36836
  • [Jakuza]
    #23116
    Sokfajta Asrockrol van szo.
    Nem egyedi az eset es nem egyfelek az alaplapok.
  • Loogan
    #23115
    Nekem ilyen negatív tapasztalataim nem voltak. Van SiS-es ASRockom is (K7S8X), de semmi gondom nincs vele, probléma nélkül ment már benne 3 típusú memória modul is. Barton procim is jól húzható volt benne. Ismerősök, ügyfelek körében nem volt még panasz. Megfelelő jumperelés + BIOS friss + netről töltött drivereket használok, és semmi prob.

    A Te esetedben milyen típusú alaplapról van szó? (érdekes)
  • [Jakuza]
    #23114
    Hat igen en kijelentem, hogy az Asrock egy gagyi szar.
    Sok ismerosom sziv veluk, mert annak idejen nem hallgattak ram, hogy a stabil mukodeshez az elsodleges szempont egy megbizhato alaplap, mert az sok kinszenvedestol megovja oket.
    Ok inkabb sporolni akartak es porul is jartak.
    Rosszul detectalt processzorok, amik mas orajelen fagynak, nem mukodo NV 66xx-k amin a gyari SiS driverek cserebereje sem segit (csak neha a 4xAGP-re vissza es fast writes kikapcsolasa segit 10bol 1 esetben), a SiS chip miatt rendszertelen memoria hibak, amik a "Windows sulyos hiba utan allt helyre" ablakokat okoznak, lefagyas utan.
    Ha valaki stabilitasra vagyik, az felejtse el oket messzirol, csak azt tudom mindenkinek tanacsolni.
  • Loogan
    #23113
    Csak annyit, hogy minden gyártónak megvan az alacsony, közép, és felső szegmensű termékcsaládja. Pusztán piaci okokból.
    Az ABIT-nak is van "gagyi" lapja. pl: ABIT VA-10, meg ott van a többi normális.
    Az ASRocknak is van normális lapja (pl. enyimé), meg van olcsó deszkája is. Az hogy a legtöbb helyen olcsóbbik ASRockkal szerelik a gépeket, annak egy oka van: a legolcsóbb kategóriában is a legolcsóbb az ASRock. Probléma nem sok van vele, ha a TESCO-s összerakott gépekkel gond van az sem az ASRock alaplap szokott lenni, hanem vmi más (pl: VGA).
    Az hogy miért nincs nyugaton ASRock? Mert oda nem is kell. Oda az ASUS nem az ASRock-ot szállítja, hanem az ASUS-t. Ott van zsé ezerrel, többet lehet profitálni, ott zsebből kicsengetik a high-end ASUS, MSI, stb. lapokat. Nem tudnak annyival többet, mint amennyivel drágábbak.
    Pl. ázsiában a SiS chipset a legelterjedtebb, mi azt fikázzuk (én mondjuk meg vagyok vele elégedve). Azért ők se hülyék, mármint az ázsiai mérnökök. Csak nekik az a piaci szegmens kell, arra van igény, de az nem = hogy szar!!!

    Ezúton kérem azok jelentkezését, akik megbízhatóan (tapasztalatból) kijelentik, hogy az ASRock szar gagyi hulladék, mert MIATTA fagy a gép, tönkrement, stb.!!!!!!!!!!!!

    Egy kis pl az autópiacnál maradva: Ott van a Toyota Avensis, szinte bármilyen Mercivel felveszi a versenyt, és árkategóriáját nézve klasszisokkal olcsóbb. Miért? Mert a Merdzsónál a nevet meg kell fizetni. (Ezzel nem azt mondom, hogy szar a Merci. Nem. Hanemhogy miért vegyem meg ugyanazt drágábban?)
  • czky
    #23112
    Muteromnak én is Asrockot vettem egy 2.4-es cerka D-vel. Netre használja...
    Spanomnak is Asrockja van 2500+os Bartonnal, és igazából gondja eddig nem volt vele, pedig több mint 2 éves a cucc. Lehet vele játszani is rendesen...
    Ettől függetlenül magamnak soha nem vennék!
  • Pontius #23111
    ok, félig meddig rosszul fogalmaztam, viszont a lényeget kihámoztad belőle! (sokan keresik de nem veszik)

