423
  • 12346
    #423
    És most van egy másik mókám:D Ugye adott a lentebb leírt 2003, és tartományban lévő vasak, 1-2-nek a szerveren tárolt cucc elérhető. Ezzel nincs is gond, minden tartományban lévő vassal lehet ugye tallózni a szerver megosztott könyvtárait, miegymás. Viszont vannak mezei munkacsoportos gépek. Ezeknél hogy lehetne megoldani, hogy a lássanak bármit is a megosztott cuccok közül, ami a 2003-on van? Vagy lehet-e valahogy nekik szánt megosztást varázsolni?
  • MM2
    #422
    Akkor örülök ha sikerült megoldani : )
  • 12346
    #421
    Hopp, akkor máshol írtam, hogy már megoldottam:) Mindenesetre köszönöm szépen.
    Annyi volt, hogy elfelejtettem visszaírni az új rendszerben a DNS címet:/
  • MM2
    #420
    Próbáld meg kitörölni a tartományvezérlőn az adott gépet és utána vedd fel a pc-t.
  • 12346
    #419
    Sziasztok!

    Adva van egy 2003 szerver, hozzá x mennyiségű tartományban élő XP-t futtató gépezet. Az egyiket legyalultam muszájból. Újratelepítés után gépnevet ugyanarra visszaírtam. Mivel nem nagyon foglalkoztam még ezzel, gondoltam annyi lesz visszarakni tartományba, hogy munkacsoportból átpöttyintés tartományba, tartománynév beír, kér nevet/jelszót, és üdvözöl.

    De nem:
    "A tartományhoz ("akármi")való csatlakozás közben a következő hiba történt:
    A megadott kiszolgáló nem tudja végrehajtani a kért műveletet."


    Mi lehet a problem? Előre is köszönök mindenféle infót.
  • tszabi81
    #418
    Sziasztok!
    Windows 2003 server-en egy felhasználót ki szeretnék venni a rendszergazda csoportból, de nem emlékszem már, hogy hol kell, mert a 2003-mal régen foglalkoztam. A segítséget előre is köszönöm.
  • BrrKonosz
    #417
    Sziasztok!
    Server 2003 ntbacup-hoz kellene segítség.
    A hibajelenség a következő: ntbacup feladatütemezővel be van állítva Dat kazettára. Kézzel lementettem, majd este lefutott a mentés. Másnap már nem, pedig nem lett hozzányúlva. A log üres. Az event log szerint, mikor lefut a mentés elindítja a kötet árnyékmásolatot és a Microsoft Shadow Copy Providert, mikor üres a log ezek nem indulnak. Az üres log kb akkor keletkezik, mikor vége kellene hogy legyen a mentésnek. A baj az, hogy pénz nics programra és DAT kazettára kell mentenünk. Tud valaki valamit, hogy mitől csinálhat ilyet?
    Előre is köszi.
  • kuolla
    #416
    Hello!
    Megtudná mondani valaki, hogy a Windows 2003 User 5 CAL változat és a User CAL 1 CAL változat között mi a különbség?
    Vagy melyik az a változat, ami elérhető áron van és kb50 felhasználót képes kezelni távoli asztalról? Lehessen tárhely szolgáltatást is kialakítani rajta webes felülettel. Még csak most ismerkedem vele...
    Köszönöm
  • efem
    #415
    sysinternals utilok kozott van egy accessenum nevu util, azt ajanlom :)
    www.microsoft.com/sysinternals
  • MM2
    #414
    hali
    sajna én nem ismerek, csak egy olyat, ami engedélyezi a proxy-t, és látod miket néznek a neten az userek :)
  • sidocious
    #413
    Sziasztok,
    Ismer valaki működő szoftvert vagy scriptet, amivel egy adott 2003-as szerveren lévő megosztásokról, vagy akár az összes mappáról le lehet ripoltolni, milyen/melyik usernek milyen jogosultságai vannak az adott mappákon?
    Piszkosul nem szeretnék egyesével csekkolni 300 usert és 3000 mappát :)
    Üdv: SiD
  • Dj Faustus #412
    "Minden egyes dolgozónak (felhasználónak) saját "részlege" lenne a gépen, és ők szintén távoli asztallal csatlakoznának."
    VPN (ha távolról dolgoznak be), vagy Active Directory-s domainbe való beléptetés (ha a Windowsos gépek egy lokális hálózatban vannak) nem eszközölhető?

    Egyébként az általad keresett dolgot Terminálszolgáltatásnak (Terminal services) hívják.
  • CollisDam
    #411
    Hello!

