36836
  • Falconer
    #23915
    Persze, hogy el, de Janinak ingadozik most is.
  • Sir Quno Jedi
    #23914
    Codegen tápom 3 szállt el, Chieftec egy sem. Barátaimnál hasonló helyzet.
  • czky
    #23913
    Hallottál már arról, h egy tápegység minőségét a súlyával lehet lemérni.
    Vegyél a kezedbe egy codegen és egy Chieftek tápot. Megérzed a különbséget. A codegenből ki van spórolva minden. Ezzel persze nem azt mondom, h nem is működnek (codegen), csak hamar tönkremennek, főleg ha nagyon le vannak terhelve...
    Nekem is volt több codegenem is, de nekem mind naon hamar bedöglött.
  • Narancs
    #23912
    Nekem is 1.5 évig húzta egy 350es codegen. Pár hónapja cseréltem 360as Chieftecre, és nagyon megérte!
    0.1volttal (!) vehettem vissza a proci feszből, mert már nem ingadozik...arról nem is beszélve, hogy 6800@gt 128megás karival is vígan elboldogul.
  • Punkerwork
    #23911
    igen nekem új 775-ös lapom van, meg 535-ös Enermax-om.
  • Punkerwork
    #23910
    na jó nem vitázok veled, a codegen eg yhulladék sz@r amit kelet európának gyártanak máshol nem is találkozol vele, láttam már jópár halott tápot, tudom azt hogy 100k fölötti gépet rábízni őrültség.....
  • janos666 #23909
    De akkor gondolom olyan alaplapod is van amire 24 pines kell. Erre a P4P800-ra (2 éve vettem) 20 pines jár. A tápból pedig 1 CPU kábel nyúlik ki (Van olyan Chieftech táp amiről 2, pl. az 500W körüliek...) Úgy néz ki akkor a 460W-osba kellett volna beruházni hogy tényleg hosszútávon érje meg (19000Ft).
  • Falconer
    #23908
    Szánalmas vagy... Azt mondd meg, hogy mi baja volt a codegennel? Nem mondom, hogy a chieftec nem jobb, de ha nem volt baja a Codegennel és a chieftec is ugyanugy ingadozik akkor mia francnak kellett kibasznia az ablakon 12kt? Nekem is van egy rakás haverom codegen táppal, nekem is több éve codegen tápom, és sem nekik sem nekem semmi bajom nem volt vele.

    A legnagyobb márkárol meg hülyeséget irsz, mert le merem fogadni, hogy PC tápegységböl a codegen a legelterjettebb
  • Punkerwork
    #23907
    régi cuccok 20+4 az új meg 24+8, az én tápomon így van :)
  • janos666 #23906
    Nem, az alaplapra való dugós 20/24 pines (néztem is 1 percig hogy miként is megy bele, aztán megláttam hogy lepattan a széléről a toldás és úgy már mehet oltás), de a CPU-hoz menő 4 pines kábelből kell dupla a 2 magos procikhoz, nem? Mikor néztem ezt a táp dolgot (mi mit tud) akkor láttam hogy van külön 2 magos CPU-hoz való táp amin 2db 4 tűs CPU kábel van és valahogy másként osztja ki a feszültségágakat is. Vagy tévedek és a 2. CPU kábel az ami a 24 pines hosszú dugaszról pattan le? (de azt miért tennék oda a 20 pinessel összekötve?)
  • Punkerwork
    #23905
    igazad van az egyik legnagyobb világmárka, tényleg csúcs teljesítményt képes leadni
  • Falconer
    #23904
    Mert egyesek bemesélték neki, hogy nem rossz "csak gyárilag hulladék"
  • izb
    #23903
    He he azért a hülyeséget ne terjesszük.
    A codegen tényleg hulladék,ez nem mese,hanem tény.
  • Falconer
    #23902
    Miért lenn gyérilag hulladék? Lehet, hogy vannak gyári hibás darabok, de nem mindegyik szar. Látod, hogy most ez a Chieftec sem jobb...
  • izb
    #23901
    Akkor meg mi a szöszért vetted meg??
  • Punkerwork
    #23900
    ezt most nem értem, az összes új táp 20/24 pines, ha nem azt kaptál vidd vissza mert átvertek.
  • Punkerwork
    #23899
    persze
  • janos666 #23898
    Az lemaradt hogy terhelés nélkül stabilna megvan az idealizált ~12.00V a 12 voltvban, csak ha úgy megy lefele (11.8-ig) ahogy a CPU utilization felfele. (illetve izmos 3D alkalmazás alatt van meg az 11.7V mikor a VGA is eszik).
    Hosszútávon sem érte meg annyira, mert a 2 magos procikhoz újfajta tápok kellenek, márpedig 1-2 év és olyat illene beszerezni. (1 évig meg a codegen is húzza)
  • vki
    #23897
    Csá!

