36836
  • Punker
    #23037
    én nem az olcsó cuccot, hanem az összes Abit-ot fikázom :)
  • [NST]Cifu
    #23036
    Szvsz ez éppen abból fakad, hogy olyan népszerű. Ha a fél ország azt használja, akkor persze, hogy számszerűleg több a probléma vele, mint pl. az eléggé ritka DFI alaplapokkal...

    Én jó sok ABIT alaplapot használtam (a BX6-tól kezdve BE6, BE6-II és NF7-S), és különösebben komoly bajom egyikkel sem volt. Aztán lehet, hogy én vagyok a nagy kivétel... :)
  • Tufa
    #23035
    3227
  • CUCLI
    #23034
    oks. és thx
  • Tufa
    #23033
    Kb 1 óra és mondom mi lett az eredmény (lekell még tölteni :/)
  • CUCLI
    #23032
    nagy thx járna érte. nekem is minden full alapon megy amúgy.
  • Tufa
    #23031
    én most szinte alapon hajtom az egész gépet(2600+, kártya is gyári feszen). ha gondolod, igy lemérem szivesen alapon.
  • CUCLI
    #23030
    majd ha lesz időd akkor pls mérj már 1et te is. eddig nem nagyon vok megelégedve a karival :(
  • Tufa
    #23029
    nem még nem
  • Tufa
    #23028
    Idézetek a borzasztóan szar lapról:
    #19656 - Narancs
    NF7 RulZ!

    #18551 - barret
    Én nagyon megvagyok elégedve,az nf-7 teljesítményével! Az elsöt még 25500-ért vettem!

    #3690 - stone
    Abit NF-7 (nForce 2) tökéletes lap. Én nem vennék jobbat mert felesleges.

    Nézd. Azért mert intel fan vagy és kb annyit költesz a gépedre mint más az autójára, sztem egyáltalán nem jogosít fel arra hogy lefikázd a tiédnél jóval olcsóbb hardvereket...
  • geri15
    #23027
    Ezt mondhattad volna egy éve is
  • CUCLI
    #23026
    hi. mértél te 3d mark 05ben?
  • Punker
    #23025
    nézd meg itt hányan szidják, meg hogy milyen a hibastatisztikája.....
  • Tufa
    #23024
    bizonyára... Az amd felhasználók kb egyötöde rendelkezik ezzel a szériával, biztosan kurva szar lehet...
  • Punker
    #23023
    NF-7? hírhedten gagyi :)
  • Punker
    #23022
    hát szerintem ha nincs pénzed inkább jó lapot vegyél és gyengébb procit...
  • Tufa
    #23021
    Én december óta egy problémával sem találkoztam. Sőt, erről a szériáról még rosszat nem igazán hallottam...
  • geri15
    #23020
    Én is csak ésszel csinálom nyugi :) 20%-os tuning még az "ésszel" kategóriában van, nem?
  • Punker
    #23019
    proci hőmérsékletet nem néztem, csak mikor lekapcsoltam a pumpát tűnt fel hogy rohadt forró a torony.
  • geri15
    #23018
    Nekem ez még semmi rosszat nem csinált, de lekopogom *KOPP*KOPP*KOPP*

    Igen, utólag én is rájöttem lehet jobban jártam volna más lappal, de perpill nekem ez is teljesen megfelel, jövő nyárra tervezem hogy új alaplap-proci-ram-videokari kombót beszerzek közel 80-ból, addig még lesz rajta időm agyalni
    Nekem annyi egyenlőre elég, hogy a kedvenc játékaim (alap: CSS, idényjáték: GTA-k, Battlefieldek) szépen, és gyorsan fussanak, és ezt eddig maradéktalanul sikerült elérnem hálistennek :)

    De látom neked is ASUS-od van perpill, vagy csak nem frissítetted az aláírásod?
  • Punker
    #23017
    én 3 évente veszek 1 normális konfigot és kész, nekem is húzva volt a régi P4-em majd 3 éven keresztül, de csak ésszel.....
  • Punker
    #23016
    ott a legnagyobb a halálozási arány :)
  • Tufa
    #23015
    Abit miért lenne rettenet?
  • janos666 #23014
    Valaki próbált már voltage moddolni egy 6600GT-t, írna valami tapasztalatot? Keresgettem gogleban, de csak úgy általában a BIOS editálgatásról és flashről sikerült eddig olvasgatni, és így hogy találtam egy programot ami csak a memóriában írja felül a bios-t, nem kell flashelni (persze csak addig fut így, míg nem restartol a gép...) már lehet hogy kipróbálnám. Vagy egyszerűen essek neki egy BIOS-editorral és megtalálom amit keresek?
  • Gabesz amd64
    #23013
    igazad van sokmindenben!

