832
Kízeleg a szavazás - IGEN vagy NEM?
avagy itt van május elseje, jajj mi lesz? :)
  • FREAK
    #341
    "Amerikáért a vérüket ontanák, mert befogadta őket."


    Látod????? Erről van szó!! AZ az ország tett értük valamit! De az, hogy valaki itt született még nem szívesség, hanem állapot!!
  • Galy
    #340
    Egy nép nem egyenlő egy emberrel. ebből indulj ki
  • FREAK
    #338
    Ez tény. De miért nem???? Hát nem miattam, és azok miatt, akik hozzám hasonlóan gondolkodnak, hanem azok miatt, akik félnek megismerni a világ többi részét, és görcsösen féltik azt a rövid ideig sajátjuknak tartott semmit, amiben élnek.
  • FREAK
    #337
    az eredeti kérdés eldőlt

    amúgy szerintem ez nem tér el a tárgytól, ezek a kérdések rövidesen aktuálisak lesznek
  • Galy
    #336
    Ez a "földlakó" dolog tudod, hogy nem működhet SOHA!!
  • Galy
    #335
    kicsit elkalandozott a topik...

    :)
  • FREAK
    #334
    erről van szó, de nekik sem lenne annyi problémájuk, ha egyszerűen csak földlakók lennének, mint mindenki más

    de nem azok, hanem kirekesztett idegenek, mert a nép szereti zárva tartani a ketrec ajtaját mindenhol.....
  • Galy
    #333
    ne magadból indulj ki! :)
  • FREAK
    #332
    persze van olyan is, akinek ott jó, ahol lakik, de ez max a felső tízezerre érvényes
  • Galy
    #331
    Na én is valami hasonlót írtam volna...
  • FREAK
    #330
    ugyanazt mondjuk, csak közben kimaradt, hogy két embertípus van

    az egyik, akinek megmondják, és kérdés nélkül elfogadja (az a jó katona típus)

    a másik, aki kinyitja a szemét, és belátja, hogy máshol jobb, csak az ilyen ember mindenhol nacionalistákba ütközik
  • Galy
    #329
    BENETTON RULEZ!!!

    :)
  • Hunnenkoenig
    #328
    Nos en ismerek nehany embert, aki hasonlo cipöben jar, mint azt FREAK leirta. Az egyik legjobb baratom apja horvat, anyja szlovak, cseh iskolaba jart ausztriaban. Mind a negy nyelvet folyekonyan beszeli ezert egy nemzetközi cegnel dolgozik, ahol ezekkel az orszagokkal van üzleti kapcsolatban. Sajat bevallasa szertint osztraknak erzi magat, mivel itt nött fel, de szlovakiat is a hazajanak tekinti. Leginkabb a szlovakot es a nemetet hasznalja, bar a felesege cseh es most mar ott is vannak rokonai.

    Egy masik ismerösöm osztrak allampolgar, a szülei csont osztrakok, de ö braziliaban született es jobban beszel portugalul, mint nemetül. Ott "feher patkanynak" csufoltak es tökre diszkriminalva volt. Ezert 20 eves koraban visszajött es azt mondja, hogy osztrak, de itt is külföldinek nezik, mert ugye töri a nemetet.

    Az egyik srac arab szarmazasu, de kanadaban nött fel viszont a szülei munkaja folytan mar regota itt van ausztriaban. Ugy nez ki, hogy itt is fog maradni, de ö megis Kanadat tekinti hazajanak, mert ott töltötte a gyermekkorat, akkor is, ha soha többet nem terhet oda vissza, mivel nem kanadai allampolgar.

    Ezeknek az embereknek szerintem nagyon zilalt lelkivilaguk van ezen a teren es sokan ugy erzik, hogy nincs helyük a vilagban. Nincs igazi hazajuk, ezert szerintem mindig azt valljak, hogy oda tartoznak, ahol eppen vannak, vagy ahol jobban ereztek magukat.
  • batman
    #327
    figyu!
    Itt szó sincs kibaszásról. Nem azt nevelik beléd, hogy magyar vagy, hanem felnevelnek, és az a közeg (legyen az bármilyen) lesz a természetes. Aki meg elvágyik ebből a környezetből az meg nyugodtam megteheti, amit végtelen sok példa is mutat. Nemzetiséget nem lehet belenevelni az emberbe. Gondolkodásmódot igen. Ebből kiindulva tök mindegy, hogy hivatalosan mi vagy (magyar, stb...), mert a tudatod a lényeg, az meg azért sokat változik az életed során, és csak egy ideig egyezik meg a neveléssel. Banális példa: mindenkit igyekeznek a szülei úgy nevelni, hogy ne cigizzen, és sokan mégis cigiznek...Szal a nemzetiség szerintem nem tanult dolog, hanem adottság, az identitás viszont tanult. Nagy különbség.
  • Galy
    #326
    "ki lehet keresztelkedni "úgy tudom, megteheted te is!
  • FREAK
    #325
    18 év alatt neked már 100x megmondták, hova tartozol...... ez olyan, mint a vallás, engem iszonyat dühít, hogy megkereszteltek öntudatlan állapotban, amikor most felnőtt fejjel a vallást gyűlölöm a legjobban
  • FREAK
    #324
    amúgy a gondolattal egyetértek, ezt mindenki maga döntse el

