36836
  • ozimak
    #36676
    Üdvözletem mindenkinek!

    Az a helyzet,hogy én tök hülye vagyok a procihúzáshoz viszont úgy hallottam az én E8400-asomat elég jól lehet tuningolni(4 gHz áll.).
    Először is a legfontosabb kérdés: Ezt a "felhúzott" állapotot lehet állandóra tenni? Úgy értem,hogy nem csak pár óráig vagy napig hanem mondjuk,innentől kezdve 4 gHz-en fut a proci.
    Mindenképpen szeretném húzni a procit mivel még sosem volt,és egyre jobban kihasználom a gépet,viszont sajna a 775-ös tokozás miatt gazdaságosan nem tudok procit cserélni olyanra ami meg is érné...
    Mint mondottam én ehhez nem értek,DE:
    Összeállitottam everestel két riportot az egész gépről és külön az alaplapról/prociról,valamint csináltam képeket a BIOS-ról amennyire lehetett. Mindehez társul egy 450W-os Chieftec táp,de ez is rajta van a képeken.
    Szóval ha valakinek van egy kis ideje és megtenné,hogy átnézi és megmondja mit mire állitsak akkor azt nagyon de nagyon megköszönném!!! :R :R
    Vagy ha esetleg még valamire szükség van akkor szóljatok feltétlen és összeszedem, lefényképezem,lelövöm,stb.,...!

    Előre is nagyon köszönöm a segitséget!!! :R

    Ja és nincs hosszú i betüm... ja és hosszú ü betüm se :DDD (inglis bill)

    Ime a csomag:
    Katt
  • Zetorg
    #36675
    2200-on csak úgy fog menni a ram, ha húzod a procit... nekem X58-ud5 lap van, ez alap BCLK-val 1600-ig tudja a ramot. nem tudom, hogy a tiedben hogy lehet állítani a BCLK:RAM arányt.

    nézd meg, hogy milyen időzítéseket tud a ramod és azt biosban állítsd be kézzel. akkor emelheted az órajelet.

    pl nekem 1066-on cl7-7-7-20. ha auton van az időzítés és beállítom 1333-ra a ramot, akkor ez sem indul el. kézzel belövöm 9-9-9-24re és úgy megy
  • MerlinW
    #36674
    Tehát vettél a gyári AMD hűtőd helyett egy másik AMD hűtőt?:)
    4000Ft-ért már kaptál volna jó pörgőt is, ami halk és hűvös. Amit vettél nem halk és nem hűvös.
  • Gatti
    #36673
    hello! Vettem pár hónapja egy CPU hűtőt. És igaz h nyár van de állandóan 6750rpm en pörög és nagyon hangos. a proci elvielg 55 fokos iylenkor , normális ez?
    iylen fajta a venti.
  • Inquisitor
    #36672
    A kérdés megválaszolásához tudni kéne milyen ram van a régi gépben (EDO, SDRAM, RDRAM, DDR, DDR2, DDR3) és milyen az újban, meg esetleg a pontos alaplap típusok sem ártanak.
  • Framsen
    #36671
    Sziasztok !
    Egy régi gépből RAM-ot át tudok helyezni egy másik gépbe ?
    És ha igen hogyan kell üzembe helyezni ?
  • MerlinW
    #36670
    Teljesen jól viselik a proci tuningot, amíg 400Mhz körül tartod az FSB-t. Utána pedig lutri. Próbálgatni kell, RAM-oknál nincs általános recept, mert az FSB a vas minden csavarjára hatással van, tehát konfig függő, hogy viselkednek az elemek.