    Ha kicsitt jobb árban lenne biztos jobban fogyna... (én is azt várom, hogy kicsit olcsóbb legyen és egyből veszem, főleg a tuning miatt)
    Viszont teljesítményben mindenképpen az egyik legpengébb lap
  • Punker
    #23110
    mert arra van kitalálva :)
  • Zetorg
    #23109
    tudom, hogy az asus gyártja, de akkor se tud annyit, mint egy asus.
    nem szolgál ki rendesen egy bartont az biztos.visszafog mindent.
    megveszi az ember, rak bele egy jó kis sempront és tök jól elvan vele.pont ennyire jó az asrock.
  • Zetorg
    #23108
    Fatality a legkeresettebb abit lap?
    ez nekem új.lehet, hogy sokan keresik, de nem veszik meg :)
    a P4-es ~50 rongy...
    a sima aa8xe 32 rugó és szinte ugyan az.kicsit kevesebb tuning opció, nincs rajta 4+ ventilátor, és nem piros.
  • Punker
    #23107
    abban igaza van hogy a tuning topic-nak sok köze nincs az irodai gépekhez, fatal1ty-t meg még nem láttam.
  • Loogan
    #23106
    No comment...
  • Pontius #23105
    lol, ez nem csak nekünk működik...
    Számtech boltos létedre elég szűk látó körű vagy...

    Kezdjük ott, hogy P4 (Socket 478) az ABITé az egyik legjobb lap. IC7, IC7-G, IC7-MAX3...
    AMD-s lapokat (Socket A) annyira nem ismerem de haverom nem panaszkodott rá és szerintem kategóriájában simán élmezzőny... (NF1, NF2, NF3-teszteket elnézve)
    Folytassuk azzal, hogy a következő generációs lapok kategóriájában az egyik legjobb és legkeresettebb lap (Socket 939, 775) Itt a FATAL1TY családra gondolok...
    És mondom mindezeket úgy, hogy nem az ABIT a kedvenc gyártóm... Szal nem az elvakultság szól belőlem hanem puszta tények...

    Asrockról meg csak annyit, hogy integrált videókáryta mindent elmond róla...
    Nemhiába rakják Tesco-s meg Interspáros PENGE gépekbe...
    Az meg a csúcs, hogy Asrock-ot nyugateurópában nem is ismerik és nem is lehet kapni, egyedül keleti blokkban kapható über termék, amit csak a tudatlan magyarja vesz meg mert hüüüüüü de fasza...
    Asrock mindennek a legalja, irodai gépek meg tudatlan f@sz parasztok terméke...
    Aki megveszi meg is érdemli...
  • Tufa
    #23104
    Ezt nem igazán értem, de:


