625
tapasztalatok kinek mennyivel es milyen
  • Borg
    #265
    Ezt irtam lejjebb is... adtak egy pofont a szarnak, amikor még az 512k-t sem tudja stabilan a chello. Marketing a 768, semmi más.
  • sniper
    #264
    Aze' a csello nem annyira siraly, minel tobben vannak fenn, annal lassabb, hiaba a 768k.
  • sanyiiiii
    #263
    szal nem olyan bonyolult mint láccik
  • sanyiiiii
    #262
    jobb gomb a kapcsolaton, speciális fül, és bejelölöd hogy megengedem más felhasználóknak...
    kiválaszto ugyanott a kapcsolatot a másik gépen pedig beállitod a megosztó gép IP-jét alapértelmezett átjárónak
  • Easy Rider
    #261
    az összes kiszolgáló úgy fos ahogy van, itt emelik az Ádéesselt, nekünk meg egy normális 384-eset sem képesek kihozni, pedig csak 10km lenne, és csak egy rohadt központi szar kell hozzá, helyette meg legyek el az analóggal mi?, a kurva anyátokat azt
  • peter31
    #260
    lehet az internet kapcsolat megosztás hálózatba kötöd és ennyi vagy veszel egy switch-t és több gépet kötsz hálóba. MIndegyiken külön külön beállítod a kapcsolatot. Én így szoktam...
  • K.András
    #259
    Hát a németek kezében van a matáv legnagyobb része igy talán érthetö, hogy miért olyan olcso berlinben,mert mi itt megfizetjük helyettük...
  • Styrex
    #258
    Sziasztok!
    Valaki tudna segíteni abban, hogyan kell adsl netet megosztani két gép között otthon?
  • Aramir
    #257
    Elvileg drágább csomagba átléphetsz, nem?
    Legalábbis az Invitelnél így van, igaz újra lekell szerződni 1 vagy két évre.
  • cSuwwi
    #256
    hát b+ kurva fatáv! A csellósok is 768/256-al nyomják, a fos fatáv, meg baszik emelni az ADSL sebességeit, inkább új csomagokat hoznak be :(
  • Ramore
    #255
    Érdekes infó:

    Berlinben 2048/512-es korlátlan DSL-t kapni 62 €-ért. Nálunk hála a monopol helyzetben lévő fatávnak, ez a veszélyes sebesség nem fenyeget minket.
  • stone
    #254
    Én ilyet nem mondtam:), de biztos lehetsz vele hogy nem véletlenül ilyen alacsony az upload sebesség.
  • Jacek
    #253
    hmm nehogy aut mond hogy egy pudva 256-os upal mar servert lehetne csinalni:)))) hat lol csak eppen sokmindenre nem lehet hasznalni, jah letolteni lehet vel az nem warez lesz mi:PPP
  • stone
    #252
    Az a másik dolog.
  • Jacek
    #251
    hmm akkor szerinted mire van a 24 orankenti szakitas???
  • Borg
    #250
    Azért azt ne felejtsd el, hogy a chellosok max papíron jutnak ennyihez...
    Jó ha az az 512-t teljesíti átlagban, de inkább még azt sem. Az ADSL sebessége jóval stabilabb.
  • Tikal #249
    az má sok :D
  • shabba
    #248
    Pl. Enternetnek van jelenleg lakossági 768-os csomagja durván br 22-ért. Azért ennyi mert a fatáv eddig 768-os csomagra nagyker árban csak olyan konstrukcióban árult amit üzleti előfizetőkre méretezett így nem lehetett belőle emészhető árú lakossági csomagot kicsiholni. Most ennek a 768-as csomagnak is lesz lakossági nagyker ára ami alacsonyabb lesz így az ISP-knek lesz lehetőségük eladhatóbb árú lakossági csomag bevezetésére. Az árát persze behatárolja az 512-es csomag jelenlegi br 12 rongyos ára. A a régi csomagok árai és sebesség arányukból közetkeztetve durván 15-16 ezerre saccolom az árát 2 éves hűség mellett.
  • Tikal #247
    és akkor ez is lesz vagy 20.000? remélem nem, mert a chellosok olcsobban jutnak ugyanennyihez...
  • shabba
    #246
    http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=25473
  • shabba
    #245
    fatáv nem igen fog eltérni az anyacégénél alkalmazott gyakorlattól. Ott is elég sokáig 768/128 volt a standard csomag. Ráadásul ott nincs olyan többlet limit mint amit a fatáv a 384/512-es csomagjainál csinált, hanem bruttó 768 van beállítva ahogy idehaza a 768-os üzeleti csomagoknál is 92-93k az elérhető sebesség. A nemrég bevezetett DT csomagoknál sem emelték az uploadot 1024/128, 2048/192 3096/384. Németeknél is akinek nagyobb uploadra van szüksége az SDSL-re épülő csomagot próbál szerezni a bérelt vonali költségek enyhítésére. Viszont nálunk semmilyen új technológiájú DSL-t nem támogat fatáv és a többi ISP-t is meg van lőve az irreális betelepülési díjak okán semmi esély arra hogy saját DSLAM infrastruktúrát használjanak aminél modern eszközöket használnának nem a DT által levetett dolgokra lennének kényszerítve.
  • stone
    #244
    Jó lenne
  • Tikal #243
    ezt hol olvastad, honlapjukon nem találok semmit?
  • Tikal #242
    ha ki van kötve akkor engedjék a nagyobb sebességet...
  • stone
    #241
    Ha jól tudom azért van a lassú feltöltési sebesség hogy ne használhasd serverként a géped, ez egyébként ki is van kötve a szerződésben.
  • Jacek
    #240
    na sejtettem hogy valami ilyesmi lesz a fasszopo matav hat nem hiszem el:))))))))))))))))
    uj adsl csomag 768/128 lol johogynem 768/64 hogy a jo kurva anyjat bassza szajba a az a buzerans......
  • Fam
    #239
    lehet, hogy látják, ha egy kicsit nézik a forgalmadat és az ip címeket, de egy biztos: BELE SE SZARNAK
  • Beepee
    #238
    sziasztok!

