36836
  • Solt
    #36436
    És ehhez milyen maghő társul Prime alatt, úgy 20 perc után?

    Egyébként tény, hogy a DS3 nem szereti a CSX ramokat... nekem is cserélnem kellett... teljesen random dobálta a hibákat...
  • kifli
    #36435
    de az 1066-os ramot ha visszaosztom 1066-ra akkor semmi olyan baja nem kéne hogy legyen. Meg a lap is magától felismerte hogy 1066-os, és az időzítseket is jól állította be alapból. Most 3.825-ön megy és így teljesen okés minden (ramok most 1020-on járnak)
    Eddig semmi fagyás nem volt kipróbáltam jópár játékot :)
  • MR ME
    #36434
    dehogynem, nekem is ezzel van, másnak működik 4Ghz-n másmilyen rammal, nekem nem, sajnos ezzel van a gond, gigap45 nem igazán szereti ezt a ramot, de ha sikerűlt vmit összehoznod akkor írj már pm-et plz :D
    am én visszaosztottam 800ra a ramot, így mentek 4ghz-n olyan 960? körűl, és még ígyis folyamatos fagyások voltak pedig adtam a memónak is/procinak is feszt elég szépen, aztán miután cmosreset lett a vége vagy egy óra szarakodás után akkor hagytam a csába :)
    de érdekes volt, volt h vmi 20 perc orthossal semmi baja nem volt, mondom végre jó, elkezdtem netezni erre kékhalál meg ilyesmi
  • kifli
    #36433
    csx overclocking kit 1066-os, nem az lesz a gond, mert 4ghz-n vissza tudom osztani 1066-ra (de teszteke néztem megy 1200-at is :D)
  • MR ME
    #36432
    milyen ramod van? nekem pl amiatt nem megy kb sehogyse...
  • kifli
    #36431
    van egy kisebb problémám az e8400-am 4ghz-n hajtásával, kicsit instabil szegényke. Kb hány v-re kell állítani? én 1.34 körülire álítottam (1.36 a gyári maximum) de még így is instabil (progik kifagynak, oprendszer rendben van). A processzor feszültségén kívül kell még valamit állítani? Az mch volt beállítása az a north bridge akar lenni? Annál kell valamit állítani? És ha kell akkor hány voltra? (1.100 jelenleg)

    Nem pontos hanem körülbelüli értékeket várok :)
    Egy gigabyte ga-ep45-ds3 lapom van.
  • Italo4ever
    #36430
    Ajándékba kaptam a szomszédtól az 4gb szettet.
  • Solt
    #36429
    A PC is olyan mint egy barátnő... ha körültekintően választasz, foglalkozol vele, és megérted a lelki világát, akkor rendkívül hálás... ha nem akkor, szét idegel! :D

    Egyébként minek neked a 8gb ram?
  • Italo4ever
    #36428

    Hat jah, ezekkel a dolgokkal en sosem foglalkoztam igazan, bar azert, hogy olyan jol ne erezzem magam tegnap meghalt a router 4 ev utan, ezert ma azt is cserelni kellett! francba :s
    Na nyomok mar egy ket kepet a geprol, most minden jo :)


  • vinjos
    #36427
    Helló mindenkinek . segítséget szeretnék kérni hogy van e olyan ventilátor szabályzó egység ami én általam beállítva bizonyos hőfok után kapcsolja csak be a ventiket ? és amikor a bizonyos hőmérséklet alá esünk utána kapcsolja is ki .
    a segítséget előre is köszönöm.
  • Solt
    #36426
    Nem vagy láma, csak nem hallottál még erről... semmi rendkívüli nincs ebben! ;)

    A 7/24 azt jelenti, hogy a hét 7 napján, a nap 24 órájában... vagyis röviden, a mindennapos használat... :)
  • Italo4ever
    #36425
    Kösz az infót cimbora! :) Mi az 7/24? (fú de láma vok mi :D)
    Nos lefutott a memtest, az intel burn és a prime 1óra 45 percet, most úgy néz ki jó lesz.


  • Solt
    #36424
    Hááát... nem tudom mire használsz ennyi memóriát, de ez nem biztos, hogy jó ötlet volt...

    Tuning szempontjából minél több modul van, annál nehezebb...

    A hangkártya a Prime95-be tuti nem kever be... ha hangkártya gondod lenne, akkor hang használat közben fagyna...

    A prime-on azt kell nézni, hogy minimum 30 percet menjen egyetlen hiba nélkül! 7/24-s használatra talán inkább 60 percet...

    Előforduló hibák prime blend alatt:
    Merevre fagyás: Alacsony MCH Core vagy CPU Core
    Rögtön hibát dob 1-10mp: Helytelen MCH Ref
    Hosszabb idő után dob hibát 5-30perc: Alacsony CPU Termination vagy cpu core
    Ujraindulgat: Helytelen CPU Ref

  • Italo4ever
    #36423
    A prime most megy már félórája, de egyébként azon mit kell nézni?