    Tuning témában, mindig csak iránymutatást fogsz kapni, receptet soha, mert két egyforma konfig között is lehetnek különbségek. A tuning egy szöszmötölős, kísérletezős játék. Neked kell megtalálnod a legmagasabb stabil pontot. Ehhez célszerű megismerned a géped működését, hogy mely funkció mit csinál, mire jó és milyen hatása van.
  • Micsu
    #36669
    nem ram tuningról beszéltem hanem arról hogy az A-data ramok hogy viselik a porci tuningot, anno a c2dm húzva a kingmax ramok miatt fagyott, csere után megoldódott a gond
  • MerlinW
    #36668
    Kevés feleslegesebb dolog van, mint RAM-ot tuningolni. Semmit nem fogtok belőle érezni. Arról nem is beszélve, hogy minden RAM/rendszer érzékeny rá, általában csak szívás van vele hosszútávon. Bordázatlan vagy gyenge hűtésű, nem OC jelzésű RAM-okkal pedig neki se fogjatok.
    DDR2 1066, DDR3 1600-on több, mint elég.
  • Micsu
    #36667
    asusból melyik alaplap bírja jól a tuningot
    A-Data ramról vélemény, tuningal hogy boldogul? pl a 2000mhzs
  • meszibalint
    #36666
    Nem merek ám nagyon hozzányúlni. :) drága volt. FSB-t tudom állítani, de azzal minden megy felfelé...
    Az mennyire igaz, hogy dual-ban feleződik a memória órajel? Mert akkor megvan.
  • zico87
    #36665
    szerintem 2200-on soha az életben nem fogod járatni fsb-t kéneállítani ha van rá lehetőség:D
  • meszibalint
    #36664
    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem, problémám, nem tudom mi... :)
    Nem vagyok egy nagy géptuningos, csak használó, és olvasgató, ezért gyakorlatban nem ismerem ezt a témakört...

    Most újítottam gépet, adott egy Gigabyte GA-X58-USB3 alaplap, benne egy Core i7 3,2 , és 2x2Gb Adata DDR3 2200+ memória, meg egy GB 560 TI SOC VGA.
    A BIOS-ban a memória csak 1066-on megy. Ha valamit megpróbálok állítani, el sem indul, csak CMOS resettel. A proci 133x24-el 3,20-on megy.
    Valaki hozzáértő véleménye érdekelne, hogy a memória mitől fog nagyobb órajelen menni, vagy mit állítsak, mert már nem merem össze vissza állogatni, nehogy valami megdögöljön. Ha már tudja a 2200-at, akkor ki is használnám...
    Érdekel a tuning téma, ezért várom a lehetőségeket, köszi.
  • zico87
    #36663
    a milyen gépet vegyek topicban volt aktuális ez a kérdés így onnan idézem magamat:D

    GTS 450 gyorsabb mint a 6670 viszont a 6670 kicsit kevesebbet fogyaszt így döntse el mi a fontos 5670-et se raknám best buy cédulára mert fikarcnyival gyorsab a 4670-nél és ahoz képest drága 4670(használtan 10k alatt van)szóval én 5670-et nem ajánlom nem éri meg az árát egyszerűen inkább már 6670 vagy GTS 450 vagy ha szerencséd van ki tudsz fogni 6770-et (nekem még nem sikerült)
  • Boconadi
    #36662
    miért?
  • zico87
    #36661
    GDDR5 de egyiket se az a legjobb válasz:D
  • Jakuza001
    #36660
    Manapsag mar nem szabad 512MB-s VGA-t venni, viszont kerulni kell az olyan VGA-kat is, mint a DDR3-as kartyak, hiaba 1GB-sek.
  • Boconadi
    #36659
    2:0 neki
  • MR ME
    #36658
    saphire
  • Boconadi
    #36657
    HD5670 GDDR3 1GB vagy HD5670 GDDR5 512MB?
  • MR ME
    #36656
    ide írd be h mennyit szánnál rá és már segítenek is :)
  • Framsen
    #36655
    Sziasztok!
    Gép vásárlásában kérnék tanácsot.
    Szóval már elég régi ami most van meg nem is elég most már 1 ezért kell egy új. (asztali)

    Hol érdemes megvenni ?
    Milyet érdemes megvenni ? (játszásra, normálisan menjenek a játékok)
    Jobb fajta van-e olcsóbban ? (ne kelljen szervizbe vinni 2 havonta)
    Mennyibe kerülne kb. ?
  • bajgunar
    #36654
    Én is szeretném megtudni, hogy miért nem tudom tovább tuningolni a procimat 2.8Ghz-nél? Gyári 2.6Ghz. AMD Phenom 9950 BE.
    De ha 2.8 fölé mennék már 50Mhz-el is (szorzót 14.5-re) már random kékhalálozik a gép.
    Alalplap Asus M3N-HT Deluxe (alanti cfg)

