36836
  • kifli
    #36596
    a kép vibrálás nem ramra utal, ramnál csak simán kifagy a gép egy kékhalállal.

    Amúgy amd-hez elég rég volt szerencsém tuning terén, úgyhogy nemtudom. De a pci órajel fixálásra tippelnék énis. Ha nincs a biosban, esetleg próbálj egy biosfrissítés, lehet került bele ilyen funkció, bár biostar elég márkás "tuninglap" ahhoz, hogy benne legyen alapból, úgyhogy keresd tovább, mert ott kell lennie.
  • tomo05
    #36595
    Procit vegyél mindenképp!!!Pl. Athlon 64 X2 6000+ de az már csak használtan van szinte.
    Sok játék proci igényes!pl. GTA IV
    Ide gyere!Ez a te topikod!
  • arnold0825
    #36594
    Hmmm... nemtudom, hogy jó topikba irom-e, remélem igen, és ha nem akkorse kövezzetek meg érte... köszönön :P
    Szóval egy olyan kérdésem lenne hogy mi érné meg jobban, egy uj procit vegyek vagy egy egész alaplapot? Persze ha nem muszaly nem adnék ki fölös pénzt.
    Config: Asus m2npv-mx alaplap; AMD Athlon 64 3200+ processor 2GHz; 3 GB ram, NVIDIA GeForce 8600GT videokartya.....
    Szeretném tudni, hogy ki mit ajall....köszönöm
  • tomo05
    #36593
    Elképzehető hogy a ram miatt van? mert azzal nem csináltam semmit.
  • tomo05
    #36592
    Hali mindenki!Az az problémám, hogy felhúztam a procimat 3.4-re 1.4625V mellett. És kb 5 naponta azt csinálja hogy játék közbe összevissza megy a kép és recseg hang sőt utána kilépek és a winamp is vibrál. Gondolom a vga-val van valami. emeltem a ram és ht+ chipset feszt is de így is azt csinálja. Most reseteltem a biost és csak a szorzót és a cpu feszt elemtem. Ezt akkor csinálta egy két óra után amikor a ref. órajelet emeltem, de most csak a szorzót emeltem.Kerestem a biosba a pci órajelet amit fixálni kell 100ra de sehol nem találom.
    Van valami ötletetek??
  • FLATRONW
    #36591
    Az alap feszültség a BIOS-ban 1,25 V. 1,3125-nél lett stabil a rendszer.
  • kifli
    #36590
    jep
    hát akkor emelj egy kis feszt, nemtudom mennyi az alap fesz, de először emelj mondjuk 0.05v-ot
  • FLATRONW
    #36589
    Az FSB/memory ratio auto-ra van állítva, ami 1:1-es arányt állít be, és így megmarad a 800 MHZ-es memória sebesség. Gondolom erre gondoltál?
  • kifli
    #36588
    ramokat visszaosztottad?
  • FLATRONW
    #36587
    Megpróbáltam alapon, de a stabilitás teszt kék halállal végződött. Egyszer már próbáltam növelni az FSB feszültséget és a Vcore feszültséget, és akkor ment stabilan. Csak nem tudom, hogy akkor milyen értékeket állítottam be. Túl nagyokat pedig most sem akarok beállítani.
  • MR ME
    #36586
    alapon mászik nekem is simán, elvileg bírnia kell
  • kifli
    #36585
    maradhat alapon, legalábbis nekem azon stabil volt. 3,72-höz egy picit kelett csak emelni rajta.
  • FLATRONW
    #36584
    Sziasztok!
    Egy q9550-es processzort szeretnék használni 400-as FSB-n (alap 333). Az alaplapom egy MSI p35 Neo2 FR. Milyen feszültségértékeket állítsak be a BIOS-ban, hogy a rendszer stabil legyen?
  • atesz25
    #36583
    Hali.Szeretném kérdezni hogy ha van egy phenom x4 9950-es proci ga m770 ud3 alaplap és 4gb ram 1066.De nem megy csak 800 mhz-n.Mit tudok tenni hgoy menjenek a ramok 1066-on.A Segítséget előre is köszönöm.Eddig annyit próbáltam hogy az et6 programmal feljebb húztam az fsb-t 200-ról 210-re ekkor nőt is a memoria mhz de ha tovább léptem nem idult el a gép.
  • ManoNegra
    #36582
    a ramot
  • ManoNegra
    #36581
    Aíramot igen, bár itt nincs túl sok variációs lehetőség. A PCI is fix 100.
  • rvn
    #36580
    Ramokat visszaosztod? PCI frekit fixálod? Bios frissitéstől nem lesz jobb lapod...
  • ManoNegra
    #36579
    Hülyeséget beszéltem, 9x 267 FSB. Olvasgattam, hulladék ez a lap a tuninghoz, majd talán bios frissítés után. Jelenleg bármit állítok bárhogy, fagy. Fesz emelésre jelenleg még nem vállalkozok
  • ManoNegra
    #36578
    Üdv4

