36836
  • Zetorg
    #23076
    ...meg ha tuningolni :)

    és ez lehetne az nf7 ellenfele is hibajelenség szempotból.
    sokkal több asrock megy el, mint nf7, mégse hoznak vissza annyit!
  • Zetorg
    #23075
    mert ki tudja meddig működik...
    ez az autós példa meg szerintem nem igazán ide illik.
    ha nagyon ragaszkodsz az autókhoz, akkor beszéljünk alufelniről, ne komplett autóról.
  • Tufa
    #23074
    De ha tökéletesen működik, miért?? Van egy ferrarid de a lamborghini rajongók/tulajok azt mondják hogy szar, lecseréled?
  • Punker
    #23073
    az a lap qrvajó, ha nem akarsz játszani :)
  • Tufa
    #23072
    mert olcsó...
  • Zetorg
    #23071
    láttad az új Wi-Fi TV-OUT-ot?
    nagyon fasza :)
  • Zetorg
    #23070
    ja, Asrock nagyon megy és nem csak cégeknek.viszik a barmok otthonra is.
  • Punker
    #23069
    és ne felejtsd el hogy az én lapom azért volt drágább mert alapból Wi-Fi-s a legtöbb embernek az nem kell.
  • Zetorg
    #23068
    ezt meg is fordíthatjuk :)
    azért fikázzák többen az abit-ot, mert olcsó és ebből kifolyólag gagyi.
    az asus-t, meg azért nem fikázzák annyian, mint az abit-ot, mert ugyan az másfélszer annyiba kerül, nem véletlenül.
  • Punker
    #23067
    legtöbbet? a 9-12k Asrock lapok amik mennek ki a cégekhez, sulinetben 15-30k (ASUS) meg mos t ahéten volt egy gigabyte lap 16k-ért a manuszt nem tudtam MSI-re beszélni.
  • Zetorg
    #23066
    hát nem.
    még nem történt ilyen, bár Punker próbálta megtörni a bizalmam az abittal kapcsolatban. :)

    most itt ketten mondtunk eddig rosszat az nf7-ről.ez semmi.ha 50-en mondanák, hogy szar, biztos, hogy lecserélném.
  • Tufa
    #23065
    Még 1 kérdés aztán tényleg hagyjuk. Melyik árkategóriából adtok el többet? Abból ami nekem van, vagy a kétszer olyan drágábból mint ami neked van? :)
    Lehet hogy több fikázást hallasz az abitról, talán azért, mert többen csak ezt tudják megvenni.
  • Punker
    #23064
    az a baj veled hogy összekevered a fikázást a figyelmeztetéssel, teljesítményre rosszat nem mondtunk, minőségre meg nem ok nélkül, de úgyse hiszed el.....
  • Tufa
    #23063
    én a fikázós résszel azt akartam kifejezni, hogy lenne egy tökéletesen mükődő lapod(esetleg az is, nem figyeltem), Soha semmi bajod nem volt vele, erre egy oldalon pár ember elkezdené fikázni. Te tényleg elcserélnéd?
  • Zetorg
    #23062
    hajh...
    nagyon tudunk mi flémet kezdeményezni :)
  • Punker
    #23061
    amúgy ebben benne van a nyár is, ez a villámcsapott gépek és a megsütött lapok winyók ideje :)
  • Zetorg
    #23060
    hát engem nem nagyon érdekel, hogy olcsóbb vagy drágább.
    nekem sem volt mindig ilyen gépem, mint most, azt hiszem nem is vágok fel vele!
    nem is fikáztam itt senkit, hogy milyen gépe van.mondtam neked valaha, hogy milyen gagyi szar géped van, miért nem veszel jobbat?
    az nf7-ből nagyon sok rossz volt, ez tény.azzal, hogy ezt elmondtam, nem hiszem, hogy fikáztalak volna...
    ha sokan leszólnák a lapomat akárhol, elgondolkoznék a cserén.ha nem lenne pénzem jobbra, vennék más márkájút/típusút és ennyi.amikor megjelent az AN7, nagyon sokan váltottak arra NF7-ről.nagyjából ugyan az a tudás, kicsit több pénzért és megbízhatóbban.
  • Punker
    #23059
    ezt magyarázom bazzzeee, én kicsit jobban látom melyik gyártótól jön vissza a legtöbb cucc.
  • Punker
    #23058
    persz etovább megy a nagyker szervízbe, ha olyan.
  • Tufa
    #23057
    de te tovább küldöd a szervízbe, nem?
  • Tufa
    #23056
    Zárjuk le, olyan nincs hogy tökéletes... Minden elromolhat, akármilyen márkája van...
  • Punker
    #23055
    és szerinted a hulladékot nem nekünk hozzák vissza? :)
  • Tufa
    #23054
    Amire te gondolsz az inkább egy autó tuner cég lenne, ott valamennyire kipróbálják az autót. Elvégre Punker nem egy szervízben hanem egy eladásal foglalkozó üzletben dolgozik.
  • Punker
    #23053
    na akkor hogy értsd láttam NF7-ben 2,5-ös barton-t vízzel 3600-ig húzva ami tényle gszép teljesítmény, de többet láttam meghalni "ok nélkül" innentől az Abit mind alaplap mind VGA szinten sz@r szerintem és nem ajánlom neki, ennyi.
  • Tufa
    #23052
    nem ezt mondom, hanem ez az elv amit te képviselsz. Ami az enyémnél olcsóbb, az csak szar lehet elv. Úgy mondasz véleményt valamiről hogy nem használtad annál tovább amig összeraktad. Ha egy igen neves weboldalon hirtelen elkezdené mindenki leszólni az alaplapod akkor te is leszólnád?
  • Zetorg
    #23051
    inkább legyen autó szervíz és akkor a válaszom igen.
  • geri15
    #23050
    Jogos
  • Narancs
    #23049
    Ok figyelek majd. Bár eddig egyet se láttam...
  • Tufa
    #23048
    Ha egy autó kereskedésben dolgozol, lehet hogy minden adatot ismersz az autóról, de ez azt jelenti hogy ismered mit tud, próbáltad, tudod mennyit fogyaszt, hogy viselkedik az úton?
  • Punker
    #23047
    neked az ár a mániád? emlékeim szerint vannak az én lapomnál jóval drágább abit lapok.....
  • Zetorg
    #23047
    lehet, hogy Punker nagyobb tapasztalattal rendelkezik mint te?

