625
tapasztalatok kinek mennyivel es milyen
  • Rasti
    #625
    Hi.

    Használnánk hidd el ha lenne mindenhol.
    Remélem azért a xv. kerületbe is fejlesztenek tovább.
  • pidzse
    #624
    szevasztok aki jó interetet akar mondjuk 20 megabitttel fel és le az válassza a diginetet mert náluk a 20 megabites net 4900 ft korlátlan bizony én is ezt használom megéri a 10 megabites net pedig 2900 ft per hó
  • Anor
    #623
    Arra kiváncsi leszek mit találnak ki a telefon előfizetési-díj nélküli DSL-hez, gondolom hozzá adják a net árához de azt nem hiszem hogy simán lemondanak róla.
    Ha mondjuk nem 3600Ft/hó lenne egy a készenléti díj hanem mondjuk 1000 akkor senkinek nem lenne érdeke hogy lemondja
  • reaper4
    #622
  • czky
    #621
    Nekem is enternetem van. 2megabit korábban, most papíron 8mega, gyakorlatilag meg 2-6 között változik.

    De igazából az a baj h ez nem is meglepő, amit írtál. Mindenhol ez megy. A lényeg az, h mi fizessük ki amit kikell, de ezért ne várjunk már ellenszolgáltatást. Vagy ha kapuk is érte valamit, az annyit ér mint egy határ sz*r (mint esetetben).
    Ha meg az ember panaszkodni mer levélben v akárhogy, akkor arra vagy nem válaszolnak, vagy odaböfögnek vmi ócska sablonszöveget, amivel az ember szintén kit*r*lheti...
  • grebber
    #620
    Ezzel az emeléssel az a baj hogy fasz meg minden de nem birja a rendszer majd 2-3 év múlva talán.

  • Anor
    #619
    Felejtsétek el ezt az egészet!
    Példaként
    Az "Enternet" Általános Szerződési Feltételéből egy rész ASZF miszerint, ha szerencséd van lesz emelkedés de ha nincs mert pl. épp nem bírja a központ ahogy sb1 is írta akkor fizethetsz 8Mbit-es vonalat is nem hogy nem lesz 8mbit de lehet hogy csak párszáz kbps lesz a sávszéled mert annyi a garantált . Nekem pl 3M/384K volt ami a táblázat szerint C csomag és U8 lett és 8M/512K-ra emelnének de ha épp nem jön össze valami akkor be kell érnem 480K/192k -al és ha ez teljesül akkor ki sem jönnek hogy megnézzék mi a baj pedig lehet hogy csak egy kábel öregedett el. Úgyhogy mivel régebbi előfizető vagyok igy fizethetem a 12K-s díjat a 4 évvel ezelötti sávszéllel megegyező netért. REMEK!

    Jah és ez igy van minden szolgáltatónál +- pártíz kbps eltéréssel chello-t és más szolgáltatót is beleértve.

    Ha valakit esetleg érdekel a file-ban említett törvény

    2003. évi C. törvény 132. § (4)(5)bekezdés
    (4) Ha a szolgáltató az általános szerződési feltételekben meghatározott esetekben jogosult az általános szerződési feltételeket egyoldalúan módosítani, köteles a módosításról a hatálybalépését megelőzően legalább 30 nappal az előfizetőket e törvényben foglaltak szerint értesíteni, az előfizetőket megillető felmondás feltételeiről szóló tájékoztatással együtt. Ebben az esetben az előfizető jogosult a módosítás tárgyában megküldött értesítést követő 8 napon belül a szerződés azonnali hatályú felmondására.
    (5) Amennyiben a módosítás az előfizető számára hátrányos rendelkezéseket tartalmaz, az előfizető az értesítéstől számított 15 napon belül további jogkövetkezmények nélkül jogosult felmondani az előfizetői szerződést. Nem mondhatja fel az előfizető az előfizetői szerződést ilyen esetben azonban akkor, ha kötelezettséget vállalt arra, hogy a szolgáltatást meghatározott időtartam alatt igénybe veszi és az előfizetői szerződést az ebből eredő kedvezmények figyelembevételével kötötte meg, és a módosítás a kapott kedvezményeket nem érinti. Amennyiben a módosítás a kapott kedvezményeket érinti, és az előfizető felmondja az előfizetői szerződést, a szolgáltató az előfizetőtől nem követelheti a szerződés felmondását követő időszakra eső kedvezmény összegét.
  • Peetboy
    #618
    Sziasztok!