    Nagyon úgy néz ki, hogy a hangkártya kevert itt be...
  • Italo4ever
    #36422
    4x2gb kingston hyperx 1066 2.2-2.3v, jelenleg 2.2 volton megy...
  • Solt
    #36421
    Na most akkor mi is van? Mennyi és mekkora ram van a gépben?
  • Italo4ever
    #36420
    Helyesbítek, 2 pár a 4 pár helyettt...
  • Italo4ever
    #36419
    Sziasztok! Nem is írnék ha nem lenne nálam gond, a pitsába már:D
    Szóval...

    Sajnos a memóriám az egyik meghalt, mindegy mert cserélték, de ilyenkor már nem igazán tudok bízni abban a márkában, szóval helyette kingston hyperx 2,2v 1066-os lett véve, ami szintén 5-5-515-ön mennek. Viszont 4 pár lett belevéve, vagyis 8gb van benne. Ezzel semmi gond, csak az intel burn test valamiért nem hajlandó most végig futni, egyszer kifagyott, után a meg kiírta, hogy valami a hűtéssel nincs rendben vagy vegyem lejjebb a húzást, általában ezt mindig a 3-ik maximum stress után írja, viszont standarban meg simán lefut, de hát ott csak rövid ideig megy. Viszont valamiért a hangkártyám is elkezdett szarakodni, mert írta, hogy (audigy4) ennek a kártyának a fejlesztési programjai bekavarnak a rendszerbe, amit aztán letiltottam. Utána prime95-öt futtattam olyan 20 percig, majd kékhalál vett a vége. Most kivettem a hangkártyát, hátha az zavar be, de a beállítások mind mind maradtak ugyanazok, ami utólag volt. Attól, hogy most két memóriával több került bele, nem kell valamit állítani? Maximum stressen sem tudja 60 fok főlé tornázni az intel burn, a prime alatt meg 52 fölé nem megy. Hangkártyát kivéve, az intel burn maxon simán lefutott, most indítottam el a prime-ot, szerintetek a hangkártya bekavarhat ennek a két programnak ha szar?

    A memória meg még jobb is, mert 1100-on is hajlandó volt elindulni, de azért maradt 1066-on, nagyobb nem volt, pedig a lapom 1300mhz ddr2 is szívesen benyeli.

    Előre is kösz.
  • zozox333
    #36418
    El gondolkodtam az AMD variáción is! 50-60 e. cpu+lap+ram azért nem igazán áll meg! Esetleg seggre pacsi cuccnál! 80-90 e. fedi inkább a valóságot! Azt írod, akkor még ott a vga, ezt nem értem.
    Tegyük fel valahogy összekapom ezt a kb 90-et és megveszem fentebb említett darabokat. A 8800GTS nem működne benn? Bocs, ha hülye kérdésnek tűnik, de ezt veszem ki előző hsz-ból!
  • zozox333
    #36417
    Igen a 800-as ramokra én is gondoltam, illetve egy E7600 ra, az szintén 1066 fsb, akár a mostani (és a lap is ezt támogatja) az órajelben és gyorsítóban is 50% emelkedés lenne. A másik az e6500 ami olcsó és 2,93GHZ, gyakorlatilag a 6400 erősebb "tesója". Ez majdnem hogy meglenne egy komolyabb procihűtő árából!
  • Solt
    #36416
    Hááát... nekem anno a P5B-ben egy E6300 max 2.8-t ment, mert nem bírtam 2.0V-nál többet adni a Geil Ultrának...

    Ezzel a rammal sokra te sem fogsz menni... kéne valami jó kis 800-s ram, egy cpu hűtő, és a 3.0GHZ meglehet 7/24-s ben... a 2.8 tuti...

    Döntsd el, hogy mennyi lóvéd van, de ebbe a lapba ne vegyél ennél jobb procit, felesleges...

    Én a helyedben komolyan elgondolkodnék valami 3-4 magos AMD konfigon... 50-60 ezer körül meglennél alaplap+proci+ram... igaz, akkor még ott a vga...

    Ehhez a vga-hoz ez a konfigod pont jó... ha olcsón meg akarod úszni, akkor proci hűtő, + valami jó kis ram... és 2.8-n már tuti kihajtja ez a proci a 8800GTS-t...
  • zozox333
    #36415
    Igen 8 a max. szorzó. ASUS P5B alplap, illetve 2x1GB DDR2 667 MHz ram.
  • Solt
    #36414
    Milyen alaplap? Milyen, és mekkora ram? Pár infót csepegtess... :) 8-s a max szorzó ugye?
  • zozox333
    #36413
    Nem ezen fog múlni az életem :D

    Az az igazi gondom, hogy az eddigi 19" os monitorom 24"-ra cseréltem. Néhány játéknál már gyengélkedik a gépem. Alapvetően processzorlimitem van, ezért emeltem ezt a kb 13% ot. Ami amúgy elég jól meg is látszik, de még mindig több kellene. Az előbb emeltem 333 ra, de itt megakadt a dolog, így visszavettem 300 ra (8-as szorzónál).
    KB 1 hónap múlva valószínű veszek izmosabb procit, ez csak ideiglenes megoldás lenne.
  • Solt
    #36412
    Őőő... biztos akarsz tuningolni? :D
  • zozox333
    #36411
    Köszi! Azt, honnan tudom? Akkor nem indul vagy mi?
  • Solt
    #36410
    Ameddig bírja cpu fesz emelés nélkül...
  • zozox333
    #36409
    Sziasztok!