    csak a bibi ott van, hogy legjobb esetben is kiröhögnek, ha a fehér seggeddel, kiköltözöl Mozambikba, mert úgy érzed, ez az az ország, amiért érdemes meghalni

    és ez a szomorú az egészben - ha nem vagy képes/hajlandó azért az országért rajongani, ahol elejtett a gólya, akkor NINCS helyed a világban, thx to nacionalisták
  • Galy
    #323
    18 éves korodig nem csinálhatsz semmit, utána pedig azt csinálsz amit akarsz. Ez elég nem?
  • Galy
    #322
    szerintem a boldogság nem a nemzeti hovatartozástól függ...
  • FREAK
    #321
    ehhez az kell, hogy a #320 ne következzen be, ami igen ritka
  • FREAK
    #320
    valszeg neked lesz igazad, szerintem is egy ember olyan nemzetiségű, amilyennek nevelik


    de ha ez így van, akkor ez egy iszonyatos nagy kibaszás, mivel ESÉLYT sem kapsz, hogy te döntsd el, a tudatodat még egy igen befolyásolható állapotban formálják valamilyenre, és azzá válsz, amivé nevelnek

    vagyis adott esetben te sokkal jobban éreznéd magad mondjuk egy japán kisvárosban, mivel a személyiséged ehhez áll közelebb, de mivel gyerekkorodban MEGMONDTÁK, hogy mit szeretsz, így ezt már baszhatod, sose leszel olyan boldog, amilyen lehetnél, és miért??? mert mire felnősz, agymosott vagy, nem embernek nevelnek, hanem magyarnak (vagy bármi másnak, kéretik nem belekötni).......
  • Galy
    #319
    szerintem ez mégiscsak az egyén saját döntése.
  • Galy
    #318
    MSZP mondta : ha belépünk az EU-ba, akkor a magyar nyelv az EU hivatalos nyelve lesz!

    Kiváncsi lennék, hogy mondjuk 10 (!) év múlva elmegyek Franciaországba, mekkorát néznek, ha magyarul próbálnék kommunikálni....


    (és ez csak egy megjegyzés...)
  • batman
    #317
    továbbra is tartom a nevelés, majd esetleg valamilyen külső hatásra megváltozó egyéni értékrend létjogosultságát...
  • FREAK
    #316
    lehet, lényeg, hogy érted

    a szabályra vagyok kíváncsi, ami meghatározza a nemzeti hovatartozást
  • batman
    #315
    most már ideje a f*sz másik oldalára állni
  • FREAK
    #314
    "Valszeg az lesz ez a hely, ahol felnőtt vagy a legtöbb időt töltötte"

    Ez bizony igen nagy tévedés, és egy teljesen hétköznapi esettel be is bizonyítom neked. Vegyünk egy külföldi MAGYART, tehát egy olyan embert, aki egész életében mondjuk Romániában, Szlovákiában vagy Ukrajnában élt, de magyarok a szülei, nagyszülei, ismerősei, tehát MAGYAR NEMZETISÉGŰ. Nos, ez az ember NEM fogja magát románnak, szlováknak vagy ukránnak érezni, sőt, legtöbb esetben még utálja is őket (saját tapasztalat), mivel ők is utálják, mert az ő országukban él, de nem közülük való. Tehát ez az elmélet szintén bukta, NEM a lakhely a meghatározó.
  • Blasta
    #313
    Jaja!
    Csak pár vén kecske azt veszi figyelembe, hogy ugye voltak a törökök, meg a ruszkik, meg az osztrákok, azt csak szoptunk....
    Beszükült agyu faszkalapok...
  • Blasta
    #312
    az hogy milyen nemzetiségünek érzi magát, vagy hogy mi dönti el, hogy hova tartozik, az nem azonos szerintem.
    Esetleg egy dologra gondooltál, csak rosszul foglamaztál :-)))
  • batman
    #311
    akkor haljanak éhen, de minket hagyjanak jól élni
  • Blasta
    #310
    Baze ez már nonszensz hülyeség!

