423
  • rokawa
    #383
    Nekem van egy ismerősőm aki rendszergazdának tanul és már egy évet elvégzett.
    Te is rendszergazda vagy?
  • MM2
    #382
    akkor jóXd
  • strebacom
    #381
    Nem...
  • MM2
    #380
    Ide nem járnak rendszergazdák? Xd
  • Dj Faustus #379
    Az sg-nek van remek könyvesboltja: íme.
    Meg ott a Google. Meg a doksi.hu, meg ebookz.hu, meg a torrent, DC++, eMule, meg a könyvtár (ahol kikölcsönözheted a kívánt irodalmat).
  • rokawa
    #378
    Sziasztok!
    Tudtok adni olyan weboldalt ahonnan meg lehet tanulni a windows server-t az alapoktól?
  • MM2
    #377
    Hello!
    1. Hálózati Helyekbe lehet keresni.
    2. A felhasználóknál ---> Vezérlőpult
    3. A felhasználóknál ---> Vezérlőpult
    4. Hálózati Helyek.
    5. Mappára: Jobb gomb, Megoszztás és biztonság.
    6. Fel venni fel lehet, de csak a ha van hálózatod akkor csak azok az emberek érik el.
  • MM2
    #376
    Legutolsó helyes konfiguráció. Ha nem működik akkor csökkentett mód. Szedd le a cuccokat, és rakd újra...
  • wagusz
    #375
    Sziasztok!

    Lenne pár kérdésem a Windows 2003 serverrel kapcsolatban. Mindegyik
    kérdés esetén tegyük fel, hogy rendszergazdaként vagyok bejelentkezve.
    Tehát:
    1, Hol és hogyan lehet a Tartományvezérlőn számítógép név akapján a tartományhoz tartozó számítógépeket keresni?
    2, Valamely felhasználó mondjuk 3x sikertelen bejelentkezés után
    zárolta a felhasználói fiókját. Hol és hogyan lehet feloldani a zárolást?
    3, Hol és hogyan tudom adott felhasználó jelszavát módosítani?
    4, Hol és hogyan tudom a megosztott meghajtókat és mappákat mondjuk a file szerveren megkeresni?
    5, Hol és miként lehet adott felhasználónak adott meghajtón lévő könyvtárhoz hozzáférést biztosítnai?

    6, Ez a kérdés kissé elvi jellegű lesz. Az otthoni gépemre XP mellé felraktam a Windows Server 2003-at is. Kissé próbálgatni szeretném.
    Ez a gép egyetlen hálókártyával kábelmodemen keresztül a netre csatlakozik. Megoldható-e egyáltalán, hogy pusztán gyakorlásként,
    ilyen felállással tartományvezérlőként használhassam egy fiktív tartományban? Hogy felhasználokat vegyek fel stb?

    Kérlek segítsetek ha tudtok!
    Üdv:
    Wagusz
  • egolady
    #374
    Sziasztok!
    Van egy nagy problémám,a gépem telement vírussal és megsérült a bejelentkezésem módja.A vírusokat leszedtem és próbáltam visszaállítani az üdvözlőképernyőt,de azt írta ki h:A megadott modul nem található.
    Nem tud vki olyan oldalt ahonnan lehet javító patch-et vagy vmit letölteni?Előre is köszi.Pusza!
  • demkootto
    #373
    Uristen mien oldalakat találtam....
    Nagy szerencse h rábukkantam
    http://premiermedia.net100.hu/signup.php
    http://spiryt.tx.hu/ dd
  • ChevyG work
    #372
    köszi!!
  • member
    #371
    Nyisd meg a "c:\Windows\system32\drivers\etc\" könyvtárban található kiterjesztés nélküli hosts nevű fájlt a notepad programmal.

    A "127.0.0.1 localhost" sor alá írd be a letiltani kívánt weboldal címét, elé beszúrva a 127.0.0.1 szöveget, pl.:

    127.0.0.1 frodo.axel.hu
    127.0.0.1 ad.adverticum.net
    127.0.0.1 www.accoona.com
    127.0.0.1 a.windowsitpro.com
    127.0.0.1 msfn.us.intellitxt.com

  • ChevyG work
    #370
    Sziasztok!

    Hol lehet letilteni/feloldani weboldalakat?

    Üdv!
  • mrzed001
    #369
    Esetleg Domain szintű bejelentkezére gondolsz, azaz a userek a szerveren lévő account-okkal authentikálnak a kliens gépekre, ott pedig ugyebár azt tesznek amit akarnak (vagy amit a group policy megenged nekik)
  • Dj Faustus #368
    Nézz körül az Active Directory környékén, ott lehet felhasználókat is kezelni (Active Directory - felhasználók és számítógépek, users mappa), illetve nézz utána a Központi felhasználói profiloknak.
  • proba10
    #367
    Sziasztok!
    Az alábbi problémára kérnék segítséget!

    Van 20 db P4-es gépem XP-vel egy laborban. Van 2003 szerverem.
    Regiszrált egyedi bejelentkezés kéne a gépeken, de a felhasználó bármelyikhez ülhet.
    Hogyan tudom beléptetni őket a szerverre, hogy az csak regiszráljon, de a vezérlést visszaadja az egyedi gépnek? Nem terminálként akarom használni a P4-eket, csak azt, hogy kik használják!!

    Windowsal lehetséges? Esetleg más szerverrel? Hasonlóra gondolok, mint a Novell ZEnworks.

