2388
  • Alexease
    #627
  • Breki33
    #626
    én 'mindent bele' címen gondolkoztam P
  • Alexease
    #625
    Szerintem nevezzuk at a topic-ot Nvidia vs. Ati-ra:))))
  • K.András
    #624
    Tegnap beszéltük meg,az 59xt lenyomja shaderben 96prot,most meg azt irod egymás mellé kell kerüljön,LOL
    fejezzük be mert ez már a nevetséges kategoriát rég tulszárnyalta :DDD
  • arty
    #623
    arsenal=grebber
  • arty
    #622
    ez a táblázat sok sebből vérzik, pl. 8500 vs. ti4200 ... de mivel mindenképpen egymás mellé kellett kerülniük, azaz félig nem lehetett eltolni az oszlopokat, gondolom ezért jött ki a több pontatlanság...

    a directx9hez, ha megnézed, irta, hogy nvidia full precizitás vs. ati full precizitás! alsó kisbetű... és ha csak TISZTÁn a két kártya SHADER 2.0 teljesitményét nézzük akkor a 9600PRO ~ 5900(sima, ultra, 5950 - na ezt passzolom ;) ).

    Nyilván egy játékban, mint pl. az xpand rally, nem CSAK shaderekből áll ösze a kép, igy nem lenne párban a két kártya valós játékok alatt... (főleg mivel nem fogják az nvidia tetülassu full preciz shadermódját használni - vagy a játékkészitő vagy az nvidia(driverből) butitja majd).

    Azonban, minél több a full-preciz-shader2.0, annál joban konvergál a két kártya teljesítménye egymáshoz!

    Arsenal: Bittorrenten szednéd ?
  • grebber
    #621
    Tölteném csak hibás az oldal:(
  • grebber
    #620
    Na megtaláltam végre!!Töltöm vadul.
  • Boroskóla
    #619
    Na mindegy letöltöm hamár elindítottam, hátha vm. jólelkü ember csinál hozá egy cracket
  • K.András
    #618
    Nem fog elindulni...
  • Boroskóla
    #617
    Csak egy kérdésem lenne .
    Most töltötm a bétát, és valaki írta hogy csak neten megy ez igaz?
    Kapcsolat nélkül nem megy, kapsz egy beta period expired hibaüzenetet.#324
    Most ez egy melós gép, ha hazaviszem ahol nincs net akkor sapka el se indul?
  • K.András
    #616
    "ennyire nem sarkitsunk"

    Thx,látom te azért nem esnél ilyen egetverö tulzűsokba,pedig van akinek sikerült nézd csak meg:Loller
    Dx9-es játékok esetében nemes egyszerüséggel berakta 5950 ultrát 9600pro mellé :DDD
    Na ezota meg sem közelitem hardware forumot...
  • arty
    #615
    az 5950 és a 9600pro nem egy árban van ... ;) ennyire ne sarkitsunk... én amugy sg hwforumába ezért nem is mennék, el tudom képzelni mi megy ott :D - max a hireket kommentálom...

    Toya: mért baj az, ha tisztába jönnek az emberek a kártyák erősorrendjével? Itt nem a meggyőzés a lényeg, hiszen aligha fog valaki az xpand rally miatt pl. videokártyát cseréni ;) Csak ami árakat láttam (5900xt 45-50k, 9800 50-60k gondoltam hátha valaki elgondolkozik... inkább egy xpand rally-s járjon már jol, ne a pistike, akinek apuci a celeronja mellé vesz egy olcso atit ;) )
  • K.András
    #614
    Nem viccelek egyesek annyira fanatikusok, hogy az 5950-es FX-et képes 96pro-xt kategoriába sorolni,csak néz be a hardware forumba :)
    És ott füzik az emberkéket, hogy ne vegyél fx-et mert szar,megveszi a 96-prot és ha megvetették vele onnantol kezdve van még egy "bajtárs" ,aki persze hogy elkezdi fujni az ati himnuszát(miközben ugyanazért a pénzért 30-40%-al nagyobb teljesitményt kaphattak volna)...
  • Breki33
    #613
    ott a pont
  • Toya
    #612
    Azt sem igazán értem miért elkötelezett néhány ember ennyire a videókártyája mellett - mintha néhányan jutalékot kapnának valamelyik multitól ezekért a gerjesztett vitákért :)

    Az az igazság, hogy mindenki olyan kártyát vesz amilyet akar és amire lehetősége van.
    Én is biztosan raknék a gépembe 100EFt-os kártyát, de semmi értelmét nem látom a dolognak mivel ez a technológia ami talán a leggyorsabban fejlődik és így minden ezen részbe ölt forint kidobott pénznek tűnik a számomra.
    Most jelenleg egy GF FX 5600-as kártya van a gépemben és bőven megvagyok vele elégedve. Amit én játékra használom a gépet az jelenleg a NR2003 és az új programok megtekintése és törlése és erre a célra ez is tökéletesen megfelel (és most ne gyertek a jövővel, mert arra hogy megnézzem a programokat még évekig jó lesz ez a kártya is).

