832
Kízeleg a szavazás - IGEN vagy NEM?
avagy itt van május elseje, jajj mi lesz? :)
  • Tikal #712
    usa beszél szociális válságrol meg hogy a bevándorlok elárasztják majd az EU-t? nemi is olyan régen még azt sem tudták mit kezdjenek a feketékkel és a szociális gondjaikkal.... most meg annyi bevándorlojuk volt hogy szinte meg is szuntették a bevándorlást a vizum szivatásukkal....
    ez egy szemét piszkálodo kárörvendő cikk...
  • Mike
    #711
    "bukott államok mocsara"
    nyasgem newsweek!
  • Mike
    #710
    szerintem meg a Fatávra kéne rámászni!
  • Pluskast
    #709
    Tudod mi ezzel a baj? Franciaország egy fejlett ipari ország. Gazdaságilag Európa 3. legerősebb állama. Az USA-ról meg már ne is beszéljünk.
    Sajnos mi ezt nem mondhatjuk el magunkról. Arról nem is beszélve, hogy az életszínvonal ott messze nagyobb mint nállunk.
  • Hellhammer
    #708
    Arra leszek kíváncsi, hogy így az eu-hoz csatlakozva mikor szűntetik meg a MOL monopol helyzetét. Mikor jönnek az első tényleges eredménnyel járó perek. Mert bár eddig is volt pár eset, de eddig semmi nem történt érdemben. Gondolom láttátok már azt a cikket amiben egy próbapert megnyert az Autóklub a MOL-al szemben, ha nem, nézzétek meg itt. Elszomorító a szabadrablás, ami nálunk megy. Remélem mostantól ennek vége lesz.
  • Punker
    #707
    állítólag, gyakorlatilag meg nem...
  • Tetsuo
    #706
    Állítólag a tejtermékek árai csökkennek..
  • Mike at home
    #705
    ja es ha felreertheto, nem csak en szoktam tankolni a kocsiba
  • Mike at home
    #704
    szepen masznak az arak :(
    a jomultkor amikor en tankoltam, meg 238.9 volt :(((((
    es az nem is volt olyan regen
  • Mike at home
    #703
    10 kilometert telleg meger
  • szando
    #702
    10 km kb. 1 liter... akkor egy évben kb. 200-szor kéne tankolni, hogy ne legyen megtakarítás.. gondolom annyit nem tankoltok :D
  • HuAn82
    #701
    10 km kocsikázásnál egy normál autó "borzasztó sokat" fogyaszt.
  • HuAn82
    #700
    ja
  • Davidus
    #699
    És egy év alatt hányszor 10km-t nyomtok le?:P Lehet hogy ott el is tűnik az 50k megtakarítés?:)
  • Hellhammer
    #698
    Most 242 a 95-ös, ez lesz 248 szerdától. Szlovákiában ez 218. 63 l-es az autóm tankja, mindig kiautózom a maxot (egyszer már rá is basztam erre ) 59-60 lityi mindig belecsúszik a tankba. Ez pedig már 1800 Ft/autó, és tekintve, hogy 2 autó van a családban ez éves szinten már 50k körüli összeg, ami megér 10 km autókázást szlovákiáig...
    Meg lehet náluk kapni jófajta Kelt sört (ha még nem ittatok, kóstoljátok meg egyszer mindenféleképp), meg az égetett szeszek is majdnem 1/3 árban vannak (Beherovka rulez! :))
    Szóval én ital- és benintúrista vagyok :)
  • Mike
    #697
    azért már megéri
    és hol vannak ilyen árak? Ukrajna?
  • I.C.ram
    #696
    Rájöttem, hogy miért ilyen szar MO turizmusa! Sok láma külföldi Bukarestként említi meg Budapestet, és mindenki Bukarestbe szeretne menni, mert azt hiszik, hogy az BP :)
  • I.C.ram
    #695
    Mi lenne, ha mondjuk egy nagy magyar lapban, amit mondjuk kint is olvasnak, London helyett Dublin-t írnának :D Vagy valami hasonlót :)
  • Davidus
    #694
  • hen-tes
    #693
    mit jelent ? :(
  • _Vegeta_
    #692
    Igyvan!
    #683: Raadasul ez a BBC. :P
  • GregSB
    #691
    BBC
  • HuAn82
    #690
    98-as kb: 115 Ft
    95-ös kb: 98 - 105 Ft
  • HuAn82
    #689
    Én már min.4 éve nem tankolok itthon.
  • Mike
    #688
    ez télleg szégyen
  • Mike
    #687
    mennyi is most mondjuk a 95-ös? 238? vmi ilyen dereng

    namost az mondjuk 50 lietrnél 1000 difi
    megéri ezért elmenni?
  • Hellhammer
    #686
    Magyarország in dö júrópien júnió déj 3 announszment:

