36836
  • czky
    #23955
    Attól függ milyen ramot veszel! Az alap Kingston ramokat nem lehet tuningolni, csak a drágább kivitelűeket, pl Hyper-X
  • vki
    #23954
    CSá!

    Szerintetek a Kingston ramok, az AMD venice provesszorok és az ABIT AN8 Ultra alaplapok jól tuningólhatóak?
  • Pontius #23953
    csakhogy itt nem ez volt a kérdés
    Itt a srác már tisztában van azzal, hogy megy a memcsie magas órajelen, csak arra kiváncsi, hogy ez hosszútávon mennyire befolyásolja a memória élettartamát...
    A válasz pedig: SEMENNYIRE
    Ha megy akkor megy, késöbb sem lessz vele gond. MAX annyi, hogy ha pl. télen tuningolsz és akkor yó és működöképesnek tűnik a tuning, attól függetlenül egy nagyon meleg nyári napon simán szétfagyhatja magát. De ettől sem kell félni, akkora kárt egy sima túlmelegedés nem tud benne tenni, hogy ki kelljen dobni a kukába...
  • Punker
    #23952
    biztos lehetsz benne hogy 1 noname cucc kevésbé bírja majd a feszkó emelést, mint 1 tuningra tervezett cucc
  • Pontius #23951
    mi számitt rendesnek és mi gagyinak? sztem ez nézőpont kérdése...

    Attól, hogy a memóriát elemt órajelen használod, nem fog tönkremenni.
    Eleve ha elindul az adott órajelen a gép és gond nélkül megy (memória tesztelővel teszteled) akkor nem lessz gond.
    Ha túl magas az órajel akkor meg eleve el sem fog indulni, álltalában BOOT hiba vagy Win bootolásnál kékhalál. Elöbbinél CMOS Clear segít, utobbinál lejebb veszed FSB-t.

    Régebben P4-eknél volt rizikós a tuning. Emelt FSB és emelt fesz melett gyakori volt a csipben található kapcsolók meghibásodása, egyszerüen szétolvadtak... :)
  • Punker
    #23950
    rendes vagy gagyi memcsi?
  • Pill
    #23949
    Sziasztok. Azt szeretném kérdezni hogy tuninoláskor a memória feszültségének emelése az veszélyes? Tudom hogy a proci feszkóját lehet egy kicsit emelni, a régi gépem is úgy ment 2 évig. De most a memória feszültségét kellene emelni hogy menyjen 230mhz-n [email protected]. Szóval nem kockázatos nem rövidül az élettartama?
  • Crokin
    #23948
    Végülis igazad van. Ha neked megfelel én mit ugatok bele? :)
  • Zetorg
    #23947
    nem webam.
    kodak 3.3mpix gagyi digit gép.
    a célnak megfelel ez a kép is :)
  • Crokin
    #23946
    Webkamerával fényképezted? Lehetett volna egy picit messzebbről, alig látszik:)
  • Zetorg
    #23945
    tegnap elkezdtem csinálni magamnak egy kulcstartót :)
    egy halott 1000-es athlon volt az áldozat.szépen elhajtottam az összes lábát fogóval, már csak meg kell fúrni és kész is :)