    Szóval teljesen felesleges itt egymást megpróbálni meggyőzni és adatokkal bombázni, mert ez nem hiszem hogy különösebben nagy meggyőző erővel rendelkezne - legalábbis nekem aztán mondhatná bárki, hogy ilyet vegyek és ne olyat úgy is olyat vennék amilyet szerezni tudok olcsón (a márka pedig ebben az esetben másodlagos).
  • K.András
    #611
    Most nem viccelek anno ezt eljátszottam, beirtam forumba ,hogy 5400 pontot csinált markon,erre jöttek a dumával rakd fel a 340-et mert majd akkor mutatja az igazit,felraktam egyböl 2-3 száz ponttal többet csinált... :DDD
    Mindegy mindeki akinek van ati kártyája és fx-e az tudja, egyedül AA-ban képes megverni nvidiát,a többiben nem lehet komoly különbséget látni...
    Témát lezártnak tekintem ha nem haragszotok...
  • K.András
    #610
    Csak ahogyan atinál...Most volt nemrégen egy kisebb botrány, hogy az anizo szürést "optimalizálták" és erre volt pofájuk azt mondani idézem:" nem tehetünk arrol, hogy az nvidia ott is precizios szurést használ ahol nem is kéne" LOLLER!!!Erre nvidiának azt mondják csalo,atinál meg milyen jol kihasználják a kártyát,egészen elvetemült emberek vannak :DDD
  • arty
    #609
    az jo eredmény... bár az 50% ugye a sima, 25 ezer forintos 9600ra nézve igaz :) és egy 9600xt sem 45ezer ft! még a bluefishnél is csak 41.

    3dmark2k3-Patch 340?
    melyik driverrel? mert ha a driver ujabb, mint a 340es pecs, akkor az "optimalizáltságot" nem zárhatjuk ki...

    9600XT tulaj eredményeit is várom ;)
  • Zola NFK
    #608
    Én meg csendben, irígykedve figyelem a sarokból ezt a vitát, és szájbiggyesztve mondom a szegény Gef2MX-emnek: "drágaszágom"....
  • Jacek
    #607
    hehe mert ugye ez teljesen ki van zarva az Nvidianal:)))))))))))
  • K.András
    #606
    Ha kiszámolod kb 50%-al nyujt nagyobb teljesitményt,szal aki lecserélné az 51 ezer forintos fx-ét egy 46 ezer ft-s xt-re vagy prora az bolond,ugyanis annál is többet csinál(9.6pro kártyám volt tehát nem a levegöbe beszélek),hja és mindezt egy 1.6 P4-el 2.4-en huzva 512 rambussal...
  • K.András
    #605
    Nehogy azzal gyere, hogy biztos csalás-optimalizálás stb, mert tökön is szurom magam :DDD
  • K.András
    #604
    27.4
  • K.András
    #603
    Mindjárt visszarakom markot és megnézem(le van szedve mert felesleges tartom, hogy mindig fent legyen)...
  • arty
    #602
    igaz :((((
  • arty
    #601
    nekem is olyanom volt!!! tokeletesen elegedett voltam vele.. csak tonkrement :( es gariba egy FX5600ast kaptam, amit 3 nap utan eladtam, akkora visszalepes volt! :(

    k.andras: nem, a jatekot Directx9-re keszitik, nem kartyakra ... far cry azert megy, mert:

    1.) kijott az 1.1es pecs, amivel optimalizaltak ra (az 1.0 ugye NEM hasznalt dx9es shadereket nvidian, 1.1rol passz...)

    2.) eredetileg az FC nvidia techdemonak keszult, ezert ertheto.. ha megnezed, az elso pecsben optimalizaltak + az nvidia driver a legujabb is tartalmaz FCre optimalizaltsagot :)

    A kulonbozo hardveroldalak, amikor meg az 5900XTt hoztak ki ar/telj bajnoknak, nem volt modjuk pure dx9 jatekokkal tesztelni. En az elkovetkezendo evrol beszelek, nem arrol, h az unreal2003/2004 jobban fut rajta, mint 9600XTn. Mellesleg az aztan mind1, h 70 vagy 100FPS, de egy far cry vagy xpand rallynal, ami uj game nem mindegy h 20 vagy 30 fps ... itt mar ugye egyiken sem megy olyan jol.

    3dmark... azt nezted esetleg, hogy a nature (az egyetlen FULL dx9 teszt resze a 3dmark2003nak!) mennyi fps-t er el ? Leven az jobban peldazza a jovo jatekait, mint a repulos, ami csak directx7es effekteket hasznal.. a magas pontszamod abbol es a tobbi dx8 tesztreszbol jon ossze ...

    Raadasul, a 330as peccsel meg a nature is jobban ment, csak a 340esben kiirtottak az nvidia fele optimalizaciot. Kerdes, hogy az uj driverek nem lepnek e ezen megint tul ... :)

    Szoval, irj egy nature FPS eredmenyt, legyszives!