    E6400 processzort meddig lehet(érdemes) gyári hűtővel húzni? Alapon 2.13GHZ ezt felhúztam 1 hete 2.4GHz-re. Itt még eddig semmi gond, stabil a gép, a hőmérséklet sem ment játék során sem 60°C fölé. Merjem-e 2.66 ra emelni? Mert az már mégis csak 25% emelés.
  • Jim Morrison
    #36408
    Egy kerdesem lenne a AeroCool GateWatch 2 vel kapcsolatban. Azt nem lehetne kikapcsolni, hogy elindulaskor ne csipogjon? Csak most jutott eszembe, mert topikok kozt nezelodtam, de lehet meg kene nezni addig is a leiirast hatha leiirja... Ha ti viszont tudjatok azt megkoszonnem, mer mikor elindiitom a gepet siipol,, es az kicsit fura... Raadasul a VGA hutom is leall neha 3 mp re es akkor is...
  • Solt
    #36407
    Pénz nem számít, csak ne kelljen időt áldozni rá... ha rossz jegyet hoz üvöltünk egyet, pár napig nincs milliós gép, Ödönke javít kettesre, anyuci megkönnyebbül, apuci még büszke is... újra szabad az út, lehet cséééézni 117826 fps-l... majd bevásárolják valami jól fizető munkahelyre... fussa...
  • mflex #36406
    Gondolom az a fajta szülő, akik mindent megadnak a gyereknek, ha az elszarja magát, viszont baxnak vele foglalkozni, sok ilyen lehet.

  • Solt
    #36405
    Na ez már beteges... ez aztán a szülő...
  • mflex #36404
    Nos, megjelent a tápért nálam egy kb 13-14 éves "szemüvegesvérpistigyerek".
    Kérdeztem, hogy milyen konfig alá nyomatja be a tápot... A válasz, 2 db gtx 295, 4x2tb vinyó, q9750, valami 4,5 ghz-ra húzott, nem is tudtam, hogy ilyen is van, sok ram, meg vízhűtés. Amin röhögtem, hogy a szüleitől kapott 1 millát, hogy vásároljon be magának játékra pc-t, de ami kiverte a biztosítékot nálam, hogy... írom pontosan, hogy mondta:
    - Sajnos ebben az árban a monitornak is benne kell lenni :((((


    XDDDDDDDDDDD

    Sose adnék a csemetémnek 1 millát pc-re wazze, először is tanuljon, aztán majd kérhet, amúgy egy értelmes és tisztelettudó kis srác volt.
  • Solt
    #36403
    Ott van a Bios-ban... nincs giga bios a közelemben, úgy hogy pontosan nem tudom megmondani...
  • FlyHigh
    #36402
    OK! Csináltam egy cmos resetet, kiléptem mindenből és frissítettem F14-re, most már végre enged mindent faszán, cpuz is végre 3,22GHz-et ír ki a 2,33GHz helyett. Viszont amire már nagyon nem emlékszem az a procihűtő beállítása, CM Hyper TX2 van és most búg mint az állat, anno valami smart fan controlban állítottam de már nem emlékszem, hogy hogy is volt jó.
  • Solt
    #36401
    @Bios programot letöltöd a giga honlapjárol, telepíted...

    Nyomsz egy default biost... win alatt elindítod a @bios programot, rámész arra, hogy frissítés letöltött fájl alapján ( vagy valami ilyesmi ), kijelölöd neki azt amit letöltöttél, és pár másodperc alatt megcsinálja... újraindítasz, biosba belépsz, és garázdálkodsz... :))

    Arra figyelj, hogy semmi ne menjen amíg fut a @bios! Ne nyomkodj semmit, ne piszkáld, ne indítsd újra amíg nincs kész, stb... ja és imádkozz, hogy az alatt a pár másodperc alatt ne legyen áramszünet! :D
  • FlyHigh
    #36400
    p35-ds3 rev1.0 lapom van, F10-es bios, találtam hozzá F14-est, leszedtem, kitömörítettem, hogyan tovább?
  • Solt
    #36399
    Frissíts biost... ennyi infóból sokkal többet nem tudok neked mondani! :)
  • FlyHigh
    #36398
    Ez a gép már 2 éve tuningolva fut, csak mostanában nem játszottam és visszavettem, most visszaraknám, amit a bios szépen hagy is, de a win szerint nem történt semmi, cpu-z szerint is alapon van mind, ilyen hülyeséget még nem láttam. Intel burn tesz is futott rajta anno, stb. Olyan mintha mégsem mentené le rendesen a beállításokat, hihetetlen. Gyűlölöm a számítógépeket.
  • Solt
    #36397
    Terhelve is nézted?