36836
  • [NST]Cifu
    #22036
    A ZM-80D-nek? Hát azért ott szvsz kicsit elvetették a súlykot. A kártya jól láthatóan meg volt csavarodva, az AGP port és a házhoz rögzítő csavar stabil pont volt, de a kártya vége szépen lekonyult a hűtő súlyától álló ház helyzetben....
  • Punkerwork
    #22035
    az van a kezemben 918 gramm
  • Gabesz amd64
    #22034
    mér ne érné túl? hiszen ki van az találva hog normális felfügesztése legyen!
  • MasterJay
    #22033
    Most gondolj bele! Nekem a vga hűtő csak 625g és már arra is rá van írva.
  • CUCLI
    #22032
    a 12centis változatot nézd majd meg. az hány kiló :D
  • [NST]Cifu
    #22031
    0.916 kg, ha jól tudom.

    A 9800XT-men egy Zalman ZM-80D + OP-1 ücsörgöt, vittem párszor LAN-ra, túlélte... :)
  • Punker
    #22030
    majdnem egy kiló aszem 970g majd megnézem ha beértem melóba.
  • CUCLI
    #22029
    :D jah. biztos ami biztos.
    énse nagyon veszem le ha viszem valahova.
    de fenetudja :/ lehet énis leveszem legközelebb...
    ártani nem árthat. bár olyan tök masszívan van a lapon.
  • MasterJay
    #22028
    Mekkora súja van ennek a kis csöpségnek.
    Azért az meg durva lenne ha ez csak ugy kettétörné a deszkát. Bár nekem a zalmann vga hűtőre irva vagyon a user manual-bal, hogy ha mozgatom a gépet vegyem ki a vga-t.
  • Gabesz amd64
    #22027
    jó a zalman hűtöd
  • the Godfather
    #22026
    Egy kis helpet szeretnék amd64 ügyben. A proci 3000+ Venice magos, az alaplap Biostar NF4UL-09-A01, a memcsi Kingmax DDR500 Hardcore (a hütök alatt hynix lapul). Amit tudni a laprol, hogy AGP-s és PCI-x-es egyidöben, a memcsiket 2,9v illetve a procit 1,65v-ig lehet tolni. Amit szeretnék tudni, hogy pörgetésre mi az ajánlott beállitások. IC7 lapban ugyanezek a memcsik 2,5-3-3-7 idözitéseket tudtak 2,8v és 250 fsb mellet.
  • ChevyG #22025
    köszi
  • [NST]Cifu
    #22024
    Socket 462
  • [NST]Cifu
    #22023
    Nem veszem le a hűtőt, elég stabilan áll, már be is járattam e téren, mert párszor el kellett cipelnem a munkahelyre és vissza. Az tény, hogy a GlacialTech Iglo-hoz szokott szememnek iszonyú drabális, elöször alig merten felállítani a házat, attól féltem, hogy az alapot kettétöri. Ráadásul a felrögzítése nekem kicsit alulméretezettnek tűnik, és az egész bordát úgy 5°-it el felet forgatni mindkét irányba, noha minden a nagykönyv szerint lett összerakva.
    De a félelmeim nem igazolódtak be, eddig jól türte a kiképzést, és hűt is rendesen. Csak az a bajom vele, hogy mindig attól félek, elkap nekem egy lazábban lógó drótot...
  • ChevyG #22022
    amd athlon 2400+nak milyen a foglalata? SOCKET xxx?
  • Punker
    #22021
    mikro mozgatod leveszed a procihűtőt? vagy hogy nem törik le? én nem merném mozgatni úgy, mondjuk az enyémet meg csak platón lehet mert megdönteni nem nagyon lehet és fogni kell azt is :)
  • [NST]Cifu
    #22020
    Idegenkedem a vízhűtéstől, mert a fene küszködik a géppel, amikor LAN-ra kell cipelni. A másik meg az, hogy minek? Így sem különösebben hangos a gép, hűteni is lehűti eléggé...

    Itt az igért képek, bár sajnos elég tré minőségüek, pedig próbálgattam, de vagy túl világos lett, vagy semmit sem látni...

    Gépem 1.
    Gépem 2.
  • Gabesz amdx2
    #22019
    ha jól látom az egy ABIT?

    hát köszönöm szépen!
  • Gabesz amd64
    #22018
    Ne izgulj!amíg itt AMD logót látsz a nevemnél addig no para
  • Gabesz amd64
    #22017
    jah és a DFI chipset hűtőjére is rálóg azaz teljes egészében át is lóg egy fx5900-es szériától felfele lévő VGA kártyák kivéve 6600-os vga-k...
  • Gabesz amd64
    #22016
    hát az MSI se gondolkodott hogy egy coolmaster hűtöt rá tudjon rakni a kedves vevő! vagy épp fordítva
  • Narancs
    #22015
    Az már igaz, de a célnak megfelel...
  • Punkerwork
    #22014
    ez de ocsmány :)
  • Narancs
    #22013
    Azért gondoltam, hogy lehűtené megcsapkodva is, mert a legtöbb újféle VGA hűtője oda hátrafelé nyomja a levegőt...szal menne a légáram rendesen. Persze ha másfajta a hűtése a VGA -nak, akkor nem. Akkor marad az Abit féle hőcsöves megoldás:

  • Punkerwork
    #22012
    P5GD2Deluxe és Premium között mi a különbség vajon? a fekete nyákos lap jobb lett volna :)
  • Punkerwork
    #22011
    Abit P4 lapot utóljára azt adtam el kb 1,5 éve amin ma cseréltem a hűtőt, régi szépidők mikor még suli mellett nyomtam zsebpénznek
  • izb
    #22010
    Abitéknál nincs minden rendben............
  • Punkerwork
    #22009
    Intel lapnál miért tudják normális helyre rakni? pl az én lapomnál is normális helyen van:

  • CUCLI
    #22008
    htx.
    esetleg víz =)
  • [NST]Cifu
    #22007
    Nem kicsit kellene megritkitani, és miután azért egy elég komoly hűtés van rajta (7500-at pörög), nem vagyok benne biztos, hogy képes lenne kellően lehűteni...
  • Punkerwork
    #22006
    f@sza, nem igaz hogy a tetves alaplap tervezők nem tudnak erre gondolni.
  • [NST]Cifu
    #22005
    Majd csinálok még ma, ok? ;)
  • Narancs
    #22004
    Ha kicsit megritkítod fémfűrésszel a Zalman bordáit sztem beférne...legalábbis úgy emléxem mások is így csinálták VNF4 -el...
  • CUCLI
    #22003
    áááá téker :D
  • Punkerwork
    #22002
    amúgy Myth pont így járt, a 6800Ultra nem fért be a kisebb Zalman bordától se
  • CUCLI
    #22001
    nyomass már egy képet plíz.
  • Punkerwork
    #22000
    víz?
  • [NST]Cifu
    #21999
    Arra van valakinek ötlete, hogy az A64-esek chipset hűtését mivel lehetne alternatívan megoldani? Mert ennek az MSI deszkának a chipsete pont a PCI-E x16 csati mögött van, tehát a videókártya vége pont a venti fölött van - ergo a Zalman NJ47 és társai itt nem játszhatnak, és félek előre mi lesz akkor, amikor a venti kezdi majd megadni magát...
  • Borg
    #21998
    Engem az SLI kérdése nem nagyon izgat, csak az a lényeg, hogy minden másban ugyanannyit tudjon, 1 VGA-val...
  • Narancs
    #21997
    Ehh, na azért!