egy lehetséges jövőből jöttem! Itt a lényeg.
    De ha olvastad a T2 filmről készített könyvet, akkor ezt egész jól megmagyarázza Sarah Connor gondolatmenete, amikor átgondolja az egész elméletet az időutazásról. (A filmben természetesen ez nincs benne, ezért is szeretem a könyveket, mert az több dolgot magyaráz meg)
  • Bucser
    #441
    Inkább már párhuzamos univerzumokról van szó mivel Első részben minden gyökér nélkül a Skynet csak úgy létezik. 2. részben a Skynet egy számítástechnikai és hadi cég. Míg a 3. részben a Skynetnek egy katonai kutatás nyomán kifejlesztett szuperszámítógépet hívnak... HOgyisvanez???
  • Waterhorse
    #440
    Az, hogy Connor-nak ki az apja csak apasági tesztel bizonyítható. Kétségtelenül mindenki azt hiszi, hogy a jővőböl visszaküldött csávó a faterja, de ezt teljes bizonyosággal nem mondhatjuk.

    A másig dolog pedig, hogy a Skynet a terminator chipjéből jött létre. Na ezt sem állíthatjuk 100%-osan boztosra egy alternatív cselekvényfolyamban.
    Úgy értem annak a segítségével alkották meg a skynet-et a kialakult helyzetben, de azt nem tudhatjuk biztosra, hogy anélkül mi történt volna, előfordulhatott volna, avagy sem, hogy a terminator chip nélkül létrejön a skyinet? Ezt nem tudhatja senki, és az is lehet, hogy igen.
  • Vlala #439
    Nézek is. Azt legalább értem.
    Csaba: igen, az első részben a Skynet visszaküld egy terminátort, hogy ugyan nyírja már ki Connort, mert kellemetlen a jelenléte. Erre Connor visszaküldi a barátját, hogy védje meg az anyját, és ő lesz az apja. Tiszta sor, "szódával elmegy...".
    A másodikban a gépek nem tanulnak, megint visszaküldenek egy fémlöttyöt, hogy ki kéne csinálni Connort. Erre Connor visszaküld egy Terminátort, ami megvédi őt kicsi korában, eltünteti a régi Terminátor nyomait, és megakadályozza, hogy a Termibnátorból kiszedett chipből Skynet legyen, ami nem lenne, ha nem küldték volna vissza.
    A gép mindig a legkönnyebb utat keresi, a Terminátorok is eléggé logikusan döntenek a film során. Ezzel szemben elég bagatell az, hogy a majd' mindentudó Skynet nem nukleáris sugárzással vagy agresszív vegyifegyverrel küzd az e tekintetben elég gyenge emberek ellen, hanem egyenként akarja őket lepuffantani. Tudjuk be annak, hogy emberek programozták.
    De ha emberek progizták, akkor hogy is jön ide a Terminátorból kiszedett chip meg az időutazgatás?
    A Szeress Most!-on jobban eligazodok, pedig csak hármat láttam belőle...
  • Hentes Bill #438
    na az ilyen nézzem rajzfilmeket :D
  • Csaba
    #437
    Miért? a 2 nagyon is jól viszi tovább az első rész fonalát, és minden szálat lezár a végén. Sehol sem mond ellent az egynek. A 3. rész viszont tényleg sok ellentmondásba bonyolódik az előző részekkel, de azt nem is Cameron írta...
  • Vlala #436
    Ennyit az Ákkcijófilmekről. Ha ez lett az egyik legjobb, amiben kitekertük az előző részt, hátha valaki még értette is (esetleg olvasta a könyvet) akkor annak is szétimbázzuk az agyát egy végtelenített időciklussal, amely szernt a 3-nak meg sem szabadna történnie, mer már a jövőbeli múltban elintézték a múlt jövőjét.