    Nemrég fedeztem fel ezt a topicot. Akkor én is hozzászólok.
    Nekem 512-ről 1024-re emelkedett a netem. (Febr. 5-én)
    Igaz én még messze vagyok a 4-6-8 megás nettől,de ennyiért megéri.
    Mások 9000-et fizettek tavaly 1 megásért,én meg 2500 Ft-ot most.
    KIRÁLY!!
  • grebber
    #617
    Van itt Esztergomi lakosú illető??

    Sebességemelés kapcsán kérdeznék.
  • Lacika 79
    #616
    Olvass vissza 3 hsz-t légyszives...
  • Tomi77
    #615
    Nekem 2megás netem volt(ADSL maximum) , lett 3 megás. Nem 8 megásnak kéne lenni-e?
  • Zatoichi
    #614
    Értem, köszi.
  • sb1
    #613
    Az a baj ezzel, hogy ha szolgáltatót is váltasz, valszinűleg akkor sem lesz gyorsabb a neted, mível úgy látszik ennyit bír (ez függhet a központtól való távolságtól, mennyit bír a vonalad, stb..). Van olyan is, akinek semmit sem emelkedett, más szerencséseknél pedig valóban elérte a 8-at... Nálam pl.3-ból 6 lett, és én ennek is örülök..
  • Zatoichi
    #612
    Sziasztok!

    Én 1 olyan szolgáltatót keresek aki az emelések után valóban megadja azt amit igért és nem csak a minimális letöltési sebességet tudja v. akarja adni. Esetemben:

    A duplázás előtt 2 Mbit/s csomagom volt, a duplázás után 8 Mbit/s (8096/480 kbit/s) csomagbakerültem a szolgáltató tájékoztatása szerint, viszont ez a letöltési sebességben nem mutatkozik meg.

    A duplázás után 0,5 Mbit/s nőtt a letöltési sebességem, erről tájékoztattam a szolgáltatót, aki erre azt válaszolta, hogy:

    "Az Ön által mért sebesség megfelel a csomagja garantált sávszélességének"

    vagyis a minimális sebességnek.

    A fentiek után szolgáltatót akarok váltani, mert nekem ennyi pénzért ez már így nem éri meg. Ebben kérném a Ti segítségeteket, milyen netet, melyik szolgáltatót válasszam.

    Köszi előre is.
  • Blue15
    #611
    cső nekem is 1mb-esem volt most 4mb-esem van és nem jön csak 389-el friss win van fönt mi lehet vele??:)
  • Lacika 79
    #610
    Nemtom, de inkább ne emelt volna. Pingek az egekben hetek óta.
  • SirArcheer
    #609
    Üdv!
    Mindenkinél emelt TOnline, vagy msánál is maradt a régi sebesség??
  • ent
    #608
    Szeged, Invitel, most, 2-ről

  • izb
    #607
    az emelésekeket február 28-ig fogják végrehajtani.
    ha még akkor is csak 1Mbit-es akkor intézkedj..
    Több lépcső akkor van ha felemelik és nem bírja a hálózat a nagyobb sávszélt.Ebben az esetben átnézik hogy az adot részen mennyi embernek van olyan emelésből eredő problémája ami miatt már valamilyen fejlesztést(kábel csere,csomopontok cseréje,stb) kell eszközölni..
    Nálam a 2,1Mbit-ből csak 4 lett valszeg nem bírja a nagyobb sebességet,de reménykedem benne hogy febr 28-ig csak megcsinálják...
  • [Jakuza]
    #606
    Nem.
    Egyszer emelnek.
  • berlinboy6329
    #605
    Hi all!