    Ha egy trabantban már 1200lovas motor van, versenyen kivül másra nem nagyon használják :)
  • Punker
    #23103
    azt a 10k-t inkább piára költsd :)
  • Punker
    #23102
    de mivel nem indul versenyen neki mindegy a kaszni :)
  • Loogan
    #23101
    Ésszel kell!
    Pl az én deszkám jó vételnek számít. (Most nem arcolásból mondom.)
    Ami 10 000 HUF-ot spórolok az alaplapon, azt inkább VGA-ra költöm, és akkor tényleg látom a játékok alatt a különbséget, igen.
  • Punker
    #23100
    mi alapján írom? a rengeteg rossz tapasztalat alapján ami az Abit termékeket jellemzi, de ne kezdjük előről, nektek működik és elégedettek vagytok vele én meg a sz@rakodást láttam ezért nem ajánlom senkinek.
  • Tufa
    #23099
    Azért ez a hasonlat nem igazán megfelelő. Ha autókhoz kéne hasonlítani akkor az alaplap lenne kb a kaszni. Lehet egy trabantod is akár egy 1200lovas motorral(gondolok én itt a asrock lap - proceszor párosításra).
  • Pontius #23098
    Ezt mi alapján írtad?
    Csak mert qrva nagy hülyeségeket írkálsz, annak ellenére ha jól tudom számtech boltban dolgozol...
    Ezek a hozzászólások már közelítik a Fix TV-s okosságokat...
  • mobal
    #23097
    azért az se mind1 ,hogy egy trabantal vagy egy nissan skylineal nyomod az illegális versenyt. hidd el az asus lap drágább de jobb! nagyobb teljesítményű. ez játék alatt nem tuti észreveszed de akkoris!
  • Punker
    #23096
    erre nem tok mit mondani, rajtad kívül csak cégeknek adtunk el Asrock-ot (legtöbbször integrált VGA-val)
  • Loogan
    #23095
    Elismerem, hogy nem szazadonként állítod a feszt benne.
    Nincs mindenre kiterjedő tuning opciója, de azért akad. Nekem elég jól muzsikál benne a Bartonom. És itt a lényeg, hogy a lap ~11 000 HUF-ot nyom. Ezért az árért többet nyújt, mint pl az ASUS A7N8X, ami húzósabb anyagilag.

    Amúgy még mindig nem értem, hogy a játék mit használ ki az alaplapból? Procit, RAM-ot, meg VGA-t kelle neki adni, nem? A RAM-okat kell gyorsan kezelnie a chipsetnek, de az megvan.
  • Loogan
    #23094
    Több szempontból is jobbank bizonyult. :)
  • Punker
    #23093
    óvatosan kell, ezért vettél inkább Asrock-ot? :)
  • [NST]Cifu
    #23092
    Az Everest nem játékprogram, az, hogy a memtesztjében gyorsabb az deszka a másiknál, még nem egyenlő azzal, hogy a játékok alatt is hasonló lesz az eredmény.

    És akkor a tuningról még nem is szóltunk...
  • Loogan
    #23091
    Ja sajnos az ABIT-nak voltak gyárilag silány minőségű cuccai, de nem minden. Pl. egy időben NF-7-ből is mind visszajött, vagy ki se ment, mert alapból szar volt. Volt olyan is mikor egy adott NF-7 szériából egy se jött vissza garba. Legutóbb az ABIT-nak az VIAKT600-as chippes szériája volt kivétel nélkül mind szar (nem maga a típus, hanem az a szállítmány). Szal az ABIT nagyon rövid időn belül 2X is mellétrafált. Kereskedő szemmel ezek után az ember nem nagyon ajánlgatja az ABIT-ot, ha nem akar magának plusz munkát. Innen pl. a rosszhíre.
    Minden gyártóval előfordulhat ratyi széria. Pl. a híres neves QDI alaplapok (made in china) és csak a VIA chippesek minden létező memóriatípussal fagytak. Még a saját QDI gyártmányú memóriája se ment benne. Ezek után az ember leírja azt az adott típust, és nem foglalkozik vele, mert nem éri meg faszolni vele. De a SiS-es és Intel-es QDI deszkákkal soha semmi gond nem volt. Szal ez ilyen.
    Régen az AMD procik is melegedtek, fagytak. Sajnos még most is, mikor már régen nem így van hallhatjuk, hogy "jaj AMD-t azt ne, mert ..." Most már csak mosolyog az ember rajta, mikor agyonig húzott AMD-k se mennek 55C fölé...