    Kicsit emlékeztet a story az Alien-sorozatra, a hármas végén meghalt Ripley, mindenki örült, hogy nincs több gusztustalankodás a vásznon, erre a producer bejelentio, hogy elfogyott a zsé, klónozni kellene már ezt a szerencsétlent. Ha sokáig élünk, ez is lesz olyan hosszú, mint a Dallas, mert a legnagyobb bevételű film bevétele is elfogy egyszer, és mennyicvel könnyebb már a régi mesét kitekerni, mint újat kitalálni.
  • Waterhorse
    #435
    A terminator kutuszt és a történetet nem is nagyon lehet Hiányos ismeretekkel pozitívan értékelni. Ehhel legalább 2 Terminator könyvet el kell olvasni, és hála a forgatókönyvíróknak, úgy tűnik tartják magukat az alaphoz. Szóval elég mérvadóak a könyvek és összefüggésbe vonhatóak a filmekkel.
    Már nagyon ideje volt a 3. részben a háború felé nyitni. A történet szerintem végig tartotta magát, az utolsó fél óra pedig fantasztikusra sikerült, a már említett nyitás miatt. Az időben visszaküldőzgetés már túl sok rókabőrt megért, és a legnagyobb negatív kritikám pontosan ezzel kapcsolatban van. Az összes részre vonatkozóan van egy pár időparadoxon, ami soxor elég cikis gondolatokat szül bennem.
    De Most kedődik majd csak az igazi móka a 4. részben, remélem ezt már nem húzzák el és ebben elpusztítják a Skynet-et is, de már 2029-ben.
  • Bucser
    #434
    Ja meg tudod :) Kinek a pap kinek a paplan:)
  • Bucser
    #433
    HA jó filmet akarok előveszem a szakaszt, vagy a Heat-et:) Más az ízlésünk ennyi:) nem próbállak meggyőzni:) Álmosvölgyre gondoltam már (Christopher Walken MTV movie awardot kapott(vagy csak jelölték) anno mint legjobb Gonosz asszem:) (Ő volt a fejnélküli lovas)) De még nem jutottam el odáig:) Na vége offtopic:) bár az én véleményem akkor is annyi a terminátor sorozatról, hogy egyszeren Hent és kész...
  • Csaba
    #432
    techinka=technika
  • Csaba
    #431
    Hát, pedig én vagy százszor láttam mind a 2 részt, annyira király. Az első hangulata, zenéje, atmoszférája nagyon jó (a sötét fenyegető hangulat, amit Schwarzi meg a háborúra utaló sötét képek árasztanak), és az akkori techinka csúcsa volt, ugyanúgy, mint a 2. rész. Dvd-n meg atomállat mindkettő.:-)
    Az Alienből csak a 2. rész jön be nálam (de az nagyon, bár a T2-őt nem üti), a többi elég uncsi. A 12 majom pedig nem tetszett, már ha arra a filmre gondolsz, amiben Bruce Willis időutazót játszik, és állandóan becsukják a diliházba. Annál idiótább film kevés volt... (Már bocs)
    Egyébként ha jó filmet akarsz nézni, nézd meg Az Álmosvölgy legendáját (ha még nem láttad).
  • Bucser
    #430
    Matrixot direkt kihagytam:) De az első rész egyértelműen über a kategóriájában, de nem egy kategória szerintem... A Mátrix inkább sci-fi ez meg inkább action movie volt...
  • Bucser
    #429
    Ízlések és pofonok, de szerintem pl.: Heat - Szemtől Szemben, Apokalipszis Most, A szakasz, Leon a Profi, Kis Nikita, Jin-Roh (bocsi ez anime de veri:), Ghost in the Shell (ez is anime sebaj) Braveheart, De ha csak Sci-Fi-re kell hangolni, akkor (mert ugye T-2- is az volt sci-fi/action) Akkor Alien 1-2, Blade Runner, 12 Majom,


    Az első rész csak egy síma hentelő film amiben Arnie alig tudott angolul. Ezen nincs mit vitatkozni, mert nagyon érzelmek nemvoltak benne. 2 részhez Cameron igencsak hozzátette az ő High-Tech mániáját, de az sem több mint egy menekülj amíg tudsz és aztán a vágán öld meg a főgonoszt.... Az tetszett, hogy Arnie is szétolvadt a végén de logikusan gondolkodó ember rájött erre, hogy ez így lesz... Mikor felálltam a film elől azt mondtam, hogy jó volt, de nem az a tipikus amit többször megnézek...

