36836
  • Punkerwork
    #23595
    olvasgasd :)

    a 0 gyorsabb elméletileg, hol ide hol oda ír, az 1 meg letükrözi a 2 winyót.
  • Tufa
    #23594
    és mi az e-mail neve? mármint a @ után lévő szöveg :)
  • Punkerwork
    #23593
    elég csúnya lenne cégs mail-nek ingyenest megadni azért.
  • CUCLI
    #23592
    raid 0,1 van feltüntetve. ez a 2cucc mire jó?
  • CUCLI
    #23591
    megvan.
  • Tufa
    #23590
    Nem én azt hittem hogy valami szimpla ingyenes e-mail címet használtok külön külön
  • Punkerwork
    #23589
    persze, mit gondoltál 1 címet használ mindenki a cégnél? :)
  • Tufa
    #23588
    saját mail serveretek van? blabla@[ittmivan].hu? :)
  • Punkerwork
    #23587
    majd ha telepíted derül ki csak :)
  • CUCLI
    #23586
    hm. eztmost megnem mondom neked. de mingyá utánna járok :DDD
  • Punkerwork
    #23585
    számlázó rendszer, leltár, mail szerver stb.
  • Punkerwork
    #23584
    arra gondoltam hogy miylen raid van a lapodon, mert a legtöbb ilyen integrált cucc, izé néha furcsán működik :9

    raid kártya meg 10k-től 100+k-ig van :)
  • Tufa
    #23583
    ott ahol te dolgozol, mire használjátok a servert?
  • CUCLI
    #23582
    hm.
    lapom giga k8ns-939
    raid kártya is kell hozzá? :D
    úgytudtam ,h a lap vágja ezeket..
    hm. de ha mégse akkot mibe fáj eg ilyen kártya?
  • Punkerwork
    #23581
    mi itt a cégnél a tükrözést használjuk, ugyanaz az adat van mind 2 winyón így ha az egyik behal attól még megy tovább a szerver.
  • Punkerwork
    #23580
    alaplapod/ raid kártyád mit tud?
  • CUCLI
    #23579
    höh. 0,1? nemtom. milyenek vannak? :D
  • Punkerwork
    #23578
    melyik raid-re gondoslz? :)
  • CUCLI
    #23577
    Hali =)
    Tervezem ,h vegyek 2 új vinyót(2db samsung 80as sata). És mivel eddig satás vinyóm nem volt nem vágom ,h a raid mire is jó. és pls mondja el valaki nagyvonalakban hogy is működik a dolog+ mik kellenek hozzá =o)
  • janos666 #23576
    Kösz, nekem 0.398-at (vagy több mint kétszeresét) is kileng, akkor valószínű hogy gyenge a táp a konfighoz és jobb táppal kevesebbet ingadozik.
  • Falconer
    #23575
    Meg is van:
    A 12V az 0.15V -on belül van mindig, a többi az meg 0.1en belül ingadozik.
  • Pontius #23574
    Chello Topik
    De sztem te is tudod...
  • CUCLI
    #23573
    off.
    nemvágjátok ,h chellot emelték már?
  • Falconer
    #23572
    Hülyeséget kérdeztem, mindjárt megnézem.
  • Falconer
    #23571
    Mittudom én. Ha elmondod, hogy mivel lehet ezt megnézni, akkor megteszem neked.
  • janos666 #23570
    Akkor úgy kérdezem: nálad ingadozik ennyit a feszültség üresjárat és terhelés közt?
  • Falconer
    #23569
    Olyan szempontból érdemes, hogy veszel valami mást (pl coolink, antec), azok megbízhatóbbak, és jóval halkabbak. Ennek a fesz ingadozásnak szerintem semmi köze a VGA tuning eredménytelenséghez. Ha van pénzed, akkor az új táp nagyon ajánlatos.
  • janos666 #23568
    Azért fogja az rendesen. Levágtam a két kis rugós műanyagpöcök hátát ami fogta a hűtőt, mert nem bírtam visszanyomni (összenyomtam fogóval, de félúton megált, másik oldalról viszont nem tudtam rendesen megfogni és húzni). Aztán emeltem volna el, de úgy ált ott mintha még fogná 1-2 csavar, nem is rugós pöcök, stabilan ált. Néztem, néztem, sehol semmi, modnom feszegessük egy kicsit. Oldalra el lehetett tekerni, hát csavargattam és közben húztam felfelé. Már féltem hogy a laza szerelésű nyák hátán elengedi a forrasztás a GPU-t, vagy keresztben meghajlik annyira a lap hogy mikrorepedés lesz az áramkörben.