    Emelték a netem,512-ről 1 megára.De vmi nem hagy nyugodni.Faterom felhívta az Invitelerseket,és érdeklődött,hogy lehet-e sávszélességet emelni.400ft-tl többet kéne fizetni,és lenne 1 4MBPs-es netem.Na most,felhívta,beszélgettek,mondta,h 512 netünk volt most 1 mega lett.Erre a csávó megnézett mindent és ,mondta,hogy látja,hogy több mint 1 mega és márc 1.-jén emelnekk 4MB-ra.Akkor most mi van?De most 2X emelnek?512--->1280-->4480? :/
  • vernyuszi
    #604
    Ma beszéltem tvnet ügyfélszolgálattal, és ott mondta a csóka, hogy t-online valamit nagyon el....k a külföldi fővonalon, mert ugyan a seb rendben van, de a pingek iszonyú szarok. De már javítják...pár nap türelem....
  • vernyuszi
    #603
    Na, ez gyönyörű, nekem még nem emeltek, de rohadt szar lett az egész: A játék felejtős olyan magas a ping. Ha ez így marad, mondok egy imát, hogy csinálják vissza a régi sebességeket !!! :)
  • oneal1
    #602
    ja de nekem 3 mbit ről lett 1 mbit....:(

    bár most épp 3 mbit...ugrál össze v issza.
    Jó lenne ha már 8 lenne:P
  • vernyuszi
    #601
    Mit jajgattok, febr 28-ig emelgetnek fokozatosan, ami meg a sebességet illeti, nem azt igérték, hogy 8 Mb lesz, hanem, hogy akár 8 Mb lehet. Nagy különbség !!! De ugy sem fogjátok kihasználni, max néha-néha 1-1 alkalmazásnál, vagy letöltésnél. Nekem 3 Mb most a seb, de ez sem volt soha stabil, főleg ping szempontjából :( Miért lenne stabil a 8 Mb ?? :) De azért örüljünk sztem.
  • SirArcheer
    #600
    Most nálam is 1Mbit lett az "emelés" után, és állandóan akadozik.
    Másnál is?
    Nem bírja a rendszer ?
    Azt nem értem hogy miért nem megy mindenhol full sebességgel, ha eddig ment 2Mbiten a 2Mbit, akkor miért számít most a távolság?
    Ha új előfizető lennék akkor elvileg maxon kéne jönnie.
  • oneal1
    #599
    nálam sem volt reggel...

    most meg tök lassú

    1 mbit körüli
  • oneal1
    #598
    ahhhaaa szval városon belül is késhet ezek szerint.
  • B@dsector
    #597
    3008Kb/s volt -> ma reggelre nincs internet kapcsolatom
  • darkling
    #596
    Havernál a szomszéd utcában már 3 napja emeltek (kb. 150 m), nálam még nem.
  • oneal1
    #595
    tőlem kb 1 km re már volt emelés itt meg még nem...:D

    hogy működik ez, hogy csinálják, hogy itt még nem "gyors"?
  • #594
    A T-kommunizmusnak vége!
  • oneal1
    #593
    vazze
    tőlem kb 1 km re már volt gyorsítás itt meg még nem...:D

    hogy működik ez, hogy csinálják?
  • viso 007
    #592
    Mádon is tegnap emeltek, sajnos nekem csak 5825Kb/s háromról, mondjuk én már ennek is örülök!
  • ent
    #591
    Invitelesek lécci...
  • oneal1
    #590
    nekem otthon 3 megás a vonalam de angyon lassú volt msotanában!:(
    remélem mire hazamegyek már gyors lesz:)
  • czky
    #589
    Nálam nem túl rózsás még a helyzet. Reggelente 6mega körül, délutántól estig jól lecsökken akár 2mega alá és késő este megint vissza 6megára. Még van idejünk, hogy rendbeszedjék a dolgokat...
  • oneal1
    #588
    dombóváron úgynézki elkezdték!
    otthon még nem néztem, de irodában majdnem 8 mbit:D
  • #587
  • #586
    Tállya - Borsod

    Emelés megtörtént!!!!!!!!!