7924
  • zsotesz
    #7724
    Kísérletezgetni kell, próbálj variálni a speedhack-ekkel vagy a gsdx pluginekkel, vagy próbálgass többféle emu verziót, hátha valmelyikkel jó. Én pl. valamelyik Ratchet & Clank-kal jártam úgy, hogy sehogysem akart jó lenni, grafikai bug hegyek és még sebesség sem volt az igazi.
  • Jakuza001
    #7723
    A SOtC az eleg gepigenyes az emun. A VU hack 2-re allitasa eleg sokat segit annal a jateknal.
  • ffxi
    #7722
    Tenchu Fatal Shadows. :( Azt még megértem, hogy Shadow of collossus lassú, viszont hibamentes. De ennek mennie kéne. Nem fagy vagy ilyesmi. Hibás a textúra, feketefoltok.

  • ffxi
    #7721
    Nem értek hozzá. Most ismerekedek ezzel az emulátorosdival. Azt sem tudom, hogy iszaák vagy eszik ezt :)
  • janihunk
    #7720
    Miért a régit használod? Szinte naponta jön új verzió.
  • ffxi
    #7719
    Értem, köszönöm. Szal nem beállítás kérdése, hanem fizikai Ghz.
  • zsotesz
    #7718
    shadows of colossus nálam is akadozott a Phenom II 965-tel
  • benőmenő
    #7717
    szvsz csak simán ennyire futja a c2d-től
    Nekem a 4 magos amd-vel volt kb. 7 fps gran turismo 4-ben
  • ffxi
    #7716
    Sziasztok!

    Beállítási segítséget kérnék, mert olyan a játék mint a lassított felvétel. Folyamatos lassú, de nem szaggatt. Shadows of the collussus.

    Rendszerem: C2D 6550, 512MB DDR3 ATI 4850 PCI-E, Windows 7 Utl 64b



  • zola2000
    #7715
    de, most is sokat javult, hogy kétszálassá vették a VU szálat, ha a grafikai (GS) szálat is sikerül kétszálassá tenni, akkor sokat javulhat, mert a GT4 egy GS limitált játék, ha ez nem sikerül, akkor maximum azt a pár GS limitált játékot kihagyom ami lassú.

    egyébkét ha itt megnézed a 2,4es core i3 (370m) nem olyan rossz a core2duok mellett, hát még a régi asztali dualcoreok mellett:
    www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html
  • Attelee
    #7714
    Kevés a 2.4Ghz,de mivel notebook nem hiszem h tudnál huzni rajta.
  • Shep
    #7713
    Kösz, átmásoltam oda régebbi verzióból a fileokat amiben ugye benne a mentett állás de mégsem olvassa be, ezért gondoltam ,hogy lehet még valami trükk.
  • zsotesz
    #7712
    az emulátor mappája\memcards
  • Shep
    #7711
    Mely fájlokban tárolja az emu a mentéseket?
  • RYO21
    #7710
    Nem lesz jobb. Erős CPU kell neki. KB egy 3.5 GHz-s Dual Core.
  • zola2000
    #7709
    jó, most találtam egy játékot, ami aztán semilyen speedhackel nem akar teljes sebességgel futni: grand turismo 4, minden speedhacket maxra húzva is 40 fpsen lassan fut, de akkor furcsa dolgokat is művel, de még 100 vagy 200 revizió után jó lesz (vagy nem) ^^
  • zola2000
    #7708
    2,4 ghz core i3, radeon 5470 (notebook).
  • robogo81 #7707
    A EE/IOP,meg a VU-k fül alatt is lehet állítani,a Black alatt tudott sebességet növelni,csak figyelni kellett,mert valamelyik értéken a mozgás közben képes volt teleportálni(mintha kimaradt volna a pálya rövid része).
    Natívon,meg alatta a kép minősége romlik,meg a GPU kihasználtsága csökken(MSI Afterburner ki tudja írni a kihasználtságot).
  • Attelee
    #7706
    És milyen géped van?
  • zola2000
    #7705
    én most a shadow of the colossust néztem lassu volt (30-40fps), agresszívre állított (4es szint) speedhack sem segített de erős vu ciklusszácsökkentés igen (a 4es szint csak kicsit tolja fel a csúszkát), a többi speedhacket le is vettem, próbálkozni kell ilyen dolgokkal játék közben hogy mitől gyorsul fel a játék.

