2001
Nagyobbat, kissebet, tft-t, flatet, stb, markak
  • zamballa82
    #1881
    A 16:10 tft ken a régebbi gamek is elmennek jól?
    Vagy ha nem támogatnak nyutót formátumot akkor rossz lesz a kép?(Szét nyutott.)
  • zamballa82
    #1880
    HY All

    9800GT 1Gb a VGA.


    Az LG 40k az ára is jó.

    Ez a 4:3 funkció érdekes dolog. Nem is tudtam hogy van ilyen.



  • tmisi
    #1879
    Játszani egyértelműen jobb manapság a 16:9, pontosabban a 16:10, mert a 16:9 az még szélesebb (Full HD monitorok pl. ilyenek).
    LG-vel van tapasztalatom, nekem W1952TQ-PF van, 16:10, 1440x900, 2ms, jó betekintési szögek, mélyebb fekete (háttérvilágítás is csak kismértékben szűrődik át), 4:3 funkció. Samsungból meg a T190-et dicsérik mindenhol.


    Solten: Egy 19'"-os 4:3-as (ami mostmár inkább 5:4) és egy 19"-os wide monitor kb. ugyanannyi képpontot tartalmaz, sőt a wide picit kevesebbet. (1280x1024=1.310.720, 1440x900=1.296.000. Ez esetben mind1, milyen VGA van neki. Akkor számítana, ha a 19" és a 22" között vacilálna...
  • devilzero
    #1878
    Kösz szépen!
  • Atkamon
    #1877
    A válaszidő azt jelenti, hogy egy pixel milyen gyorsan tud színt váltani a monitoron. Minél kissebb a szám, annál jobb. Ha túl nagy válaszidejű a monitorod, akkor az nem olyan jó játékra, mert hirtelen mozdulatoknál ilyen szellem szerűen ott marad a kép egy kis ideig és ez zavaró lehet. Játékra a 2ms a legjobb, nekem olyan van, de még szerintem az 5ms is jó, bár azt nem próbáltam még.
  • Ari18
    #1876
    Köszi,hát igen,elég nagy baromság,csak megkavarják az embert ezekkel a DVI változatokkal.Remélem jár hozzá..ennyi pénzért.
  • Solten
    #1875
    Hi. Egy baromság a DVI-nél, hogy többféle változata létezik:



    DVI-A: analóg kijelzőre viszi a jelet. Van értelme?? Állítólag igen, mert még mindig jobb a képminőség mint egy analóg kábelt használva.

    DVI-D: az "igazi" DVI, digitális jelet visz.



    DVI-I: analóg és digitális jelet is továbbít. Esetleg figyelj a kábelre, mert a DVI-I -t nem fogod tudni a monitorba szuszakolni pl. Bár evvel sem kell foglalkozni, elvileg Samukhoz jár DVI kábel is.
  • Ari18
    #1874
    Hi Solten!

    Szerencsére nem tudták megjavítani a régi monitoromat és levásárolhatom az árát. Ezt a moncsit néztem ki.De miben különbözik a DVI-D a sima DVI-tól? mert a samsung oldalán ezt találtam róla.
  • devilzero
    #1873
    Üdv!
    Én csak azt szeretném megkérdezni hogy mit is jelent a válaszidő, illetve a fényerő? EGy 22".os monitornál mi a jó adat? Samsung monitor milyen jó egy játékhoz?
  • Solten
    #1872
    Hi. Milyen vga-d van?
  • zamballa82
    #1871
    HY all.

    Monitor kérdés.

    El döntöttem hogy veszek egy újat.
    Eddig oké.
    19" ez is meg van.
    2ms vagy 5ms.

    Játszani akarok vele 99%.

    4:3 vagy 16:9 ????