    Május 5-én, szerdán 0 órától a MOL Rt. a motorbenzin literenkénti fogyasztói árát 6, a gázolajét pedig 3 forinttal emeli.

    Asszem én továbbra is a szlovákokat tömöm pénzzel és 218-ért tankolok náluk...
    Azért örülök a zúniónak, nem kell a határon útlevelezgetni, átmehetek személyivel is tankolni :P
    Kérdés: hány milliárd Ft adókiesése lesz az országnak a könnyebbé váló benzinturizmus miatt?
  • O0D:
    #685
    azsiai unio :DDDD
  • FtranX
    #684
    hát ez tényleg elszomorító...
  • PREMIERE1
    #683
    13 órával a csatlakozás előtt ... BBC


    Sajnos ez nagyon elszomorító!

    Mára javították ...
    bbc.co.uk
  • Davidus
    #682
    Lesz egy érdekes riprot a naplóban.
  • Mike at home
    #681
    egyetertettem :)
  • Cat #680
    én is ezt irtam, hogy a lakáskölcsön miatt nő

    azt a bankoktól, a bankok meg külföldről kénytelenek finanszirozni, mivel itthon kicsik a megtakarítások
  • Mike at home
    #679
    legalabbis a fidesz ezt sulykolja

    lasd Kossuth radio
    meg baloldali mediatulsuly - hat persze
  • Mike at home
    #678
    eppen az a baj, hogy csokkennek a megtakaritasok, es mindenki kolcsont vesz fel

    azt meg ugye honnan veszi fel?
  • Cat #677
    két cikk a kedvenc lapodtól: (ezt nem lehet kormánypárti forrásnak nevezni)

    Ezer milliárd euró a francia államadósság
    1000 milliárd euróra rúg Franciaország államadóssága 2003-ban – írja a Le Monde. Ez fejenként 15 ezer eurót jelent a franciáknak.
    ugyemlékszem a fidesz reklámjában fejenként 228ezer ft szerepel (bővebben itt: http://www.x-plosiv.hu/pub/level.jpg), mármint hogy magyarországon ennyi jut minden egyes emberre. Akkor ez semmi a franciák 15ezer eurójához, azaz majd 4 millió forintjához képest

    Több mint 7000 milliárd dollár az USA államadóssága
    A Pénzügyminisztérium (Treasury Department) naponta kiadott jelentése szerint szerdán a szövetségi össz-tartozás 7.015 ezer milliárd dollárt tett ki, ami csak kevéssel marad el attól a limittől, aminél az elnöknek a Kongresszus jóváhagyását kell kérni további kölcsönfelvételekhez. Az államadosság az ország GDP értékének kb. 65 százaléka.

    Magyarországon ez az arány 59% - jobban állunk mint az USA? :) de a fidesz szerint ez már katasztrófális szint, és jön a nemzethalál
  • Cat #676
    nomeg arról sem szabad megfeledkezni, hogy jórészt az orbán kormány miatt nagy az államadósság, ugyanis ők vezették be korábban azt a lakásépítési kölcsönt, ami miatt ma nagy az államháztartási hiány, ezenkívül Magyarország államadósságát jelentősen megnövelte a 2001-2003. között végbement reálbér-növekedés is.
  • Cat #675
    az usa államadosságát jórészt a japánok finanszirozzák, de mivel a dollár tartalékvaluta, nekik kvázi "külső" államadosságuk a klasszikus értelemben nincs, mivel szinte minden ország tartalékol többmilliárd dollárt.
  • I.C.ram
    #674
    Pl. Amerika szokott adogatni pénzt. De magának evidens, hog nem adhat kölcsön.
  • I.C.ram
    #673
    Nagyon nagyon ritkán.

    Főként az IMF adogatja a pénzeket 2 VH óta.