509
Üdv minden akváriumosnak!
  • kisviku
    #189
    Majd délután, ha hazaértem, csinálok új képeket.
  • Firerock
    #188
    kisviku!:a Kókuszdióhélyról tudnál mutatni 1 képet??
  • kisviku
    #187
    Hmm, akkor tényleg kezd öregedni.Pedig nem úgy van a halaknál, hogy minél nagyobb termetű, annál tovább él?
  • kisviku
    #186
    Lehet ilyet kapni akvarista boltban is,de szedhetsz is magadnak, csak alaposan tisztítsd ki, érdemes leforrázni is vagy kiszárítani, hogy nehogy valami fertőzést becipelj az aksidba.
    Azóta már többször is át lett rendezve, most már nincsen benne a nádszár viszont van félbevágott kókuszdió héja, ami egyrész jól mutat, másrészt búvóhely lehet kisebb halaknak.

    Egyébként onnan jött ez, hogy a diszkoszok természetes élőhelyükön is hasonló növények között élnek, a függőleges csíkozásukkal pedig nagyon jól tudnak rejtőzködni a nádszárak között.
    Mielőtt bármilyen növényt vagy természetes dekorációt rakok be, beáztatom általános fertőtlenítőbe egy jó fél órára vagy Sera Aquatanba.Az Aquatan amúgy is kell a víz előkészítéséhez.
  • via_mala
    #185
    A díszhalak élettartama változó, a 4 év a sügérféléknél már tisztes kornak számít. Harcsáknál viszont a 20 év sem ritka, elevenszülő fogaspontyoknál pedig átlag 2 év élettartam várható.
  • Editthy #184
    Több akváriumban is láttam nád szárat... szerintem jól mutatnak... honnan lehet beszerezni őket? Balcsi? Vagy kereskedésben árulnak ilyet?
  • kisviku
    #183
    Egyetértek.
    Nekem most négy diszkosz van egy 180-as Juwel aksiban.Eredetileg hatan voltak, de kettő már elpusztult valami szar fertőzéstől, amit még a Sera Bactopur Direct sem tudott kiszedni belőlük.

    Apropó, mennyi ideig él egy diszkosz? Mert a legöregebb már lassan négy éves lesz, és már a színe is csak kajáláskor jön elő.Úgy nézzük, hogy már alig lát a szerencsétlen.

    Itt van egy-két kép az aksiról.Már nem így néz ki, ezek a képek két éve készültek:







  • Editthy #182
    xiffó=platti?
  • via_mala
    #181
    Kizárt!
    80 liter / diszkoszhal
  • Firerock
    #180
    1diszkoszhal jól érezehti magát 1 25 literes aksiban?
  • Editthy #179
    nem ismerem a xifók viselkedését... lehet h ez természetes viselkedésük... a harcsám sokszor tetteti halottnak magát... :)
    néztem van-e fórum xifókról de nem találtam még... a küldött link oldalon nézz körül ott talán tudnak segíteni... én isépp ott érdeklődtem valamiről...
  • Firerock
    #178
    #174 -->erre nem tucc választ??
  • Editthy #177
    Ezt az oldal ajánlom olvasásra...
  • Firerock
    #176
    :D:D az előbb azt írtam hogy eszorult
  • Firerock
    #175
    beszorult
  • Firerock
    #174
    aha kösz
    de lenne még 1 naagy gondom az 1ik Xifóm a földön 1 gombmoha mellet fekszik állandóan.néha próbálom elzavarni(arra gyanakodva hogy eszorult de elúszik utána meg visszajön)mégcsak 3hónapos nem terhes(nőstény).
  • Editthy #173
    a fejlettségtől is függ... tehát mennyire fiatal vagy épp idős a hal... a kis halak csak 3-4 halat szülnek ... a nagyobban akár 10-15 picit is a világra hoznak egy elléssel
  • Editthy #172
    Black mollym nem volt sosem.. abban sajnos nem tudok segíteni...
  • Firerock
    #171
    köszy
  • Firerock
    #170
    az enyémnek nagyobb a hasa
  • Firerock
    #169
    és black mollys nincs?
    ott a hasa végénél szügletesedik??
  • Editthy #168


