7924
  • totyak
    #7884
    Esetleg arra nincs valami megoldás, hogy ne legyen szellemképes a játék? Nálam mindegyik olyan valamiért.
    Illetve olvastam egy ilyet (meg ki is próbáltam), hogy a pcsx2_wm.ini fájlban ha átírom az fps értékeket fele annyira, akkor gyorsabb lesz a játék (viszont szerintem csúnyább is). Van még valami ilyen érték, amit át lehet írni, hogy gyorsabban fussanak a játékok?
  • totyak
    #7883
    Értem, köszönöm. Akkor úgy tűnik ebből a játékból ez a maximum, ami kihozható. Majd próbálgatok másik játékokat is, gondolom azoktól is függ erősen a sebesség. Még az Ico meg a Shadow of the Colossus ami érdekel. Esetleg az Okami, vagy valami verekedős játék.
  • robogo81 #7882
    Próbáld ki ami totyaknak leírtam,azzal a procival azért mennie kéne,ha speed hack rá van tolva.
    Meg ne az agrssivet használd hanem a rendes kézi beállítást.
  • Mr_no_NaMe
    #7881
    Hát köszönöm. De ezekszerint akkor bukta. Olyan közel vagyok hozzá :/ De lehet megjön a fizum és veszek egy leszázalékolt pst...engem már nem érdekel..
  • robogo81 #7880
    Az f1-f3 a gyors mentés/betöltés kombó,az f2 a mentés slot,több is lehet,az f4 a max sebesség meg a régió fixet állítja be,az f5 asszem az progresziv/váltotsoros képalkotást de ez a pluginban is állítható,meg az f9 a hardveres/szoftveres képalkotás,meg van még gomb a képlopásra is.
    A Gs pluginban kipróbálhatod az alap ps2 felbontást is,vagy a saját felbontást amivel a gyári alá is mehetsz,de ekkor már erősen pixelesedik a kép,nekem sikerült 320x240-et is csinálni a black-ből,de nagyon dos-os kinézete lett.
    Ezek talán gyorsítanak 1 kicsit.
    Nekem általában 2-3x felbontást használok, meg a speedhack is rajta van,közepesen a csúszkákkal de kitudom használni a több magot is,így stabilan tarja a gyárit (50 -60 Fps-t),a sebességzárat csak az unalmasabb vagy nagyon hosszú/átugorhatatlan átvezetőknél(black)használom.
    A Shadow of the colossus tudja megfogni ott kell a max spedhack különben belassulhat,de ez másnál is előfordul.
  • totyak
    #7879
    Valóban minden úgy van, ahogy mondod, a configure gomb előtti mező nincs kipipálva. De ha mégig kipipálom, akkor el sem indul a játék. A processzorom sokmagos (4 mag), de ezek szerint semmit nem számított az extra 16x, mivel DX11 hardveres izére volt állítva. Ha átállítom szoftveresre és benyomom az F9-et, akkor meg kb. annyi fps-t produkál, mint hardveresen. Még az F4 van használva, nem tudom mire jó, de így ha éppen tölt, vagy menüben vagyok, akkor több száz fps-t mutat. F4 nélkül meg sima 50-60 fps-t.

    Egyébként nincs még valami finom beállítás, vagy valamelyik F gomb nem jó még valamire, amivel plusz fps-t lehet kicsikarni?
    Neked milyen értékekkel mennek a játékok? (bár neked azért komolyabb géped van,. mint nekem)
  • robogo81 #7878
    A hackban lévő msaa:az élsimítás lenne,ha működne akkor simán lefagyna minden,nálam még a 4x is megfogja,biztos nincsen a configure előtti kocka kipipálva de ha mégis akkor vedd ki mert lassítja,az extra meg akkor használható ha sokmagos(legalább 3,de több annál jobb) procid van,de csak szoftveres képalkotáskor használja(játékon belül F9 gomb ki/be),alapból a videokártyát is használja,ezzel gyorsabb,de több a hibalehetőség.
  • totyak
    #7877
    Húúú, nagyon szépen köszönöm. Végre sikerült mozgásra bírni.

