4394
2007. januártól-tól folyamatosan állítják át, A sávszélesség emelése minden ügyfél esetében automatikus.
  • Breki33
    #4354
    nem azt külön kell megvenned illetve lehet, hogy adnak térítés ellenében, de nem hiszem, ha mégis szerintem boltban olcsóbban beszerelhető

    De nem azt mondtam, hogy vegyél 321B -t hanem hogy érdemes egy jobb modemmel kipróbálnod ez 2008-ban számomra a tesztek és hozzáértők ajánlása alapján ez a modell volt, idén már lehet van még jobb.
  • Breki33
    #4353
    Most ez 2008-as teszt tehát azóta lehet van újabb és jobb érdemes utána olvasni.

    A ADSL modem teszt2 része itt található



    http://logout.hu/bejegyzes/dchard/adsl_modem_teszt_2_resz/hsz_1-50.html
  • kirol
    #4352
    Olvasom, meg is buheráltam a vonalamat. :)
    Most tesztelem.
    Csak azt nem vágom, hogy ezzel a sok parancsal ok, hogy megváltozik a dolog, de ha kikapcsolom, akkor eltűnik a buherálásom. Vagy csak kimondottan akkor, ha 10 mp -ig nyomom rajra a resetet?

    De én kérhetem a T-Home-tól, hogy adjanak nekem D-Link DSL-321B -t?
  • Breki33
    #4351
    A modem tesztben pedig

    "6. D-Link 360R

    Nagyon forrófejű, képtelen stabilan szinkronban maradni up-to csomagoknál rossz vonali jellemzők mellett, sok a már gyárból hibásan kikerült darab, nincs menüje. Minden szempontból elégtelen darab. Alacsony sebességen, jó vonali körülmények között még talán elmegy, de senkinek nem ajánlom."
  • Breki33
    #4350
    Én hiába linkelek te nem olvasod el
    csak idézek belőle

    "az ADSL működését mélyrehatóan vizsgáló - cikkemből kiderül: nagyon nem mindegy, hogy az ügyfelek milyen ADSL modemet használnak. A modem típusa és minősége befolyásolja az elérhető le és feltöltési sebességet, a kapcsolat stabilitását és nem ritkán a késleltetést (latency) is.

    Egy évvel ezelőtt végeztem egy átfogó ADSL modem tesztet, melyben a hazai piacon használt DSL modemek döntő többségét megvizsgáltam különböző szempontok alapján. Akkori vizsgálódásomból az derült ki, hogy a legjobb ADSL modem a piacon a D-Link DSL-380T jelű terméke volt.

    Azóta sok víz lefolyt a Dunán, a 380T modem gyártását megszüntették, mert megérkezett a trónkövetelő, a D-Link DSL-321B."
  • kirol
    #4349
    Jobbra? Ez a Dlink DSL-321B jobb lenne?
    Lehet modemet venni boltban? Sose láttam még.
  • Breki33
    #4348
    a fórumban kérdezz rá konkrétan

    de DSL-360R-t szerintem érdemes lecserélni jobbra én nem is kértem
  • kirol
    #4347
    Bár gyanítom nem 192.168.1.1 a modem IP címe.
    De akkor mi?
    Nálam a routernek az IP-címe ez. De azt nem használom amúgy. Csak annak a felületébe tudom, hogy ezzel tudnék belépni, ha csatlakoztatva lenne.
  • kirol
    #4346
    D-Link DSL-360R -em van.
    Hát ezt az oldalt még konkrétan nem láttam.

    Már az eleje is jó! :)

    ping 192.168.1.1

    A parancs kiadása után hasonló válasznak kell jönnie:

    Pinging 192.168.1.1 with 32 bytes of data:
    Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=20ms TTL=63
    Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=28ms TTL=63
    Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=42ms TTL=63
    Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=12ms TTL=63

    Ping statistics for 192.168.1.1:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 0ms, Maximum = 42ms, Average = 22ms

    Ha azt látjuk, hogy "Időtúllépés" vagy "Request timed out", akkor a modemet nem látja a gépünk. Hálózati beállítás, vagy kábelezési hiba van.

    Erre nálam:

    A kérésre nem érkezett válasz a határidőn belül.
    A kérésre nem érkezett válasz a határidőn belül.
    A kérésre nem érkezett válasz a határidőn belül.
    A kérésre nem érkezett válasz a határidőn belül.