    Ebben kérek segítséget.
    Akár nagyobb összeget is adok ki mer hosszabb távra tervezek.
  • Solten
    #1870
    Nem a képminőségről van szó hanem a technológiáról. A CRT egy "elektronágyú", a szemedbe "lövöldöz" :) TFT szemkímélőbb. A TV-vel való összehasonlítás meg értelmetlen, azt nem 1 méterről nézed.
  • cumfu
    #1869
    bakker Solten hogyan folyna ki a képminőség nem rossz ezeken sem. A TV-t se cseréled le LCD-re mert a másik már "régi" és "kifolyik a szemed"
  • Inquisitor
    #1868
    HDMI-s monitorokon van ált. DVI is, átalakítóval, átalakító kábellel mindenképpen, vag ha eleve HDMI-s a kártya, akkor sima HDMI-vel.
    Jelenleg sima monitornál tök mindegy, hogy DVI, HDMI, DisplaPort, a HDMI-t tartogassa az ember szerintem külső eszköznek, pl. lejátszó vagy HD settop box.
  • Solten
    #1867
    TFT-t vegyél. CRT-től kifolyik a szemed.
  • Solten
    #1866
    Hi. Max. ár?
  • cumfu
    #1865
    Heló! Van egy 17" crt-m 1024-be 85Hz tökéletes. Na most 19" es CRT elvileg ajánlott felbontása 1280*1024. Ebbe 85Hz-t tud. Lesz olyan kép rajt mint a 17-esen? vagy majd kisebb felbontásba kell hogy használjam? Sürgős lenne mert holnap venném meg! Előre is köszi
  • belarus
    #1864
    Hali!Kinéztem magamnak egy monitort ASUS VW195d 19".Szerintetek ez jó monitor vagy nem.Ha nem akkor milyet ajánlatok 19" be.
  • Solten
    #1863
    Igen. Ha van a monitoron hangszóró, talán van értelme. Egyébként meg DVI kimenet.

    Naná hogy szebb a kép DVI-vel. Bár azt mondják hogy egy szupi analóg kábellel érzékelhetetlen a különbség. A szupi analóg kábel ára meg kb. a két monitor különbsége.
  • Zan
    #1862
    Bocs,még talán annyi,hogy a ha mondjuk vag egy 4850 es videokarim és tegyük fel a monitor HDMI-s,akkor én azt rá tudom kötni?

    Bocs a noob kérdésért:)!
  • Zan
    #1861
    Egy kérdés a dvi-s témával kapcs:

    Sokkal szebb lesz a kép a dvi-től?Érzékelhetően?Most készülök venni monitort(egy fél honapon belül,de bajban vagyok,mert én sem értek a témához),22'-osat.
    Nézegetem ezt a Benq E2200HDA cuccot,elég jó,csak nincs benne DVI,de a M2200HD-ben már van,csak hát az egy 10-esel drágább.Megéri?

    Zan
  • Solten
    #1860
    Hi. DVI kábelt (digitális jelátvitel -> VGA: analóg).
  • Atkamon
    #1859
    Sziasztok! Nem igazán tudom, hova kéne ezzel a kérdésemmel menni, itt gondolom olyan emberek vannak, akik értenek a monitorokhoz:)

    Szóval most nemrég vettem egy 22'-os Samsung LCD monitort (T220), és az a kérdésem, hogy a VGA, vagy a DVI kábelt használjam-e? Most a VGA van bedugva. Főleg játékra használom, illetve netezés, és filmek. Nem igazán értem a kettő közötti külömbséget, meg azt sem igazán, hogy mik is ezek pontosan:D
  • skyli991
    #1858
    Benq-nál is van. 1024*768-nál és 1280*1024-nél is lehet két oldalt fekete sáv.
  • gurubefree
    #1857
    Ez volt regen , ki a tokom fog 24 oraban az ev 365 napjan ugyan azt csinalni a monitoron\tv-n ... Az LCD nem tud beegni .

    Egy kis info : teljesen mindegy ki milyen monitort vesz ( Plasma ; LCD ) mind a ketto nagyon fasza ... De :
    Annyi talan a kulonbseg hogy a Plasma tobbet fogyaszt , es nehezebb .
    40" felett kimondottan Plasma ( jobb contras aranya miatt ) , LCD jobb kisebb meretben a magasabb felbontas miatt.
    Nem dumalok hulyeseget ... 50" Plasmam van .
  • tmisi
    #1856
    Ezt sajnos nem tudom, de egy képcsöves is be tud égni, cégnél volt egy régi fekete fehér moncsi, aminek a képernyőjén kikapcsolva halványan látszott valamilyen DOS-os program árnyalata. :D
    Használj képernyővédőt, lehetőleg olyat, ami a képernyő minden részén gyakran frissül (pl. GTA4 screensavernél a logo állandóan ott van a sarokban), és nem lesz baj.
  • Mike at home
    #1855
    kissé off

