36836
  • bboyatty
    #36556
    Szép jó estét. Bele is vágnák szóval arról lenne szó, hogy szeretnék húzni egy keveset a procimon de mivel nem nagyon konyítok hozzá megkérdezem az okosabbakat, hogy mi a dörgés. Csináltam pár képet a BIOS-ba hátha ez segít. Annyit szeretnék tudni, hogy lehet-e feljebb húzni anélkül hogy hűtőt cseréljek és ha igen akkor, hogy.
    Kép1
    Kép2
    Kép3
    Bocsi a minőségér de csak a telóm volt a közelbe.
    Köszi előre is
  • MerlinW
    #36555
    www.connectify.me
  • tomasz18
    #36554
    Elolvastad volna figyelmesen amit kérdeztem,nem válaszoltál volna baromságot...
    "Vezetékes internetet szeretnék Laptop wifijével elosztani"
    Nem laptopon akarok wifizni..Hanem azzal elosztani mint egy router.Mert van itthon wifis router de az másik neten és nem az enyém..Arra kell csak h galaxymon tudjak netezni itthon ne a mobilnetem menjen.
  • MerlinW
    #36553
    Először mindenképp próbáld ki fesz.emelés nélkül automatán, így ha nem ingadozik/vesz fel többet mint kellene (1,23/25-nél többet) megmarad az energiatakarékos mód is. Ha nem kóser, akkor játsz a manuális beállításokkal.
  • MerlinW
    #36552
    Egy normális CPU hűtővel (értsd: nem Intel rézzel:)) 1,3-ig is el lehet mászni nyugodtan, kérdés hogy van-e értelme:) Láttam már 1,35-ön is ketyegni 8400-es Noctua pörgővel.
  • kifli
    #36551
    nálam giga lapban E8400

    alapfesz: 1.2250v

    Akkor, ha nagy a v dorpja a lapnak (kevesebb voltot kap a proci mint amennyit beállítasz) és instabil 3,6ghz-n beállíthatsz, 1.23750 körüli értéket, ha 4 ghz szeretnéd használni 1.243 v körüli érték ideális lehet (nekem az 1.237 elég volt a 4ghz-hez)
    A lényeg, hogy e körüli értékeket használ, szerintem biztonsággal el tudsz menni, 1.28v környékére, bár egy jobb hűtő ilyenkor ajánlott.

  • MR ME
    #36550
    miva? laptop wifijével elosztani?? szal laptopon akarsz netezni wifin keresztűl? :D
    vegyél egy wifis routert és kalap
  • tomasz18
    #36549
    Sziasztok!
    Vezetékes internetet szeretnék Laptop wifijével elosztani tudtok rá valami megoldást?
    (Bocsi h nem témába vágó)
  • zooleeh
    #36548
    ja koszi, nem tudom hogy alap bealitason mennyit fogyaszt, mert a fesz. bealitas a bios-ban auto-n van,igy nem tudom mi az az ertek ,amihez kepest kell emeljem
  • kifli
    #36547
    szeva, nálam nem kelett, de ez lehet táp és processzor függő, hogy milyen darabot fogtál ki, ha fagyogat, akkor elelj egy keveset
  • zooleeh
    #36546
    sziasztok ! core 2 duo E 8400 -as procit ,ha 3 ghz-rol 3.6 huzok , kell + fesz-t emelni?
    koszi elore is.
  • steweee
    #36545
    valaki felsorolná ,hogy mik azok a segédprogramok amik kellenek pár játék futtatásához?

    nvidiy phisX

    microsoft C+ visulas
  • steweee
    #36544
    valaki fel tudná sorolni,hogy mikazok a segédprogramok amik kellenek némely játéknak ?

    nvidiy phisX

    microsoft C+++ visulas
  • whisper
    #36543
    Sziasztok.

    Lenne eg ykérdésem.

