200
Minden tapasztalat, vélemény az RDSL-ről
  • Gerry
    #156
    Aha, nálam sajna az RDSL néha igencsak 128kbps alá merült, és az már nevetséges volt... Viszont miután teljesen behalt, még csatlakozni sem tudtam, akkor már elegem lett a dologból! Ja, és havi 10+fa volt nekem is, + kb 50e a bevezetés, de mivel üzemelni sohasem üzemelt rendesen, ezért nem fizettem ki a számlát, és megmondtam, hogy bontsák le, ezt tudomásul vették, nem is akadékoskodtak, de azóta sem szedték le az antennát, és szorgalmasan küldözgetik a számlaleveleket, amit én szépen forwardingolok a kukába...
  • Gerry
    #154
    Szép kis summa... Igaz le/fel 384kbps, de akkor is!
  • Taranov
    #153
    tracert-t helyett tracertet csak olyan nehéz megszokni ezt a szót.
  • Taranov
    #152
    igazad van, egyrészt neszójjábe, másrészt meg én nem szoktam Counterezni, hanem csak DAoC-ozni, csak arról tudok tapasztalatokat mondani. Sajnos nem tudok CS-ről, mikor még ezzel a nettel a büdös életbe nem játszottam CS-t.
  • Taranov
    #151
    csináltam pingelést bazze'
    A bix.hu-ra bazze'
    Akkor csináltam mikor kérted, azóta nem "találkoztunk" egyszerűen azért nem tudtam elmondani az eredményt. A bix.hu-ra a ping 5 ms, és 4 csomagból 0 veszett el.
    Tracert-t is csináltam.
  • Xboxman
    #150
    Az első fele visszavonva.Nem vagyok jó hangulatban:)
  • Xboxman
    #149
    Látom aez a delay dolog nem az erősséged:)Pont az MMO-k nem igénylik a jó pinget.Ennyi erővel mondhattad volna azt is ,hogy a passziánszra jó.
    Egyszerűbb lenne ha csinálnál egy szaros pingelést amit 20x kértem ,de nekem 8...
  • Taranov
    #148
    Jó dolog ez. Ha kicsi nem túlterhelt, lokális szolgáltató, akkor nyert ügyed van, ha enternet, anyázhatsz, de ne fizess elő !
  • Taranov
    #147
    Hát látszik, hogy nincs nagy tapasztalatod, már bocsánat.
    "Lehet, hogy később meg tudják majd csinálni de.. " - Valószínűleg megcsinálták már jóra, mert nekem is az van, és jó. Érted, ez drágább,mint az RDSL sok ropival havonta, és ezért a pénzért rendes minőséget kapsz.
    Egyébként nem a technológiával van itt a gond, hanem a magyar szolgáltatókkal, akiknek az egyetlen céljuk a pénz, pén, pénz. A megvalósítás módszere pedig: BEKÖTÜNK MÉG 20 ÜGYFELET, EGY SZÓRÓPONTRA, BEKÖTÜNK MÉG 20 ÜGYFELET, EGY SZÓRÓPONTRA, BEKÖTÜNK MÉG 20 ÜGYFELET, EGY SZÓRÓPONTRA és ez így megy tovább, amíg nem lesz annyira túlterhelt a hálózat, hogy az Ügyfelek szerződést bontanak.
  • Taranov
    #146
    Hát nagyon jó, én Dark Age of Camelottal szoktam játszani vele, az kifogástalanul működik.
    Hát sokan félreértettek, mert ADSL helyett szereltettem be, de ez nem olyan árban van, mert 30k a beszerelés és 18750 havi bruttó a díja.
    Ha áldozol rá ennyit, akkor tudom ajánlani.
  • Taranov
    #145
    Erre a pontos válasz: Bruttó 18750 Ft.
  • gregoryan
    #143
    Szerintem Van itt 1 ember aki tudja ki vagyok.. Nekem is Rdsl volt, Enternetes és nekem egyenlőre egy életre felejtő a rádiós net.. Ez az Enternetes dolog elég nagy tanulság volt.. Kábel az igazi és nem a légbőlkapott Mese.. Igaz G?? Lehet, hogy később meg tudják majd csinálni de.. Meg ez az igaz napközben szar de.. Na én ezt nem birom.. Ha valamit megrendelek, ami korlátlan és 384kb/s akkor az legyen nekem 24 órán át 384, vagy fölötte.. A másik hogy ha töltök le, akkor a DU meter ne ugorjon ki a helyéről az ingadozásban... Részemről Enternet és RDSL Gerry????
  • Gerry
    #142
    neked sem lehet adsl?
  • Gerry
    #140
    És, ha nem vagyok indiszkrét, akkor ez havi bruttó mibe kóstál? (Csak kíváncsi vagyok...)
  • Taranov
    #139
    384/384 Kbit-es mikrohullámú, de 500 kbit alatt még nem nagyon mértem, és WLA a neve.
