36836
  • zozox333
    #36476
    Sziasztok!

    Vettem egy ASUS M4A77TD PRO alaplapot. Minden frankó, csak azt magyarázza el valaki, hogy az a bizonyos "Turbo Key" hogyan is működik?

    Előre is köszönöm a segítségeket!

  • Solten
    #36475
  • SrAta
    #36474
    csak kérdeztem:DDD
  • Solten
    #36473
    "A Tápok a gépekben kapcsolóüzeműek nem???"

    Igen. Es?
  • SrAta
    #36472
    A Tápok a gépekben kapcsolóüzeműek nem???
    Vágod mi az a kapcsolóüzem nem?
  • Solt
    #36471
    Ha nem hibás, akkor meg add el, cseréld el, stb...
  • bajtokarpi
    #36470
    Köszönöm, most már ezzel is tisztában vagyok!!!
  • Solten
    #36469
    Hi. Nem jaratsz csucson kozel sem egy minosegi, 400-as tapot egymagos GPU-val plusz 4 magossal megspekelve. Boven elegendo egy tuningolt 45 nm-es 4 magoshoz es egy felsokategorias videokartyahoz:



    Hatasfok az teljesen mas. Pl ha a tapod 80%-os hatasfoku es a geped 220W-ot ker, akkor a tap 275W-ot vesz fel a konnektorbol. A hatasfok terhelestol fuggoen valtozik, legnagyobb kb 50%-osnal (meg lehet nezni a 80+ org mereseit). Ahogy irta SrAta, a hatasfok megmutatja mennyi megy veszendobe ho formajaban. Nyilvan ezert jobb a minel magasabb ertek, kevesebb a veszteseg.

    #36467: "Az összes táp kapcsolóüzemű most gépekben nem???"

    Nem ertem ezt a mondatot.
  • bajtokarpi
    #36468
    Üdv.!

    Jól emlékszem, valaki írta, hogy a tápot sem túl jó dolog "csúcson" járatni. Ez azt jelenti, ha a hatásfoka 70-80%-át eléri, és folyamatosan szinte maxon jár. De ne kövezzetek meg, ha nem így van. Én úgy vagyok vele, inkább legyen egy picivel erősebb tápom, mint gyengébb.
  • SrAta
    #36467
    Hidd el sokáig nem tudná leeadni az 550Wot max felvenni. De egy idő után fasza elemlámpa lesz belőle:DDD(Csakviccvolt:))
    UI:
    Az összes táp kapcsolóüzemű most gépekben nem???
  • Solten
    #36466
    550-et ad le (ha nem codegen, hkc, egyeb hulladek...), tobbet tud felvenni.
  • SrAta
    #36465
    Nincs mit!
  • SrAta
    #36464
    mármint a konfig fogyasztása, 550Wot nagyonnagyonritkán(kb soha) nem fogyaszt az 550Wos táppal ellátott gép
  • Jim Morrison
    #36463
    Ertem, koszi !
  • SrAta
    #36462
    *35 000-40 000
  • SrAta
    #36461
    nem mert az nem 550Wot fogyaszt, hanem max annyit tud felvenni.
    Namost ennek egy része hatásfpktól függően hőben eldisszipál.
    Pld:
    Nekem van egy 550Wos Chieftec tápom, az 80%felett teljesít teljes terhelés mellett. Ami elég jó.
    Tehát 550W a teljesítményfelvétele (230V kb 2,5 A) ebből a gép hasznosan csak 550*0.8= 440Wot tud használni.
    A fennmaradó 110W az a hűtőbordákon hőben elmegy.
    Sajna ez a tápok nagy hibája. 90%os hatásfok feletti táp nagyon nincs a 85%+os Enermax tápok meg 350-40 000nél kezdődnek.
    Szal a táp fogyasztásától eltekintünk, mert ha nem terheled ki pl a fent említett Chieftec is 86%ot tud.
    Olyan 250-300W körül mocorog a fogyasztás egyfolytában.
  • Renzo79
    #36460
    bios legújabb garancia jegy nem érvényesíthető mert nem hibás, hardver ütközésre nincs gari volt rá válaszuk
  • Jim Morrison
    #36459
    Hali!