    Az everest a proci hőmérsékletét is tudja mérni?
  • Punkerwork
    #23896
    persze hogy nem volt rossz, csak gyárilag hulladék :)
  • Falconer
    #23895
    Nem volt az rossz. Nekem háromszázas van, semmi bajom vele, a feszt is nagyon tartja.
  • Narancs
    #23894
    Hidd el hosszútávon megérte.
  • janos666 #23893
    Kidobtam a 400W-os Codegen tápot (3600Ft 1 éve, most 1000Ft-ért adtam el) és betettem egy 420W-os Chieftech-et (13500Ft újonann). Annyi változott hogy 11.73 és 11.85 Volt közt van a 12V feszültség, vagyis 0.1-el javult az alsó küszöbérték, az 1.55V-ra állított CPU voltage meg ugyanúgy lemászogat 1.48-ra is terhelésnél. Hát ennyi pénzért elvárhattam volna hogy terhelés nélül 11.9 is legyen a 12Volt, és ne menjen 11.8 alá. (Lehet hogy az alaplap méri szarul feszültségeket terhelésnél a menőtt áramerősség mellett?) Vagyis csak para volt hogy szar a codegen táp a gépemhez, jól kidobtam 12500Ft-ot mikor RAM és pénzhiánnyam küszködöm. Talán kicsit halkabb lett, de méjebb hangon duruzsol a gép, és így kb. ugyannanyit zavaz mint a régi táp zaja.
  • Punkerwork
    #23892
    remélem holnap a főnök kibulizza nekem a házat :)
  • Punker
    #23891
    szereztem joy-t tanulok repülni + nincs agyam most olvasni.
  • Gabesz amd64
    #23890
    hogyhogy ilyen későn fennvagy még?

    nemszokásod :)
  • Punker
    #23889
    azt nem néztem :)
  • Gabesz amd64
    #23888
    hány wattos?
  • Punker
    #23887
    nem csak simán Enermax, kék, szürke, fekete, most piros :)
  • Falconer
    #23886
    Hát én inkább röhögném erössen :)
  • Gabesz amd64
    #23885



    Feráris?
  • Gabesz amd64
    #23884
    Dzsinitől loptad,mi?
  • Punkerwork
    #23883
    ha kell van 1 fölös piros TT csövem, a hangérzékelős tápja megpusztult de a cső müxik :)
  • [NST]Cifu
    #23882
    Egy szép fekete házban jól nézhet ki, piros neonokkal megbolondítva. :)
  • Punkerwork
    #23881
    szerintetek milyne házba tesznek piros tápot?

  • Punkerwork
    #23880
    ha sikerül kibuliznom a TT házat akkor vennem kell, fekete DVD-t + DVD írót, floppy-t, kártyaolvasót + az UV-ket, egyéb ötlet?
  • Falconer
    #23879
    Hja, jobban jár, ha télen ráköti az otthoni fűtésre (ha központi van), megspórol egy csomó energiát meg pénzt is:) Nyáron is műxik ez a megoldás, és akkor nem kell megvenni hozzá ezt
  • Punkerwork
    #23878
    ha lesz belőle kék tuti megveszem, a Reserator megy a VGA-ra ez meg a procira, most próbálom a régi VGA-m elcserélni a nagykerben egy TT VA8000-es házra :)
  • Narancs
    #23877
    Énis szemezgettem vele, de a Skoda kicsit olcsóbb volt...
    Ez még a régi verzió:
  • [NST]Cifu
    #23876
    Jogos, ez már úgy is néz ki, mint egy beltéri fűtőtest. :)))