34
Megszületett egy kisebb ismertető arról, hogy hogyan töltsünk le az IRC-ről.
  • dvid95
    #34
    csöcsö
    help pls volt régen egy letöltö progim ami adott cimekröl le tudott tölteni ha jol tudom magyar írta pls help
  • retro003
    #33
    Sziasztok!
    Nagy problémám van, új felhasználó vagyok, nagyon szeretnék mIRC-el letölteni netről, de hiába!
    Vmi nem jó, elovlastam már minden tájékoztatót, mégsem tudom mi a probléma!
    Nagyon megköszönném, ha vki szánna rám egy kis időt és segítene!
    Előre is köszönöm!
    Üdv
    Gergő
  • Mp3Pintyo
    #32
    :DD Nahh ja, egy kicsit vissza kellen olvasni :D
    Mindenesetre mégegyszer beteszem a linket.
    Letöltés IRC-ről
  • [HUN]PAStheLoD
    #31
    Luxus lenne visszaolvasni ? Esetleg elolvasni a topicot, mielőtt hozzászólnál? Esetleg google ? Esetleg mp3portal.hu, ha már kiszúrja a szemed .. esetleg a #3 -ik hozzászólást ? Végülis nem muszáj, de mint lehetőség megvan ..
  • IlluminatoR
    #30
    Hi!
    Valaki tudna tájékoztatást adni, hogy pontosan mit kell beírnni és hova, hogy megkapjam a listát és mit kell ahhoz beírni hogy elkezdődjön a letöltés?
  • Mp3Pintyo
    #29
    Ennek mi köze az IRC-es letöltéshez????
  • pedroart
    #28
    Hi! Tudna tájékoztatást adni vki hogy lehet felkerülni yoo ftp oldalra? Hálám a sírig üldözné!
  • Mp3Pintyo
    #27
    Semmilyen :D
    Minden ugyan olyan mint anno :D Ez benne a jo :D
  • Pogacsa--
    #26
    Gondoltam ki kene probalnom ezt a letoltesi modszert is, csak ahogy nezem eleg regi mar ez a topik.
    Most olvasgatom az itt linkelt leirast, a kerdesem az, hogy milyen valtozasok vanna azota az irces letoltesben?
  • Mp3Pintyo
    #25
    Az biza :D Ezer éve nem neztem az sg forumot :D
  • PResident Evil
    #24
    reakcióidő rulz :D
  • Mp3Pintyo
    #23
    Nem hinnám :D Elég sokan mások is használják az XDCC-t és az Fservet.
  • PResident Evil
    #22
    csak én használom ?
  • Mp3Pintyo
    #21
    A DC egy kicsit más :D És nem feltétlenül egyszerűbb. Ráadásul nincs mindenkinek több Gbyte-nyi megosztanivalója és gyors vonala, hogy kibirja ha töltenek tőle.
  • PResident Evil
    #20
    már megy... :)
  • nemcsakfeel
    #19
    dc nem ötször egyszerűbb? és majdnem ugyanaz.
  • PResident Evil
    #18
    hooppá közben megoldódott ^^
  • PResident Evil
    #17
    ehehh... én sem tudok listát kérni :P
  • lee86
    #16
    köszi mindkettőtöknek!
  • Mp3Pintyo
    #15
    lee86: Legyszives olvasd el a leirast.
    Ott mninde le van irv, amugy pedig: /msg botneve xdcc list
  • mandm
    #14
    Attól függ melyik módszerrel akarsz letölteni
    Ha sima DCC-s botoktól, akkor @nick_név
    ekkor kapsz egy TXT-t vagy egy zippelt TXT-t
  • lee86
    #13
    azt meséljétek el nekem, mer erre még nem tudtam rájönni, h van-e olyan parancs, ami kilistázza az adott bot kínálatát. nagyon hálás lennék a válaszért...
    ja még az is, h tulajdonképpen mi is ez az FServe?
  • Mp3Pintyo
    #12
    Ez Fserve-re vonatkozik amin egyesevel vannak altalaban fennt a fajlok. Az XDCC-s kuldesnel mar be van tomoritve es egy darabban szeded le a releaseket.
    Van meg nekem is jo par info az IRc-es letoltesrol csak nem tettem meg mindet ki.