    De a beszerelése is ilyen volt legelőször. Nem ment bele az AGP foglalatba, 5-6 percig igazgattam míg végül isnkább rátehenkedtem és beletuszkoltam egy nagy reccsenés kíséretében. A kártya hátsó lemezének elja is elhajlott, nem tudom miért nem szabványméret volt, nem ez volt az elő kártya a gépházban. Mikor hűtőcsere után raktam vissza már gond nélkül a helyérecsúszott.

    Más: Válaszolna valaki érdemben #23477-re? Megéri tápot cserélni?
  • Zetorg
    #23567
    na az ragasztás!
    ami az inno 6600gt-n van, az nem.
    ezen még a memória hűtő alol is spórólták a ragasztót.volt olyan kártya amiről lepotyogott 1-2...
  • [Jakuza]
    #23566
    Nem kellett volna raolvasztani ugyi, a hutore a fel GPU-t.
  • Narancs
    #23565
    Igen?
    Én annó órákig szenvedtem egy Xpert 9800se hűtő leszedésével, amit kb fél deci (nem vicc) betonkemény ragasztóval rögzítettek a gondos mérnökök. A trutymó belepte az egész GPU -t és környékét (!!!) centi vastagon.
    Olvasztottam, fagyasztottam de semmi. Végül finoman körbefeszítgettem csavarhúzóval. Fél óráig maceráltam nagyon óvatosan, mire végül engedni kezdett. Persz a fél GPU ott maradt a hűtőn de sebaj...
    No gáz, már csak olyan cuccokat veszek amiről tuti lejön a hűtő...
  • Zetorg
    #23564
    szvsz nem ragasztó az.inkább valami gyurma szerű paszta.
    a ragasztott hűtőket meg se tudom mozdítani, ez meg simán lejön.
  • Narancs
    #23563
    Viva inno...
  • Punkerwork
    #23562
    hogy-hogy miért? mert tudják hogy a gyári sz@r, és hát ugye elméletileg a hűtő eltávolítása garancia vesztéssel jár.
  • Narancs
    #23561
    Ok, csak tudni akartam igaz-e a pletyka...tudnám mi a faszért kell odaragasztani a hűtőt...ettől a falra mászok...
  • janos666 #23560
    Ragasztó, ott kinlódtam tisztaszeszes vattával, fültisztítóval és 1-2 papírzsepivel mire mind lejött. Apám épp TV-t nézett a szobában mikor csináltam és már hozni akata a hidegindítót, de végül nem kellett... Miért?
  • Narancs
    #23559
    Hamár inno3d 6600GT:
    A hűtő hogy volt felrakva a kártyára?
    Vmilyen ragacs is fogta, vagy csak hővezető pasztát nyomtak rá?
  • janos666 #23558
    Igen, de ha olvastad volna az Inno 6600GT AGP tesztet (most kivételesen rászántam egy félórat netezésre kártyavásárlás előtt. Kár volt, mert az alapján Leadteket választottam és a boltban innot vettem) akkor ott írják hogy bár a RAM-okra 1.6-ot írtak, a Rivatuner szerint 2.0-ban futnak (de nem 450 hanem 500 Mhz-n). Eddig még mindíg elfelejtettem megnézni hogy nekem mi van a RAM-ra írva, (takarta a hűtő, mikor ráraktam a Zalant elmaradt) de ha tudnám hogy 2.0-n fut megnézném magát a kártyát és ha 1.6 van ráírva akkor szépen átírnám a BIOS-át hogy fusson csak 1.6-ban, és inkább nem MHz-re tuningolnám.
  • [Jakuza]
    #23557
    A szemed nem jo erre ?:P
    Ranezel a memoriara es ravan irva, hogy milyen idozitesu modul van rajta.
    Az utolso ket szam jelzi 16 vagy 20
  • Borg
    #23556
    Arrafelé az is bevett nézet, hogy minden 6600GT egyforma. Szal csak csínján vele, hogy kinek a szavára adsz :D