    Q6600 2400 MHz cpu- van ezt szeretném 3ghz-re felhúzni. Az FSB 333 6x szorzó, a memória valós óraje 400 mhz. Full kezdő vagyok, ha valaki segítene, azt megköszönném.
    Alaplap Asus P5N-E SLI
  • tonyr #36577
    ha jol emléxem az se müködött de meglesem , lehet h a lap nem birja lekezelni rendesen... olyan jo hogy 2008-ban megszünt abit és a support is :D
  • tonyr #36576
    értelek, hogy a cpu:ram az olyan arány legyen...
  • rvn
    #36575
    A memória szorzóval próbálj játszani, hogy kijöjjön a 800...
  • tonyr #36574
    érdeklödnék
    abit aw9d -m van, 1066-os fsb-vel gyárilag, de hivatalos bios update-al már 1333as fsb.. na amig 1066os cpu (e6600) volt benne addig memoriákat 800on kezelte, most hogy e6850 van benne 1333-on igy a memoriákat 670nek látja... geil 2x1gb ddr2 800-cl5-röl van szo...
    ha huzom a procit h memo 800on legyen, nem indul a gép, pedig e6600-al többet is birtam huzni rajta, ill ezzel a procival haver gépébe 4ghz-ig is felment és gond nélkül ment, nálam meg 3200on már nem indul...
    ha cpu-t leveszem 1066-ra akko memo jo de gép nem jo :D
    arra is gondoltam hogy 1066-os memokat veszek hogy igy megy, de proba és nem ismeri fel még 800ra se
    ötlet ?
  • Scrat
    #36573
    Sziasztok
    Néhány napja vettem egy Phenom II X2 555 BE procit és sikerült benne feloldani a 3. és 4. magot.
    Tudtok ajánlani valami teszt programot amivel lehet nyüstölni hogy hibázik-e vagy használhatóak a plusz magok?
    Igazából nincs szükségem a plusz teljesítményre, csak kiváncsi lennék a jövőre nézve nem árt tudni mi rejlik a kicsikében! :-)
    Olyasmire gondolok mint a Lynux telepítő lemezen a memória tesztelő, ami ha végigfut 458x hiba nélkül, akkor jó eséllyel hibátlan a ram! :-)
    Köszi előre is.
  • kisbesi
    #36572
    Sziasztok!
    Olyan kérdésem lenne hogy ezzel a Riva Tuner-rel mennyire biztonságosan és mennyit lehet felhúzni a a VGA teljesítményén?
    (Akinek van egy kis ideje elmagyarázni ezt a tuningot, az legyen szíves dobjon egy PM et.)
    Előre is köszönöm!
  • Kureszka
    #36571
    Sziasztok!

    Előre is bocs az offért!olyan problémám van ,hogy egyszercsak leállt a gépem, nézem, a proci ventilátora indításnál csak egy pillanatra megmoccan, ugyan ez, ha leállítom. A gép nem bootol fel, csak ég a piros led mintha dolgozna. Lehet, hogy csapágyas a venti és nem engedi a gépet felbootolni?
    Mégegyszer bocs és előre is köszi!
  • sempron07
    #36570
    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, hogy szerintetek milyen irányba fejlesszem a gépemet?

    Van egy: Gigabyte alaplapom 1066 MHz-ig jó bele DDR2-es RAM - ebben cserélnék le valamit, kb 40,000-et szánnék rá:

    Dual Core 2,5 GHz CPU 2Mb (800 MHz)
    Kingmax 2 Gb 800 MHz RAM
    ATI HD 4670 1 Gb DDR3

    Szerintetek mire énré meg, mit cserélnem, 40,000-ből, hogy egy picit jobb legyen a masina.

