200
Minden tapasztalat, vélemény az RDSL-ről
  • Taranov
    #109
    Az E-mail címet szerintem nem lehet módosítani.
    Vagy rosszul tudom?
  • Gerry
    #108
    Módosítsd a user info-dat, de akkor küldök oda is...
  • Taranov
    #107
    Biztos a [email protected], de az nem érvényes. A [email protected] tudsz csak.
  • Gerry
    #106
    Küldtem e-mail-t!
  • Taranov
    #105
    Ajjaj. Ha ez az EnterNET nem lenne ilyen ... gátolt akkor már RDSL-em lenne...
    áhh.
    Gerry: Hogy is hívják azt a szerelőt, aki hozzám is jött szerelni, és megadta neked a mobilszámát?
    És Te hívtad őt, hogy ne kössön engem a Vácira?
    Tudod az aki III-as Golf Variant-tal jár...
    Őt hogy hívják?

    Köszi.
  • Taranov
    #104
    Ki vagy?
    Én semmiféle microwebre nem fizettem elő, a microweb Kisvárdán van.
  • Gerry
    #102
    Használhatóról nem nagyon tudok!
  • Taranov
    #101
    Milyen mikrós szolgáltatók vannak még itt?
  • Taranov
    #100
    Én is kíváncsi leszek. Jónak tűnik.
  • Xboxman
    #99
    Nem tudnak annyit az eszközök szal valami bug lehet
  • Gerry
    #98
    61.06 Mbit/s? Úgy érted MEGABIT/SEC? Milyen neted van neked, majdnem írtam valami csúnyát!!!
    Nekem 371.04 kbps!
  • Xboxman
    #97
    Na erre kiváncsi leszek mert elvileg nálunk is szolgáltatnak...
  • shabba
    #96
    #64