    Akkor gondolom a mostani karimhoz (HD4850) megsem kell huzni a procit.
    Egyebkent a tap hosszutavon nem rafizetes? (plusz fogyasztas, magasabb villanyszamla, bar nem hiszem, hogy sokkal dragabb lenne)
  • Solt
    #36458
    Előtte még egy bios frissítés mondjuk nem árt...
  • Solt
    #36457
    Akkor egy próba még máshol, aztán garanciás csere... nem hozza a gyári értékeket...
  • Renzo79
    #36456
    igen 2.2V 1066Mhz 5-5-5-15 késleltetés...
    de így nem stabil és ez lenne a gyári érték
    ehelyett 2.2V 800 és 5-5-5-18
    tunningra nem szeretném rávenni a memóriát, már akkor örülnék ha stabilan menne a gyári érték
    a rendszer full stabil csak 800Mhz memóriával :)
  • bajtokarpi
    #36455
    Üdv.!

    Anno egy 8800 gts-em volt, az ment tönkre, most egy 5770-et veszek (5850-et szerettem volna, de ahhoz tényleg gyenge ez a proci). Az 5770-hez is húzni kell kb. 3-3,2 ghz-ig a procit, hogy ki tudja hajtani a vga-t. Ezért kellene a tuning. A táphoz anno nagyon kedvező áron jutottam, ezért lett ez.
  • Jim Morrison
    #36454
    Nekem ugyanez a konfigom szinte, csak az alaplapom rev 2 es tobb ramom van. Azt viszont nem tudom miert van amugy 550w os tapod. ennyit fog fogyasztani az uj kar? :O (nem akarok kotozkodni, csak kerdes)
    A valaszra en is kivancsi vagyok, en a procit szeretnem picit huzni.
  • bajtokarpi
    #36453
    Üdv.!

    Full-full kezdő vagyok tuning téren. Életem első tuning-ját szeretném végrehajtani, mégpedig azért, mert szeretnék vásárolni egy Ati 5770-es vga-t, és azt hallottam, hogy a proci kevés hozzá? Állítólag legalább 3 ghz környékére kéne tuningolnom. Egyenlőre még gyári hűtő van fent, de ha megjön a kártya, akkor rá fog a procira kerülni egy Xigmatek red scorpion S 1283-as hűtő.

    Alaplapom: Gigabyte P35C-DS3R rev. 1.x bios: F2
    Cpu: Core 2 Duo E 6750
    Ram: 2 gb geil ultra 800 mhz. 2gb kingmax 800 mhz
    Táp: Chieftec 550w

    Egy kis tuning-ban kérném segítségeteket.

    Előre is köszönöm!!!
  • Solt
    #36452
    Megadod neki a gyári Volt értéket?

    Ne foglalkozz tuningal amíg nem stabil a gép. Default bios mellett legyen 1066-n stabil, utána tuningolj....
  • Renzo79
    #36451
    őőő csak 800 on stabilak
    1066on 5 perc játék után kiszál kék képernyő és psyhical memori error
    gyári értéken nem képes futni... :(
  • Renzo79
    #36450
    nos instabil marad egy modullal is (csere ide oda egyik másik) :(, este szopattam magam kicsit :)
    nemtudom van valahol leírás ,hogy mekkora húzásnál mekkora feszt kéne adni minek és kinek?
  • Solt
    #36449
    Továbbra is azt javasolnám Uram, hogy egy modullal próbáld meg a gyári értékeken. ( időzítés, volt ) Természetesen default bios mellett...

    Ha így stabil, akkor jöhet az a beállítás, amin már mint írtad, ment... viszont ezt is egy modullal kezdeném...
  • Renzo79
    #36448
    a táp elég korszerű és leoldott, mikor melege lett, így szépen áramszünet szindróma volt majd újra indult, így ez többször is előjött míg egy kisgépben is már ki lett próbálva és ott is ideig óráig bírta...
    az új táppal 800on stabil memoria teszt nem ír hibát, videó kártya gigebyte GTS 250 1G még csak nem is combos :) 180W írják... húzva nincs
  • Solt
    #36447
    Ehhez a konfighoz milyen vga társul? Ha mondjuk valami hd48xx szintű, akkor a fogyasztás olyan 260W körül lehet teljes terhelés mellett! Ergo egy 450-s tápnak simán vinni kell. ( Nálam egy 400W-s FSP dalol )