    a minősége nem túl jó ezt nézd el nekem...
    azért észrevehető a szögletesedés.... de még ez sem az igazi... ez kb 2-3 nap múlva fog szülni....
  • Editthy #167
    igen pillanat...
  • Firerock
    #166
    sziasztok vki tudna küldeni 1olyan képet amikor 1 guppinak meg 1 Blac Mollynak "szögletes a hasa"mert nem tudom felismerni
  • Firerock
    #165
    hát nemtudom így jobb hogy így fórumon dumcsizunk(meg vki vel msnen)
  • Editthy #164
    Ha jó fej akkor neki le tudod passzolni..., de akkor miért nem őt faggatod, nyílván jobban benne van a témában...
  • Firerock
    #163
    a szomszédo ma kisállatkereskedés tulaja:P
  • via_mala
    #162
    Nem akarlak kiábrándíani nagyon, de a guppikat sehol nem lehet eladni, még ingyen sem veszik át az akvarista üzletekben.
    Maximum elajándékozni tudod őket.
  • Editthy #161
    én egy helyet tudtam Bp-en ,de sajnos tulajváltás miatt már ott sem veszik át 80 db alatt... szal... :(

    érdemes próbálkozni a környékeden a kisállatkereskedésekben, de nem szívesen veszik ám át mert fertőzéseket és betegséget is könnyen behurcolhat így az ember...
  • Firerock
    #160
    hol és mennyiért lehet eladni a kisguppikat(szarvason lakom)
  • Firerock
    #159
    Vörösesek
    meg vann 1 kék is
    2hímem van de a bettám falatozik a farkukból
    vegyél már fel msn-re plz
  • Editthy #158
    De szögletesedik már? Túl hamar se vedd ki, mert nálam legalábbis hosszú távon 3-4 napig nem szerettek a kis aksiban lenni (magyarul van amelyik feladta)
    Nézegesd őket, ha egy szülést sikerül megfigyelned akkor legközelebb már nagy valószínűséggel megtudod állapítani h mikor van itt az ideje :D
    miyen színűek a guppik?
    A vörösek strapabíróbbak, a kékek és általában az egyszínűek kényesebbek picit tapasztalatom szerint...
  • Firerock
    #157
    ha most kiveszem a guppit?
    az jó?
    mer már nagy a haa
    naon nagy
  • Editthy #156
    Csak a guppikról tudok infóval szolgálni... tehát nagy a hasuk a szülés elött szöglettessé válik, a folt is erőteljes és nagy rajtuk és izgatottan úsznak fel-le az akváziumban (függőlegesen) álltalában a növényzet közelébe húzódnak... van hogy kergetik a többiek "kajára"várva :( (h megehessék a piciket-ezért kell kivenni szegénykét)ha megindul a szülés van némelyik amelyikk rángatja a farokúszóját h könnyebben kipottynnyanak a kicsik. De légy nagyon óatos az áthelyezésnél, hogy a legkissebb sokkot okozd a halnak! a legjobb ha délután, estefelé rakod át... álltalában reggelre megszületnek a picik... De reggel ved ki a nöstényt!!!
  • Firerock
    #155
    a black mollym sztem 1-2napon belül szül
  • Firerock
    #154
    CSAK:D:D:D,mer akkor nem kell fórumozgatni ha vmi baj van akkor csak msnen írok
    és honnan zudom hogy mikor szülnek?
    mer mindig nagy a hasuk:D
  • Editthy #153
    :) Miért oly fontos ez?
  • Editthy #152
    A gupi nőstényt szülés elött teszem be nem sokka a gömb akváriumba.. leellik és rögtön kiveszem!!! Hogy ne zabálja fel a kicsiket...
    A szobahőmérséklett általában 23-25 fok között van... edig még mindig egészséges kifejlett példányokat eredményezett az eljárás :D
    Lényegében a halakon kívül semmi sincs az akváriumba a könnyű vízcsere érdekében... tudom h a könyvek fórumok azt írják jó ha van növényzet amibe el tudnak bújni a picik, de mivel nincs ellenség mellettük lényegtele... próbálkoztam kezdetekben berendezni vagy csak növényt ültetni de nehét volt a vízcsere, az pedig gázos, mert egyrészről kegyetlen büdös lessz és a pici halócák is érzékenyek a dzsuvára :)
  • Firerock
    #151
    fegyél már fel msn-re plz
    [email protected]
    vagy ha nem akarsz add má meg a címedet lécci
  • Firerock
    #150
    mármint milyen tárgyak növények