36836
  • Punkerwork
    #22116


  • MasterJay
    #22115
    igen de az nem minden deszkán van. pl. az enyémen van.
  • B@dsector
    #22114
    Ez egyértelmű, kijött a PCI-X ami többet zabál + ami még rátesz egy lapátot az-az SLI. Ez által nem jut elég kraft a central processing unit-nak...
  • Narancs
    #22113
    4-->8 ??? Ez micsoda?
  • Loogan
    #22112
    Véleményem szerint a megnövekedett teljesítményfelvétel indokolja, hogy plusz csatlakozókat raktak be. Ugyanúgy, mint anno a P4-esekhez a procihoz szánt plusz 4pólusú 12V-os tápcsati.
  • Punkerwork
    #22111
    aha, amúgy a 4-->8 -at mondja már el valaki akkor, mert egyszer volt itt egy olyan lap valamihez, de tápot még nem láttam hozzá csak képen :)
  • MasterJay
    #22110
    Ennyi és ezért kell még plussz két pin?
  • CUCLI
    #22109
    egy ilyen oldallap mennyibe fáj kb?
  • Punkerwork
    #22108
    a 12-őt és 3,3-at "stabilabban" adja le elméletileg.
  • Punkerwork
    #22107
    a gyári hibás 550-es coolink tápomról a fehér hiányzott (meg az összesről ami azzal a kamionnal jött:)
  • B@dsector
    #22106
    Milyen márkájú alaplapot fogsz venni?
  • MasterJay
    #22105
    M8i a kül a kettő között most miért jó az hogy 24 pin-es a táp. Ezt most kalyak nem vágom hogy ez miért van.
  • CUCLI
    #22104
    69 új üzi. hm.
  • Loogan
    #22103
  • Punkerwork
    #22102
    BTX az más
  • MasterJay
    #22101
    itt lemaradtam egy kicsit most a 20-->24pin-es tápcsati között mi a kül?
    Az egyik ATX a másik meg BTX vagy az más?
  • Zetorg
    #22100
    hát nem tudom, hogy a 360-as bírná-e a hajtást.
    próba szerencse! :)
  • [NST]Cifu
    #22099
    Nekem egy 20 pines, 420W-os Chieftec tápom van, az alaplapon 24 lyukas tápcsati plusz a négypines CPU-tápcsati. A munkahelyi gépnél most vett 360-as Chieftec-nek már 24-es tápcsatija van, ennek a plusz négy-es része leválasztható, így is van használva jelenleg, lévén az alaplapi csati 20 lyukas - viszont ezen kívűl is van még egy 4 pin-es CPU tápcsatija a tápnak.
  • Punkerwork
    #22098
    új cuccok áramzabálását látva mákom van az "ajándék" SLI-s Enermax táppal :)
  • Borg
    #22097
    Ez érdekes... úgy gondoltam hogy akár meg is tarthatnám a 360-as chieftecet, dehát a fene tudja.
  • Zetorg
    #22096
    fogalmama sincs...

    amúgy az intel szerint csak 450W fölötti táppal lehet khagyni azt a 4 pin-t
  • Punkerwork
    #22095
    új codegány 300-as tápok is úgy vannak hogy nincs egybe öntve a +2*2-őt le lehet akasztani, meg az Enermax-okon is úgyvan, legalábbis azon a 2-őn ami volt nálam.
  • Borg
    #22094
    Hm.. és amugy mire "lenne való" az plusz 2 pin?
  • Zetorg
    #22093
    ahogy mondod.
    a bal oldalo 2x2 "lyuk" szabad marad
  • Punkerwork
    #22092
    igen
  • Borg
    #22091
    ?
    Mármint a 24pines alaplapi csatiba belenyomtad a 20 pines tápcsatit? Vagy hogy érted, hogy az átalakito nem fontos?
  • Punkerwork
    #22090
    mi csak papíron vagyunk EU tagok.......
  • Zetorg
    #22089
    6600gt-n nincs plusz táp csati.
    a 20->24 pin átalakító meg nem fontos.nekem is 20-as táppal megy a 24-es lap.
  • MasterJay
    #22088
    Igen hallotam valami ilyesmit én is, hogy állítólag minden elektromos cuccra aktiv PFC-s táp kell valami UE-s rendelet.

    Talán de ez nem biztos. lehyet hogy csak képzelődöm
  • Punkerwork
    #22087
    6600GT-n nincs tápcsati elég neki a PCI-E foglalat, legalábbis az én ASUS-omon nincs.
  • Narancs
    #22086
    Kösz az infót!
    Szóval a passzív nem sokkal rosszabb mint az aktív...zsír...
  • Loogan
    #22085
    Amit a PFC-ről érdemes tudni: link
    Lényeg a stabil fesz leadás. A PFC áramkör a gép felé, és a 230V-os hálózat felé nézve is jótékony hatású.
    Amúgy Európában hivatalosan csak aktív PFC-s tápokat lehetne eladni. Ezzel szemben...
  • Borg
    #22084
    Nekem is 360-as chieftec van, az egyventis. Ez méri ugyan a ventije fordszámát, tehát rádugható az alaplapra, de semmi szabályozás nincs hozzá. És passzív PFC-s. Apropó, ez vajon elég egy nf4+3000+6600Gt géphez is? Gondolom 20-24tű átalakitó, meg pcie power connector átalakitó kell a vga-hoz is mi?
  • Sir Quno Jedi
    #22083
    Nekem aktív PFC-s 420-as volt, most meg cseréltem egy passzív 410-esre, de ez halkabb és stabilabbnak tűnt nekem eddig.
  • [NST]Cifu
    #22082
    Én is nemrég vettem a munkahelyi gépbe 360-asat, abban biztos passzív PFC van, és legalábbis eddig sehol sem láttam aktív PFC-set ilyenből.
  • Narancs
    #22081
    Közben megtaláltam már a tápom leírását, és kiderült, hogy magától szabályozza a ventiket, viszont még mindíg nemtom hogy aktív PFC -t tud-e...nem tudja vki?
  • Sir Quno Jedi
    #22080
    Csak Intel chipset, azzal is lehetnek gondok, akkor mi lehet a többivel, ááááááá...
  • Narancs
    #22079
    Inkább a via volt gáz, nem az asus...:)
    De látom azért elég szépen tudtad húzni a procit...
  • Gabesz amd64
    #22078
    az hogy egyszer megadta magát a kezemben

    De ahogy látom asus-t se kell vennem! ez a széria ami nekem van nem nagy eresztés!Legalábbis VIA-s asus lapot többet soha nem veszek
  • Narancs
    #22077
    "volt külön kábel is a szabályzásra"

    Nekem lelógott egy 3 pines venticsati a tápból, amit be is dugtam az alaplapra...de a desza nem látja a ventit...:(