36836
  • Gabesz amd64
    #22236
    hát?

    mire gondolsz?
  • peter31
    #22235
    Szerintem nem biztos, hogy ez kártya hiba...
  • Gabesz amd64
    #22234
    Mit lehet csinálni olyan 9600Pro-val ami nem ad képet a gép bekapcsolásakor, de a winfos bejön rendesen!???

    valaki ötlet?!
  • [NST]Cifu
    #22233
    Ne az MHz-ket nézd, az sz@rt se jelent két külön típusú AMD procinál (még a Tbred és Barton procik Mhz-i sem egyeztek meg). Az, hogy 3200+ ír ki, teljesen normális, mert a CPU típusát adja meg, nekem is 3000+ ír ki, pedig 2250Mhz-n fut.
  • [NST]Cifu
    #22232
    Lent már írtam: van. :)
    Két napja vettem egy 360W-os Chieftec-et, és megvan a 24 pines csatija (lecsatolható a +4 pin, hogy be tudd dugni a 20-as foglalatba) és van külön 4 pines CPU csatija is.
  • bertino
    #22231
    Nem vagy egyedül ilyesmi dolgokkal :-)
  • rusland
    #22230
    2400Mhz-re is 3200+-t ír ki. Sima ATX-s táp van bedugva szal van nálam is 4 üres pin. Hőmérséklet még mindig stabil, max 40. Ha 60 lenne akkor magabiztosan megtudnék állni és szarni a tweakre, de így, 30°C-kon elégedetlen vagyok.
    Meg, miaz hogy 2400? Gabesznak 2200+XP-je fut 2241-en, nem? Ah...
  • rusland
    #22229
    Ha jól emlékszem akkor szevasz Vory!
  • Gabesz amd64
    #22228
    jah értem máá
  • Borg
    #22227
    Fenéket, olvasd el újra amit irtam.
  • Gabesz amd64
    #22226
    valakinek valami 5let a #22195-re!!!???
  • Gabesz amd64
    #22225
    hogyne lenne külön P4-es tápcsati...

    és azt akarod bedugni a maradék 4 helyre? ez érdekes! lehet füst lesz
  • Gabesz amd64
    #22224
    egyszer úgyis le kell cserélned 20 tűset!

    hamarosan elterjed a BTX is úgyhogy...
  • Pontius #22223
    Nőnapi-CODE szülinapi SOTE LAN-on CCCP-ben voltam :)
    Én is COD-oztam TmT-ben, aztán FOP hívott vissza, hogy rakjak össze egy MOHAA csapatot, mostanában meg már csak CS:S fun SG szerveren

    Azért az már szép... 2400MHz
    Ha yól számolom akkor az 3800+
    Ha a WIN kékhalálozik akkor több mint valószínű, hogy a memória nem bírja.
    Adjál a memcsinek +0,05-+0,1 esetleg még +1,05 is belefér. Ha így is kékhalál akkor kifújt a dolog 2300MHz-en.
    ha viszont +0,1-nél elindul akkor húzhatod tovább a procit.
    +fesz proccnak +fsb és talán meglessz 4000+ is
    Esetleg próbálkozhatsz még a CPU:DRAM ráta állításával!!
    A ráta 5:4-re vagy 3:2-re való visszavételével több mint valószínű, hogy tovább fogja bírni...
  • Punker
    #22222
    van, nekem is mind2 be van dugva.
  • Borg
    #22221

    Ezen pölö 24pin+4pin is van...(24 pin ATX Power connector+4 pin ATX 12V Power connector)
    Most akkor ha benyomom a tápomat 20pinbe, meg a 4 pinbe, akkor sztem ugyanott vagyok, mintha 24 pines csatim lenne. GYANíTOM, hogy az új 24pin tápcsatis tápokon meg külön 4 pines csati nincs már (aztán a fenetudja).
  • Borg
    #22220
    "olyat kell venni ami tényleg 24tűs táp"

    Itt van a kutya elásva... és máris bebeszélték neked, hogy ne csak alaplapot, procit, meg vga-t vegyél újat, mert ugye a régivel már semmi nem passzol össze, hanem egyből tápot is.
  • rusland
    #22219
    Normális ez amugy így? 3200+ AMD 64-et csak 2400ig tok felvinni v. csak en vagyok bena
    2000-re az ntune nagyobb pontokat ir mint 2300... mi az isten?
  • Zetorg
    #22218
    2400-nál adtál neki feszt?
  • rusland
    #22217
    Nah, szóval... levittem 2300Mhzre. Így OK.
  • rusland
    #22216
    2400Mhzig eljutottam de kékhalál Windowsnak...
  • Punker
    #22215
    ha nincs bünti alatt nem gáz
  • rusland
    #22214
    Nah, tesztelgettem a gépem.
    HT Frequency [Auto]>>>3x (Advanced Chipset)
    CPU Frequency [200]>>>240Mhz (Frequency)
    PCIE Frequency [100]>>>136Mhz (Frequency)
    ...többi mind Default.
    Így a gép 2000Mhz-ről felment 2400Mhzre. Nem látom át a logikáját, de eddig már eljutottam.
    Hogyan tovább?
  • rusland
    #22213
    Haliho!
    Hát, feltételezem hogy nevet váltottál mert Fuck3rként nem ismerlek fel. De jól emléxem F4F, FB majd F(c)F csapatra. Ki vagy? ^.^
    Hú, mostanában nincs időm játszani, hülye is voltam meg ki is csesztek velem és egy rahedli munka maradt a nyakamon. Amúgy MoH:AA után CoD volt a nyerő nálam. SWG-ztem még, most meg WoW nyerte el a 2005-s arany kartoska díjat. Ha megszabadulok sok melótol betáplálom a próbahónapot...
  • Pontius #22212
    -h
    Ha jó helyen próbálgatod állítani akkor elvileg az FSB-t állítod.
    Namármost ha jó helyen állítod és mégsem müxik akko, 3 lehetőség van:
    1. Proci nem bírja a húzást
    2. Memória nem bírja húzást
    3. Sem a proci sem a memória nem bírja a húzást
    Ha a proci nem bírja akkor nincs mit tenni, szopacs...
    Ha a memcsi nem bírja akkor esetleg próbálkozhatsz CPU:DRAM ráta álítással...