    Én ezeken gondolkodtam:
    Core2Quad processzor - 1066 MHz - jó hozzá a 800 MHz-es Memória?
    vagy + még 2 Gb 800 MHz RAM és egy Core2Due proci?
    vagy egy Dx11-es DDR5-ös videókártya?

    Előre is köszönöm, ha segítetek! :)
  • kifli
    #36569
    fsb-t növelni kell, 333-ról 400-ra
    Ugyanekkor a ramokat vissza kell osztani, hogy maradjanak alap órajelen, valamint pci órajelét fixáld 100-ra
  • NiGhTM4R3
    #36568
    Helló
    Valaki tud segíteni E8400 3Ghz-es processzor felturbózásával?
    Azt olvastam, hogy 3.6Ghz-ig felmegy mindenféle gond nélkül, gyári hűtővel.
    Nem tudom, hogy mit növeljek/csökkentsek a BIOS-ban, valaki segítene?
  • RYO21
    #36567
    És mekkora hőmérsékletnél szakítsam meg?
  • rvn
    #36566
    Standart helyett maximumot szoktunk és nem 5 kört hanem 10-et minimum, ha itt nem hibázik, akkor stabil lesz ez tutti.
  • RYO21
    #36565
    Standard testet nyomattam 5x. A max amit elért az 72fok volt, és úgy kb 70-71 között mozgott. A tesztek között leesett 60-ra.
  • RYO21
    #36564
    Végignyomattam a 3D mark 06-ot, és a max hőmérséklet, amit elért, az 67 fok volt.
  • rvn
    #36563
    Intel Burn Teste engedj rá vagy fél óráig. Ez ellenőrzi a stabilitást is és teljesen kihajtja a procit. Közben Nézd a magom hőmérsékletét valami programmal. Ha 65-70 fok felé megy az már sok. kikapcsolni sztem csak 105 fok felett fog.
  • RYO21
    #36562
    Van egy Intel Pentium D E2200as CPU-m. 2.2Ghz az órajele, és most felhúztam kb 3 GHz-re. Az eredeti hűtö van rajta, persze kipucolva. Mekkora a maximális hőmérséklet amit elérhet? Kikapcsol magától ilyenkor?
    Vagy vegyem vissza az órajelet?

    Van olyan program, ami a stabilitását lelellenőrzi?
  • MerlinW
    #36561
    Felszínes, amatőr, hozzá nem értő, elavult és 99%-ban szoftveres kontárkodásokról ír. Felejtős:)
  • pctuning23
    #36560
    Most találtam ezt az oldalt, nagyon hasznos leírások vannak benne:

    http://pctuning.ingyenblog.hu/
  • bboyatty
    #36559
    Ezer köszönet.
    Ha csinálok valamit és sikerül akkor majd írok, ha csinálok valamit és nem sikerül akkor nem lesz honnan írni.:P
  • MerlinW
    #36558
    AMD tuning kezdőknek, szájbarágósan
  • MerlinW
    #36557
    2,6-3GHz-ig fel lehet tornászni komolyabb hűtéssel.

    A "hogyanhoz" szükséged lesz egy kis olvasgatásra. Nincs szabvány beállítás, függ minden a memóriádtól, az alaplapodtól és a processzor sorozatától.

    Na meg függ a BIOS-tól is, mennyire tuningbarát.

    Alapvetően az CPU szorzó + FSB variálásával tudod emelni az órajelet, viszont a magasabb frekihez több áramra is van szükség, tehát azt is emelgetni kell (nem csak a processzorét és csak századokkal, max 1-2 tizedig - olvass utána mi a max amit még elbír a proci), úgy hogy lehetőleg ne füstöljön el semmi. Emellett a Memóriák frekvenciája is függ az FSB-től, tehát nem árt figyelni, hogy milyen szorzóval hajtod. Ha nem bírja a memória, csökkenteni kell a késleltetéseket/időzítéseket, stb.

    Minden állítgatás után újraindítás, stabilitás tesztelése.