    most olvasom, hogy plazma tv-ken simán beéghetnek, pl. a csatorna logója, épp emiatt van un. fehérmosás (whitewash) is
    egyesek szerint az lcd tv is képes beégni
    tud-e vki vmit arról, hogy monitoroknál hogyan oldották meg ezt a problémát? (nem, nem félek, hogy be fog égni, ha beégne, már rég ráégett volna a win asztal)
  • pyrohun #1854
    Sziasztok, kellene vennem egy monitort és már nem nagyon követem a piacot, ezért szükségem lenne segítségre.

    Ami fontos: DVI bemenet, színhűség, jó betekintési szöggel - mivel főleg grafikai munkákra lesz használva (de nem kell több százezres nagyon profi típus, de azért örülnék az MVA panelnek), minimum 1280x1024 felbontás (vagy ezzel nagyjából egyező wide monitor értelemszerűen wide felbontással :) és 19 coll (ha wide akkor 20-22).

    Ami NEM fontos: válaszidő (nem játszom)

    És mondjuk örülnék ha nem 150 ezerbe kerülne. :)
  • phoenix1
    #1853
    Hi. Halottatok valami jót a Samsun T220-ról?, 22", 1ms-es-ről. Esetleg, hogy volt-e olyan, hogy pixelhibás vagy valami hasonló hardveres meghibásodás? Előre is köszi.
  • Makk M
    #1852
    Szevasztok!

    Ez a két monitor között gondolkozom : LG W2252V vagy LG W2284FP.
    Van valakinek esetleg ilyenenkről tapasztalata?
    LG W2284FPLG W2284FP
    Esetleg valaki hasonló tudású Samsungot tudna ajánlan?
    Előre is köszönöm a válszokat!
  • Solten
    #1851
    Plazma monitor nem létezik. Vagy ha igen az már tv. Túl nagy képpontméret miatt 40 col alatt nem versenyképes a TFT-vel, 37 col alatt meg drága gyártani.
  • Solten
    #1850
    2ms, DVI, tökéletes.
  • LouisWu
    #1849
    Játékra mi a véleményetek erről: http://www.argep.hu/product_390967.html ?
  • dienesistvan
    #1848
    hello

    1 kérdés mi a külömbség a lcd monitor és a plama monitor között?

    mert néztem egy samsung t260 at meg samsung plazma monitort hy readyset.
  • R1200Gs
    #1847
    Valószínű T220 lesz HDMI nélkül. Kösz a segítséget. Lehet lesz majd még néhány kérdésem. Már 3 napja monitorokról olvasgatok, kezdek belezavarodni, annyi féle tulajdonságuk van, amit figyelembe kell venni.
  • Solten
    #1846
    #1835 Gondolom nem monitor hangszórókon (ha van rajta éppen) akarod élvezni a játék nyújtotta örömöket...
  • R1200Gs
    #1845
    Most olvastam még egy tesztet a T220-ról, kezd ehhez húzni a szívem. Még annyi hogy HDMI, vagy a nélkül? Végülis csak a hangzásban lenne jobb a Divi-hez képest. Bár még nem teljesen értem, hogy működik ez.
  • Solten
    #1844
    TFt-k 60Hz-sek, nem bántják a szemet. Samsung és LG. Én ezekben hiszek. Ha a többi gyártó is kitalálja a feltétel nélküli 3 napos pixelgaranciát, akkor bennük is fogok.
  • R1200Gs
    #1843
    LCD-nél nincs jelentősége a Hz-nek, nem bántja a szemet?

    T220 vagy 2233Bw? Amit korábban belinkeltem, Asus, és Viewsonic, azok nem jók?
  • Solten
    #1842
    Max. felbontásban a legszebb a kép. A wide a közelmúltban volt hátrány, ma már nem gond, minden támogatja.