    FSB 200Mhz-en
    Szorzó 14x -esen.
    Memória is visszavéve 1066-ról 800Mhz-re. 4Gb 4x1Gb os quad kit.
    5-5-5-15 időzítésekről 4-4-4-8 -ra visszavéve! Gyárilag ajánlott 2.4V-al. Így DRAM:FSB arány 12:6 = 2:1
    Ha a memóriát rakom vissza 1066-ra 2.8Ghz-es procival, már fagy. Csak 2.6Ghz-el stabil. Ha a procit emelem 2.6-ról 2.8ig úgy hogy a memória 800Mhz-en van teljesen stabil a gép. De ha 2.8 fölé emelném már fagy.
    Több tesztet is futtattam, így 4-4-4-8-on, 2:1 -ben 2.8Ghz-el gyorsabb a memória kezelése, mint ha 5-5-5-15-ön menne 1066-on.
    A HT 2000Mhz-en. Ahoz nem nyúltam.
    A proci 1.375V-ot kap!
    Miért nem tudom tovább húzni a procit 2.8-nál? Valakinek van ötlete esetleg?
    Olyan 3.2-3.4 Ghz körüli sebesség dobna látható eredményt rajta??
    Esetleg odáig tudnám -e húzni ezt a procit? És ha igen, akkor hogy?
    Egy Asus Lion Square léghűtés van rajta! Alap hőmérséklet 41-42 fok.
    Mennyi a max hőm. amit még normálisan elvisel terhelés alatt?
    Köszönöm előre is!
    Üdv.

  • Bence94
    #36653
    Köszönöm! DRAMNÁL nekem nem szorzót ír hanem mhz-et.pl.valamennyi fsb és akkor felsorol kb.5 választhatót:ddr2-456 mhz, ddr2-567,ddr2-723,ddr2-1012 mhz.

    Procihűtő pedig nem a gyári gagyi:arctic cooling freezer 7 pro nem az új.
  • MerlinW
    #36652
    Természetesen a Dual Core a jobb. Irodai munkára és 2006 előtti játékokra teljesen jó ~10ezer Ft-ért.

    2 mag van a processzorban, 2,6Ghz az együttes frekvenciájuk, 64bites támogatás (4GB+ memória esetén 64bites operációs rendszerhez), 800Mhz-es busz frekvencia, Wolfdale a processzor elnevezése, a cache pedig értelemszerűen a buffer.

  • MerlinW
    #36651
    BIOS, M.I.T:

    Ha gyári procihűtő van rajta akkor:
    FSB-t emeld 333Mhz-re
    DRAM szorzót 2,4-re
    CPU feszültség: 1.35V
    RAM fesz: 1.8V (a gyártó oldalán nézd meg mennyi a max amit bír. Ha 1,8-nél kevesebb, vagy instabil a rendszer, akkor maradjon a DRAM szorzó 2x-en)
    Időzítések: 5-5-5-15

    Eredmény: CPU: 2,9Ghz, RAM:800Mhz



    Ha normális procihűtő van rajta akkor:
    FSB-t emeld 400Mhz-re, DRAM szorzót 2-re. Eredmény: CPU: 3,6Ghz, RAM:800Mhz -


    A CPU szorzó minden esetben maradjon 9-en.
  • moyothomas
    #36650
    Sziasztok.

    Az lenne a kérdésem, hogy ez a proci jobb:
    - LGA775 Dual Core Celeron
    - 2 Wolfdale mag
    - 2.6 GHz
    - 800 MHz FSB
    - 1 MB cache
    - 64 bit

    vagy, ha mondjuk ugyanezek a paraméretek, de nem dual, csak sima?
    tulajdonképpen ezek a számok mit jelentenek és mi melyinek kell minél magasabbnak lennie?

    köszi a segítséget.


