625
tapasztalatok kinek mennyivel es milyen
  • ent
    #585
    Bárcsak írna vki hasonlót az invitelre is. Es3tleg vki tud vmi konkrétabbat?
  • #584
    A UPC is növeli a sávszélességet!
  • SirArcheer
    #583
    Nálam emeltek.
    2100->4300
    /Budafok/
  • sb1
    #582
    Budafokon van már valakinek emelése?
  • Banyapapa
    #581
    én is érdi vagyok,és enyi jött ki ezzel a speedtest oldalal:


    bár 5 napja asszem még csak 4ezer körüli volt az érték (2megasom volt)
  • czky
    #580
    Papíron 8 mega, gyakorlatilag meg 6 mega körül mértem ma este.
    Enternet - Kaposvár - Petőfi u.
  • baxxterboy
    #579
    Érd Parkvárosban lakok és 1utcával feljebb a srácnak már emelték! Az normális h nálam még nem?(T-Online)
  • Noninnyó
    #578
    5017 / 373
    Javul
  • Noninnyó
    #577
    Pécs, Kertváros:

    Ami volt: 2048/192
    Ami lett: 4967/367 (www.speedtest.net)

    Nem épp 8 Mbit, de az 5 is jó lesz :).
  • SirArcheer
    #576
    Van valamilyen ütemterv a bővítésre, vagy csak annyi hogy febr 28-ig lesz kész??
  • Inquisitor
    #575
    Csak az a nem mindegy, hogy Invitel NEM KICSIT sokkal drágább saját területen. Többe kerül a legkisebb net, mint amit a főbérlöm fizet a 2,5Mbitre ami most 8Mbit lesz ... pusztuljanak meg.
    Ja, persze most megvették a szerencsétlen céget, ha jól számolom ez már a hetedik tulaj, vajh mi lesz az új nevük?
  • CalebJoe
    #574
    Én úgy tudom ez csak terheléses teszt ha bírja mindenhol és beválik akkor marad csak ez a sebesség növekedés.
  • ent
    #573
    Emitel nem fog emelni. Forró drótból tudom, hogy max hetek-hónapja van hátra a beolvadásnak. Azt meg, hogy hova olvad, titok.
  • scorpeeon
    #572
    Thx.
  • Roll
    #571
    Végre nálam is megemelték a sávszélt [810k/60k].
    Az lenne a kérdésem, hogy mi van most azzal az extrém felhasználónak minősülő dologgal? Már a 150 giga korlát sem él, vagy továbbra is van?
  • shabba
    #570
    Vagy te költözöl közelebb, vagy a telecom hozza közelebb a DSLAM-ot. Ez utóbbit nem fogja csak úgy kérésre megtenni. Előbb utóbb majd eljön egy nagy átfogó hálózat fejlesztés, aminek keretében ezt megteszik, de először csak a nagyvárosokban fogják. Ehhez új "kisközpontokat" kell sokkal sűrűbben kialakítaniuk közelebb az előfizetőkhöz, ahol el lehet majd helyezni a DSLAM-ot így lerövidíthető az előfizetőhöz futó rézkábel hossza. A rövidebb rézkábel távon pedig minél újabb technológiát használva(ADSL2+,VDSL2) lehet magasabb sávszélességet elérni.

    Ha egy ilyen átfogó hálózat fejlesztés után - ami persze sok-sok pénz és idő is kivitelezni - ha úgy lerövidül a rézkábel táv hogy még a legtávolabbi ügyfél sem lesz 1-1.5km-nél távolabb, akkor azzal az ottani teljes ügyfélbázisnak biztosítható egy viszonylag magas sávszélesség. Ellentétben a jelenlegi hálózati infrastruktúrával ahol a távolabb lakóknál ez nem megoldható.
  • scorpeeon
    #569
    Ezekszerint 4km-re lennék? Ejnye... Mit lehet csinálni ha azt akarom h többer bírjon a vonalam? :)
  • shabba
    #568
    Majd ők is emelnek később a saját területükön. Az előző három Tíkom emelést is fáziskéséssel követték, jellemzően pár hónappal. De eddig mind a három alkalommal ők is hasonló szintre emelték a saját ADSL-üket. És nagy valószínűséggel hasonló fáziskéséssel emel majd Emitel és Hungarotel is. A UPC is rövidesen reagálni fog, az ő kábelnetes csomagjaikkal pedig megegyznek a Monortel terület ADSL csomagjai. És a többi kis szolgáltató is idővel valamit reagálni fog, ahogy az előző Tíkom emelés során is jellemzően léptek valamit.
  • shabba
    #567
    Az alábbi módon emeli a Tíkom a csomagokat.

    régi 512kbps/96kbps csomag, linksebesség 608/128kbps
    új akár 1mbps csomag, linksebesség 1280/128kbps (akár +2.2x/1x)

    régi 1024/128kbps csomag, linksebesség 1280/160kbps
    új akár 4mbps csomag, linksebesség 4480/256kbps (akár +3.5x/1.6x)

    régi 2048/192kbps csomag, linksebesség 2560/224kbps
    régi 3008/384kbps csomag, linksebesség 3584/448kbps
    új akár 8mbps csomag, linksebesség 8096/512kbps (akár +3.2x/2.3x) vagy (akár +2.3x/1.1x)

    régi 6144/512kbps csomag, linksebesség 7168/608kbps
    régi 12288/768kbps csomag, linksebesség 12288/768kbps
    régi 18432/768kbps csomag, linksebesség 18432/768kbps
    új akár 18mbps csomag, linksebesség 18432/1024kbps (akár +2.6x/1.7x) vagy (akár +1.5x/1.3x) vagy (akár +1.0x/1.3x)

    A linksebesség az a sebesség amivel a modem és a szolgáltató oldali DSLAM kommunikál. A felhasználó számára a linksebességnek a 100%-a nem hasznosítható, mert az tartalmaz a komminkáció fenntartásához szükséges információkat is(overhead). Ez úgy kb ~13% körül van a legnagyobb csomagméret esetén(ATM , PPPoE, IP fejléc), kisebb csomagméret esetén több. A nettó sebesség - amivel a felhasználó pl. egy letöltés vezérlőnél kiírt sebesség érték során találkozik - a linksebességnek úgy ~87%-a.

