557
A Black Isle új RPG-je
  • Falabu #503
    KÉrlek valaki egy linket a játékhoz hogy letudjam szedni!!
    Előre is köszi!!
  • dervis_
    #501
    Szerintem nagyon fontos a játékot Fallout stílust követve szövegeléshez jól értő karakterrel játszani. Ílyen karakterrel sikerült pl.:
    - Az örült, la Bestia-t kereső fazont kihúznom a csávából, le se csukták.
    - Miután a főinkvizítor melleti börtönblokkba sikerült zárnyitással bejutnom, bedumáltam az ottani inkvizítornak, hogy templomos lovag vagyok, ellenörizni jöttem a foglyokat, mire hozzám vágta a börtön kulcsait.
    - Az uzsorást megdumáltam, hogy adjon haladékot Shakespear-nek. Női karakternek (talán kell a magas karizma, de a faj talán nem számít, demokin-ra is gerjed :D) Shakespeare eljegyzési gyűrűt ad (+1 karizma, +10 duma ).

    Érdemes néha állítani a harcmodort ('T' betű).
    Öt fajta van, heretic?, quick, normal, planned és tudjaafene. :-)
    Gyenge ellenfeleket, akiket szinte mindíg eltalálsz, de sokan vannak érdemes quickkal ütni, míg az erős elleneket akiket nehéz eltalálni érdemes planned-del aprítani. Valaki írta, hogy érdemes lábon csapkodi az ellent, hogy megfeküdjön.
    A lionheart.blackisle.com-on asszem le van írva részletesen, hozzácsapva a testtájra való támadás kritikusainak infójával.
  • TheZsenyka
    #498
    Furcsa, mert NEM SZABADNA életben találnod. Fel kell éleszteni! Kicsi körülményes quest, de meg lehet csinálni és Long Sword +32-es ACID DAMAGE kardot ad. Először el kell menni a Temple District-be és beszélni Paolo-val, aki elmondja, hogy furcsa dolgok történnek a Port District-ben. Bemész a kovácshoz, akit a parti eseményekről faggatsz. Elmondja, hogy van egy varázsital, ami megvéd a gonsztól. Most jön a csavar. Ki kell menned a Cross Roads-ra és beszélsz a lovaggal. Kérdezd a varázsitalról. Elmeséli, hogy Ő maga nem látta még, de tudja hol lehet megvenni. A Port District-i fogadóba irányít, ahol (nem emléxem a nevére) beszélned kell a fazonnal, aki a jobb hátsó részben van a félhomályba elbújva. Menj el a fogadóba. Vegyél egy sört. Menj oda a fickóhoz (az árnyékban levőhöz) és beszélj vele. Ha van nálad sör, akkor felajánlja hogy ha megosztod vele, beszél a varázsitalról (ha nem lett volna nálad sör, nem csinál semmi különöset). Oké. Meg tudod győzni hogy adja oda a varázsitalt, de ha alacsony a diplomáciád, 500 aranyért megválik tőle. Szóval nálad van a varázsital. Menj el oda Fernand Desoto-hoz és beszélj neki a varázsitalról, ami feléleszti a tesóját. Elkéri tőled és elmegy a tesójához. Feléleszti és már ketten jönnek vissza (addig nem is tudsz semmit csinálni, pár másodperc). Kapsz Fernando-tól egy kardot (fent magyaráztam). Ha nem támasztod fel a tesóját, akkor nem tudod megszerezni, hiába ölöd meg a fazont, egyszerűen nincs rajta. De sajnos ez az egész egy kamu volt, fogalmam sincs hogyan találd életben. Bocsi, csak mesélős kedvemben voltam. Azért jópofa volt nem?
  • diabologic #497
    Árulja már el valaki, hogy hogyan lehet Fernand Desoto tesójához időben eljutni a Port Districtben. Amikor először - csak próbaképp - jártam arra, akkor minden különösebb sietség nélkül életben találtam, azóta meg egyszer sem sikerült.
  • TheZsenyka
    #496
    52x-er mondtam el a fórumban... van a 'Hall of Beggars' annak a közepén pedig van egy "sziget" amihet minden híd vezet. Odarombolsz, és a sziget déli részén egy pici nyúlványon álldogáll a Felgnash. Az átverés az, hogy ő nem ember, hanem patkány mint a többi közelben tébláboló arc.
  • Hyder_work
    #494
    heyyy ember, te az vagy akire gondolok?
  • tibor16
    #493
    Köszi, -bár ez nem segített, mert a meglévő linkek nem működnek. A visszaolvasást pedig már előtte megejtettem, mielőtt beírtam volna. Mindenesetre, ha ellátogatsz a Battlefield oldalra, vszínűleg nagyobb segítséget fogsz kapni ha tudni akarsz vmit... (-nem flame! akar lenni)
  • tibor16
    #491
    Sziasztok, -tudnátok egy linket feltenni, megnézném milyen a játék. A segítséget előre is köszi
  • TheZsenyka
    #487
    LWB jól mondja, esetleg még annyi infó, hogy a jobb felső teremnek a jobb felső részén kell kereskedni.
  • lwb
    #485
    csatornában a fire trollok főnökénél a szobában van egy titkos ajtó. azt kell észrevenni. amögött van a kölök.
  • Braveheart
    #483
    Én sem találtam meg még, pedig pár a trollos részen vagyok.
  • Jacky
    #481
    csoportra
  • Jacky
    #480
    Találtam egy jó kis buzogányt: Ivory Mace of Divinity, egykezes
    Sebzés: 7-13 +4
    Élőholtak ellen + 3-9 ütősebzés ÉS 3% élőhalott pusztítás! (Egész gyakran bejön!)
    Ad még a Divine Spell csoportja +1 skillt is.
    Így azért kicsit jobb a Kriptában kolbászolni.
  • M.A.D.
    #479
    helyesbítés: aki nem tud várni 1 percet sem


