36836
  • Sir Quno Jedi
    #22076
    Nekem volt olyan dualfanos Chieftec-kem amiben lehetett, volt külön kábel is a szabályzásra, ha esetleg külsőt akartunk, most meg olyan van amiben nem lehet és nem is kell, mert 12-es és halk mint állat !
  • Narancs
    #22075
    Köszi!
    Szal az Aktív PFC az fasza dolog. Viszont a tápra csak annyi van fölvésve, hogy "with PFC".
    Akkor ez most aktív vagy passzív PFC?
    A passzív PFC az miben különbözik az aktívtól?
  • Pontius #22074
    ugyan azt tudom elmondani mint multkor:
    Active PFC
    The preferable type of PFC is Active Power Factor Correction (Active PFC) since it provides more efficient power frequency. Because Active PFC uses a circuit to correct power factor, Active PFC is able to generate a theoretical power factor of over 95%. Active Power Factor Correction also markedly diminishes total harmonics, automatically corrects for AC input voltage, and is capable of a full range of input voltage. Since Active PFC is the more complex method of Power Factor Correction, it is more expensive to produce an Active PFC power supply.
    (szal ha yól értelmezem valami biztonsági dolog, amitől a táp stabil és egyenletes működésre képes...)

    Amúgy Chiftec tápokban nem lehet és saját magukat sem szabályozzák a ventik, legalábbis az enyémben nem lehet
  • Narancs
    #22073
    Ehhe mi bajod az abittal?
    Lehet lehúzzák a rolót a sikkasztásos balhé miatt...
  • Narancs
    #22072
    Srácok!
    Tegnap hozzájutottam egy Chieftec 360W (24pines) táphoz, s lenne vele kapcsolatban pár kérdésem:
    Szal mi az hogy PFC?

    A tápban van 2 8centis venti. Ezek tudják magukat szabályozni hőm függően, vagy nem lehet csökkenteni/növelni a ford.számukat?
  • Borg
    #22071
    Tehát? Az ultra 1000xX a sima meg 800xY járatja ugyanazt a procit?
  • [Jakuza]
    #22070
    Nem.
    A busz sebessege ennyit tud.
    Az mas kerdes, hogy te hogy allitgatod a szorzot.
  • [NST]Cifu
    #22069
    Az nem a HT szorzótól függ?
  • B@dsector
    #22068
    Csak maradjunk SATA 150MB/s-nál, SATA II még nem létezik WD Raptor 74GB szériában.
  • [Jakuza]
    #22067
    200MHzel magasabb a Hypertransport bus sebessege.
    A sima 800MHz, az Ultra 1000MHz
  • Sir Quno Jedi
    #22066
    Adaptec-kel term. aranyárban, he ! :DDD
  • [Jakuza]
    #22065
    Es milyen vezerlovel hajtod meg ? :P
  • Borg
    #22064
    Ez csak elméleti dolog még. Nem döntöttem semmi mellett.
    A SATA II sem izgat igazán, meg a firewall sem. Más különbség nincs köztük? Valami a HT busszal is volt szvsz.
  • Sir Quno Jedi
    #22063
    Annyié, már hovatovább lassan vehetsz SCSI-t is...
  • [Jakuza]
    #22062
    Tuti valamit eltitkol Borg. :P
    Lehet szerzett egy 10K RPMS-es Sata II-es vinyot. :P
    Bar ha belegondolunk mar nem is dragak lattam multkor 32k-ert Western Digital Raptor 74.8GB 10,000 RPM Serial ATA II-es vinyot.
  • [Jakuza]
    #22061
    Azert ha nincs router, meg mindig jobb mint egy szoftveres megoldas.
    Vagy esetleg egy linuxos kisgep, de manapsag mar lattam Chaintech VNF4 Zenith Ultrat 22K-ert, tehat nem veszes az ara, ha nincs kisgep nem eri meg belefektetni kulon egy linuxos tuzfal csinalasa vegett.
  • Punkerwork
    #22060
    mint a routerekben, bár én kikapcsolnám, inkább router + NIS
  • [NST]Cifu
    #22059
    Azt én is tudom, hogy mi a különbség a sima és az Ultra között, arra vagyok kiváncsi, hogy mely részét akarja kihasználni.
  • Pontius #22058
    mire yó ez a hardveres tűzfal? vagy hogyan működik?
  • [Jakuza]
    #22057
    A Cahintech lapjanak a csak a feszemeles a hibaja, de a gyartok szerint a kovetkezo BIOSban javitva lesz.
    (Legalabbis egy altaluk kuldott Email szerint)
  • [Jakuza]
    #22056
    Meg a hardveres a tuzfal miatt.
  • [Jakuza]
    #22055
    Gondolom a Sata II miatt.
  • [NST]Cifu
    #22054
    Megkérdezhetem miért akarsz Ultra-t?
  • Borg
    #22053
    Van itt már valakinek NF4 Ultra lapja?
    Átolvastam egy csomó fórumot/topikot, de egyelőre minden gyártó lapjaival van valami gebasz. Az egyiknél ez, a másiknál az... hol a hőmérsékleteket nem irja jól, hol a feszültségeket, van amelyiknél feszt nem lehet emelni rendesen, van amelyiknek a kialakítása szar és az SB útban van a PCIE VGA-nak, van amelyiknél egyszerűen csak szar az SB hűtés, van amelyik nem indul el PCI VGA-val csak akkor ha PCI Express is van benne, van amelyiknek az nf4 firewallal van gond, plusz még egy rakás bios bizergálás...
    Az ABIT tetszetős Q-OTES lapja meg még nem kapható...
  • czky
    #22052
    Egy ilyen ház mint az enyém a mistrálba 17k, a blúfissben meg 27k. Az biztos h nem minden a legolcsóbb a Mistrálban...
  • Punkerwork
    #22051
    én bruttóba adtam annyiért, és még minket szidtok hogy drágábbak vagyunk mint a pesti cégek akiknek nem kell szállítgatni stb :)
  • MasterJay
    #22050
    Mistral-ba nemk szoktam menni mert szvsz drága.
  • MasterJay
    #22049
    igen a 47j-t most vettem és 1300netto vettem én is.
  • czky
    #22048
    Bár a Mistrálban most elég jó áron adják őket!
  • Punkerwork
    #22047
    a 8 centias ZM-F1 olcsó meg a 47J-s northbridge borda se drága, mi 1300-ért adjuk az szerintem nem pénz.
  • czky
    #22046
    [IMG]http://iaro.srv.hu/kep/Resize of DSCF0604.JPG[/IMG]
    Oldalról...
  • MasterJay
    #22045
    Hát igen mint töbnyire a zalmanok mindegyike. Szerintem nem olcso egyik sem.
  • czky
    #22044
    [IMG]http://iaro.srv.hu/kep/Resize of DSCF0600.JPG[/IMG]
    Az én házam így néz ki.
  • czky
    #22043
    Nekem sajnos a kisebb zalmanom van. Én csak a csendessége miatt vettem meg, mivel tuningolni nem szeretek. Viszont amikor ezt vettem, azt hittem h levágom a kezem, mert olyan drága volt...
  • [NST]Cifu
    #22042
    Jól néz ki! Irigylem az egyedi oldallapot, sajnos sem időm, sem türelmem nincs ilyesmivel szórakozni, pedig jól néz ki.