    Bár a Beállítások --> Grafika --> Plugin beállításoknál még beállítottam az "Allow 8-bit textures-t", mert enélkül csak 30 fps volt, meg az "Extra rendering threads-et 16 állítottam, illetve a Configure gomb alatti Hack MSAA-t is 16-r állítottam, így 45-65 fps között mozog a játék. Legalább már valamennyire élvezhető, de szerintem ennél jobban kéne futnia. Remélem játék közben ennél rosszabb nem lesz, akkor még lehet így játszani.
    Nálatok milyen fps értékeket produkál egy-egy játék, esetleg épp a GTA, ha próbálta valaki? Szerintem elég jó gépem van, mehetne ez jobban is.
  • robogo81 #7876
    Meg lehet még 1 kicsit a beállítások:grafika Gs plugin:beállitások:renderer: a legmagasabb dx hardver verzió amit bead(valszeg dx 10 hardver,ha van vista van vin 7),meg az internal resulion ablakban mehet az original, az az alap ps2 felbontás,vagy ha erősebb géped van akkor mehet az or use scaling:(az alap felszorzása,szebb képe lessz),vagy kézileg állitod be a Costum resolution ablakban.
  • robogo81 #7875
    Sziasztok.
    Totyak:Beállitások:emuláció beállitások:játék hackek:gyorsito hackek használata be,EE ciklusszám meg a VU ciklus csökkentés czúszka mehet fentebb(akár max,de látod úgyis ha gondot okoz,az 5 kipipálható ablakból a gyors dvd kivételével mindet bejelölheted,Az ablak bal alsó részén lévó pipát vedd ki(de lehet hogy automatikusan kikapcsol,ha a sheedhacked aktiválod).
    Úgy nagy vonalakban ennyi.
  • Fehercsoki
    #7874
    Az első Hobbit filmben a könyv mekkora részét dolgozza fel?(kb. meddig jutnak el a történetben?)
  • totyak
    #7873
    Ez is megoldódott. Elnézést, hogy teleírom a fórumot.

    Most már csak annyi a gondom, mint korábban is. A játékok lassított felvételben mennek. Ha nincs semmi a képernyőn, akkor maximum 60 fps-t mutat. Ha bejön a játék, akkor lecsökken 7-re. Mit kellene beállítanom? Ha lehet, szájbarágósan mondjátok el, hogy ide és ide menj, ezt és ezt pipál be, vagy állítsd erre az értékre. Nagyon nem értek ehhez, csak játszani szeretnék.

    Köszönöm
  • totyak
    #7872
    Az előző tárgytalan annyiból, hogy megszereztem a játékokat.

    Viszont van valami gond. Az 1.0-s programmal próbálom indítani a játékokat, USA bios van beállítva, de mindig a következő hibaüzenetet kapom:

    HIBA

    Pedig már két helyről is letöltöttem az egyik játékot. Egyszer ISO, CUE párosban, egyszer meg sima ISO-ban, de mindig ezt kapom.

    Ötlet?
  • totyak
    #7871
    Nem tudom, hogy szabad-e ilyet kérni itt, de nem tudna valaki valami olyan letöltési linket adni a GTA LCS-hoz és a GTA VCS-hoz, ahonnan gyorsan le tudnám kapni őket ISO-ban. Az USA verzió kéne, a lista szerint azokat viszi az emu.
    Egyszer már megvoltak, de elvesztek win reinstalkor. Régebben ugyan ezzel a géppel próbálkoztam, ami most is van (4 magos AMD proci, 4Gb ram, 7770 1Gb, de valahogy nem akart menni. Most tennék velük egy újabb próbát így a közelgő GTA V tiszteletére.
  • zsotesz
    #7870
    speedhack-kel próbálj esetleg trükközni, viszont egy erősebb proci nem ártana, az a legfontosabb , aztán ram, majd vga, utóbbi kettő tul.képpen elég
  • Mr_no_NaMe
    #7869
    A lényeget igazából le is hagytam: E4400 2 magos proci, 8600 GTS 256MB kari, és 2 giga ram. Csak elkéne már fusson, akár legcsúnyábban is vagy bármilyen vállalható kompromisszummal, ami nem kerül pénzbe..

