4394
2007. januártól-tól folyamatosan állítják át, A sávszélesség emelése minden ügyfél esetében automatikus.
  • Livius
    #4394
    Remek, visszafelé fejlődünk már feltöltésben is, grat T-Offline!!
  • biomage
    #4393
    melyik kiszolgálót ajánljátok?
    T-com menyire jó? például ha kések a fizetéssel, kapok valami pénz bírságot? perpill a btelnél vagyok és egy figyelmeztetés négyszáz valamennyi egy figyelmeztetésért.
  • zolika79
    #4392
    Én az internet előfizetés összehasonlító portálokon választok olcsóbbat amint lejár a hűségidőm. Már egyre több van ezek közül :
    Váltsvelünk.hu
    Telkopiac.hu
    Telko.hu
    Internetet.hu







  • bea82
    #4391
    Nekem drávanet van, kurvagyors és amikor vettem a legolcsóbb volt, 10mbit kerül 2790ft-ba,
    Amivel 1.3mbyte / sec töltök le torrenttel külföldről stabilan,
    Csak ajánlani tudom őket
  • kirol
    #4390
    Igen, ez a net telefonnal együtt van, így van kedvezmény.

    Nézegessél pl. itt: Tantusz
  • matyi0323
    #4389
    Nekem T-nél van telefon(vezetékes),internet, tv egybe.. így 6500 Ft
    net 5Mbit.. telefon meg havi 1500 perc ingyen bármilyen irányba.. tv meg 50 csatorna.
    szerintem korrekt.
    ( de lehet én is váltok 15Mbit netre, úgy is "csak" 6800Dt lenne mindez )
  • Rash87
    #4388
    Nézegettem,de én nem nagyon találtam,vagy ami olcsóbb is lett volna, az + tv előfizetés/telefon előfizetéssel azért kérdem.
    Kivéve az UPC+Digi,de hát az itt nincs természetesen.
  • kirol
    #4387
    Szét kell nézni!
    Én a 15Mbit/s-ért csak 450 Ft-al fizetek többet, mint te az 5Mbit-ért.
  • Rash87
    #4386
    Mivel nem vagyok a jártas a témában,s már rég letelt az Enternetnél a 2 éves hűség, eddig 5 MBit/s volt,s 4400-at fizetünk. Ez jónak számít?