    De Asus lap felejtös!legalábbis számomra mert már meghalt egy-kettő a kezem alatt...a másik rettenet az ABit azt kerülöm mint állat!

    csak is MSI meg DFI esetleg Gigabyte
  • geri15
    #23012
    Azért nem kell elhordani a halálf@szára a lapomat köszi. Nem egy high-end lap, de ennek ellenére nem kukába való
    Akinek megvan a pénze a jobbra gyakran hajlamos lenézni a rosszabbat, nemkéne. Tudom h te jobbnál jobb cuccokkal dolgozol, de ne hordd le a cuccom, htx.

    A másik pedig az, hogy szerinted én all-the-time 3,6-on járatom a procim? ennyire hülye én sem vagyok, stabil 2,8-on megy, tartva a ~40°C-ot (így nyáron nem akarom kínozni, úgysem gépezek ennyit ilyen szép időben, télen meg bőven jó az a 3,2).
    Másik meg hogy nem sütöm meg a procim, miről beszélsz? Ez nem valami régi szériás AMD, hogy megsüsse önmagát lol...

    Igen, ha vennék egy 40 ezres ASUS lapot abban vmivel jobban lehetne tuningolni. Adsz is hozzá lóvét? Így gimnazista fejjel, max a nyári munkából, és ünnepekkor szülökből kicsikart kevéske pénzből kell gazdálkodni, amennyiből ezt a qrwa gépet összehoztam te sem tudtál volna jobbat, hidd el.
  • Gabesz amd64
    #23011
    procidon is meglátszott hogy melegszik? ott vetted észre?
  • Punker
    #23010
    de ha 1 hulladék lapban megsütöd a procit akkor jobb lesz az anyagi helyzeted? ezen gondolkodj el.....
  • geri15
    #23009
    Köszönöm szépen, és ne értsd félre, megfogadom. Csak pénzszűkében nehezebb a helyzet.
    Igen tudom hogy P3-as, elgépeltem.
  • Punker
    #23008
    a tuninghoz fontos a jó lap, sz@rból nem tudsz várat építeni, arról nem beszélve ha 4 giga környékére húzod olyan hűtés kell neki mint atom......
  • Zetorg
    #23007
    ez baj :(
    tudnék szerezni olcsón 1 gigás ramokat, de gondoltam, ha már lúd, legyen kövér és belepakolnék négyet :)
  • [NST]Cifu
    #23006
    Igen, sajnos ez a helyzet, egészen a Venice magos A64-esekig.
  • Zetorg
    #23005
    én csak tanácsot adtam.

    a 800-as az P3
  • geri15
    #23004
    Pff könnyű mondani vegyek új lapot... háth igen az intel 848P chipset nem a legjobbak közé tartozik

    Mondjuk én még mindig azt mondom hogy az az igazi tuner, aki a kevésből (vagy kevesebből) is tud sokat kihozni... nem nehéz egy 60 ezres lap mellett, 3,8-as P4/A64-el, 2 giga DualDDR rammal, és hiperszuper videókarival jó eredményeket elérni

    Nekem anno volt egy (1 éve lol) 800 MHz-es P2-esem, amit 1200-ra húztam, melette egy 9000-es Radeon (hírhedten szar kártya... szép képe van, de döglassú), és 512 mega 133-os SD. Namost ezen a konfigon akadásmentesen vittem végig a Splinter Cell 1-et, és a Vice Cityt, pedig egy kicsivel jobb gép is dukált volna alájuk. Ja egy ABIT BM6 lap volt alattuk.
    Ez tuning :)

    A mostaniból is vmi hasonlót akarok kihozni, ha lenne 300 ezrem akkor nem tökölnék ilyenekkel
  • Zetorg
    #23003
    elösször vegyél egy jobb lapot, aztán mégegy 512-es ramot, aztán egy vga-t és a végén egy procit :)

    a lapod nem tud dual-t...ez a p4 halála
  • Punker
    #23002
    gyanúsan forró volt a Zalman torony, több mint fél liter víz ment bele, a hőségben tényleg durván párolog.
  • Punker
    #23001
    magyarul kevés a ramod, én is venni akarok még 1 gigat (DDRII)
  • Punker
    #23000
    én meg ingame videókat csinálok, de a 3 gigás proci bőven elég neki, mondjuk nekem 2 mega cache van szal érthető :)
  • Zetorg
    #22999
    hogy is van ez az a64 + 4db ram a gépben mizéria? :)
    ha belepakolok 4x1gb-ot, akkor csak 333-on megy-,
  • Gabesz amd64
    #22998
    hátha van 180k akkor hajrá!

    Én is örülnék egy 6800Gt SLI-nek!

    maradjál az intelnél,ha tömörítgetsz!