    sorry
  • M.A.D.
    #478
    na, ha ennyire gebasz a játék, fel sem nyomom a gépre. Megvan vagy 2 hete, de én patch nélkül nem játszom mostanában egy gammát sem ami új, mert az a tizenéves hülyegyerekeknek van kitalálva, aki ben tud várni 1 perce sem.
  • lwb
    #477
    eh... az egész francia rész egy nagy rakás sz*r. diablózok itt össze-vissza, millió szöry között... nagyon unalmas. mintha barcelona után elfogyott volna a készítők lelkesedése.
  • lwb
    #476
    szerintem a végigjátszás (pláne magyarul) még picit korai. túl új a játék.

    angolul lehet, hogy találtok, de én ebben sem vagyok biztos.
  • raziel.
    #475
    végigjátszás pls ha valaki tud:D
  • Jacky
    #474
    A Templomos Lovagokhoz csatlakoztam. Nem rosszak a küldijeik jutalmai. Bár azért a törököktől is megszereztem a szent kardot a Trial küldiben.
  • Braveheart
    #473
    Végigjátszás van vhol?
  • TheZsenyka
    #470
    Én diplomáciával kerültem meg az arcát. Olyan 100 körüli diplomáciai érzékkel simán ráveszed, hogy forduljon a saját főnöke ellen...
  • lwb
    #468
    kell az installhoz a 2. cd is.
  • lwb
    #466
    megvan, kösz! ott ácsorgott a jobb felső részen és megadta a nostradamusos questet (is).
  • TheZsenyka
    #465
    "Hol találhato a kovács fegyvere?
    Valami Felgnash-nál állitolag Barcelona alatt a csatornákban, de nem találom sehol.
    Melyik részen keressem?
    Elöre is kössz!"