    Van egy gigabyte EPL31-es lapom egy 7300-as intel procim ami 2.66-on megy meg 4 giga kingmax memóriám. Eddig ment úgy ,hogy 3.0 Ghz-en és most meg nem engedi az elmentett setupomat működtetni kicseréltem a memóriákat akkor se! Mi lehet a hiba lehetőség ilyenkor? 8)
  • SrAta
    #36542
    jah:D
    Akkor oks:D
    Tudtam mert nekem meg GA-M55S-S3 alaplapom van és abba akartam rekni még 1 éve:D és tudtam hogy valami nemjó:d
    De akkor csak a HT lesz lassabb:D
  • Zunex
    #36541
    " If you install an AMD AM3/AM2+ CPU on AM2 motherboard, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200 MT/s) to HT1.0 (2000 MT/s); however, the frequency of AM2+ CPU will not be impacted." Csak ez a gáz
  • Zunex
    #36540
    Csak BIOS frissités kell,amit már megcsináltam :)
  • Zunex
    #36539
    Itt láttam
  • Zunex
    #36538
    Elvileg belemegy,utánaolvastam is
  • Zunex
    #36537
    A gigabye oldalán láttam hogy beletudok rakni,csak azt kérdeztem hogy mit ajánlotok? :)
  • SrAta
    #36536
    csak nforce 430as a chipseted, és a foglalat is csak AM2-es. Ebben elvileg nemtudsz 3-4 magos procit rakni:\
  • Zunex
    #36535
    :D, ez jó, még jó hogy legalább nem vették ki és fel lehet oldani :), örültem volna hogy az enyémet is lehetett volna, de legalább már ezt is tudom :P, köszönöm válaszod!
    UI: Az alaplapomra tudtok valami x3 vagy x4-es phenom procit ajánlani? thx :)
  • SrAta
    #36534
    A Tieddel nem!
    A Régi(asszem tavaly v tavaly előtt amikor kiadták azt a verzió) Phenom X3 ból lehetett 4magosat csinálni, ugyanis ott vmi olyasmi volt, h hibás vagy nem úgy sikerült és letiltották a rossz magot, és eladták 3 magosnak:D
    Na most ezt a tiltást lehetett feloldani!
    De ez is csak 1 szérián ment.
    És ottse mindig, mert lehet h a mag annyira sérült volt h nemment.
    (Legalábbis ezt így tom!)
    Na most mivel a tiedbe csak 2 mag van így ha nem raksz bele még 1-2-t akk marad 2 magos :D
  • Zunex
    #36533
    Hali!
    Nekem is lenne egy kérdésem, lehet hogy hülyeség, énis annak tartom:P, de azért érdekel. Na szóval, van egy GA-m61PME-S2-es Gigabyte alaplapom, és egy AMD Athlon x2 5000+-om, olyat halottam hogy lehet a procikat négy illetve,3 "magositani". Ez kivitelezhető? Létezik ilyen?
    Válaszotokat előre is köszi!
  • whisper
    #36532
    Sziasztok.

    Lenne eg ykérdésem.