    A három, meg kritikán aluli... Nem szeretem a pop-corn filmeket bocsi:)
  • Csaba
    #428
    Melyik film lett jobb, mint a T2?? Sorold (de nehogy a Matrixot mondd, mert az max. csak megközelítheti)!
  • Bucser
    #427
    Volt akkor amikor megjelent.. azóta láttam jópár jobbat is... Sőt ha úgy nézzük a maga idejében a Rambo is kiba jó volt..(a pszichológiai oldal) csak a 3. rész nem kellett volna.. (lehet a 2. sem)...

    De a T-3 egy akkora tré, hogy überelni nem lehet... Amekkora hype ment körülötte és amekkora fos lett.. nem ezt vártam...
  • Csaba
    #426
    Egytértek, de a talán szócska nélkül! :-)
  • Csaba
    #425
    Na vajon mér? Hogy látványosabb legyen nekünk, nézőknek. Most gondolj bele, belső nézet: Egy bazi nagy pirosság, és semmi több. Nem mutatna valami jól. Így frankóbb, "tudományosabb", scifisebb. Ez kell a jónépnek! :-)
    1: Kurva jó
    2: Kurva jó
    3: Nem hozza az első kettő félelmetes atmoszféráját, de szódával elmegy. Szerintem! :-)))
  • Hentes Bill #424
    no comment. a 2 a talán valaha készült legjobb akciófilm
  • Rafaelo
    #423
    azé hogy örülj
  • Vlala #422
    az 1 még elment
    a 2 erőltetett, jól meg van keverve
    a 3 már nem kellett volna. Ezek után lesz 4 is?
    Kitalálom:
    visszaküldenek egy újszülöttnek álcázott Terminátort (TJK)időszámításunk kezdetére, Jeruzsálembe. Ezzel magyarázzák Szűz Mária érintetlenségét, és azt, hogy a baba egyáltalán nem hasonlít Józsefre. Képes lesz a növekedésre, vízen járásra, sejtszinten manipulálja az embereket (ti. kelj föl és járj), de a végső célja az, hogy kiirtsa az egész emberiséget, hacsak nem küldenek vissza egy újabb Schwarzeneggernek álcázott robotot, aki majd jól elintézi, és keresztre feszíti. Aztán nagyobb kultusz lesz a TJK-ból, mint a Star Warsból...

    Ha a gépeknek nem tetszene az emberiség, kiengednének magukból egy jó kis baktériumot, amely levegőben terjed, másodpercenként háromszor osztódik, emberrel érintkezve lassan öl, addig is fertőz, és a rozsdásodást is gátolja... ne mondjátok, hogy bonyolánsabb lenne nano-méretű gyilkolóeszközöket kifejleszteni, mint emberalakú halálgépeket, amelyekből eddig 5 ment pocsékba a múltban!

    Egyébként a terminátor miért ír ki mindent a szeme elé? ("belső kamerás" felvételeknél jókat nevetek) meglát valamit, szépen körberajzolja (Doszpot lenne a Terminátor? :-) ) aztán kiírja, hogy mi az. Minek, Utána elolvassa, Legalább a Skynet tudhatna kódot optimalizálni, ez három felesleges művelet...
  • Hentes Bill #421
    mind1 milyen szinkron van, terminátor csak feliratosan jó
  • Tetsuo
    #420
    mert olcsóbb nekik egy 2.osztályú szinkront összedobni, mint hogy megvegyék a régebbit..
  • Adam5
    #419
    jah, viszont a szinkron nem ugyan az lesz mint ami a moziban volt (a bemutatűban legalább is nem az volt)
  • flashX
    #418
    jön a nééééééégy!
    [izgatott]
    Lehet szar lesz
  • Hentes Bill #417
    jah, ez azé nem semmi, tavaly nyáron volt a világpremier
  • Serpa
    #416
    jövő hét vasárnap leadják a T3at rtl -en.
  • Mike at home
    #415
    Ryan kozlegeny is ilyen volt