  • La Maffia
    #23944
    ez melett még memora gyanakxok ami megin érddkes volt havernak uyg ez van 2 X 512 400MHz samsung mint tudni illik intelbe nem xorzo van szal az ö ramjával 3.5 ig huztam a 2.4 st :DD az enyém ugyna iylen csak 2.6 ig tudom....
  • Crokin
    #23943
    Szerintem tuti táp probléma. Itt nézd meg a géped fogyasztását, ahogy én néztem 360W legalább kéne de inkább egy 420-ast javasolnék.
  • La Maffia
    #23942
    nem rég lett össze rkv a gép amugy non stop menne ha nem lenen ez. igen
  • Falconer
    #23941
    Két napig folyamatosan megy a gép?
  • La Maffia
    #23940
    Táp nem hiszem hoyg gond lenne de 2 nap után indul ujra szal nem hoisszem hoyg az ha gáz lenne vele akkor nem 2 nap után...
  • Falconer
    #23939
    Táp?
  • La Maffia
    #23938
    Cewastok egy öszetett kérdésem kérdéseim lennének Hardweer gurukhoz.
    Szal 1-2 naponta csak uyg ujra indul a gépem semmi jel nincs hogy valmi baj lenne minden mükxik. Asus p4P800-Se gold , 2.4 p4 ,2X 512 400Mhz samsung ramok ,
    9600 XT mSi , 160GB Samsung 8MB cache , 120GB Seagate ,Lg DVd iro, Samsung DVD olvaso ,rekk, 300 táp..Aero Coll ház elöl 12 cm venti. hátul 2DB 8cm rendszer hütö oldt 8cm rendzer hütö szép huzat van a házikoba :))
  • izb
    #23937
    Az elöbbi!!
    Sajna melegedős.
  • Narancs
    #23936
    65 az még lazán elmegy...preszkottál...
  • izb
    #23935
    Azt rögtön gondoltam:))
    Akinek esze van,annak van:))
  • stormnet
    #23934
    meg mér 65 fokos a proci ? azé mer prescott vagymer szarul raktam rá ? :D (a hutoszekrény rajta az boxoska)
  • stormnet
    #23933
    lol, dehát akkor mébírja tovább levettt oldallappal és lecsukott cuccokkal ? :D
  • Narancs
    #23932
    Táp, ez egyértemlű...
  • stormnet
    #23931
    jah, mégvmi... nemismindig reset, hanme néha kék képernyo semmivel :P ... megasztán lehet hogy tulmelegedés... met mióta lentvan a házikó oldallapja jelentosen javult :D, meg a procim terheles nelkul 48-50 fok, jáccásná meg 65 korul.... :S:S:S plz help
  • stormnet
    #23930
    debarom vagyok... pff ottvan a zaláírásban vagy miaz a configom, énmeg mégeccer leírtam
  • stormnet
    #23929
    Hali !
    Vannekem 1 abit ag8 3rdeyes lapom, azon 1 775-os socketes P4 prescottom 2,8-as, van 1 cl3-asos 512-es apecer memórijám, a grafkarim az x600 ati, meg egy 300 wattos tápom.
    Aza gond hogy ha elkezdek sanandrejaszozni akkor 1 ido után resetel. Nemtom hogy a tápom vagy a memóriám xar e... de asszem hogy a memoriám, mertha lecsukom az sql servert meg majdnem minden cuccot az xp-n, akkor azé sokáig bírja . Szerintetek ?
  • Punker
    #23928
    szünetmentes túlfeszvédőm van :)
  • Falconer
    #23927
    Akkor más is el van ott baszva.
  • Narancs
    #23926
    Ebben lehet vmi, lófasz módon lett megépítve ez a ház, ami a villamos cuccokat illeti...Nem furhatsz bele akárhol a falba, mert össze-vissza ferdén mennek a vezetékek. Nevetséges bazze...
  • izb
    #23925
    Ja mert nem arra találták ki,de erre van a szünetmentes.
  • Falconer
    #23924
    A pénz dolgot én is igy értettem.
  • Falconer
    #23923
    Lehet, hogy nem az áramszolgáltató hibája, hanem a házban a hálozaté
  • Falconer
    #23922
    Ha villognak a lámpák az gondolom nem a tulfesztöl van, hanem éppen ellenkezöleg, nem bírja a hálózat és ezért leesik a feszültség, az ellen meg nem véd a tulfeszvédö.
  • Narancs
    #23921
    Ja, ráadásul ez Budapest...
  • janos666 #23920
    A lapra azért nem gyanakodnék elsőre, mert terhelés nélkül 12 voltot mér. Nem valószínű hogy az áramerősség növekedése (nagyobb tehelésnél több amper is fut át) befojásolná a feszültségmérés pontosságát. Ez a P4P800 és a tesvére a P4C800 az egyik legjobb Intel 875 chipsetes laplapok a nortwood/prescot-os P4-ekhez. Az ilyen nitrogénhűtéses P4 húzási csúcsokat is ezekkel csinálták annak idején. (Úgy 1 éve, egészen addig míg nem jöttek a PCI-E miatt a 9xx-es Intel chipsetek).
    Azért azt a pénz témát nem úgy kell érteni hogy most nem eszek egy hétig, de tapasztalatok alapján többet ért volna memóriát venni, de veszek azt is hónap végén, csak lehet hogy így már 1,5Gb-t helyett 512Mb-t.
  • Punkerwork
    #23919
    erre van kitalálva a túlfesz védő.
  • Falconer
    #23918
    Uhh, az már nagyon gáz, iszonyat lehet ott a hálozat, az egyáltalán nem normális.
    A fesz ingadozással meg jobb vigyázni, egy kicsi tényleg nem számit, de ha majdnem egy volt....
  • Narancs
    #23917
    Lehet, hogy szar a lapja...amúgy sztem nem kéne ekkora jelentőséget tulajdonítani egykis ingadozásnak...Ami a falból jön áram az se nyíl egyenes, nálunk a takarékos izzók gyakran hunyorognak, villódznak. Másik gépet soor le is vágta annó...
  • Falconer
    #23916
    Hallottam, és nem is mondom, hogy Chieftec és a többiek nem jobbak sokkal, de Janinak pénze is alig vol, memoriát is kéne neki vennie, és a fesz még mindig ingadozik, szal ha nem döglött volna be a tápja késöbb sem... Na mind1