    Vagy egyéb szolgáltatónál lehet hasonlót olcsóbban kötni? Vki nem tudja?
  • kirol
    #4385
    Igen, T-Home, de csak a NET a 4850 Ft.
  • Willenbrock
    #4384
    Ez az ár a T-Home-nál van?Mondom,én havi 7800 körül fizetek 5 Mbites dsl internet+telefonért-amit alig használok,sokallom és nem értem-igaz volt egy visszakapcsolás de az most májusban,úgyhogy az csak a júniusi számlán kell hogy jelentkezzen.Be fogok menni a t-pontba de már előre tudom hogy vagy duzzognak majd vagy azt tanácsolják hogy hívjam az ügyfélszolgálatot.
  • kirol
    #4383
    A számlán mindig listaár van, így biztosítanak abban, hogy minél kevésbé lásd át. Rájön a listaárra hatszáz sorban megoszló kedvezmény, és akkor ha a megfelelő matematikai műveleteket elvégzed kijön a jó ár, elvileg. :D
    Nekem a 15Mbit-es 4850 Ft legalábbis így jön ki.
  • Willenbrock
    #4382
    T-Home nekem össze vissza küld számlákat,sosem fix időpontokban.Múltkor 20 kilóval tartoztam,kifzettem a hónap közepe táján,megkérdeztem hogy akkor rendben van-e,van-e még valami hátralék?Nem nincs már.2 hét múlva már jött egy újabb számla a következő havi ami megint majdnem a szokásos ár 2X-ese.Ügyfélszolgálatot felhívtam ahol persze valahogy mindíg kimagyarázzák magukat:ez aszámla már előző hónapban megvolt csak 2 nappal a befizetésem után keletkezett így a T-pontban nem látta a gép,ez újrakapcsolási díjból meg mittoménmiből áll bla bla bla.Jólvan mondom akkor ezt most kifizetem.
    Most 05.16-án kijött egy 8000 ft os számla.A szerződéskötés olyan feltétellel történt hogy 5100,vagy 5040 Ft lesz a havi internetelőfizetési díjam,amire a telefon rájön(alap vagy home csomag már a fa**om se tudja a nevét-mindíg változik-az árakat jegyzem meg csak nagyságrendileg).Viszont a 30-as számokat és a vezetékest körzeten belül ingyen lehet hívni-gondoltam ez így jó mert én úgyis ilyen számokat hívok,tehát csak a netre kell majd fizetnem a havi 5100-at.Ehelyett minden hónapban 7-8000 ft-okat számláznak ki.
    Nézem tételesen a számlát:Van egy t-mobilos hívásom 450 ft-ért.A T-mobil 30-as,a 30-ast ingyen lehet hívni,akkor mi ez a 450?
    DSL alap havi:7100-miért? Mikor 5040 vagy 5100 volt a szerződésben?
    Felező csomag 2950,ezmi? egy csomagról volt szó a szerződésben aminek havi díja 5040 vagy 5100 ft bruttó ami tartalmazza a telefon előfizetési díjat és a netet is.A számlán tehát úgy áll hogy ehez képest van egy 7100 ft-os dsl alapdíj és erre RÁJÖN valami 3000ft-os felelző díj.A végösszeg-a kedvezmények után 7800 ft.
    A telefon nem emelhette elvileg mert csak körzeten belül hívtam(egy kivétellel-azis rövid volt) ezen kívül 30-as számokat hívtam.(ennek ellenére 450ft fel van rá számolva)
    Arról nem is szólva hogy teljesen kaotikusan és rendszertelen időközönként jönnek a számlák,hóközben,elején,végén vagy szinte kéthavonta.A májusban kiszámlázott csekk áprilisi keletkezésről szól amit június 2-ig kell befizetni.
    Jól van ez így? Világosak a számlák csak én nem értettem meg valamit?
  • Livius
    #4381
    Hello!
    Egy órámon előadást fogok tartani távközlő hálózatokról, és ebben benne lesz az ADSL is. Azt kérdezném hogy tudnátok-e rövid jellemzéseket mondani a sm50b vonal tesztjében lévő fogalmakra és értékeikre pl.: Noise margin, Attenuation, Transmit power, FEC error ... És még az érdekelne, hogy a frekvenciás digramban mik a legegyszerübb fizikai okoka a néholi szakadásoknak és gyengülésnek, meg még az igen érdekelne hogy a diagram függőleges tengelye ahol 0-15 között vannak az értékek az milyen mennyiség és mi a mértékegysége. Köszi ha tudtok segíteni.

  • Wreck86
    #4380
    Áh,közben kiderült mi lehet a megoldás,megoldottam.:)
  • Punker
    #4379
    állítsd be újra.
  • Wreck86
    #4378
    Sziasztok!
    A következő a problémám: vettem egy laptopot,beállítottam rajta a széles sávú netkapcsolódást és pár napja tudtam rajta netezni. Van egy asztali pc is otthon,főleg azon ment eddig a net. De ma kipróbáltam és nem megy,be sem akarja hozni a laptop a netet. Megoldás?:(
  • kirol
    #4377
    Érdekes. Amit kaptam modemet az tök így néz ki:

    de mégis az van rajta, hogy 360R.

    Van webes felülete is, csak nem tudom a jelszót. :( És nem admin/admin.
  • Punker
    #4376
    nekem ugyanaz kell a kapcsolat létrehozáshoz és az smtp-hez (enternet)
  • kirol
    #4375
    Oké, így már megvan, csak nem tudom mi lehet a jelszó az emailhez. :)

    De majd kiderítem.

    Köszi szépen!
  • Maximus4
    #4374
    Ezek segítenek neked?

  • Breki33
    #4373
    nem az ADSL jelszóra

    az emailhez tartozó jelszóra, nálam benne van a szerződésben
  • kirol
    #4372
    Elolvastam értem is, hogy szar.

    T-home -os mit? Nekem a szerződésben nincs semmi, csak sms-ben kaptam meg az ADSL kapcsolat létrehozásához szükséges felhasználónevet, jelszót.

