2001
Nagyobbat, kissebet, tft-t, flatet, stb, markak
  • R1200Gs
    #1841
    Ha az LCD-t nem max felbontásban használod, akkor rossz a kép? Ezek hány Hz-n mennek max felbontás mellet? Annak nincs jelentősége, hogy 4:3, vagy 16:9? Mármint mindent megjelenít 16:9-ben gond nélkül? Nem volt még LCD-m, és pár óránál tovább nem is használtam soha.
  • Solten
    #1840
    Öhm, azért mert monitort se egy évre veszel... Ha nyáron beújítasz akkor mindenképp 22 szvsz. A 8800GT kevés az 1680-as felbontáshoz, de egy 4850-el pl. már vígan el lehet játszogatni.
  • R1200Gs
    #1839
    8800 gt 512. Ez kevés ehhez a felbontáshoz, de nyáron akarok egy jobb kártyát is venni. Miért javaslod a 22”-t. Hülyeség amit írtam? Nincs jelentősége az arányoknak?
  • Solten
    #1838
    Valószínű 22"-est vegyél.. ;) link Amúgy milyen videokártyád van?
  • R1200Gs
    #1837
    Valószínű 20”-t fogok venni. Túl nagy a 22”, gondolom játékokhoz is jobb a 4:3, meg a nethez is. Vagy ezt rosszul gondolom?

    Samsung 204B és Asus Ls201-ről mi a véleményetek? Javasoljatok valamilyen 20” 1600*1200 5-8ms monitort 50-70 ezer közt.
  • R1200Gs
    #1836
    60-nál többet nem nagyon akarok rá szánni. Ezek most 80-85 körül vannak, de tavaszra szerintem lemegy az áruk, nyárra biztos.

    Mivel nem filmnézésre akarom használni, annyira nincs jelentősége a HDMI-nek?
  • Solten
    #1835
    Hi. Mennyi a keret? A HDMI digitális audio és videojelet is átvisz, a DVI csak videojelet. Képminőség ugyanaz.
  • R1200Gs
    #1834
    Sziasztok!

    BUÉK mindenkinek!

    Tavasz környékén monitort akarok venni. Játékra használnám, filmet szinte egyáltalán nem nézek PC-N. Milyen monitort ajánlatok? Asus-ról, Viewsonic-ról mi a véleményetek. Pontosabban Asus LS221H,Viewsonic Vx2255wmb. A vx2255 wm és wmb között mi a különbség?

    Ezen az oldalon elég sok hardverről van leírás, néhány tesztelve is van Hardwer.Info. Összeválogattam pár monitort, amik tesztelve vannak. Samsungot csak az összehasonlítás véget raktam be. Mi a véleményetek hitelesek ezek az adatok?

    Itt van egy teszt az Ls221H-ról. Vannak hibái, de ebben az árkategóriában nem olvastam még olyan monitorról, aminek ne lett volna. Vx 2255wmb-ről hol találok magyar nyelvű tesztet, eddig nem nagyon bukkantam rá.

    Még az Lg 227WT-PF –en gondolkozom, ez lényegesen olcsóbb. A luminance loading mi?(fénysűrűséget jelent)

    A HDMI menyire lényeges? Most egy 16” crt-ém van, úgyhogy még a divit se tudom lényegében milyen. A HDMI a Divihez képest még jobb kép, és hangminőséget nyújt? Ez játékoknál is érvényes?
  • Solten
    #1833
    Hi.: link BUÉK.

