36836
  • Punkerwork
    #13234
    én Intel-ből csak dobozost vennék az tuti :)
    AMD-ből meg "tálcást" :)
  • CoolStuff
    #13233
    De a legtöbben, akik nem pc boltban dolgoznak, azok nem P4 hűtővel veszik...
    De tényleg elég!:)
    #13232

    Állítólag jóak (ócsók), bár én Asus párti vok!:D
  • Punkerwork
    #13232
    Abit lapot P4-hez nem nagyon raktam még össze azt a kérdést passzolom :)
  • Punkerwork
    #13231
    ha nem akar nagyon tuningolni akkor a gyári P4 hűtő elég Northwood-ra simán.
  • CoolStuff
    #13230
    Kivetni valók:

    Az alapra nem tok mit mondani, mert a sima P4P800 drága...
    Tulképpen full jó az a lap, mivel ASUS!:DD
    Bár ennyiért vehetnél sztem egy Abit lapot is, ami jóval olcsóbb, ámde alacsonyabb kategóriában többet nyújt, mint az ASUS!
    Szal a a lapot nagyon gondold át!

    Prociból 800/512-es (Northwood magos) kellene, nem Presscott!
    Zalman proci hűtő faja, de van más alternatíva is sztem!:)
    Termalthake táp kibaszott hangos, mivel az alap modellje tulképpen egy Chieftec táp...
    Sztem nézz szét a neten és keress egy 12 centis ventivel ellátott halk tápot, mert kibaszott idegesítő, ha búg a géped.

    RAM is jó, bár a márka nem mind1, szal azt nem ártana tudni!
  • ollie
    #13229
    Akkor vegyél northwood-ot (amit te leírtál - Intel P4 3,0GHz 800/1024 - az speciel prescott. A több cache ellenére is lassabb a prescott.
    Viszont az alaplapot komolyabban megogondolnám, mert később csak szívod majd a fogad, hogy deménemasztvettem... A sima P4C800 (minden extra nélkül), nem kerül olyan nagyon sokba.
    Jah, Thermaltake cuccaim soha nem voltak, de mindenhol csak jókat olvastam róla (már megbízhatóság szempontjából).
  • xj700t
    #13228
    Nos igen, az alaplap + 20 ami most nincs :)
    Prociból meg szintén Northwoodra gondoltam. Van értelme a plusz cachenek?
    Illetve az álltalam említett táp mennyire lehet megbízható ?
  • ollie
    #13227
    Hát ha ez a konfig neked csak az olvasgatásba került, akkor én is elkezdek olvasgatni ezerrel...

    Egyébként csak egy dolgot cserélnék, az meg az alaplap. P4C800-al jobban jársz, mert jóval gyorsabb a memóriakezelése (az i875P chipset miatt, akár van PAT, akár nincs, gyorsabb).
    Jah most látom a procit. Jelenleg gyorsabb a northwood magos P4 (hiába kevesebb a cache), szóval azt ajánlom. Persze a prescott-ban ott az SSE3, de szinte semmi nem használja, még évekbe telik, míg a használata igazán elterjed (1-2 speckó progin kívűl semmi nem ismeri), lásd még az SSE2-őt használó progik tábora is elég kicsi.
    De egyébként nagyobb a sebességkülönbség az alaplap esetében, mint a procinál, viszont ha midnkettőt cserélnéd, akkor már jelentősebb lenne.
  • xj700t
    #13226
    Üdv!

    Nos 1-2 hét olvasgatás után erre a konfigra gondoltam:

    AsusP4P800 SE/GOLD
    Intel P4 3,0GHz 800/1024
    Zalman CNPS7700-CU
    2x DDR 512MB PC3200 400MHZ Brand DDR400
    Thermalthake 420W,ATX12V+ACTIVE PFC+DUAL FAN