    Tehát nem látja a gépem a modemet. Akkor hogy netezek? :)
  • Breki33
    #4345
    ja még ez is

    ADSL modem teszt
    http://logout.hu/cikk/adsl_modem_teszt_1_resz/teljes.html
  • Breki33
    #4344
    milyen modemed van?

    azt tudod, hogy a proharveren van ezzel kapcsolatos fórum ahol lehet tesztelni a modemed ér a kapott értékeket a szakértők elemzik így tisztában leszel dolgokkal
    esetleg kiderülhetnek a szakadás okai és amikor telefonálsz már konkrét dolgokat közölhetsz

    dchard-ard cikkeit és a hozzá kapcsolódó fórumokat ajánlom, pl ezeket

    http://logout.hu/cikk/adsl_parameterezes/teljes.html

    http://logout.hu/cikk/d-link_360r_adsl_modem_parameterezes/1_d-link_360r_alatlanos_parameterek.html

    Én mikor gondjaim voltak ilyen modemre váltottam itt van róla a teszt
    http://logout.hu/cikk/adsl_modem_teszt_dlink_dsl-321b/teljes.html

    Ezek alapján elindulhatsz

  • kirol
    #4343
    Új kábel után:


    Azonban most is szakad, csak nem olyan könnyen. :(
    Nem tudom mi legyen, bejelentsem e újra.

  • kirol
    #4342
    Ma reggel lecserélték a kábelt meg valami dobozt, tökre el volt korrodálva, a kábelem meg valami bronz vezeték volt.
    Délután letesztelem, bárcsak jó lenne!
  • MR ME
    #4341
    mindig vannak végletek, neked ezek szerint szerencséd volt :)
  • Breki33
    #4340
    én viszont pont ellenkezőket mondani
    évekig tartó másik szolgáltatós hercehurca után mentem vissza hozzájuk

    előtte naponként többször szakadt már szinte napi kapcsolatban voltam a 3g-s harveressel, modemből jobbat vettem, folyamatosan tesztelte a srác mindig bekapcsolva kellett hagyni.

    Ezekről korábban részletesen írtam.
    Aztán egyszercsak jött egy levél, hogy felmondják a szerződésem mert nem tudják a szolgáltatást biztosítani hiába fizettem ki egyben az egy évet.

    Ezután a kompenzációt és a visszajáró hónapok térítését elvárták, hogy külön postai úton kérvényezzem külön mindegyiket.

    Ezután átmentem a t-home-hoz előtte a sráccal megbeszéltem milyen a vonalam elintézte nekem az egyszerű szerződéskötést akkortól aktiválta be mikor én kértem stb.

    Azóta semmi gondom a nettel egyszer sem szakadt meg semmi hiba nem volt.

    Áldom az eszem, hogy visszamentem másik szolgáltatóhoz viszonyítva és és föld.
  • kirol
    #4339
    Hát én eddig nem tudok rosszat mondani róluk.

    Nem a házban cserélik ki a kábelt, hanem az oszlopról a házig bejövőt azt hiszem.
    Optikát biztosan nem húznak a kedvemért. :(
  • MR ME
    #4338
    nem akarok vésdzmadár lenni, de attól még h a házban kicserélik a vezetékeket nem nagyon lesz jobb a neted :(

    nekem is folyton azt magyarázták h biztos a házban rossz a kábel, aztán amikor az oszlopról jövő telkábelt lekötöttük faterral, arra rá a modemet és laptopot és ugyanazt mérte akkor egyértelművé vált h csak szopatnak, az oszlopon lévő kábelt meg nem fogják kicserélni sajnos neked az alközpontig az tuti :( de ne így legyen :)

    mondjuk én még azon is csodálkozom h egyálltalán kimennek hozzád kábelt cserélni, nálam az utolsó akció amikor szó nélkűl visszarakták a netem 8 megabitre (ígyis 2 jött max....) és küldték róla a számlát amit sajnos csak jópár hónap után vettünk észre h nem stimmel vmi örökre leírta magát a trékom elöttem, szomszédnál meg egy majd egy éves számlát küldtek ki egybe, mert vhogy nem vették észre h már ezer éve lemondta a netet és nem is volt használatban, mondjuk csekk se jött csak egyből egy 50vhányezres :D kupleráj van abba a cégbe, sose mennék oda vissza
  • kirol
    #4337
    Pénteken bejelentettem negyedszer is, holnap jönnek vezetéket cserélni.
    Remélem sikerrel járunk.
  • bertino
    #4336
    valamit nagyon felrertethettel.
  • kalaposkan
    #4335
    Nekem is valami ilyesmi bajom van, csak nálunk a 15 Mbit-es netről nem sikerült 25 Mbitesre váltani, mert azt mondták, hogy nem megfelelő hozzá a kábel - talán rézkábel (asszem ezt mondta a telefonba a nő), és majd ha kicserélik, akkor lehet váltani nagyobbra. Na most én csak azt nem értem, hogy ha a hűségidő lejárta (nekünk az sajnos csak márciusban lesz) után tudom átváltani, akkor kvázi akkor is cserélik ki? Vagy ez mit takar, mert azt mondta, hogy mivel még él a hűségidő, utána mondhatom, hogy cseréljék ki, hogy tudjak magasabb sávszélességet használni? Most akkor a hűségidő a kábelemre is vonatkozik, nem csak a szolgáltatásra?
  • kirol
    #4334
    Este bejelentettem harmadszor. Reggel kaptam sms-t, hogy elhárították.