    És, ha szeretnék alaplapot is venni, mit kell néznem a procin?
  • Bence94
    #36649
    Megint megkérdezem hátha valaki tud segíteni.
    Processzorom szeretném tuningolni olyan 3-3,2 ghz-re,de eddig csak 3,1-et tudtam kipréselni fsb emeléssel alapfeszen többi opcióhoz nem nyúltam.pci-e freq-et azt állítsam fix 100-ra ? 3-3,1 ghz is elég lenne akár, de ilyenkor a gép nem szabályosan indul újra hanem leáll és pár másodperc múlva indul be... Iyenkor mi a teendő ? Feszemelés ?
    Előre is köszönöm
    A gép:Asus P5PL2-E [link] csak 533-on tudja hajtani a memóriát.
    C2D E6600 def:2,4 ghz fsb:1066
    2x1 Gb Kingmax 800 mhz-es

    Annyi változott hogy most teljesen újra kezdtem fsb meg a memóriát állítgatom párhuzamosan és a pci-e freq 100-on van.300-as fsb-nél most egyáltalán nem tudok feljebb menni. Mit kellene másként állítani ? fesz auton van mindehol.
  • bergerj
    #36648
    Lehet 3 mag jó 4 dik az már sok esik a feszültség azért indul újra emeld meg egy kicsit
  • jazzy
    #36647
    Azt hiszem talán ide kellett volna írnom nem a Milyen gépet vegyek MOST topicba, mindenesetre ide is beírom, mert törölni nem tudok :(

    Megvettem ezt a processzort: AMD Phenom II X2 555 3.20GHz AM3 BOX Black Edition.
    3. mag aktiválva, sajnos amikor bekapcsolom a 4. magot is nem indul a gép folyton visszadob a biosba, tehát sajnos az tényleg rossznak tűnik.

    Az lehet esetleg probléma 4. magnál, hogy auton van a feszültség? Ha többször leokézom mindig visszadob a biosba szó nélkül. Esetleg ha manuálisan adnék neki valamennyit működhetne?
  • MerlinW
    #36646
    A tápot én cserélném valami márkásabb darabra, alaplapból ehhez a procihoz elég a H67 vagy H61-es is, ami még olcsóbb is.
  • palinho96
    #36645
    ja és miléyen tápot vegyek.. vagy jó az ami most van?
    codegen 500W
  • palinho96
    #36644
    Többnyire gémerpécé lenne, de Vieó és hang vágás hoz is kellene :D
  • Desiderata #36643
    mire szeretnéd használni?
  • palinho96
    #36642
    Sziasztok!
    Gép fejlesztés előtt vagyok!
    Erről a configról:
    CPU: INTEL DUAL CORE 2,1 GHz
    RAM: 2 GB DDRII
    ALAPLAP: ASUS P5B
    VGA: ATI HD 4850 1 GB 256 bit
    erre a configra:
    CPU: INTEL Core i5-2400 3,10GHz .. (39910 FT)
    RAM: KINGSTONE DDRIII 2x2GB ( 8550 FT)
    ALAPLAP: GIGABYTE GA-P67A-D3-B3 (23240 FT)
    VGA: Maradna
    ÖSSZESEN: (71700 FT)
    Szerintetek jó újjítás? :D
  • Bence94
    #36641
    Annyin is van mivel eddig nem tudtam feljebb menni.
  • Jakuza001
    #36640
    Azt tedd, hogy visszaallitod 3.1GHz-re es ugy hasznalod.
  • Bence94
    #36639
    Hogyan mit is ?

    Így néz kia bios.
  • MerlinW
    #36638
    RAM szorzót emeld FSB*RAM szorzó = RAM freki.
  • Bence94
    #36637
    Addig jutottam, hogy az fsb 345 és a memória freki 691 mhz-en van mást nem állítottam és így 3,1 ghz-en ketyeg.prime-ot bírja.3,2-nél 712 mhz-re állítottam a ramot és ennél már le is állt a gép... Mit tegyek ?