    "-spanyol? (egész életét Spanyolországban tölti)"

    Amúgy meg nincs szerintem olyan ember akinek nincs hazája és megteheti, hogy havonta más országban éljen!
    Annak is van egy hely a földön, amit magáénak érez és OTTHON-nak hívja.
    Valszeg az lesz ez a hely, ahol felnőtt vagy a legtöbb időt töltötte.
  • FREAK
    #309
    Csak tudod ez sérti egyesek büszkeségét, hogy holmi "ausländer" segítség kell a jó életszínvonalhoz....... Ők inkább éhenhalnak egyedül, mint hogy beismerjék, hogy segítség nélkül szarul megy....
  • batman
    #308
    Egyébként én tényleg nem értem azokat, akik most a nemzeti identitást féltik. Attól, hogy beléptünk még Mo. Mo. marad. Továbbra is a magyar lesz a nyelv, az hogy kötelezően előírnak olyan bővítéseket (pl. egészségügy) amiket eddig elmismásolt az ÖSSZES kormány az pedig szerintem igenis jó!!! Én azt mondom, hogy ha mi nem tudjuk megtenni, akkor rázzon minket gyatyába más. Mit veszthetünk? Max olyan lesz az életszínvoal mint mondjuk nyugat-europában. Az meg azért nem is olyan szar ugye???????
  • FREAK
    #307
    miért??? ez ugyanaz a kérdés....


    Milyen nemzetiségű lesz az emberünk?? Csak két irányból közelítve.
  • FREAK
    #306
    ez teljesen logikus, de még mindig tudok olyan reális lehetőséget, ami ezt is felborítja

    mondjuk, hogy 3 éves korában Nigériába, majd 9 évesen Norvégiába költözött, azóta pedig munkájából kifolyóan nem tölt egy hónapnál többet egy országban

    van ilyen ember

    nos, akkor is spanyolnak fogja magát érezni??
  • Blasta
    #305
    2 dolgot írsz dzsí!
    "ok, de NEM erről van szó, hanem arról, hogy az illető milyen nemzetiségűnek érezze magát?"

    vs

    "szóval kíváncsi lennék, hogy a nagy nemzeti öntudattal rendelkező urak szerint melyik paraméter dönti el a nemzeti hovatartozást?"

    Ez 2 ellentétes dolog szerintem.
  • Blasta
    #304
    Ha Spanyolországban él, akkor szerintem ehez fogja legközelebb érezni magát. Gondolj bele, te hogy éreznéd?
    -Le se szarnád, hogy milyen nemzetiségü hajón születtél.
    -Apád-anyád nemzetiségét szintén leszarnád, hisz ők is ezt tették amikor elköltöztek
    -Lehet, hogy Franciául tanultál meg hamarabb, de Spanyolországban élsz gyerekkorod óta, így azt fogod anyanyelvednek érezni.
  • batman
    #303
    meg ugye ő volt aki a protekcionizmust szorgalmazta a hazai termékek védelme érdekében?
  • FREAK
    #302
    De az is kérdés, hogy KÖTELEZŐ mindenkinek valamelyik nemzetbe tartoznia? Hisz akármelyiket is választanánk, emberünk mindre mondthatna 4 okot, amiért NEM az a nemzetisége. Van tehát értelme mindenkit megcimkézni, vagy pedig ez az egyén döntése?
  • FREAK
    #301
    ok, de NEM erről van szó, hanem arról, hogy az illető milyen nemzetiségűnek érezze magát?


    kiegészíteném a sztorit

    a gyerek szülei elfoglalt üzletemberek, gyakorlatilag alig vannak otthon
    a dada francia, így a srác hamarabb beszél folyékonyan franciául, mint a szülei nyelvén
    extrém, de teljesen reális történet

    akkor a kérdés, melyik zászlóért áldozza fel az életét egy háborúban??

    -angol? (az apja angol)
    -német? (az anyja német)
    -magyar? (magyar állampolgár, mert magyar hajón született)
    -spanyol? (egész életét Spanyolországban tölti)
    -francia? (ez az anyanyelve gyakorlatilag)


    szóval kíváncsi lennék, hogy a nagy nemzeti öntudattal rendelkező urak szerint melyik paraméter dönti el a nemzeti hovatartozást?