    Van egy gigabyte EPL31-es lapom egy 7300-as intel procim ami 2.66-on megy meg 4 giga kingmax memóriám. Eddig ment úgy ,hogy 3.0 Ghz-en és most meg nem engedi az elmentett setupomat működtetni kicseréltem a memóriákat akkor se! Mi lehet a hiba lehetőség ilyenkor? 8)
  • Deathskull
    #36531
    Az alaplapon a BIOS dátuma 2008.03.25, a gyártó honlapján (http://www.gigabyte.com.tw/products/product-page.aspx?pid=2668#dl)ehhez az alaplaphoz egy 2008.07.30.-án kiadott F6a verziójú Beta BIOS van
  • solo
    #36530
    Nézz utánna van e frissebb bios a lapodhoz.
  • Deathskull
    #36529
    Megpróbáltam beállítani azt is, hogy betöltöm az alap beállításokat, és utána állítom be az FSB értékét, de úgysem működik. A másik gond, hogy nem engedi növelni a CPUra jutó feszültséget, csak csökkenteni. Ezt meg lehet valahogy oldani? (BIOS flash, egyéb program Windows alatt)
  • solo
    #36528
    Valószínűleg a néha gondol 1 et visszaáll valami rossz beálljtás miatt van.
    Nemtudom hogy állítottad be, lehet keveset kap valami, és ezért állítja vissza.végig kell nézni, hogy mi lehet a baj.
  • Deathskull
    #36527
    A szorzót azt én is látom az Everestben, hogy a szorzó változik (6 ill. 12,5). Az FSB sebességét változtattam a BIOSban 200ról 260ra és ez áll vissza.
  • kifli
    #36526
    terhelés nélkül visszavesdzi a szorzót, ha valamivel terheled visszaáll.
  • Deathskull
    #36525
    Fentebb húztam az Everest szerint 30%-kal a processzort, egy darabig bírja is. Viszont néha gondol egyet és visszaáll alapra a sebessége.
    Miért csinálja ezt? Kellene neki egy kis feszültséget adni (alap 1,1875 V)?
    (Gigabyte GA-945GCM-S2C, Intel DualCore E5200 2,5Ghz-->3,25Ghz)
  • mycso
    #36524
    Én az EVGA Precision-t használom jelenleg egy Gigabyte 8800gts-hez, előtte egy ASUS GTS250-hez is azt használtam. Működik az órajel állítgatás és a ventilátor szabályozása is tökéletesen.
  • samsung123
    #36523
    jóknak tünnek, de az msi afterburner nem csak msi karikhoz jó? hasonló a kérdésem a másiknál is? mindndegy leszedem kiderül:) de köszi a válszokat.
  • samsung123
    #36522
    köszi megnézem THX:)
  • mycso
    #36521
    Esetleg innen próbáld ki az amsi afterburner vagy az EVGA precision tweakeer progiját (én az utóbbit használom egy giga 8800gts-el, egyébként nálam win7 alatt is megy a rivatuner normálisan).

    más: akkor viszont a nyelvtannal van a probléma....hiába olvasom el újból, akkor is az jön le belőle, amit lentebb írtam.
  • samsung123
    #36520
    9600gt:)huznék amugy(eddig 800/1000ment xpn, a 650/900helyett)

    picit, félreértelmezted: "a gpum hőmérséklete 27C fokos(ma) szobámban 36...terhelve 42-45C" ezek szerint a te logikádból kiindulva, ha terhelem a GPU-t a szobám hőmérséklete 42-45 fokos lesz...

    olvasd el ujból kérlek:)

    (megfejtés:amugy a szobám 27 fokos)
  • mycso
    #36519
    Azért ha a fizikát picit is ismerjük és nem kompresszorral, szárazjéggel, stb... hűtöd a vga-d akkor azért lássuk be, hogy ez lehetetlen:

    "a gpum hőmérséklete 27C fokos(ma) szobámban 36" --> léghűtésnél a szobában mért hőmérsékletnél nem lehet hidegebb a GPU, hiszen a levegő a "hűtőközeg".

    Egyébként milyen VGA-ról van szó amit húzni szeretnél???
  • samsung123
    #36518
    a gpum hőmérséklete 27C fokos(ma) szobámban 36...terhelve 42-45C. ugyhogy lehetne huzigálni van rajta hűtés:)
  • samsung123
    #36517
    hali!! nagy help kellene...nvidia karihoz kellen tuning program Win7 alá. a rivatuner nem akar működni(megy csak mintha nem is lenne hatása tuningnak), xp alatt ment rendesen növelte az órajelet és ez megmutatkozott 3d mark pontszámban is.. namost én vagy a balek vagy tényleg nem megy normálisan win7 alatt másnak se..esetleg egy másik progit is ajánhattok!