    Bakker már 3x is elhárították, hogy mit nem tudom, de durván támadja valami a vonalamat. :D

    Kíváncsi vagyok, ha hazamegyek, vajon végre jó lesz e.
  • kirol
    #4333
    Na ahogy beírtam, meg is szakadt.

    Valaki kipróbálná nekem a következőt:
    Elkezd letölteni valamit pl. torrentet max sebességgel, majd Firefoxban pl. egy Origó RSS minden lapját külön fülön megnyitni, kb. 30 lap.

    Mert ekkor nagy valószínűséggel szakad nálam a vonal.
  • kirol
    #4332
    Tegnap megint kaptam értesítést, hogy elhárították ismét a hibát.

    Hát kíváncsi vagyok!
  • Punker
    #4331
    verj ki belőlük egy optikai bővítést :D

    most néztem nov 25-én jár le a hűség szerződésem :)
  • kirol
    #4330
    De arra köteles, hogy ne szakadjon meg pl. tegnap 33x a vonal.
    Mindez azt jelenti, hogy kb. 5-6. szakadás már behülyíti W7-et és enm tud csatlakozni IP ütközés miatt és újra kell indítani a gépet.
  • Punker
    #4329
    az 15 megás nem azt jelenti hogy ő kötelse folyamatosan 15-öt adni :(
  • MR ME
    #4328
    ja sztem ha cégen belűl maradsz akkor nem lesz para vele, én mondjuk személy szerint nagyon örültem h megváltam a cégtől, telefon se tőlük jön, amekkora összevisszaság és trehányság van trékomnál nem fájt értük a szívem
  • kirol
    #4327
    Én már menet közben érdeklődtem hibabejelentés során, ott azt mondták, szerintük semmi probléma nem lesz az átmenettel, hisz végül is nem változik semmi. Pénzt kapják és kész.
  • Punker
    #4326
    kisbetűs rész őket védi :(
  • kirol
    #4325
    Ha ez lesz én is átváltatom velük kábelre. Remélem megoldható.
    Ha nem, akkor megyek fogyasztóvédelemhez, mert én azétz mentem ADSL-re, mert azt mondták, menni fog a 15. Na tudom, hogy nem megy, rögtön váltok kábelre. Ár ugyan az, meg ugye mindkettő T-Home, szóval remélem nekik is mindegy.

    De mikor lesz pl. nálam optikai kábel?! (Költői kérdés)
  • MR ME
    #4324
    nekem a trékom kemény 2 megát bírt annó, ennyit a korszerű vonalakról, ezért is kellett kábelre váltani, nem is bántam meg, olcsóbb, gyorsabb
  • Punker
    #4323
    nekem anno mondta a szerelő hogy a vonal 12-nél többet nem bírna el mert szakadna, egy utcával lejjebb optikai kábel van itt meg a 30 éves réz kábelek :(
  • kirol
    #4322
    Na ezzel is megszakadt most látom. :(
  • MR ME
    #4321
    énis azt használom, és kifejezetten jó h simán lehet böngészni miközben megy a torrent, nem kell korlátozni meg fél órákat várni h behozzon egy oldalt :)

    nekem dht engedélyezve van, udp tracker és forgalomkorlátozás nincs
  • lck
    #4320
    Arra való hogy a tracker ( központ ) megkerülésével is tud kapcsolódni más gépekhez.
    Külföldi nyitott torrent oldalak használják. Itthoni ( zárt ) regisztrálósoknál nincs engedélyezve, mert így nem korrekt az arányszámolás.
    Nálam bejött a kikapcsolás. Utorrent beállításokban le lehet venni a pipát.
  • kirol
    #4319
    Az mi is?
  • lck
    #4318
    Esetleg próbáld meg utorrentben a DHT-t letiltani. Az is segíthet.
  • kirol
    #4317
    Felraktam utorrent 2.2 beta-t és mintha most se szakadna.
    Bár ez azt csinálja, hogy amikor weblapokat nyitok meg lejjebb megy a letöltési sebesség, míg régi verziónál nem nagyon ment lejjebb.
  • MR ME
    #4316
    sajnos szokványos eset vidanetnél ez, esténként, vasárnaponként amikor mindenki a neten lóg sokszor leesik így a sebesség :/

    de már jó :D
  • kirol
    #4315
    Hú! :(