    Erre gondolsz? Vagy egy t-home -os általam nem birtokolt emailcímhez tartozó felhasználónévre/jelszóra?
  • Breki33
    #4371
    nem hiába olvasd el mit ír a modem tesztben a jelenlegiről
    de nekem mindegy

    jobbra nem a freemail-es jelszót kell hanem a t-home-st amit a szerződésben kaptál

    A bejelentkezési adatokhoz kell a freemail-es szerintem, de én nem ezt használom fent sincs a gépemen

    freemail pop3: freemail.hu
  • kirol
    #4370
    Nem írtad hiába, csak most jöttem ehhez a géphez. Modemet meg csak úgy nem veszek, mert 9ezer forint.



    Jajj kicsit sok lett benne az elírás. :)
  • Breki33
    #4369
    úgy látszik hiába mondtam, hogy ajánlott venni egy jobbat, a szolgáltató a legalapabb legolcsóbbat adja a modem tesztben le volt írva
  • Breki33
    #4368
    mivel outlook-ot írtál eszembe se jutott, hogy nem a windowsban lévő outlook express-re gondolsz

    ez alapján én pl simán beállítottam a freemail-esemre de ezt le is írtam #4364-ben röviden, hogy miket állítottam be
  • kirol
    #4367
    Próbaképpen kaptam egy Dlink DSL360R-et és a neve ellenére tök más, mint az én 360R-em. Ez fekete meg van ki/be kapcsolója.

    Viszont nem megy rajta az sm50b. :(

    Pedig összehasonlítottam volna az én 360R-emmel.

    Később este remélem valami pozitív dolgot írhatok majd be ide. :)
  • kirol
    #4366
    Épp most szerelik a vonalamat, de majd kipróbálom, addig is köszi.

    Ezt a pdf-et meg néztem, de ez nem az office2007-es outlookhoz készült, ami még hagyján, de saját t-home -os levelezéshez, nem más külsőshöz, mint pl. a freemail.
  • Breki33
    #4365
    egyébként

    http://www.adsl.matav.hu/static/sw/file/levelezes_beallitasok_moeimap_20080916.pdf
  • Breki33
    #4364
    mail.t-online.hu

    kiszolgáló hitelesítést igényelt be kell pipálni oda fióknév, jelszó és portokat beállítani

    465
    110 most nálam
  • Maximus4
    #4363
    Mármint az incredimail-ra gondolsz?
  • kirol
    #4362
    Ezt találtam én is, de nem akar jó lenni.
    GTSDatanetnél csak ezt kellett beírni. Itt kellene más fülön is töltögetni valamit?
  • Maximus4
    #4361
    Én ugyan inredit használok,de ha jól tudom ez:
    mail.t-online.hu
  • kirol
    #4360
    T-Home -nál mi a kimenő SMTP?
    BE szeretném outlook-ot állítani, hogy tudjak levelet küldeni a freemailes címemmel is, de ugye most az nem megy.
  • kirol
    #4359
    Kérdeztem már ott is.
    Az egyik baj, hogy az sm50b el se indul, kiírja hogy "Querying modem" és kész.
  • Breki33
    #4358
    vagy megcsinálni a tesztet amiről beszéltem a te oldaladon és megkérdezni az alapján a vonaladról a hozzáértők véleményét az a korábban írt prohardveres topikban
  • kirol
    #4357
    Ez már hihetetlen, ami megy. Csak érdekességképpen írom le ide. :)

    Csak úgy visszarakta 10Mbit-re és ugyan úgy szakad a vonal.
    Mondom kiszedem a szűrőt, rákötöm direkt csak a telefont és a thome úgy tesztelte le és megszakad úgy is a vonal. NET nélkül is. Korábban más szolgáltatónál: Invitel, GTS Datanet semmi gond nem volt.

    Szerintem ide már táltost kell hívni! :D
  • Breki33
    #4356
    boltban kapható jobb :P
  • kirol
    #4355
    Értem, csak az a gáz, hogy akiket ismerek, mindnek 360R-je van. :(

    Most beszéltem tcom-al, vissza akarják venni a sebességet. :(