74
Szerintetek melyik a jobb?
  • phoenix1
    #74
    Az Operában minden oldalnál más-más beállítást használhatsz. Van a globális beállítás és van a testreszabott. Pl. megnyitod az www.sg.hu-t, Eszközök > Gyors beállítások > Oldal beállításainak szerkesztése.
  • Dj Faustus #73
    Eszközök/Beállítások menüpont/Haladó fül/Sütik listaelem
    Tools/Settings/Advanced/Cookies
  • MaSzKa
    #72
    Note: You need cookies enabled to log in.

    kukikat hol kell engedélyezni az opera 9-ba?
  • Emmegki
    #71
    Tudna vki segíteni? Win98-am és XP-m van ugyanazon a partíción, mindkettőre feltelepítve az Opera7.5
    Hogy állíthatom be, hogy ugyanazt a profiles könyvtárat használja mindkettő?
  • Evil
    #70
    Illegalis dolgokat elintezem ftp ken, altalaban ugyanazokon az oldalakon szorfolok, akkor biztos rosszul lattam valamit es teljesen el vagyok tevedve.
  • rushman
    #69
    Próbáld ki ugyanezt mozillával...

    Egyébként ez elég szegényes összehasonlítás, mivel egy hét IE biztonságosnak mondott zónában történő böngészése, és mondjuk mozillával ugyanez illegális MP3-as oldalakon, sexoldalakon valszeg más eredményt hozna, és fordítva
  • PetruZ
    #68
    Ezért ajánlom a MyIE2-őt. Beépített ad és popup szűrője van, ami a próbálkozások 99%-át megakasztja. Kis hozzáértéssel a maradék 1%-ot is fel lehet venni a listára és megszűnnek ezek a problémák.
    Egyébként pedig nem hiszem, hogy ugyanazokat az oldalakat végignyálazva az IE telefertőződik, a mozilla pedig szűz marad...
  • Evil
    #67
    Mondjuk 1 heti ie hasznalat utan futass legy egy spybot search progit es ugyanezt tedd meg a mozillaval.Mindenfele kemrobot bemaszik ie n, miota firefox ot hasznalok azota 1 nem jott be.Termeszetesen rendszeresen frissitem a winfost.Nekem ez pont eleg erv.
  • Pheel
    #66
    Én párhuzamosan használom az IE-Mozilla-Opera hármast, mivel webfejlesztéssel is foglalkozom. Mindnek megvan a maga hibája, de ha választanom kell, akkor IE. Azzal megy majdnem minden.
  • rushman
    #65
    több hónapig használtam operát, de a speckó letöltés panelon kívül semmi különöset nem "éreztem", hacsak nem veszem a "sorry, this option is not workking for Opera & Netscape browsers!" üzeneteket annak.
  • rushman
    #64
    igazából nem értem az "útállomazIE-t" típusú emberkéket, mivel eddig egy esetben sem olvastam egy épkézláb ellenérvet sem. Szóval akinek elege van az IE-ből, nyugodtan írja le, ugyan mi olyan szar benne...
  • PetruZ
    #63
    Nincs mindent verő böngésző. Szerintem, aki nem akar az Opera reklámcsíkjával együtt élni (vagy törött kóddal használni), és semmi kedve a lomha Netscape-pel vesződni, de IE-t sem akar, használjon MyIE2-őt. Szerintem ma ez a legjobb IE alapú böngésző.
  • lee86
    #62
    a mozilla böngészőket (Firefox) veri az opera sztetek? vagy az opera mindent ver?
  • blash
    #61

    magyaropera.blogspot.com by karaj

    friss hirek es hasznos tippek talalhatoak a feljebb linkelt oldalon :)


    es ott van a My Opera is foruma is:

    My Opera Forums

    My Opera magyar nyelvu forumresze

    na es egy levlista is: groups.yahoo.com/group/operahungary


  • blash
    #60
    jajjj, nincs color tag :\
  • blash
    #59
    jaja, en is tudok, salalala :)

    egyebkent, csak most esett le, hogy mirol is van szo.... Oooo, mar mitumen, hogy mikor is regeltem az SG-re, persze [color=blue]Øpera[/color]-val

    a dezinformacio forrasa
  • rushman
    #58
    ha sose nézel, akkor ezt hogy küldted el?
  • pascal
    #57
    Most azért is bebizonyítom a HWSWnek, hogy tudok Opera alól fórumozni!!! Méghogy nem megy az SG fórum opera alól, az más hogy sose nézek SG fórumot de megy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • PetruZ
    #56
    IE alatt még nem találkoztam olyan linkkel, amit valahogy, valamilyen módon ne tudtam volna leszedni/megkerülni, bár biztos van ilyen.