    Nekem ATI9600 - 16.3 fps
  • K.András
    #600
    Egyébként hülyeség ezen vitázni,az igazság az, hogy ebben a prg-ben nem a grafikával van a baj,tehát szinte mind1 is hogy megy rajta majd faszán vagy sem,szimulácio legyen anélkül a graf szart sem ér szvsz...
  • K.András
    #599
    "persze, biztos a veglegest majd optimalizaljak FXre "

    Arra készitik eleve ha nem zavar(?),másik fele,minden játék far cry stb megy full beállitásal 1024-ben,kivéve ez mert ez egyszerüen szar...Az meg nonszensz, hogy adjátok el az fx-et, ha megnézed a vezetö hardware oldalakat mindenhol tételesen le van irva miért a legjobb ár/teljesitmény terén 59 xt,egyébként mark 03-al(340-es path-val) 5700 pontot csinál,szal nem a shaderrel van a baj,ha azzal lenne akkor a far cry nevezetü játéknál is szarnak kellene lennie fps-nek pedig nem az,ráadásul az ezt a játékot megeszi reggelire grafban...
    Persze nem akarlak meggyözni,meg veszekedni sem,de
  • Breki33
    #598
    neked milyen elérésed van, hogy 30-al jön?
    én örülök ha 15-el jönnek igaz én nem ilyeneket töltök
    ADSL-em van

    A kártyáról meg annyit hogy geforce4ti-m van kb két éve méghozzá 64-es és minden jól megy vele fene se cseréli FX-re.
    Az a mulatságos, hogy mostis annyi az ára amennyiért annó vettem P
  • neozed
    #597
    ok, thx
  • arty
    #596
    tuzfal/routerre van megoldas, ahogy irtam... mas kerdes h ez a tetu tornado nem megy vele :(

    hasznaljon mindenki alap bittorrent klienst, kenyelmetlen, de legalabb ha a 6881es portot nyitvahagyod, megy rendesen az up/download! nekem vegig 30-40k val jott lefele! Ezzel a tornadoval meg 3-4k, es sarga a jelzofeny :(

    XPandRally: ertem mar a tendenciat: a grafikai megvalositas es a jatekelmeny forditottan aranyos! Ilyen szutyok iranyitast.. meg a colin3 is jobb volt. Persze, ez BETA, nyugtassuk magunkat ezzel :D de mondjatok egyetlen programot, ami a beta/demo/betademo eseten borzalmas volt, a vegleges viszont nagysagredekkel jobba valva remek programma alakult. Adjatok remenyt :) A targyakkal valo utkozesek, interakiok tok jok! a viz is.. minden! csak ...

    Es most lehet h megkoveztek, de:

    volt itt rola szo, h geforceFXeken lassu a jatek. meg egy 5900XTn is. en SIMA(!) 9600ason neztem(nem pro, nem xt...), AMD2200mhz(2800+?)m es nem esett 30 FPS ala(FRAPS), full beallitasokkal (a distance default, 2 vonassal a max alatt). Neha ugyan megakad a jatek, de ez aligha a graf kartya hibaja... olyan, mintha percenkent toltene 1 mp-et... BETA ;)

    En azt javaslom (mivel mar ramutattam az FXek SHADER-beli gyengesegere jonehany oldallal hatrebb), addig adja el mindenki az FXet, amig kap erte jo(!!!) penzt.. az 5900XT tulajok siman tudnak meg most 9600XT vonalra ugrani, stb. Hiaba gyorsabb a regebbi jatekokkal az FX, sajnos az ujakban ugy latszik gyengelkedik... persze, biztos a veglegest majd optimalizaljak FXre is, de mi lesz par honap mulva, ha kijon a kedvenc programotok, es eppen az nem lesz optimalizalva? Kedves FX tulajok... ne sertodjetek meg most emiatt! Nem szemelysekedtem ugyerzem, nem is tuloztam. Most meg tenyleg jo ara van ezeknek ... kis rafizetessel meg 9800 is lehet belole ...


    mit fogok en ezert kapni...
  • toMpEr
    #595
    meg a feltoltest is kb a max feltoltesi sebesseged 80%-ara lodd be
  • toMpEr
    #594
    Tuzfal/Router nemtesz jot neki...
  • neozed
    #593
    Lassan beleőszülök:

    Soha nem ér le
  • [HUN]FaTaL
    #592
    mostmár 22k thx:)
  • toMpEr
    #591
    igen, a tracker letoltheto a bittorrent honlapjarol, de van php-ban irdott is, tehat akar egy ingyenes webhelyre is felrakhato.
    Kliensbol a bittornadot hasznalom
  • arty
    #590
    na, gyorsult ?

    Tomper: szal vannak korrekt, igazi "szerver" cuccok ? kliensnek az alap bittorrentet nyomod ?

    Alex: mar 73% lejott, siess! ;)
  • Alexease
    #589
    A lenti beallitast felejtsetek el kormanyra:)) KV kozben billre allitottam, kormannyal gazos:)))) Majd beallitom ahoz:))
  • toMpEr
    #588
    aha, de vannak progik amik tobbet is megtudnak nyitni egyszerre, de en mindig csak 1-et toltok, igy nekem jo a bittornado