    Lerombolsz a patkányok szintjére (Chamber of the Beggars) és elmész a szint közepére, oda, ahová minden híd vezet. Ott, a "szigeten" alul, egy pici kiugró földnyelven álldogáll egy patkány, vele kell dumálni.
  • lwb
    #464
    ok. megcsekkolom. köszi!
  • TheZsenyka
    #463
    Ha lejó nincs a kocsmában, akkor a jobb felső sarokban álldogáll a lezhant gépezete mellett. Jobb felső sarokban fel lehet osonni egy ösvényen és ott kell lennie.
  • lwb
    #462
    ott a perfecti lakik (az a ribi a furcsa akcentussal), de az szarik bejelölni nekem akármit is.
    állítólag előbb beszélni kellene Leoval a kocsmában, csak épp nincs ott.

    vagy esetleg szó szerint értetted a kutakodást (detect/search)?
  • TheZsenyka
    #461
    A terület jobb alsó részén található kunyhóban kutakodj.
  • lwb
    #459
    Nostradamus. elképzelhető, hogy ha már megcsináltam a titános questet (Toulouse tök üres), akkor nincs senki aki bejelölhetné a barlangját a térképen? hivatalo fórumokon azt mondják, hogy beszéljek elsőnek Leoval a kocsmában, majd a perfectivel, aki megadja a helyet. na de nálam még nincs Leo a kocsmában. előbb meg kellene tán csinálni a kriptás küldit?
    vagy kezdjem előről a titános résztől?
  • TheZsenyka
    #458
    Nem raktam ki a pontot. Spoiler után pont.
  • Hyder
    #454
    sztem a fostos nem világos, nem az RPG
  • TheZsenyka
    #453
    AGRESSZÍV SPOILER AZOKNAK AKIK BEFEJEZTÉK A GAMMÁT

    Hát ennyi. Az Old Man lelép a genyóba miután szétütöttem az arcát. Da Vinci meg a másik muksó böfög valamit aztán vége. Ennyi. 2 perc a jutalmam a gamma végigtolásáért.

    SEGÍTSÉG AZOKNAK AKIK SZÍVNAK A CHAOS SÁRKÁNNYAL

    Detect traps-et aktiváld (tolj arcodba master thievery italokat) és meglátod hogy az elzárt területen (ahol vagy) a bal alsó sarokban van valami kőtömb gömböccel a fején. Azt kell csapdaként észlelned. Ha deaktiválod, nem idéződnek szennyes assassinok. :D
  • Braveheart
    #452
    Role playing game-szerepjáték
  • M.A.D.
    #450
    muszáj mindig a Diablo-t utánpzni?
    igaz, jó, de...
    miért nem lehet végre egy jó fostos RPG?
  • SecMan
    #449
    Hát igen, még1 diablo-s elem...
  • Sanca
    #448
    Hehe. Akkor ne hasznald:) Amugy mennyit sebez?
  • lwb
    #447
    én még csak a franciáknál dzsesszelek, de nem túl nehéz a játék. lehet jó kombót raktam össze: magas egykezes + nagyon magas fire + mérsékelt protection.

    nehéz harcoknál meg jó dolog, ha az ember előtte sok healing potionnel felszerelkezik, azokat ugyanis lepause-olva is lehet inni, akár egyszerre többet is. egy-egy déva ellen bejött már párszor... :)
  • kropotkin
    #446
    Talaltam egy olyan kardot ad +8 acid sebzest es sikeres tamadasnal 50%-ban fagyaszt 10 masodpercre.Na igy mar kezd unalmassa valni a harc.
  • Sanca
    #444
    Persze okosan kell a karaktert is generalni, szal 1 harcosnak ne legyen 10-es a charizmaja.
    Amugymeg csak a game eleje a nehezebb, nekem lvl 4 utan mar nem sok gondol volt. Bar lehet kesobb ernek majd meglepik:D
  • Sanca
    #443
    Harcossal elvileg nem nehez a dolog ha jol fejleszti az ember. 1 v 2 kezes + evasion + 1 protective magic, vagy nacromancy, mivel az 5. varazslata a 'vampire', ami 10% life leechet ad, ami eleg jo... Meg ezen belul (necromancy) van a raise undead is, ami 100%os greater skeletonnal eleg tapos.
    Vagy 1 pure varazslo kari. Pl nekro + 1 though skill, talan ice a legmegfelelobb tamogatas a companionoknek.
    Az ijasoknal meg a kozepefele alakul ki a durvasag, mivel csomo rohadtjo ijas perk van.