    A NetVampire sztem jó, nekem jobban tetszik, mint a többi (egy ideig a GR-t favorizáltam, de mostanság sztem vhogy túl nagy, túl böszme és lassú lett), bár nem tud annyi mindent, amit a GR, vagy az FG. Pár apróság nagyon hiányzik belőle (pl. site-onkénti referrer beállítás), picit bugos (bár ezek kiismerhetők és elkerülhetők), de ugyanakkor betonstabil (orosz termék :) ), kis erőforrás igényű és - nálam (chello) - jól teper.
  • PetruZ
    #55
    Nincs érvem se mellette, se ellene, egyszerűen egyéni preferencia kérdése. Én Win alatt csak az IE-t használom, a többi szvsz kevesebbet tud és kevésbé kompatibilis, Linux alatt viszont nekem is Opera az elsődleges (mert IE még nincs :) ). Ennyi. :)
  • lck
    #54
    Az én kis modemem a netre többnyire 31200 kb/s-el vagy most éppen 26400 kb/s-es szeret felcsatlakozni. Ezen bődöletes sebesség mellett lehet igazán különbségeket észrevenni az opra javára az oldalak betöltési sebességeiben. Valószínüleg ez a látogatott lapok cache-ének optimálisabb kihasználása miatt van. A flashget -tel kapcsolatban igazatok van. Valóban csak 1-2 plusz kattintás. De régebben már találtam olyan hivatkozást valahol hogy az IE-ben nem hozta a jobb egér kattintásos helyi Flashget menűt, a vágólap sem működött. Az operával simán hozta. Sajnos az oldalra már nem emléxem.( Ha fellelem ígérem hogy megosztom veletek ) Valóban ez elég ritka dolog. Igazából számomra az opera javára nem a flashget kezelés döntött, hanem a gyorsabb oldalbetöltés. ( A Net Vampire milyen ? Én csak most ismerkedem vele. Net Vampire vs Flashget topic :)))
  • rushman
    #53
    én is kiváncsian várom a megalapozott érveket az Operával szemben.
  • PetruZ
    #52
    Ez azért elég nevetséges indok és semmit nem bizonyít az Opera mellett. Ahogy rushman is írta, a FlashGet-nek tökmindegy, kivel van, ugyanúgy tud működni. Én csak NetVampire-t használok IE6-tal, nekem még kattintani sem kell, csak belehúzni a linket a drop basket-be és nem is jön fel semmilyen plusz ablak, a letöltés automatikusan indul, szóval a Te elméleted alapján az IE+NV párosnál nincs jobb. ;)
  • rushman
    #51
    ja, megspórolsz kemény 1 azaz EGY darab kattintást. IE-nél jobb klikk és letöltés FlashGet-tel. Speckó nekem nem esik nehezemre egyel többet kattintani...
  • lck
    #50
    Honosítóműhely-nél szintén. ( Most próbáltam ki.)Persze vágólap figyeléssel ott is lehet Flashgetelni, de Operában egyszerűbb.
  • lck
    #49
    Pl.: http://www.origo.hu/szoftverbazis/ letöltéseknél ha csak simán a hivatkozásra kattintasz az IE letöltőt adja be, de Operánál a Flashget-ét.
  • PetruZ
    #48
    "Igy olyan hivatkozások is letölthetők a Flashgettel amik IE -nél csak nagyon nehezen."
    Például?
  • lck
    #47
    Flashget.com -on van Flashget Opera plugin. 3 fájlt másol be az opera plugin könyvtárba, utána ( Opera 7 -nél )a Preferences / File tipes -beállításoknál végig meg kell adni hogy melyik kiterjesztést figyelje a Flashget. ( Igy olyan hivatkozások is letölthetők a Flashgettel amik IE -nél csak nagyon nehezen )
  • Harder
    #42
    mert egyrészt a 6.05 szerintem gyorsabb a legtöbb eseteben, viszont vannak lapok amik meg a 7.x-es szériával jobbak :)
  • Tomcat
    #41
    ehh persze nem müxik, de ez inkábbamiatt van szvsz, hogy SG nem túlzottan Opera friendly... és ezen nem is akarnak változtatni :(

    Amúgy megkérdezhetem miért van fent 2 változat 1xre? vagy ne kötözködjek? :)
  • Tomcat
    #40
    Szvsz azzal se müxik, de most lecsekkolom...
  • Harder
    #39
    Nálam Opera 6.05 és 7.10 van most fent, de sajnos egyik alatt sem akar működni ez fránya "válasz erre". :(
    Majd megnézem a 7.11-t :)
  • Tomcat
    #38
    Nyah picit több mint 1 hónapja nem használok se IE -t, se Mozillát. Opera 7.11 büntet. Nagyon kevés oldallal van baja, hihetetlenül fícsör gazdag, piszok gyors, stb. IE meg úgyis bekrepált nemrég tulajdonképp :) Najó persze winsuxx hosszúszarvban újraéled majd, de akkor is :D
  • mikike
    #35
    de a NetCaptort már nem
    Mozillában rühellem, hogy nem rak mindent 1 ablakba
  • Tomcat
    #34
    Általában picit tényleg lassan startol el a sárkány, de utána már faszán gyors. Bár Operát sebességben nem lehet leverni, az tény. Piszok gyorsan indúl, s menetközben is az, 2ségtelen. Amit még szeretek benne, az a jó kis informatív alsó bár, míg töltődik a lap... sajnálatos, hogy egyenlőre még több oldallal van baja, mint Mozillának... szal én maradok. Egyvalamiben azonban biztos egyetétünk: IE-t alázza mindkettő! :D
  • mikike
    #32
    de úgy hogy alapértelmezettként új fülre rakja mint az opera meg a netcaptor, azt hogy lehet

    meg a bar-okat hogy lehet úgy pakolgatni mint az operában?

    meg captorcsoportokat, vagy operás personal bar-t (több elemmel 1xe) hogy lehet csinálni?

  • Tomcat
    #31
    1. (alapértelmezett) linken jobb klikk --> megnyitás új lapon
    2. Ha bekapcsolod a Szerkesztés->Beállítások->Böngészőlapok -on belűl, akkor Ctrl+bal klikk
  • Tomcat
    #30
    Na jó mindent el lehet intétni... :)
    Amúgy szvsz próbáld ki Mozilla -t, mert szerintrm jobb mint Opera
  • mikike
    #28
    hogy lehet beállítani a mozillában, hogy minden ablak fülekben nyíljon meg he?
  • Aquli
    #27
    en netscape-t hasznalok, csak getrightnal nyulok vissza ie-hez, mert netscapebe vmiert nem megy a ctrl+alt+click. Tenyleg vki nem tudja miert?