    én is jól ismerem az nf7-et, pedig soha nem volt nekem.
  • Punker
    #23046
    kondikra figyelj, legtöbb púpos kondi abit-nál van.
  • Tufa
    #23045
    Ha még tudnád bizonyítani el hinném, de könyörgöm, nekem is abitom van, szted melyikre lehet alapozni, a személyes tapasztalat, vagy a láttam róla valami rosszat meg olcsóbb mint az enyém-szóljuk le tipus?
  • Zetorg
    #23044
    nem azt mondtam, hogy az összes szar.

    amúgy szerintem az abit nem rossz gyártó...pl IC7-ből nem sok rosszat láttam.
    IC7, AG8-V, AA8XE - ez volt a sorrend abit lapok közül, ami volt nekem.egyikkel se volt gond.
    az AG8-V elhalálozott, mondjuk, miután eladtam, de az nem a lap hibája volt.elhajtották a proci foglalat lábait...
  • Narancs
    #23043
    Én lassan 2 éve használom és semmi baja...tuningra optimális, mindent nagy skálán kis lépésenként enged állítani. Jó, gyári venti szar, nem tud szabályozni ventit sem, na bumm...
  • Punker
    #23042
    Asrock tényleg nem játék lap, de tény hogy az Abit nagyon lesüllyedt az 5-6 évvel ezelötti szinthez képest, ezt vagy elfogadod vagy nem.
  • Zetorg
    #23041
    ezen a hézen kollégám kezei között elégett egy nf7 :)
    vadi új volt, kibontotta, összerakta, bekapcsolta és el is küldte a füstjeleket :D

    amúgy szerintem is elég ratyi lap.egyik típussal se volt annyi baj, mint azzal.sok-sok bios elhalálozás volt régebben...
  • Tufa
    #23040
    miben érte meg? Fél-1 órával hamarabb fejezel be egy film konvertálást? Az alatt az idő alatt lelehet nyomni egykét fekvő támaszt, vagy lehet olvasni egy könyvet. Ami pedig az Asrockot illeti, pont ma keresgéltem erre az nf7 a leggagyibb dologra, és egy olyan általad származó irásra bukkantam amiben azt mondtad hogy játékra az Asrock egyáltalán nem megfelelő.
    sry, de attól hogy pc boltban dolgozol nem feltétlen jelenti azt hogy többet értesz az olcsóbb kategóriához. Az sem elhanyagolható ha lenne egy abitos panasz fórum, szted lenne olyan akinek a lapja jól működik, írna oda? (ezzel azt akarom mondani hogy lehet hogy találkoztál már rossz véleményekel is, de lemerném fogadni hogy közel ugyanannyi rosszat tudok keresni a te lapodról is. Mindenki hibázhat...)
  • Punker
    #23039
    nekem igen, és ennek köze nincs az árhoz, 8-9 ezres Asrock jobb mint az Abit.....
  • Tufa
    #23038
    naaaa, azért nem az abit az első ólcsóbb hardver amit leszólsz az abiton kívül. Mondjuk megértem, mindenkinek a sajátja a legjobb. Azért arra kíváncsi lennék hogy megérte-e közel kétszer annyit költeni a te gépedre mint mondjuk amennyibe az enyém került.... ;)