  • Gerry
    #138
    Nálad ki is a szolgáltató? És milyen kapcsolatod van végül?
  • Taranov
    #137
    értelek
  • Gerry
    #136
    Hát ez van... Mindegy, most örülök a GTS DataNet-es ADSL-nek, és szarok az RDSL-re!
  • Taranov
    #135
    az EnterNET az szégynletes, nevetséges.
  • Taranov
    #134
    ugyanígy van velem is.
  • zoli..
    #133
    Hát nem hinném,hogy betiltották,mert nálunk Sopronban 2 szolgáltató van,és mindegyik megnyugtatott,hogy nem tiltják be,és semmi változás nem lesz. És nem is lett..
    Igaz,napközben,mikor le van terhelve,tényleg kbn 300 kbps a sebesség csak,viszont este 9 után 1,5mbit körül van simán,180 kilobyte/sec letöltéssel. Szóval nem olyan szar ez. A letöltéseimnek már hetek óta csak a winchesterem mérete szab határt.
  • Gerry
    #132
    Nemtom, azt olvastam, hogy betiltották, és az Enternet is ezt támasztotta alá, de lehet, hogy más szolgáltatók szarnak az egészre, mindegy, mostmár remekül szuperál a cucc, 68-70kByte a letöltés, az lényegesen jobb az előzőnél, vagyis 512kbps felett van a net szinte állandóan!
  • Taranov
    #131
    Örülök az ADSL-nek, meg, hogy megúsztad a szar RDSL-t.
    Egyébként nem tiltották be a rádiós netet, én is azt használok, csak nem EnterNET-et, és óriási botrány nélkül nem lehetett volna betiltani a mikrohullámú netet.
  • Gerry
    #130
    Már másfél hónapja beszüntették (betiltották a rádiós netet...), most lefizettem egy matávos szerelőt, aki átrakott rézkábelre, úgyhogy tegnap óta 512kbps-es ADSL-el nyomom, végre!!!!!
  • Taranov
    #129
    Gerry: Megvan még az RDSL-ed?
  • shabba
    #127
    Azért ez nagyban függ az ügyfélkör számosságától, 30 emberre szerintem soha nem fogja megérni szolgáltatni. Anno nálunk a netszolgáltatás indulásakor a szolgáltató 2mbps-es bérelt kapacitást vett, azon vontunk cirka 70-75-en, akkor még assze 256kbps-re voltunk korlátozva. És elfértünk, letöltések mentek 30k-val, persze ha sokan neteztünk 1x-re a pingek nem voltak olyan fényesek, de nem is CS-re fejlesztik a hálózatukat a szolgáltatók, meg is arra hogy mindenki 1xre bámulja a valóságshowk video streamjeit.(tavaly szeptemberben ez komoly probléma volt egy induló ISP-nek, de még a nagyoknak is)

    Az a cég ami bővül, terjeszkedik hidd el fejleszt is, mind1ik próbálja elérni azt az ügyfél számosságot amikor már megéri működtetni a gépezetet.

    Egyébként az olyan szolgáltatókat hogy jellemeznéd, akik még arra sem méltatnak hogy elérhetővé tegyék és bekössék a szolgáltatásukat, akármennyire is nagyok meg "profik"?
  • Gerry
    #125
    csk=csak
    szerelvel=szerelővel
    bocsi!
  • Gerry
    #124
    Egy frászt, már 2 hete nem üzemel, és kirúgták az egész RDSL-es bandát, én már csk tudom, hiszen nekem is az volt, most jönnek leszerelni az antennát... Már beszéltem egy szerelvel akit szélnekeresztettek.
  • Taranov
    #123
    Ja, értem már.
    Egyébként nem hiszem, hogy megszűnik minden szolgáltató, akkor ha ezt a határozatot meghozzák.
    Lennének inkább ponteciálisak, csak ne szemétkednének!
  • Taranov
    #122
    Hát ja, csak a többi mikrós szolgáltató szarik erre.
  • Laalee
    #120
    [email protected] ha barmi ohaj sohaj van, legfeljebb nem valaszolunk :D
  • Taranov
    #118
    Mi van az RDSL-eddel? Úgy hallottam megszűnt az EnterNET-nek ez a szolgáltatása.
  • Taranov
    #117
  • Gerry
    #116
    Az egyik legnagyobb Radeon 8500 buherátor!
  • Taranov
    #115
    Köszi. Ezekszerint nagy videókártyás :-)
  • Gerry
    #114
    Radeonos topicban, vagy a GF FX-es topicban rendszerint megtalálható!
  • Taranov
    #113
    Oké. Hol lehet megtalálni?
  • Gerry
    #112
    Kérdezd meg esetleg Borg-ot, ő lehet, hogy tud segíteni, a módosításban.
  • Taranov
    #111
    Ja, kár.
  • Gerry
    #110
    Úgy nézem tényleg nem...