36836
  • izb
    #23635
    Ezek fényében jöhet már egy Zalman hütés is.
  • geri15
    #23634
    Mennyit szánnál rá? ATi 9550-esre ugyanúgy az ATi Silencer 2-t tudom ajánlani, nem olyan vészes az ára (6 ezer), vagy a Thermaltake A1655 Giant II VGA cooler-je (kép, 4800 ft). Ennyit minimum kell rá költeni, mert ez alatt semmivel sem kapsz jobbat mint a referencia hűtés :)

    Jah és persze rudi mester 9550-ből 9600-ast varázsoló leírását is ajánlom^^ (lap végefele)
  • bertino
    #23633
    ATI R 9550-V re tudtok mondani valami minőségi (de árakat tekintve nem égbe szökő) ventit ?
  • Zetorg
    #23632
    alapfesz mennyi?
  • [Jakuza]
    #23631
    Sajnos a lap -7C fokot mutat alapbol, tehat valami nem franko a lappal.
    Most lehet az, hogy a BIOS nincs felkeszitve az uj Venice magos AMD64-re vagy nem tudom.
  • Falconer
    #23630
    Az szép! Digitális kép nem bizonyíték :D
    Amugy a hömérsékletre én is kiváncsi lennék
  • izb
    #23629
    Hőfoka mennyi igy??
    És alapon mennyi??
  • geri15
    #23628
    Szép eredmény 46%-os tuning soha nem lehet rossz De azért kéne arra jobb hátés is, nemde?
  • [Jakuza]
    #23627
    Nos sokan ketelkedtek itt a Venice magos processzorok tunningpotencialjaban.
    Ma delutan teszteltem egy kicsit az enyemet, es meg kell hogy valljam a ketkedoknek abszolut nem volt igazuk.
    Be is szurok kepet nekik bizonyitekul, viszont meg lenne ero a processzorban, mert bebootol a gep majdnem 2800Mhz-en is csak tul magas feszultseget kene neki adni a stabil mukodeshez es en ezt a gyari AMD hutovel nem akartam kockazatot vallalni.
    Tehat a tesztalany egy 1800MHzes Venice magos AMD64 3000+, egy kozel sem tunning lapban (Chaintech VNF7 Ultra) es Brand Samsung RAM-ok.
    Ezek az alkatreszek alapbol behataroltak a tunningot, tehat megcsak nem is a vegleges eredmenyt mutat a teszt, mert komolyabb lapban es tunningra kihegyezett RAM-okkal lenyegesen komolyabb eredmenyt is valoszinuleg ellehet erni.
    Tehat nem humbug a 3GHz folott komoly hutesekkel elert eredmenyek masoknal.



  • geri15
    #23626
    De jelenleg minden forint kell, már félre van téve 30 körül. Elsődleges hogy egy jó lap, tuning memóriák, egy tuningbarát proci meglegyen, ja meg persze egy középkategóriás videokari amit aztán a csillagos égig lehessen húzni. Persze mindehhez jó hűtés is kell, ezért gondolkodom rajta én is egy ideje, de először ezeknek kell meglenniük.
  • [Jakuza]
    #23625
    Leirasban mindenre kiternek ilyen cuccoknal.
    Amugy ha ezt az ember megveszi, akkor nem csak a jelenlegi, hanem a jovobeli gepehez is veszi.
  • geri15
    #23624
    És ezt mennyire nehéz beszerelni, meg ilyenek? Egyébként nem néz ki rosszul, de én eldöntöttem hogy erre a gépre már nem költök :-) Majd ha meglesz az új, amiről a Radeon X topikban is ment a téma, akkor abba talán, de ebbe már pénzt nem ölök, mert felesleges. Mire meg már az új gép jön, ez amúgy sem lesz aktuális, de azért köszi a tippet[courier]^^
  • geri15
    #23623
    Nekem is 2 db 8centisem van, de sajnos az olcsóbbik kategóriából, így megvan a huzat, de este már nem lehet elaludni a gép mellett o.O Viszont nagyobb ház az nekem sem ártana, mivel lassan nem fél el a kezem a sok kábeltől, meg mindentől (2 vinyó, 2optikai drive, 2db 8centis, külön tápkábel a videokari hűtésnek....) de most kinéztem egy nagyon fasza kis házat: Foxconn TLA-473 névre hallgat az aranyos^^ Nem is drága, és jó vételnek tűnik.
  • [Jakuza]
    #23622
    Ha most akarsz olcson vizhutest venni arulnak egyet 18K-ert.
    Ez egy vadi uj komplett gyari Thermaltake Bigwater vizhutes.
    LINK
  • bertino
    #23621
    én is most tettem 2db 8 centis hűtőt a házba: egyiket előre lentre, másikat hátulra fentre, kisebb huzat céljából, de jók, nem hangosak: és jol hűtenek.
    40es maxtor 36 fok, WD 160 GB meg 35 szal csucs, több mint 10 fokkal lentebb van, mint eddig volt.
    Vinyó meg fém között féloldalu ragasztószalag van(nemtom mi a pontos neve), de ez viszont tök frankó, mert semmi zörej vagy zaj nem hallatszik ki a gépházból!
    (korábban itt mutatta vki képen, hogy ő is tett vmit oda, igazából innen jött az ötlet)
    Egy bajom csupán annyi, hogy annyi kábel van már odabent, hogy be kellesz lassan ruházni nagyobb házra
  • geri15
    #23620
    nm[courier]^^
  • skristof
    #23619
    köszönöm a választ, a víz egyelőre távol áll tőlem, de a másik megoldásokat remekül felvázoltad, mégegyszer htx
  • geri15
    #23618
    Hogyha tuningolni szeretnél akkor procira valamilyen Zalman NPS7000B-AlCu (kép, kb 10 ropi), vagy GlacialTech Turbine 4500 (kép, ugyanannyi mint a Zalman, vmivel jobban hűt, és halkabb is), videokarira ATi Silencer 2 (kép, kb 6 ropi) vagy Zalman VF700-AlCu (kép, 9 ropi --> btw a zalman halkabb, de az ATi Silencer jobban hűt...).