    Ha rádobsz még egy kicsit, vehetsz 22"-est: link
  • skyman14
    #1832
    Sziasztok! Azt szeretném mrregkérdezni hogy max 40 ezerért milyen tft monitort javasolnátok/ajánlanátok nekem? Jah és B.Ú.É.K
  • Sordoran
    #1831
    Ez jó kérdés, én mikor megkaptam a Samsung 943NW-t rákötöttem itthoni gépre, Nvidia FX 5200-as videókari, és egy 4:3-as arányú képet hozott be (képt szélén fekete csík) mivel a felbontás 1024x768 volt, de már előtte szüleim tesztelték, 2 napig futott úgy gond nélkül. Kihúztam 1440x900-asra, DVD nézés közben lekapcsolt és nem reagált a gépre már, készenlétiben villogott. Vissza előző monitor, tökéletesen ment, de az új ment laptopon, egy nagyon régi gépen (vidkari se volt) és mint látható az enyémen is, de mindegyiken széthúzta a 4:3-as képet, úgy tettem szélesre. Szóval érdekes.
  • makkero
    #1830
    Azzal akartam kezdeni, hogy vajon miért csak az LG reklámozza így a
    monitorait: "4:3 in Wide - Enjoy original 4:3 images with an LG Wide
    Monitor. - When you play 4:3 format games, you can enjoy real 4:3
    images on this monitor. - If you do not use the monitor that supports
    this wide aspect ratio, you will not get "undistorted characters"
    images and "true to nature" scenes", de aztán a Philips honlapján is
    találtam hasonlót: "Automatikus képformátum-szabályozás: váltás a
    széles képernyős és a 4:3 formátum között. A képernyőn megjelenő
    Philips automatikus képformátum-szabályozó a 4:3 formátum és a széles
    képernyős formátum közötti váltásra szolgál. A cél a megjelenített
    tartalomhoz illő képoldalarány megválasztása: így görgetés nélkül
    dolgozhat széles dokumentumokkal, vagy torzulásmentesen nézheti a
    széles képernyős formátumra tervezett médiatartalmat, illetve natív
    módú megjelenítésben élvezheti a 4:3 arányú tartalmat."
    Viszont más gyártóknál nem találtam erre a 4:3 módra utalást a széles
    monitorok specifikációiban. Rögtön adódik hát a kérdés: a többinél
    nincs ilyen támogatás? Vagy annyira magától értetődő, hogy külön nem
    reklámozzák?
    Én tegnap láttam egy Samsung T220-ast, mit mondjak, leesett az állam.
    De vajon ennél a tipusnál mi a helyzet a 4:3-al, vagyis ha olyan
    régebbi játékot akarok futtatni, ami nem támogatja a WS-t, széthúzva
    meg torz lenne? Tud vki segíteni?
  • Solten
    #1829
    link
  • marorion
    #1828
    Vagy mit ajánlotok 60ezres kategóriába??köszi
  • marorion
    #1827
    Mi a véleményetek a Samsung S2043NW WIDE 20" TFT-LCD monitorról? Ehhez a konfighoz kéne: Gigabyte ga-ep45-ds5, intel q9300, 4gb, sapphire hd4870 512mb toxic...
    ELőre is köszi a segítséget.
  • Sordoran
    #1826

    Nekem ezt hozta a jézuska
    Most ezen felbuzdulva hangfalat is fogok venni, Logitech X-210-es lenne, de lehet hogy egy X-230-as jobban nézne ki mellette
  • Sponnyabob
    #1825
    T200-as? Micsoda véletlen nekem is ilyen hozott a jézuska de k*rva jó moncsi szerintem
  • Solten
    #1824
    TFT egy LCD technológia...
  • miki10
    #1823
    melyik monitor jobb? a TFT vagy az LCD?

    és a két monitor közt mi a különbség?
  • klupyka
    #1822
    az a gond hogy az emeleti géphez nem tudom hogy osszam ki. az enyém automata kiosztáson van. és megy a net. de a fenti gépen nem.:S
  • Solten
    #1821
    Az asszony érti a dolgát...
  • Kandurex
    #1820
    IP cím ki van osztva? Be van állítva az átjáró stb. stb? Itt sok minden lehet.
  • klupyka
    #1819
    tp-link TL-WR541G router. lent van az én gépemnél a router megy is nálam a net, de kábelen az emeleten nem múködik. Nem tudom hogy kellene beállítani.
  • soo277
    #1818
    Amugy a feleségemtől kaptam:):)
  • Pipör
    #1817
    #1816
  • Solten
    #1816
    nájsz... :)
  • soo277
    #1815

    nekem ezt hozta a jézuska:):):)
  • Pipör
    #1814
    Üdvv

    Samsung 2243Bw Monitor megéri az árát?
  • Kandurex
    #1813
    milyen router? milyen elrendezés? wifi? utp?
  • klupyka
    #1812
    jó. köszi a segítséget. a routerekhez értessz??? mert nem tudom beállítani. az én gépemnél megy a net, de a másik gépen vmiért nem.
  • Kandurex
    #1811
    Igen, jobb lenne, kötelezően..
  • Solten
    #1810
    valószínűleg...
  • klupyka
    #1809
    mondjuk írja a dobozában hogy van dvi is benne, a fehér de én nem találtam. esetleg azzal jobb lenne???
  • klupyka
    #1808
    d-subot. a régi kéket. villódzik a kép. elég zavaró.
  • Kandurex
    #1807
    hogyan vibrál? milyen bemenetet használsz? d-sub? vagy dvi?
  • klupyka
    #1806
    sziasztok! kaptam egy lg w2042s márkájú monitort! az lenne a problémám hogy vibrál a kép rajta. lehet hogy ez nem ide illik, de ha vki tud segítsen már. előre is köszönöm!
  • R1200Gs
    #1805
    Sziasztok!

    A közeljövőben monitort akarok venni, főleg játékra használnám, filmet nem igazán néznék rajta. Milyen 20”-22”-t ajánlatok? Asus MW221C, DELL E207WFP, Samsung 2043BW, ezekről mi a véleményetek? Az asus-ról olvastam, hogy játékhoz ajánlják, de van egy két hibája.
  • Inquisitor
    #1804
    Hmmm. Ma tüzetesebben lecsekkoltam a 2343BW-t. Egyre jobban tetszik.
    Már csak nyerni kéne a lottón :)
  • Solten
    #1803
    Na igen, aki kipróbálja, és áthatja a "feeling", "megfertőződik", nem is gondolkodik másban...
  • Solten
    #1802
    ok