    az internal rest nem érdemes nativ alá tenni, még nativon is kevéskének tűnik ma már.
  • robogo81 #7704
    Az internal res érték lebutitása sem segít?
    Sajnos az emulátorok erőből emulálnak,az előző generációs konzolokhoz(xbox,ps2,gamecube,a wiit nemigazán sorolnám a régiek közzé,de ez egy feljavított gamecube) sajnos kell a megahertz.
    Persze a sebesség függ a grafikától is,egy erősen 3d-s játékhoz kell a kraft.
    Pl:a GT4-hez 4GHz is van hogy kevés(vagy amivel most játszol),A Resident Evil Veronika-X meg elvan alapórajelen,pedig ebben már dinamikus a háttér.
  • mike01010101
    #7703
    Minden uj release-sel megprobalom, a legutolso kicsit jobb, de meg messze van a jatszhatotol. Pedig nem gyenge a gepem.
  • robogo81 #7702
    mike: a 0.9.8-al játszható azt írják,csak képes nagyon belassulni(bár ezt csak a0,97 előtti verzióknál írták).
  • mike01010101
    #7701
    En addig varok mig a 24 - The Game jatszhato nem lesz. (van otthon ps2 csak keptelen vagyok kontrollerrel jatszani)
  • robogo81 #7700
    Abba a fejlécbe be lehetne illeszteni még EZT IS.
    Sok ember azt se tudja,hogyan lásson neki az emulálásnak,a linken a 0.97 emulátor használata van leírva,elég szájbarágósan,végig az ablakokon meg az almenükön.Persze az újabbakon is használható,a menük ugyanazok(mostanában van magyar nyelv is),de első indításkor van beállításvarázsló is.
    Aki meg évek óta követi az emu fejlesztését,annak már bevált beállításai vannak.
  • zola2000
    #7699
    ezt be kéne rakni a fejlécbe, mert annyian nem csinálják, aztán csodálkoznak hogy lassan fut.
  • robogo81 #7698
    Sziasztok.
    Totyak: Legújabb béták:
    ITT (támogatják a 2 magnál több procikat.
    A speedhack használata :ha valami lassan fut, akkor a speedhacket állítsd át 2 vagy 3 állásba, majd vedd ki alulról a pipát, és pipáld be az MTVUt (ha legalább core2duod/core i3mad van) (köszi zola :D)
    A processzorod által támogatott legnagyobb SSE gsdx plugint (azon belül a dx 10/11 használatát,ha vista/win7 használsz).
    Ajánlom az előző 1-2 oldalnyi hozzászólások végig olvasását,a sebesség növelése sokat szerepel(speedhack/gsdx plugin).
  • totyak
    #7697
    Üdv!

    0.9.8 a száma. Direkt figyeltem erre is, mert láttam a listában, hogy a GTA-kat azzal próbálták.

    Ötlet? (azon kívül, hogy vegyek ps2-t :D )
  • vk90
    #7696
    Milyen verzójú az emu, amit leszedtél?
  • fearfan
    #7695
    venni egy ps2 konzolt,de komolyan.Egy darabig még nem lesz 100%-os az emulátor.van,hogy egy gyenge gépen is simán működik,de van úgy,hogy erős vason is szenved.Ez ellen nincs mit tenni,a hackekkel próbálkozhatsz pl speedhack ill ezeknek a szintjét lehet beállítani,illetve a legújabb változatot lehet még megpróbálni.nekem a vice city stories olyan 30-50 FPS között futott (valós FPS-ként ez a fele),de engem annyira zavart a tetű lassúság,hogy hagytam a fenébe.A Black-el is próbálkoztam,de pl a karakter beakadt sok tereptárgyba meg a grafikát sem úgy jelenítette meg stb...
  • totyak
    #7694
    Valaki tudna segíteni? Letöltöttem a programot, meg hozzá a GTA Libert City Storiest (az usa verziót, ami elvileg játszható). Bármilyen beállítással próbálkozom, játék közben maximum 7-8 fps-t produkál. Pedig elég jó a gépem.

    Athlon II X4 640 3.0GHz
    4GB ram
    1Gb hd5770

    Mit lehetne tenni?
  • LeventeV
    #7693
    kösz a segítséget.
  • zola2000
    #7692
    ha valami lassan fut, akkor a speedhacket állítsd át 2 vagy 3 állásba, majd vedd ki alulról a pipát, és pipáld be az MTVUt (ha legalább core2duod/core i3mad van) jah igen innen töltsd le a legújabbat:
    http://buildbot.orphis.net/pcsx2/

    ha HDben akarsz futtatni valamit, akkor menj rá hogy "grafika (GS)", majd "plugin beállítások", majd ott lehet állítani a felbontást, mondjuk 3x nativ, és szebb mint egy valódi ps2n.
  • LeventeV
    #7691
    plugint állítottam sse4.1-re. laptopon még nem próbáltam, de pc-n viszonylag stabil 60 fps-em van.
  • robogo81 #7690
    Sziasztok.
    Leventev: esetleg a speedhacknál állítgatni az értékeket,meg a pluginban a felbontás értékét csökkenteni(D3D internal resolution).
    Meg ha minden kötél szakad,a procit húzni egy kicsit/nagyon.
    Utóbbi csak saját felelősségre.
  • LeventeV
    #7689
    sikerült kipróbáljam a Persona 4-et 40 fps volt a minimum. a grafikai pluginnál mit lehet állítani, hogy jobban menjenek a játékok?
  • LeventeV
    #7688
    betettem egy játékot a dvd-romba de nem látja. azt írja, hogy no disc.
  • janihunk
    #7687
    Nem.
  • LeventeV
    #7686
    ha dvd-ről akarok játszani akkor eredeti kell legyen a lemez?
  • fearfan
    #7685
    A tourist trophy-t nem próbáltam,de mivel ugyanaz a menüje,mint a gran turismo 4-nek,azért ugyanúgy kell vele felismertetni.Ott kérdez minden baromságot,de ha jól meg van formázva és/vagy töröld ki az egészet és csinálj teljesen újat.Nekem annál a játéknál nem vltak ilyen gondok,csak el kell olvasni azt,amit kiír :D