    Valakinek a segítségét szeretném kérni:
    Meg kellene valósítanom egy olyat a cégnél, hogy lenne egy gép amin Win Server 2003 futna. Erre a gépre fel lehessen venni felhasználókat, pl úgy, hogy távoli asztallal csatlakozik a Rendszergazda. Minden egyes dolgozónak (felhasználónak) saját "részlege" lenne a gépen, és ők szintén távoli asztallal csatlakoznának. Az egyik felhasználó nem látná a másik felhasználó fájljait, és egymástól függetlenül dolgozhatnának távolról pl Excel-lel vagy Word-el.
    Nagyon hálás lennék ha valaki segítene, mert a gép most itthon van nálam és most tettem újra negyedszerre ( sad.gif ) a Win2003-at.
    Használtam már a Virtual Server 2005-öt is, de semmi érdemlegesre nem jutottam.
    Egy jó Ebook-nak is nagyon örülnék, mert JÓ-t nem találtam. Ráadásul a Win2003 ami rajta van az magyar, az összes tutorial/ebook pedig az angol verzióhoz van, és vannak olyan dolgok amiket így lehetetlen megtalálni.
    Ha valaki tud segítsen! bulb.gif
    Tudom, hogy ezt nem valami rövid leírni se, de pls!

    Üdv & köszi!
  • MM2
    #410
    gyártó oldalán ajánlott legelsőnek szétnézni, ha nem találsz szerezz be egy bootolható verziót!
  • attis71
    #409
    Köszönöm, utána nézek.
  • MM2
    #408
    hali
    a microsoft oldalán keress olyat, hogy windows server 2003 (te verziód) boot floppy
    kb 6 üres floppy kell
  • attis71
    #407
    Sziasztok, windows serv. 2003-hoz szeretnék boot floppyt készíteni, mert CD-ROM-ról nem indul a telepítés egy P-III.-ra szeretném felrakni. De sehogy nem akar sikerülni. Ebben tudnátok segíteni?

    Előre is köszi.
  • Dj Faustus #406
    1. Router (útválasztó - a route=út szóból) és nem rooter (gyökerező - a root=gyökér szóból) ;)
    2. Szimpla otthoni routernél - ha nem állítottad be másként - DHCP-n keresztül, automatikusan kapod meg majd az IP-címet - külön nem kell beállítani semmit. Ha vezeték nélkül csatlakozol akkor maximum fel kell külön csatlakozni a routerre, és ha beállítottad WEP/WPA kulcsot.
    Csak tegyed fel a hálókártya meghajtóprogramját.
  • tigerbácsi
    #405
    szisztok!

    egy gyors segítségkérésem lenne!

    mivel sűrűn lefagy a gépem, s format c: lesz meg szeretném kérdezni az internet visszaállítását. mert van egy rooterem, s így szeretném majd visszaállítani a netet. kérdésem az az lenne, hogy a rooterhez le kell e töltenem vmit, hogy majd működjön, vagy az sp2 ezt tudja? vagy majd hogy kezdjek neki visszatelepíteni a netkapcsolatot. még így rooteres netet nem állítottam fel, szóval elnézést ha butaságot kérdezek!

    előre is köszy!

    tom hogy ez nem az a téma, de hátha valaki itt is tud segíteni!

    köszy mégegyszer! :-)
  • efem
    #404
    rendszergazdak csoportot mindenfelekepp hagyd benne, van egy advanced ful, ott kapcsolt ki az inherited jogosultsagokat, ha kerdez: copy, majd add hozza a juzert akit akarod h hozzaferjen, es replace subfolders ... (also radiogomb)
    gondolom az a lenyeg h csak a rendszergazdak, illetve 1-2 bizonyos user ferjen hozza ahhoz a mappahoz, viszont ha kiveszed a vinyot az UID miatt csak azok az userek fogjak latni ntfs jogosultsag szinten azt a mappat a masik gepen is, akiknek engedelyezted! erre figyelj oda, szivtam mar be veletlen az agyonsecurityzessel :)
  • rokawa
    #403
    Az lenne a kérdésem,hogy hogy tudom korlátozni egy mappához való hozzáférést a biztonság fül alatt?
    és vannak ott olyanok,hogy létrehozo tulajdonos,felhasználók,rendszergazdák,system
    ezek közül valamit kell törölni vagy hozzáadni?
  • Sammer
    #402
    Küszi a segítséget!
  • Dj Faustus #401
    Azt meg a Windows XP telepítőlemezéről telepítheted: Start menü/Vezérlőpult/Programok telepítése és törlése/Windows összetevők hozzáadása vagy eltávolítása.