  • lee86
    #11
    hmmm... érdekes! vannak ismert dolgok a magyarázatodban, de azért erre is elmondhatom, h "minden nap tanul az ember"...főleg ha suliba is jár..:(
  • mandm
    #10
    Nem tudom, hopgy mit tudsz :)
    A lényeg ugye, hogy az mp3-as csatornákon az egyes userek ún. botokat üzemeltetnek, amiket ún. triggerekkel (nevezzük parancsoknak) vezérelhetünk
    Pl.: @nick_név : lekéri a listát txt-ben v. zippelve.
    !nick_név a_letoltendo_dal.mp3

    NA most it jönnek a gondok, mert minden egyes user megahtározza, hogy hányan tölthetnek egyszerre, egy felhasználó hányat tölthet egyszerre, hány fájl várakozhat letöltésre, egy felhasználó hány fájllal szerepelhet a várakozási sorban, mi a minimum sebesség amivel tölthetsz (igen, itt a minimumot szabják, hogy ne tartsd fel sokáig a sort), stb, stb.
    HA igazán izgat a dolod, akkor érdemes beszerezni egy script csomagot a mirchez, mert az segít. AMit én használok az az AUTOGET. (keress rá vhol megtalálod a neten)
    Elindítotd a mircet, de ném lépsz fel semmilen szerverre sem, majd a script leírásában megadott módon telepíted (/run valami.ini)
    Ezek után a mirc-ben a COMMANDS menüben lesz egy új menüpont, és ami igen érdekes, hogy egy nick-re jobb klikk esetán kapsz új menüket: listalekérés, várakozási sorban elfoglalt helyed lekérése, stb.
    A listalekérés esetén megkéri a listát, letölti (ha az zip, akkor kibontja) és egy új mirc ablakban megnyitja, ahol kereshetsz is. Itt duplaklikk a dalra,amitől az egy saját letöltendők ablakba kerül. Innen egy duplaklikk és elkezdi kérni a dalt (ezt láthatod is a csatorna ablakában). HA üres volt a várakozási sor akkor az a user akitől kértél elkezdi neked DCC-n küldeni (ezért kellenek azok a beállítások amiket MP3Pinytő leírásában olvastál), ha nem üres akkor ki kell várnod, hogy sorra kerülj.
    Ha letöltés közben megszakad, akkor az AUTOGET folytatást kér. NEm kell figyelned a kiszolgáló user paraméterei, mert az AUTOGET mindig gondoskodik arról, hogy a saját letöltendők listából a dalok meg legyek kérve ill le legyenek töltve. BE tudsz állítani ideglenes letöltési helyett ill., a kész fájlok helyét is.
    Ja és még egy hasznos parancs @find keresendő_név_részlet , ebben az esetben a csatornán szereplő ősszes nick-nél keresi a megadott karaktersort, majd nick-enként kiírja találatokat. Ha itt megtalálaod ami kell, akkor egérrel kijelölöd a sorból a @nick_név fájlnév.mp3 részt, lenyomva tarod az egér gombot miközben ctrl+c, ezután engeded el az egeret. MAjd a csatornában ctrl+v és egy ENTER. EZ akérés is be fog kerülni a saját letöltendők listába.
    kb ennyi, ha kérdés van szólj
  • lee86
    #9
    hát ha nincs akadálya, akkor én szívesen várom a kiegészítésedet Mp3Pintyő leírásához! :D bár sztem én nagyjából megértettem a rendszer lényegét, de biztos vannak még apróbb fortélyai ennek a letöltési módszernek...
  • mandm
    #8
    A megadott linken a leíró cikk elég kevés ahhoz, hogy mp3-akat töltsetek le irc-n keresztül. Ha van rá igény, akkor bővebb tájékoztatást tudok adni. Én már kb 4 éve töltök le így. igaz magyar zenéket ne nagyon keressetek így, mert nincsenek
  • neménvoltam
    #7
    www.xdccspy.com

    Itt sok serverre/botra rákereshettek!
  • PResident Evil
    #6
    oh megnézem este, mert msot ivászat van... de amugy érdekel !
  • Mp3Pintyo
    #5
    A link már kicsit régi volt :)
    Ez az új link. Azóta már 2 leírás van.
  • PResident Evil
    #4
    lol ez engem is érdekelne...
  • blackgamer
    #3
    hol a cikk? nem találom
  • Mp3Pintyo
    #2
    Aki nem tudná: Az IRC-en és az FTP-ken lehet elérni mindig a legfrissebb filmeket, albumokat, stb.
    Az IRC abból a szempontból jobb, hogy gyorsabb mint egy publikus FTP és sokkal több embernél is van fennt ugyanaz.
  • Mp3Pintyo
    #1
    Itt megtaláljátok a leirast.
    Mp3Portal - Ismertetok