    Tehát egész jól megy, de percenként, félpercenként nagyon belassul, érzem hoy felzabálja az összes virtuális memóriát és megkattan. A codec beszélgetések lassúak elnyújtottak, úgy beszélnek benne mintha be lenne szívva a Major és Snake. Ha lenne egy stabil 40-50 FPS ami nem fake, akkor leszopnám magam. "Agresszív" automata beállításon van ez, 4 giga virtuális memót adok neki, és újraindítás után játszanék vele tiszta registryvel. Egyéb tweakek? nagyon örülnék 1-2 jó ötletnek mert meghalok a Metal Gear történetekért.
  • Mr_no_NaMe
    #7868
    Sziasztok! Letöltöttem a legújabb PCSX-et, mert gondoltam már fejlődtek annyit az emulátorok, hogy működjön az amit akarok. Nagyon régóta szeretném működésre bírni a Metal Gear Snake Eatert, csak eddig nem működött.
    Eljutottam odáig, hogy megy, játszani is lehet vele, de még is néha kegyetlenül belassul, és teljesen játszhatatlan lesz, ráadásul a hang is akadozik. Nagyon kevés hiányzik hozzá, hogy játszható legyen csak egy pici tweak kéne. Tudnátok tanácsot adni? Ezzel a játékkal muszáj játszanom, bár ahhoz is közel állok, hogy veszek egy rozzant ps2őt.
  • malter
    #7867
    köszi közben megtaláltam egy külföldi forumon a problémát:)
    a játék menüben fentebb vettem a fényeröt,és azt irták 0 legyen
    miután 0ra állitottam jo is lett
  • robogo81 #7866
    Sziasztok.
    Az f9 asszem a hardveres és a szoftveres képalkotást kapcsolja.
    Próbáld meg a gs pluginba az interlacing-et none-ra rakni,talán ez segít.
    Meg nézd meg a speedthack menüt is,ha sok a ráadott extra(ha egyáltalán használod) esetleg produkál ilyesmit néha.
  • malter
    #7865
    hali telepitettem az utolso pcsxet gt4 miatt ment is rendesen,probáltam F gombokkal jobbá tenni a képet,de azota ha elindul a verseny kockás a kép de jo az fps,vagy megnyomom f9et akkor jo a kép de leesik kb 15fpsre
    probáltam mindent alapra tenni,ujratelepitettem a komplett emulátort de a probléma nem szünt meg van valami ötlet mi hozta elö ezt a hibát?
    menük stb megy gond nélkül jo a kép egészen a versenyig
  • igor1
    #7864
    Szuper!
    Az eddig ps2-ön játszott gamék mentését felmentettem a pc-re.Vajon ezeket tudnám használni?
    A csaló kártyákat lehetséges az emulátorral működtetni?(Ar-Max evo,codebreaker)Ha lehet akkor,hogy oldják meg a lemezcserét?
    Azért kérdezek ennyit,mert ps2fan vagyok és azon gondolkodok,hogy eladom az egész gyűjteményem és felhízlalom a pc-ét az emulátorhoz.
    Köszönöm a válaszokat!
  • robogo81 #7863
    Pontosan,van benne gyorsmentés.
    Talán f1 a mentés,f2 a slot kiválasztás(1-8),f3 betöltés.
  • igor1
    #7862
    Sziasztok!
    Azt szeretném kérdezni,hogy ez is úgy működik mint az ps1-es emu,tehát a játékban bárhol tudok menteni?
  • jezus67
    #7861
    A procim az 2-magos :)
  • jackoneill90
    #7860
    Szerintem elég lenne. Inkább nagyon gyors processzorod legyen. Lehetőleg ne egymagos.
  • jezus67
    #7859
    Köszi:) ugynézki a videó kari gyenge "nvidia geforce 6600gt"
  • robogo81 #7858
    A soulcalibor 3-nál próbáld ki amit itt irnak.
    Ezen az oldalon más játék is ki van próbálva.
    Az Ufc,na azt nem tudom,utoljára a ps1-es verzióval játszottam(taptaptap ).
  • jezus67
    #7857
    Arra miért szaggat a soul calibor3 mulátorral?? Más biosz kell neki ??
    De leszedtem az UFC undisputed és az meg megy igaz a grafikával van valami olyan mintha nemvolna teljes a grafika kiakar esni a szemük :)) ás látszik a fogsoruk :) ennél enyi a gond:)
    A calibura kérnék segitséget.
  • robogo81 #7856
    Mindenki elkezdte valahol,senki se tudja magától.
    Pontosan mikre vagy kíváncsi?
  • jezus67
    #7855
    Köszi de igen csak kezdő vok de probálkozom :)
  • robogo81 #7854
    A pcsx2 oldalán van lista hogy melyik játék megy vagy nem/hiba vagy lefagy,vagy a játék nevével és a pcsx2 emuval együtt rákeresni a guglin,vagy a youtube-on.
    Általában kilöki hogy mi a helyzet.
  • jezus67
    #7853
    Sziasztok honan tudom mien games futtatható ps2 emuval ??
    És hogy futtatható e rendesen ?
    Mert a soul calibur igen csak szaggat már végig álitgattam mindent de semmi az fps lesik mindig tanács tipp?? előre is köszi.
  • TheDestroy
    #7852
    amugy ce is valami pal féleség
  • TheDestroy
    #7851
    őm dragon ballz budokai 3 és nem csoda mert könyen meg birom bárminél oldani hogy mennnyen csak ennél most nem:)
  • biomage
    #7850
    milyen játékot is próbálsz? nem ismerős a CE rövidítés
  • janihunk
    #7849
    Ez neked elég jó? Csoda hogy megy.
  • TheDestroy
    #7848
    én nkeem ezek vannak Operating System = Microsoft Windows 7 Ultimate Edition Service Pack 1 (build 7601), 64-bit
    Physical RAM = 1023 MB
    CPU name = Pentium(R) Dual-Core CPU E5300 @ 2.60GHz
    Vendor/Model = GenuineIntel (stepping 0A)
    CPU speed = 2.592 ghz (2 logical threads)
    x86PType = Standard OEM
    x86Flags = bfebfbff 0c00e39d
    x86EFlags = 20000000

  • TheDestroy
    #7847
    az igen 100fps turborol 10re le csökent:s
  • janihunk
    #7846
    áá fúú google.
  • TheDestroy
    #7845
    hogy is kell azt a vga driver reinstal?