    én reggel tettem egy hibabejelentést az axeleronál hogy 512 helyett csak 384-en megyek holott nem azt fizetem, viszont osztom itthon a net-et switch-el. rájöhetnek?
  • GAAMMEER
    #237
    Nekem nagyon szar a chello.Főleg így korlátozás után.Igaz hogy felemelték 768/256-ra de így csak gyorsabban tudod elérni a 15GB-os korlátot.Nekem a héten kötik be az ADSL-t.Az ADSL-ről amúgy még semmi rosszat nem hallottam.És én úgy tudom hogy a chello a dunántúlon sokkal jobb/gyorsabb ez mennyire igaz?
  • Tikal #236
    ahol nincs leterhelve a hálozat ott biztos jo, de ez a kivétel :D
  • Botond #235
    há nemtom,nálunk pont egy hónapja kötötték be a chellót,11900 a havidíj(egy rugóvalkevesebb lenne,ha 2 évet írok alá nem egyet),de már a bekötés is ilyen volt,hogy bemegyek aláírom a papírt,és aszondja a kiscsaj,hogy na akkor holnap kötjük,mondom mivan?és a 2-3 hetes b*szakodás,meg ilyesmi?aszondja hát ha akarom akkor kötik amikor mondom,de már holnap is tudják(csütörtökön zárásra mentem be,szal korábban megyek képesek,és küldik velem haza a szerelőt ;-) ),ez volt 512/128,de rá másfél hétre a chelló átállt 768/256-ra,havidíj meg ilyesmi maradt természetesen

    szal első héten ilyen 66-70el szedegette le a cuccokat,márc 6 óta meg ilyen 98-105el,lejebb csak akkor szór,ha vmi nagyon gáz helyről szedek vmit,ami eddig vagy 2x volt,egyszer volt lag,de akkor is csak francia vonalakra minden más patent volt akkor is,szal az gondolom nem a chelló hibája volt.

    mindez Eger és környéke,pesti havernál már most is 5 napja meg se nyikkan a chelló+ilyenek,szal sztem azért változó,hogy milyen a kábeltv-s net

    ami meg a 15 gigás korlátot illeti,nekem még megvan 13,5 giga az ehavi keretből,szal pont emiatt pánikolok ^^
  • Tikal #234
    ööö milyen szolgáltatonak?
  • efter
    #233
    kösz az infót!
  • Alien
    #232
    így van, ahogy a többiek is mondták, a telefonközpontban is be kell, hogy állitsák a dolgokat (ott is kell szűrő) illetve aktiváni is kell az adsl vonalat
  • shabba
    #231
    Ez nem lesz működőképes a telefonközpontban is telepíteni kell a szükséges szerver oldali eszközöket, ezt pedig csak akkor teszik meg ha az otthoni telefonodra is vásárolsz egy ADSL előfizetést.

    Az sem hoz gyorsulást ha veszel otthonra egy 384-est a céges meg 1500-as, hiába használod otthon a céges logint az előfizetés sebessége nem a loginhoz van kötve hanem a fizikai vonal szerver oldali portjának limitjéhez.
  • Laalee
    #230
    a telefonközpontban is be kell állítani valamit, szoval szerintem nem fog menni csak simán rákötöm a telefonra azt jolvan.

    de amugy a jelszó nem lenne akadály
  • efter
    #229
    hali! nekem az lenne a naaagy kérdésem,hogy ha teszem azt van egy céges adsl előfizetés,szal ha azt az előfizetést szeretném használni othol az lehetséges-e ha beszerzek odahaza egy modemet meg egy szürőt? jelszó meg az ijenek nem akadáj!
  • Russ!an
    #228
    Nállunk is meg van osztva és én igy 2500-at. Szivacs :D
  • Alien
    #227
    adslteszt.matav.hu
  • Alien
    #226
    ehh, azt hogy? 3500?