    Ebből következik hogy az akár 8Mbps-es csomaggal a legszerencsésebbek is maximum ~6.8Mbps/440kbps-re számíthatnak vagy kevesebbre ha nem bír annyit a vonaluk. Az akár 4Mbps-es csomaggal rendelkezők pedig maximum ~3.8Mbps/220kbps-re vagy kevesebbre ha nem bír annyit a vonaluk

    Az hogy ténylegesen milyen sebessége lesz az előfizetőnek a rézkábele minőségi paramétereitől függ, ami elsősorban a kábelhossz befolyásol, de más sok más tényezőtől is hatással van rá.



    Az ábra csak téjákoztató jellegű, egy ausztrál szolgáltató méréseiből származik. A hazai kábelminőség ettől eltérhet.
  • ig88
    #566
    Bocs lehet hogy már írtátok de az Invitel nem emel?
  • shabba
    #565
    Le lett írva kismilliószor és a sajtóhírben is benne van, hogy AKÁR 8 Mbps, de a tényleges érték a vonal minőségi paraméteritől függ. Vagyis ténylegesen annyit kapsz majd, amit a vonalad bír. Lesz akinél semennyit nem fog emelkedni a sebesség, mert a vonala már most is maximumon van, van akinél fog de kinél kevesebbet, kinél többet, aki nagyon szerencsés az akár a maximumot is elérheti.
  • shabba
    #564
    Mivel az ADSL egy szabvány, ezért minden eszköz tud annyit amennyit a szabvány előír. Még a 2001 év elején osztogatott régi Siemensek is tudják a 8Mbps-et. Amit tavaly ősszel kaptál új D-Link 360R-t már ADSL2+os modem, az 24Mbps-et is bír.
  • scorpeeon
    #563
    Na nekem mintha most emelkedett volna. 2 megabitem volt, most a tesztek 4-5 megabitet mondanak. De 8nak kéne lennie, mért nem annyi? :) Jólvan, így is duplázás, de én nem 4megabitre számítottam hanem 8ra, mert az ígérték...
  • SirArcheer
    #562
    Már én is várom!! /Szintén 22ker/
    Ha idén összel kaptunk új D-Link adsl modemet, az bírja a 8 MBitet ugye??
  • sb1
    #561
    Na, remélem akkor hamarosan hozzánk is elérnek(22.ker.)!!

    Kiváncsi leszek, hogy a jelenlegi 3megás csomagom mennyivel lesz gyorsabb...
  • xido
    #560
    szevasztok

    t-com adsl szerverét használva reprezentatív teszt eredménye...mai nap folyamán történ változás végett...1 megás csomag letöltéses teszt,11.ker.lágymányos
    2048/192---->6016/512
  • reaper4
    #559
    elméletileg azt írja ki amennyit bír a cufa. ha viszont 1 et ír akkor a jelenlegit írja :D
  • TothLaci
    #558
    Nos jelenleg 1 Megabittes a sávszélességem. Stream azt mutatja ki, hogy mennyi most, vagy azt, hogy mennyi lehet a max. sáv?
  • TothLaci
    #557
    Most kaptam egy infót, hogy létezik Modemem belül is menü, amivel meg tudom nézni, mennyi a modemem sávszélessége:
    Ezek az adatok születtek:
    ADSL Link Status

    Adsl Line Status OPERATIONAL
    Adsl Mode G.DMT
    Up Stream 160 kb (Interleave)
    Down Stream 1280 kb (Interleave)
    Attenuation Near End: 15.0
    Far End: 15.0
    SNR Margin Near End: 36
    Far End: 27
    HEC Count 0
    SW Version 20030122E
    Firmware 0x40e4be26
    15 min ES Counter 0
    CRC Errors 151
    1 day ES Counter 0

  • reaper4
    #556
    én ezt használom
  • zico87
    #555
    hy van valami jó adsl sebbeségmérő progi vagy weboldal ???
  • reaper4
    #554
    lásd #540
  • izb
    #553
    de jókat kérdezel:)
    szerintem erre senki nem tud válaszolni azok közül sem, akik majd valamikor meg csinálják nálatok a rendszert
  • vasko22
    #552
    Tolna megyében mikor várható az adsl sebesség növelés? pontosan Gerjenbe
  • reaper4
    #551
    uhh... az már vadállat. bárcsak ki is lehetne használni folyamatosan... :)
  • FoToS
    #550
    Engem felhivtak a t-online-tól,hogy igénybe vehetem az IPTV szolgáltatást,ha akarom mert a kolegák bemérték a volnalat és alkalmas rá.Most gondolkodom,hogy átlovagolok a pantelhez 24mb ad plusz telefont 12900/hó most cdak a 2mb fizetek ennyit plusz a telefon.
  • reaper4
    #549
    ok :)

    ui.: de szerettem volna kiskoromban bmx-et :D dehát csóró gyerek= fater bájk :D
  • Bmx01
    #548
    nem akarok én senkit oktatni, nem is szoktam csak 1 kis infóval szolgáltam ami most jutott a tudomásomra.
  • reaper4
    #547
    vagyis nem is okosítani , mert az még becsülendő hanem kioktatni...
  • reaper4
    #546
    nyugodt vagyok csak úgy tűnt, mintha okosítani akarnál...