    Aztán, ha az a táp valóban meghalt, akkor elképzelhető, hogy magával vitt valamit... elsőre ezt javasolnám, hogy 1db ram modul használata mellett, default bios, majd tesztelgetés...
  • Renzo79
    #36446
    Sziasztok....

    középszintű PC építgető lehetek kb.... :)
    kisebb falba ütköztem és lehetne pár kérdésem akkor feltenném...
    olvasgattam, hogy sokaknak akad gondja P45 1006 os ramok párosításával...
    nos itt is ez a szitu :)
    odáig eljutottam, hogy 2 hét stabil futás után megen szaraxik, közben kinyirt egy 450es vadi új chieftec tápot, holott ha számolni is kellett 420W ot számoltam és akkor mindent úgy számoltam,hogy húzva felszorozva stb.... a táp most gari alatt felülvizsgálják....
    addig is beruháztam egy chieftec 700asra biztos ami biztos... :)
    kinek mi a tapasztalata memoria beállítások terén és működések terén...
    értem itt a volt és késleltetéseket

    CPU típusa QuadCore Intel Core 2 Quad Q9550, 3400 MHz (8.5 x 400)
    Alaplap neve Asus P5Q Pro Turbo
    Kingston 4GB 1066MHz DDR2 HyperX (KHX8500D2K2/4G)
    most sajna 800 on futnak mert a rendszer instabil lett mióta megdöglött a táp... nemtudom újra ugyan azt a beállítást használni... :(
    túlságosan emelgetni a voltot nem mertem csak pár tizedekkel és a procin pl nem emeltem csak a memorián és az FSB n
    megéri szenvedni? vagy pötyögjön 800onha így stabil...
    hűfok 20 perc stress után és közben
    CPU 55 alaplap 28 videjó 70
    alaphangon 33, 22, 45
    szép nagy hűtők vannak és kereszthuzat rendesen....
  • Jim Morrison
    #36445
    ha tuningolni akar az ember, milyen programokat tegyen fel a gepere? cpu z ,...?
  • fery02
    #36444
    Köszi a válaszokat!
  • Jim Morrison
    #36443
    #36442

    En estere kikapcsolom a tapot meg azutan az UPS t is.
  • MR ME
    #36442
    elvileg a gombelemtől kapja a cuccost a bios szal sztem nem lehet ebből baj, de am én nem szoktam áramtalanítani csak kikapcsolni
  • Solt
    #36441
    Húúú... hát, én amikor eszembe jut áramtalanítom, amikor elfelejtem, akkor nem! :)) De gond még ebből nem volt... a többlet fogyasztás meg... jelentéktelen...
  • fery02
    #36440
    Ti amúgy mikor lekapcsoljátok a számítógépet, szoktátok áramtalanítani?

    Mert gondoltam rá, hogy pl lehet azért szokott néha a BIOS visszaállni alapértelmezett beállításokra, mert hogy a tuningolt gépet szinte csak 1-2 másodpercel, közvetlenül amper felkapcsolás után kapcsolom fel.

    Azért gondolok erre, mert ilyenkor a BIOS feszültség/órajel beállítás hibára hivatkozik, miközben ezekkel a beállításokkal nem igen lehet baj.

    Szóval arra gondolok, hogy meg lehetne próbálni, hogy mindig áram alatt hagyom a gépet, nem tudom mennyivel lenne így több a havi villanyszámla. :D
    Általában csak éjszaka nem megy a gép.

    U.i.: olyat is hallottam, hogy egyes eszközök kifejezetten allergiásak is rá, ha nincsenek áram alatt. A PC nem tudom ezen eszközök közé tartozik-e.
  • Solt
    #36439
    Terhelve nézd, folyamatos Real Temp-l, ami az eltelt időt, és a max hőfokot is mutatja...

    Az F9-s bios mellet voltak gondjaim a CSX-l... ugyanazokat a beállításokkal az OCZ-vel simán vitte a 4GHz-t... CSX-l nem akarta...
  • kifli
    #36438
    tess :)



    idle 43 fok


    Ő található rajta (jó nagydarab :)) egy fixfordulatos 12-es ventivel
  • kifli
    #36437
    eddig ezekkel nekem semmi gond nem volt, corsair ramokkal sem volt más a helyzet mint ezekkel. Nemlehet hogy akkor még régebbi bios volt? Ahogy nézegettem, majdnem az összes bios changelogjában benne volt hogy memoria kompatibilitást növeltek.