    Ha nem akarsz tuningolni akkor a procira egy Arctic Cooling Copper Silent 3 (kép, kb 3200 pénz, árához képest nagyon jól hűt és szuper halk), a videokarin a referencia hűtés. (ha a videokari hűtése hangos lenne, akkor lehet rá venni rá hőcsöves bordát, nem feltétlen Zalmant, valamilyet, és akkor annak nem lesz hangja).

    Mindezek mellett nem árt sztem 1-2 halkabb 8 centis hűtő (nem az egy ropis mert az hangos), és egy jól szellőző ház :)

    Természetesen ahogy Narancs elvtárs is megaszonta a víz a legjobb, csak az elég drága, igaz majdnem hangtalan (a pumpa szuszog valamennyit, de odabaszósan hűt ×DD), csakhogy olcsóbban kijössz a fent vázolt megoldásokból.
    elég sok időm van így fél 1kor :) asszem megyek alszani
  • geri15
    #23617
    ment a privi ×)
  • Narancs
    #23616
    víz...
  • skristof
    #23615
    sziasztok!

    az aláírásomban szereplő gépet szeretném nagyon halkra

    milyen hűtőket ajánlotok?
  • Zetorg
    #23614
    [apró]tudna valaki adni egy win xp x64 serialt?[/apró]
  • Zetorg
    #23613
    asszem már láttam valahol!
    ITT nézz körül, ha nincs alistán, írj neki egy ímélt.valószínű, hogy tud szerezni.
  • RelakSfromhome
    #23612
    létezik-e asszimetrikus 8-12cm venti adapter? Értem ez alatt azt, hogy a 8 és a 12centis rész közepe nem egymás alatt, hanem 2 centi eltéréssel van megoldva, hogy az egyik oldalon a szélek egymás alatt legyenek.
  • bertino
    #23611
    jó neked...
  • Falconer
    #23610
    Összeszarom magam mindjárt. 44fok fölé nem ment!
    Amugy Spire FalconrockII van rajta.
  • geri15
    #23609
    És milyen cooler van rajt? Gyári, vagy vmi spéci?
  • Falconer
    #23608
    Szerintem is, de játszottam ugy fál-háromnegyed órát, és nem ment. Mondjuk az fifa 2005 volt, de mindjárt nyomok egy kis IL2t is, az jobban megdolgoztatja.
    Amugy most, hogy fórumozgatok visszaállt 40fokra.
  • Narancs
    #23607
    Tbred-B rulz Amúgy vszínű megy az még följebb is!
  • Falconer
    #23606
    Hát ez nagyon ász: Van egy XP2200+ procim, felraktam 166os FSBre és 12szeres szorzóra, most megy kvázi két Ghz-en. És ami vicc: terhelés mellett sem megy 43 fok fölé! :D
  • geri15
    #23605
    definiatly
  • bertino
    #23604
    ...Krájszt
  • Narancs
    #23603
    Dzsízösz...
  • Punkerwork
    #23602
    600-as táp, meg több mint 70k.
  • Punkerwork
    #23601
    semmi extra, fekete ház 12-es ventikkel.
  • Tufa
    #23600
    kép-link? :)
  • Punkerwork
    #23599
    vennem kell 1 ilyen Intel szerver házat brutális :)
  • Tufa
    #23598
    Igen, ez minden vágyam! :D Dehogyis, csak érdekelt...
  • geri15
    #23597
    tutira XDDDD
  • Punkerwork
    #23596
    spam listára akarod rakni?