    Amellett az én véleményem szerint az ABIT egy jó gyártó, ár/érték arányt tekintve az egyik legjobb. Csak óvatosan kell :))))
  • Punker
    #23090
    Abit + P4 na az az igazi:
  • Pontius #23089
    Na erre tudnék mit írni, mégsem teszem...
  • Loogan
    #23088
    Sztem annyi lesz a probléma, hogy a kinti meleg miatt a procid is melegebb --> hamarabb instabil. Ha emeled rajta a feszt, akkor jobban is melegszik --> még hamarabb lesz instabil. Megoldás tényleg egy jó hűtő, de lehet TÁP öregedés is.
    Nekem ThermalTake Volcano12-m van (szabályozható fordulatú), és alapjáraton (~2000RPM) 52fokos a procim (2600+@3200+), és így alacsony fordulaton semmi hangja. Szal jó, ára kb 6-7000 HUF. Zalman-t is sokan dícsérik. De ugyanolyan fontos a ház szellőztetése is.

    Most milyen hűtőd van? Milyen a tápod? Kicsit írj a gépedről!
  • Punker
    #23087
    amúgy abból jött a vita, hogy azt mondtam rengeteg Abit cucc hibás, és arra mondtam példának hogy az Asrock olcsóbb mégis jobb, de nem hisznek nekem.
  • Loogan
    #23086
    Érthető.
  • Punker
    #23085
    én azért inkább maradok az intel chip mellett:)
  • Loogan
    #23084
    Miért kell egy játékhoz drága alaplap? Hogy jön a képbe?
    Proci kell Neki, RAM meg VGA...

    Pl. az Everest memtesztjében a KT880-as veri az nForce2-t (igaz nem sokkal), és úgy hogy nincsenek tuning RAMjaim.
  • Punker
    #23083
    tedd hozzá hogy te nem játszol.
  • Tiger102
    #23082
    Nekem Nf7-es alaplapom van 2500-ös bartonnal ami 3200-on ketyeg. A ram 2x512 kingston dualban 333MHz-en turbó üzemmódban.
    A következő a gondom: Régebben elég volt neki 1.75 V feszkó, ma már csak 1.9 v nál stabil a rendszer, ami melegedéssel jár, s játék közben kikapcsol.
    Milyen ventit tegyek a procira?
    Ezután is emelni kell maj a feszültséget, hogy stabil maradjon?
  • Loogan
    #23081
    SYS=SiS (bocs, elírás)
    A SYS az egy haverom
  • Loogan
    #23080
    Akkor ezek szeint én is barom vagyok?
    Csakhogy tudd az ASRock-ot is az ASUS gyártja.

    ASRock K7upgradeKT880-as lapom van. 2600+-os Bartonom 3200+-on megy benne, 2*512/400DDR dual channelben. SATA van benne, meg egy csomó extra. Fejleszthető 64 bitesre külön upgrade kártyával. Semmi gondom nem volt vele eddig, és csak 11 300 Ft-ba kerül(!!!). Ez a második ASRock lapom. Amíg számtech boltban dolgoztam közel 250 db ASRock lapot adtunk el, abból kb 2-3db volt gyári hibás, de az be se röffet az elején. A többi azóta is bírja. Nincs velük gond. A VIA és SYS chipset-esek oltári megbízhatók. Egy bika VGA karival játékra is nyugodt szívvel akár.
    Szarok az ASRock-ok? Vagy most miről is beszélünk??? (azért mert valami olcsó nem biztos, hogy szar... ez nem TESCO)
  • Tufa
    #23079
    Budnik és a Lexani az a két gyártó amely folyamatosan versenyez, hogy melyik tud extrémebb, durvább felniket létrehozni. Talán a két legdrágább márka(mind a kettő katalógusában találkoztam olyan felni szettel amelyek ára 1millió forint felett van, DARABJA).


    #23066
    "ha 50-en mondanák, hogy szar, biztos, hogy lecserélném."


    Akkor most mi van? :D
  • Zetorg
    #23078
    most miröl beszélsz? :D
    soha nem hallottam ezekről :)

    na mindegy...nem cserélném le és kész.
    remélem itt vége ennek az eszmefuttatásnak.
  • Tufa
    #23077
    Jó, akkor tegyük fel van egy Budnik készleted, de a lexani rajongók/tulajok lefikázzák. Lecserélnéd?