    Kerio, Tiny, NIS, Zone Alarm, Sygate, stb vagy egy csomó akár free is.
  • Taranov
    #95
  • Taranov
    #94
    Hát aki ma kinn volt, az azt mondta, hogy te vagy a Gergő, és neked nem jó, mert a Váci úti szar. Engem a Huszti útra akartak bekötni, de végülis a Mikroweb lesz, az 3 embert is érdekel a házból. Holnap jön ki a csávó bemérni.
  • akio
    #93
    Gerry, Neked mit ír ki sebességnek a
    http://www.enternet.hu/index.phtml?MENU_ID=8&ROVAT_ID=10&k=2 oldal?
    Ez az Enternet traffipax oldala.
    Nekem éppen- kapaszkodj meg 61.06Mbit/s-t!!!!!!
  • akio
    #92
    Gerry, kösz az ötleteket, már megy a kliens is, csak az a baj, hogy az XP tűzfalát ki kell kapcsolnom a szerver gépen, mert ha be van kapcsolva a kliensen nem megy az internet.
    Server helyi hálózatán rajta van a PPP over Ethernet Protocol, ez nincs rajta a kliensnél.
    Szóval jó lenne bekapcsolni az XP tűzfalát...
  • Gerry
    #91
    Jókifogás: "nem én írtam", én is próbálkoztam hasonlóval a magyar tanárnőmnél annak idején, nem sok sikerrel! Nos, ami a netet illeti: elvileg 384kbps-os RDSL, és mostanában már viszonylag normálian is megy, ez azt jelenti, hogy olyan 340-370kbps-t kapok meg, de néha van benne egy néhaány másodperces, esetleg 1-2 perces "lyuk". Remélem mostmár azért normálisabban fog menni, mert már párszor betelefonáltam a srácoknak, hogy ez így nem lesz jó, és úgy tűnik van valami hatása a dolognak, mert tegnap, meg ma eddig hibátlan a kapcsolat!
  • Taranov
    #90
    Bocsi, Gerry, az előző két üzenetet és a milyen-t, j-vel, nem én írtam, hanem egy haverom :))
  • Taranov
    #89
    mijen gyors???
  • Taranov
    #88
    gerry, neked mijen neted van akkor???
  • Taranov
    #87
    Igen, másodszorra nálam is. Ő mondta, hogy milyenek a kollégái.
  • Gerry
    #86
    Egyébként ki lehet szedni a a PCI kártyából a PCMCIA kártyát, és egy kb 500 Ft-os kábellel rá lehet kötni az antenna kábelére, már nézegettem az én kártyámat ilyen szempontból!
    Magyarul megy NoteBook-ban is a dolog, de majd kipróbálom én is egy noteszgépben! Szerintem simán megy, mert ugyanaz a driver kell ha PCI adapteren van, mint ha simán PCMCIA-ban van!
  • Gerry
    #85
    Hát ezt őszintén sajnálom, nálam nem ez a "Stan és Pan" járt, hanem egy teljesen korrekt srác, aki értett is a dolgokhoz, és egész jól el is beszélgettem vele!
  • Taranov
    #84
    Hát nem tudom. Aki kijött, az azt mondta, nagy felháborodásomra, hogy nem lehet laptopba, de a mikroweb Hálókártyán keresztül is működik, azt rendeltem meg.
  • Xboxman
    #83
    írni tudni kell
  • Xboxman
    #82
    a pci kártxa csak egy adatpet abba egy pcmcia kártya van beleoprálva ami tudtommal jó leptopba is
  • Taranov
    #81
    Képzeljétek el, mi történt:
    Múlt pénteken, itt voltak az EnterNET-től felmérni, hogy kiépíthető-e az RDSL. (egy hosszú fekete és egy rövid szőke hajú "[ember]")
    Itt voltak, és a két sérült egyén két óriási hibát vétett.
    Az egyik az, hogy az RDSL antennát a kezükben fogva mérték be, hogy van-e jel.
    Így 24 DB-es jelet fogtak.
    Arra nem gondoltak, hogy rögzíteni kell.
    Az úrnak, aki jött ma beszerelni, azt tanácsolták a felmérők, hogy az erkélyek fölé szerelje az antennát. Ide nem lehetett, ugyenis a burkolóanyag ezt nem tette lehetővé, leszakadt volna.
    A kezében tartva kipróbálta, hogy ebben a helyzetben ő is kap-e jelet, vagy csak a gátolt felmérők. Ő 7 DB-es jelet kapott, ami édes kevés. Így ez a lehetőség ugrott.
    Utána rájött, hogy az említett 20 méter kábel helyett igaziból 30 méter szükséges.
    Ez természetesen csökkenti a jel erősségét.
    A kémény tetejére kellett szerelni az antennát, ugyanis az magasabban van, jobban rálát a Huszti úti szórópontra. Ide felszerelte az antennát, nagy nehezen szereztünk 220-at a fúrógéphez.
    Mikor fel volt szerelve, megkérdeztem, hogy milyen aljzatot használva csatlakozik a számítógéphez. Ekkor mondta, hogy egy PCI kártyán, amelyet a gépbe szerelnek be.
    Ekkor azt kérdeztem meg tőle, hogy a notebookomba hogyan fogja ezt beszerelni, ugyanis ebben minden alkatrész integrált. nem is szedhetné szét, ugyanis még garanciális majdnem egy évig. Ekkor nagyon meglepődött, és mondta, hogy notebookba nem szerel az EnterNET.
    Természetesen a felmérők tudták, hogy notebookba lesz szerelve. Mikor idejöttek, megcsodálták a notebookot, ki is nyitották, minden, látták, hogy négy USB port is van rajta.
    Nagyon tetszett nekik, még azt is megkérdezték, hogy hány Mhz-es.
    Természetesen nem jelentették, hogy notebookba igényelték az RDSL-t.
    Ekkor az úr leszedte amit felfúrt, és eltávozott.
    És természetesen nagyon leszúrta a felmérőket, és anyázta őket :)
    Mesélte, hogy az ominózus fekete hosszú hajú, és rövid szőke felmérőt azért vették fel, hogy vidéken víztornyokról stb. fényképeztézzék le, hogy honnan a legjobban belátható a terület.
    Ennyit az EnterNET-ről.
    És emlékezzetek rá, hogy ha véletlenségből betoppanna két sérült hosszú fekete, és rövid szőke hajú magukat helyszíni felmérőnek nevező alak, akkor VIGYÁZZATOK, MERT MÉG SOSEM VOLT EGY HELYES FELMÉRÉSÜK SEM! (csak akkor, ha betegállományban vannak)
  • shabba
    #80
    Huszti elész hosszú, Bogdánytól egész majdnem a sinekig, kb. hol? Gyanítom vagy Kaszáson rakták fel egy tizes tetejére vagy a főtáv kéményre, utóbbin van pár szolgáltatónak már AP-je.
  • Gerry
    #79
    Kémeim jelentették, hogy bekötötték a Vörösvári út irányában lévő szórópontra! (Egyébként a Huszti úton van a szórópont)
  • shabba
    #78
    Merre vagy Taranov? :)
  • shabba
    #77
    Már csak 8 óra, de én olyan korán fel nem kelek. :)))
  • Gerry
    #76
    A Windows-os meg nem kerül semmibe, csak egyszer be kell mindent jól állítani! Már rengeteg helyen csináltam és eddig végül mindenhol sikerült jól megcsinálni.
  • TheZsenyka
    #75
    MEGOSZTÁS ÜGYBEN

    használjatok Gateway-t (software) a megosztáshoz a két hálókártyás módszerrel, az tuti és nem kerül sokba.
  • Gerry
    #74
    Én kb. 8:30-tól vagyok a munkahelyemen, majd olyan 11h felé felnézek ide a topicba, hátha már az új kapcsolatoddal tudsz netezni. Majd számolj be!
  • Taranov
    #73
    Én is remélem. Mostmár csak a reggel 9-et kell megvárni.
  • akio
    #72
    Holnap újra állítok rajta, remélem teljesen jó lesz!
    Kösz az ötleteket!
  • Taranov
    #71
  • Taranov
    #70
  • Gerry
    #69
    Azt bizony!