    Várom az építő, valamint a romboló kritikákat, esetleg megbízható korrekt boltajánlót.
  • CoolStuff
    #13225
    Csákó!
    Nm, csak osztom az észt!:D
  • PLackó
    #13224
    oké.thx:)
    na,jó8
  • CoolStuff
    #13223
    Az a helyzet, hogy igazam lenne, ha nem lenne ennyire rossz procid...
    De ez érényes:
    "Ha tud venni egy 2.4 fölötti rendes P4-et, akkor inkább proci, de, ha nem, akkor meg ram!"
  • PLackó
    #13222
    hmm.csak most olvastam el azt.valószínű igazad van.
  • CoolStuff
    #13221
    Sztem: #13213
    Szal nehéz a döntésed, de mind2t cserélned kell, ha jáccani akarsz!:)
  • PLackó
    #13220
    és akkor szerintetek elég lenne nekem egy 1.8-as P4 proci?egy üzletben árulják 12000-ért.
  • PLackó
    #13219
    thx
  • CoolStuff
    #13218
    Akkor nem szóltam mester!:D
    Tök mind1 mit vesz, akkor is képregény lesz a gém...
    Mindent cserélnie kell!:P
  • Hulk
    #13217
    és a biosban mit kell csinálni??
  • ollie
    #13216
    proci nálad fontosabb
  • CoolStuff
    #13215
    Biosból, tod, amikor bootol a gép, nyomj egy delt, vagy amit ír az alaplap leírása!:P
  • Hulk
    #13214
    Hi
    Nekem most van egy duron 900mhz-es procim...ezt lehet még feljebb húzni??ha igen akkor hogyan?
  • CoolStuff
    #13213
    De aki gémel, annak mindenképpen ram a lényeg, még ilyen szar proci esetén is...
    A ram 50-60%-al jobban megdobhatja a rendszert, mint a proc...
    Egyébként játékok esetében az AMD-nél számít nagyon a proc, intelnél nem jelentene sokat, ha most venne egy 2.4-es celkót, mivel az is semmi már a mai játékoknak!
    Ha tud venni egy 2.4 fölötti rendes P4-et, akkor inkább proci, de, ha nem, akkor meg ram!
  • PLackó
    #13212
    nah már megint nem tudok dönteni :D
    na mindegy,most nézelődök az apróneten.
  • CUCLI
    #13211
    de akkormár proc. szerintem.
  • Narancs
    #13210
    hát nem tom, 1700celó azért nagyon karcsú ami azt illeti...igazából mind a kettőt kéne...
  • CoolStuff
    #13209
    ram, ram és ram...ha sokat gémelsz...
    Ha nem, akkor proci!:D
  • PLackó
    #13208
    na,mostmár teljesen összezavarodtam hogy mit vegyek.itt a ramot ajánlják,a prohardweren a procira esküsznek.annyi biztos hogy tényleg szükségem lenne mindkettőre:)
  • Dr DeViLKiNG
    #13207
    mondjuk ezzel nem lennék előrébb :(
  • Dr DeViLKiNG
    #13206
    majd holnap megnézem, mert most bátyám uralja azt a gépet ^^
  • ollie
    #13205
    És ha csak az újjabb modult teszed be, akkor mi van? Láttam már olyan alaplapot, amiben 2 különböző modul nem volt hajlandó együtt működni, de külön-külön működtek (az is érdekes votl, hogy előtte vagy fél évig hibátlanul mentek, oszt egyszer csak úgy döntöttek, hogy mégsem szeretik egymást).
  • Dr DeViLKiNG
    #13204
    nem megy :(
    sőt, mostmár csak nem is bootol be a gép...
  • ollie
    #13203
    Próbáld megcserélni a 2 modult a slotokban.
  • CoolStuff
    #13202
    Jó reggelt!:)
  • Punker
    #13201
    ja
  • Narancs
    #13200
    Attól függ, hogy willamette vagy Northwood a cache méret, nem?
  • Punker
    #13199
    nem hiszem nekem az 1,6-ban 512 van.
  • MasterJay
    #13198
    Valószínűleg a memóriának egy két része nem jó. És mikor címzi ezeket a részeket a gép le is áll.
  • Zetorg
    #13197
    256kb L2, nem?mármint az 1,8 PIV-ben
  • Dr DeViLKiNG
    #13196
    a következő történt velem ma...
    szerdán vettem 256mb ramot, amit bele is raktam a gépbe. szépen ment egészen ma reggelig, mert amikor reggel bekapcsoltam a gépet, a windows már nem indult el. persze rögtön a ramra gyanakodtam, kiszedtem, és láss csodát, ment a gép. viszont ha benne van a ram a gépbe, akkor biosban még normálisan felismeri...
    na erre agyjatok magyarázatot :D
  • PLackó
    #13195
    rendben.thx.akkor ha ezek meglesznek remélem nem 10 fps-sel fognak menni 800*600 ban a game-ek:)