    Várom mielöbbi segítségeteket.
    [email protected]
  • bazska66
    #366
    Hellotok
    Valakinek van olyan Ati drivere amit fut Server allatt pl:2003! ??????pls..írjon
  • hispan2
    #365
    Érdemes váltani XP Prof HUN-ról Server 2003 Enterprise HUN-ra?
    Vagy inkább átfogalmazva: mit tud illetve mit nem tud a 2003, amit az XP nem tud/tud?
    Alapvetően munkára használom a gépet, ritkábban játékra, videó konvertálásra. Nem akarok addig váltani, míg nem tudom, mit tud a 2003 és miben szenvedek esetleg hátrányt vele...
    Gondolom aki használja, el tudja nekem mondani ilyen irányú tapasztalatait. Előre is köszi.
  • Boroskóla
    #364
    Hi
    Winchestert hogy tudok mountolni ?
  • Zolee666xxxx
    #363
    Hello mindenkinek!
    Tudna valaki küldeni nekem Server 2003 Enterprise-hoz crack-et,vagy,hogy hol találok?Nagyon fontos lenne,mert nem talalálok sehol és amiket a fórumon találtam,azok sem működnek!:(
  • Tertovan
    #362
    a felesleges szenvedesek elkerulese veget ajanlom hogy minnel elobb valts angolra...
  • Tuy
    #361
    Jah ott az 2 re van állítva de nem tudom átállítani nagyobbra mert azt mondha hogy a távoli asztal ebben a modban csak egyidejüleg két felhasználot kezel le.
    vagy valami ilyen szööveget ír ki
  • Tuy
    #360
    esetleg magarul tudnád mindeni? mert tök magyar mind a kettő!
  • Tuy
    #359
    Hello nem mind a 2 szerver az én tulajdonomban van :)
  • Tertovan
    #358
    pl:
    elinditod a terminal services configuration-t jobb klik az rdp-tcp-en es a sessions -nal belitod amit akarsz.
  • Tertovan
    #357
    Q. How do I connect more than two users to Windows 2000 Server or Windows Server 2003? How do I connect more than one user to Windows XP Professional?

    A. If you are running Remote Administration mode on Windows 2000 or Windows Server 2003, no more than two concurrent users are allowed and there is no way to increase this unless you change it to Application Server mode. Application Server mode requires client access licenses and a licensing server. If you are using Windows XP Professional this number is limited to 1 remote connection and there is no way to increase this number.

    http://www.microsoft.com/technet/community/en-us/terminal/terminal_faq.mspx

    amugy az nagyon erdekelne hogy te uzemelteted a servert?
    /ugye nem valami ceges server?/
  • Tuy
    #356
    Ileltve hogy ne dobjon ki 5 perc tétlenség után
  • Tuy
    #355
    HEllo!!

    Nekem csak anniy gondom lenne a Szerver 2003 oprendszerrel hogy egyszerre Távoli Asztalon csak 2 en tudunk bentlenne és ez ne melég! mert hárman vagyunk!
    Esetleg nem tudtok nekem rá valami megoldást mondani hogy hogyan lehet eszt orvosolni? előre is köszi!
  • daxan
    #354
    Ok, a probléma megoldódott. Az audió eszközöket kellett engedélyezni
  • 2XP
    #353
    A kép nem látszik, de ezt megcsináltad?

    http://www.msfn.org/win2k3/sound.htm
  • daxan
    #352
    Ezt írja ki:
  • daxan
    #351
    Köszi! Mostmár megint nemjó valami. Ha le akarok játszani egy zenét akkor hibaüzenetet ír ki, pedig minden audio driver telepítve van.
  • 2XP
    #350
    http://www.virushirado.hu/leiras.php?id=465
  • daxan
    #349
    Üdv! Valamiért ha felmegyek a netra akkor mindig hibát ír ki és újraindul: The system process 'C:\WINDOWS1\system32\lsass.exe' terminated unexpectedly with status code 128. The system will now shut down and restart.
  • Garfield
    #348
    Ááá, már mindegy, azért köszi.

    Felraktam, és amint bedugtam az USB-s külső racket, dobott egy akkora kékhalált, hogy csak na. Hogy azért ne legyen egyértelmű, a pendrive-omat simán beolvasta, viszont az USB-s csatlakozójú MP3-lejátszómat viszont nem érzékelte. Úgy DEL, XP vissza. Francba.
  • Tertovan
    #347
    egy kis osszefoglalo:
    http://www.microsoft.com/hun/windowsserver2003/new_in_r2.mspx
    http://www.sulinet.hu/tart/cikk/Rdc/0/29339/1
  • Garfield
    #346
    Üdv!

    A kifejezett szerverfunkciókon kívül mi a különbség a 2003 SP1 és a 2003 R2 közt? Mert én is fel akarom rakni az otthoni gépre, munkaállomásként.
  • 2XP
    #345
    Ezt gondolom vehetem személyes sértésnek is, mivel én már 2 éve használom asztali os-ként, és sokkal jobban meg vagyok vele elégedve, mint az xp-vel. Ráadásul nálam a 180 napos trial van fenn, a félévi újratelepítgetés nekem megér annyit, hogy legális windowsom legyen.
  • gordonmail
    #344
    Ez engem nagyon zavar:
    "Hogyan alakítsuk át Windows Server 2003-unkat... asztali oprendszerré"

    Nem akarok annyira kötöszködni, nade a Server szó miből ered? Nos ez NEM otthoni felhasználásra van megtervezve, így inkább használj Professional SP2-őt. Azért nem Home Edition, mert annak már tényleg nincs értelme, mert..Aki meg nemakar, az meg nem ért hozzá. Igen, nem ért hozzá. Úgy bírom vannak olyan fejek, akik huha fikázzák a Linuxot, holott még a Windows-hoz is hü*yék.