    megjelent 5.1 majd magyar szinkron, amjd DTS

    az Alien-t meg sem vettem, pedig most akcios, tehat tuti jon ki belole ujabb verzio
  • Mike at home
    #414
    kimaradt jelenetek, de a filmben
    nem kulon menupontban
  • Alien!
    #413
    Végülis igazad van,de én mondjuk pont ezért nem vettem meg az Alien Quadrologyt,függetlenül attól,hogy mekkora rajongója vagyok(az első 2 résznek persze)....Mert ez már tényleg lehúzás,ráadásul a magyar kiadás totál igénytelen,az extrákról lefelejtették a feliratokat(ami a LEGLÉNYEGYESEBB lenne),rátoltak egy DS szinkront(ráadásul a harmatgyenge újakat),és film alatti feliratozást is elb*szták(vannak mondatok amik egyszerűen nincsenek lefordítva..)...Ehhez képest mondjuk a T2 tisztességes kiadás.....
  • Zool
    #412
    Ez az egész egy nagy reklámfogás. Tudják akinek bejön a film úgyis megveszi a bővített kiadást, jövőre az extrabővítettet, és mire összeadod kiadtál 3-szor annyit egy filmért. Nem beszélve arról, hogy ki nézi már a tavalyi kiadást, ha megveszed az idei legújabbat. Szóval nevetséges. Nekem meg van az Alien sorozatok vagy 3 féle verzióba, beleértve a legelső műsoros videókazetta megjelenéseket, ha meg azt nézzük az nem most volt. Egy polc fullra tele lenne ezzel a négy filmmel és a mindenféle extra, meg felújított hang variációival. Gyalázat.
    És hova tenném a T1-2-3, Star Wars, Die Hard, Keresztapa, ... meg had' ne soroljam tovább. Tele lenne velük a kéró.
  • Csaba
    #411
    Kimaradt jelenetek vannak benne, olyanok, amiket annak idején Cameronék azért vettek ki, mert féltek, hogy túl hosszú lesz a film, és a nézőket elriasztja...
    Szerintem meg rosszul gondolták, mert ha a T2 200 perces lenne, akkor is megnézném. Sőt, úgy lenne az igazi!!!!!!:-))
  • hykao #410
    a bővített részek mit takarnak? kimaradt jeleneteket illesztettek be vagy új, hozzárakott jeleneteket?
  • Alien!
    #409
    4690 ft-ért főnyeremény...díjazom a belefektetett munkát...felirat az extrákon,új szinkron,DTS angol hang...egyszóval kötelező....
  • Mike at home
    #408
    Bovitett +20 perc
    a szinkron a regi, a bovitett reszeken majdnem hasonlo hanggal (de csak majdnem)
    az angol termeszetesen most is jobb keveresu mint a magyar
    csak magyar felirat van, angol nincs,
    az extra lemezen nem igazan tudtam navigalni, szvsz tul van bonyolitva
  • hykao #407
    Nem tudja valaki, hogy a nemrég megjelent TERMINATOR 2 SE, mennyiben más mint a sima T2?
  • Jagi
    #406
    Szerintem a T3 könyvváltozata jobb volt, még a story sem ugyan az!
  • zaki
    #405
    topic up
  • Augustus Gigo
    #404
    nem értem mért nevezik néha a t100ast t800asnak
  • Kutyika
    #403
    Hát nem csoda, ennyi idő után, kicsit látszik hogy a t100-as megöregedett, csak kicsit, biztos bug volt a gyártósor programjában..... De el kell ismerni jó kondiban van!!! Meg szerintem, ezt a történetet végigjátszották egyszer, hogy a T100, meg akarja ölni Connort... Valami új kéne. Persze azt el tudnám képzelni, hogy esetleg feltűnik egy-két pillanatra a "terminátor" az elkövetkező részben...
    De van-e esetleg erről valami hivatalos nyilatkozat, mármint arról, hogy lesz-e még terminátoros film?