    Igaz utoljára talán desktop (fekvő házas) gépemen volt fent folyamatosan a ház burkolata, mert mindig piszkálni kellett valamit, kiszerelni/beszerelni, vagy csak egyszerűen hűvösebb volt a gép oldallap nélkül.
  • [NST]Cifu
    #22041
    A procira én sem Zalman-t akartam venni eredetileg (a kinézett hűtő egy Iglo 7200 lett volna), de így sikerült. Kapkodva kellett a gépet összeszedni, és mondjuk a Thermaltake hűtőkről hirtelen azt sem tudtam, hogy egyáltalán milyenek vannak vagy hogy néznek ki. A Zalman 7700-ast legalább ismertem, és tudtam, hogy tuningra is jó lesz, miközben nem fog turbinaszerű hangorkánt generálni. Így most ebben a pillanatban úgy vélem, hogy nem volt rossz döntés, elég stabilan áll a helyén, hűt is, csendes is, egyedül az árát sokkalom, dehát ez egyéni szocprobléma.
  • Pontius #22040

    Íme az én modom :) Még nincs teljesen kész, a teteje is ki van vágva, de még befejezésre vár, +ventikhez akarok 2állású kapcsolót kötni, hogy ha estére bekapcsolva hagyom a gépet akkor eccerübb legyen őket kikapcsolnitöbbi
    többi kép az aláírásomban található honlapon...
  • czky
    #22039
    Én soha nem vennék ilyen 1 kiló körüli hűtőt. Vagy ha mégis, akkor valahogy rögzíteném a ház felső részéhez.
  • Punkerwork
    #22038
    ja és azon még csak az egy csöves C verzió volt.
  • Punkerwork
    #22037
    szerintem nekem is a hűtő súllya miatt halt meg a régi alaplapom :(