    A HWtűzfalban nemtok segíteni, ahhoz nem értek :)
    A letölthető BIOS meg sztem hibásan van csomagolva...
  • [NST]Cifu
    #22211
    Vegyél Sirtec 410W-os tápot. Tessék. ;)
  • Pontius #22210
    Háh szeva Rushland :)
    Segíteni nem tudok, mert lövésem nincs az egészről, de gondoltam beköszönök régi MOHAA-s szépidők emlékére
    (gondolom nemtod ki vagyok, segítek: FB-FcF tag voltam)

    Játszol még mostanában valamivel?
  • Tufa
    #22209
    azért ez sokmindentől függ... leginkább a hűtés. vízzel akár 4200+ig, gázzal meg ugye... Gondolom te levegővel hűtöd, szvsz ameddig tuti elmegy, az a 3600+
  • CUCLI
    #22208
    mikor a gép már nem bírja tovább =)
  • rusland
    #22207
    Kérdésem lenne még, hogy szerintetek ezt a 3200+ procit meddig lehet húzni? Mikor álljak meg?
  • rusland
    #22206
    Üdvözletem!

    Lecseréltem a 3 éves PC-met egy újra és van pár, nekem új dolog amiben nemtudok eligazodni.

    A konfiguráció:
    -alaplap: Chaintech VNF4 Ultra ZENITH VE(nForce4)
    -porci: AMD Athlon 64 3200+
    -video: Geforce 6600 GT 128MB RAM
    -memória: 2 x 512 DDR400
    2000Mhz-n 25-30/30-35 °C-on megy.

    Elösször is hogy tudom tekerni a procimat mert nemigazán találok a BIOS-ban semmit amitől változna a drágaságom órajelei. Pedig elvileg jó helyen próbálkozok (Frequency).
    Töltöttem le BIOS-t ami nem autoexec-es hanem egy teljesen más exe és WinXP exe-vel ellátott tömörített filenak látja, pedig ha rányomok nem csinál semmit. CD-re felírtam és BIOS-ban beállítottam hogy róla bootoljon, de semmi efekt.
    Van benne beépített hardwares Nvidia tűzfal amit nem sikerült még beállítani. Ugyanúgy kéne beállítanom mint egy sima routert, a megadott cím után beírom a saját kapcsolatom adatait. Persze ez se sikerül, Chellos vagyok és valamiért azt írja ki hogy nem megfelelő a modemem (Motorola).
    Kérdésem van, hogy van-e összefüggés AMD 64 és WinXP 64bit között?!

    Előre is köszönöm...
  • Gabesz amdx2
    #22205
    engem inkább érdekelne a válasz a 22195-re
  • [NST]Cifu
    #22204
    Ez az ATi vs. Nv cucc már kicsit unalmas.

    Engem az nem érdekel, hogy az ATi megcsinálja-e a MultiVPU rendszerét (mondjuk azt kizárom, hogy két teljesen különböző architectúráju kártya normálisan menjen SLI-ben), mert kegyetlenül nem mozgat meg a jelenlegi felállásban az SLI (az indokok alant olvashatóak)...
  • Gabesz amdx2
    #22203
    hát eről már írtam valahol!

    szerintem hülyeség néhány szempontból!

    -tételezzük fel hogy van egy x800Xt és már nem bírja az egy VGA és veszel bele egy új R520-ast!

    most melyik veszi át az írányítást, a terhet,stb... a régi x800Xt? vagy melyik!
    - mindegyik vga-nak más az áramfelvétele ebben is ütközhet hiba...se kitudja még ezt.

    majd meglátjuk..ha ez sikerül neki akkor grat.
    Ha nem akkor nagyon le van maradva az ATi az Nvidiával szemben
  • CUCLI
    #22202
    ,h megtudja csinálni :)
  • Gabesz amdx2
    #22201
    mit remélsz?
  • Gabesz amdx2
    #22200
    #22195 valaki!
  • CUCLI
    #22199
    hát nagyon remélem..
  • Gabesz amdx2
    #22198
    Én nem átalakítosról beszélek!

    az télleg baromságnak tartom!

    olyat kell venni ami tényleg 24tűs táp
  • Gabesz amdx2
    #22197
    És szerintetek az ATI ezt megfogja oldani hogy nem kell két u.olyan vga hogy menjen az multi vga cuccos?

    Életbe