    De ha jól olvasom ez az OAI szerver felpakolható más webszerverre (például Apache), más szerveroldali nyelvvel (PHP, Perl), más oprendszer (Linux, BSD) alatt is.
  • Sammer
    #400
    Bocs a tudatlanságomért!
    Tehát a az xp-re fel tudom tenni a Internet Information Services-t a Windows 2003 telepítőlemezéről?
  • Dj Faustus #399
    Mint említettem, az IIS rajta van a Windows 2003 telepítőlemezén.
  • Sammer
    #398
    köszi, de ezt le is tudom szedni valahonnan szerinted?
  • Dj Faustus #397
    "Telepíteni szeretnék egy szeretnék egy OAI.szervert, de mindig azt írja ki, hogy Internet Information Server 4.0 vagy higher kell hozzá. Na már most én letöltöttem a Internet Information Server 7.0 Managert"
    Az Internet Information Services 7.0 Manager nem kell feltétlenül, az Internet Information Services kell annak is a 4.0-nál nagyobb változata.
    Windows 2003-ban a 6.0-ás változat van alapból, csak fel kel telepíteni a telepítő CD-ről.
  • Sammer
    #396
    Sziasztok! Segítsetek légyszi!
    Telepíteni szeretnék egy szeretnék egy OAI.szervert, de mindig azt írja ki, hogy Internet Information Server 4.0 vagy higher kell hozzá. Na már most én letöltöttem a Internet Information Server 7.0 Managert, de még igy is ugyan az a hibaüzanet. A 4.0-t sehol nem találtam, csak mindenféle kiegészítőt hozzá.Szerintetek?
  • MM2
    #395
    rokawa: most megyek középiskolába
    strebacom: ha admin vagy a saját gépeden az jót jelent :D
  • efem
    #394
    pl ha nem adsz nekik adminisztratori jogosultsagot, csak a mappat latja, de belenezni nemtud.
  • rokawa
    #393
    Szia
    Nekem jogosultsági kérdésem lenne
    Hogy lehet azt megcsinálni,hogy vannak felhasználók és hogy csak a saját könyvtárukat lássák más felhasználó könyvtárát ne?
  • lck
    #392
    Ez volt az a progi.
    Most egy kicsit kedvet kaptam 2003-azni :) lehet fel is teszem.
  • lck
    #391
    Az hogy még x funkció benne volt rohadtul nem zavart abban hogy desktopként használjam, illetve ez egyáltalán nem lassított a rendszeren. XP-vel nekem sem volt semmi gondom SP2 óta, de pl. a játékok gyorsabban futottak server 2003 alatt. Egyébként van hozzá egy kis tweak progi ami átállítja a desktop funkciókra. Szerintem ebből is az látszik hogy volt értelme így használni, és tudtommal elég sokan használták (használják) is.
  • efem
    #390
    de olyan felesleges szolgaltatas hegyek vannak benne, amit asztali oprendszerkent sosem fogsz kihasznalni... nemtudom, XP-vel nekem soha semmi bajom nem volt, vistaval sincs most, de a bestof a win2k kliens volt, azt nem tudjak felulmulni :)
    igazsag szerint ertelmet nem latom, miert tesz fel az ember server operacios rendszert kliens kornyezetbe, mikor server funkcioit sosem fogja hasznalni. kb annyi ertelme van mint kopasznak hajvasalot adni
  • lck
    #389
    Használtam asztali OS-ként - 95 %-ban működnek az XP-s funkciók + stabilabb és gyorsabb. Gyakorlatilag csak tűzfal és vírusirtó telepítéseknél voltak problémák - azok is a telepítő program korlátozásai miatt - mondván hogy szerverre nem települ.
  • efem
    #388
    ha esetleg valakinek van kerdese a SERVER funkciokkal, irja be, hatha tudok segiteni.. de asztali OS-kent hasznalni.. ez nagyon perverz :D
  • efem
    #387
    uristen, most latom mi ez a topik... win2k3 -at asztali oprendszerkent? ennek mi ertelme?
  • rokawa
    #386
    Főiskolán vagy egyetemen tanulsz?
    vagy csak valami OKJ-s képzés?
  • strebacom
    #385
    Nekem most azt irja a gépem hogy "ADMIN" vagyok....ez most jó...?
  • MM2
    #384
    annak tanulok de tudok sok dolgot