509
Üdv minden akváriumosnak!
  • kisviku
    #229
    Az alga olyan akváriumban szaporodik el, ahol nagyon sok fény van.
    Meg kéne nézni, hogy mik az algák életfeltételei és abból kivenni néhányat.
    Az elején sokat küzködtem én is, de most már rendben van.Gyakran kell a részleges vízcserét alkalmazni, illeve a fényt kell beállítani.
    A tippem (ami nálam bevált):
    Tekerj alufóliát a fénycsőre, de úgy, hogy maradjon közte rés, magyarán ne az egész csövet tekerd be, hanem "szalagosan".
    Nekem így bőven elég fény jut a növénynek+halnak, de annyi már nem hogy az algák túlságosan elszaporodjanak.
    És ismétlem: GYAKORI VÍZCSERE. Ez két-három hetente, de inkább kéthetente legyen!.Egy idő után teljesen eltűnnek.
    Az algaevő halak, meg nem tudnak -szerintem- annyit enni, hogy tiszta maradjon.
    Részleges vízcserénél, a víz kb. 25-30%-át kell leszívni, majd a tiszta friss vízbe -ha akarod- vízkezelőt vagy fertőtlenítőt (nem hypot! ) önteni.
  • csn tamás
    #228
    köszönöm a tanácsodat! de!!!!!
    Nekem minden tiszta alga.tehát a kavicsok meg a növény is.de az egész növényt ellepte már pedig előtte is foglalkoztam vele de csak csak maradt a dolog.
    mi lenne ha sok sok nővény lenne az akváriumban???tönkremenne az összes szoval szeretnék egy szép akváriumot de nem tudom hogyan ezekkel a problémákkal.
    egyszer csináltam már olyat is hogy cakk um pakk az egész akváriumot kiürítettem és kipucoltam de visszajött a dolog.
    Mi legyen?
  • Firerock
    #227



    a Black mollym már vagy 2hónapja terhes(nagy a a pocija) de nem akar szögeltesdni-->pedig már úgyvárom a kishalak érkezését
    már megvettem hozzá mindent(szülőszoba stb) de most is csak nyugottan úszkál.
    hány black molly érzi magát jól 1 25literes akiba?? Milyenek legyenek az arányok?? Embarassed
    Ui. Boccsa a sok kérdést csak még kezdő akvarista vok
  • Firerock
    #226
    Beard algae-->ez kifejezetten szép:D:D:D
  • Editthy #225
    De tudom még ajánlani a sziámi algázót... [csak azé okos mer utánaolvasott]

    nekem még az akvárium inditásakor jelent meg a szőrös izéletépkettem azokat a leveleket a növényről és azóta hálisten nem jött elő [lekopogja mint állat]

    És ajánlom olvasásra az akvarista.hu fórumot... sok tanácsot találsz, csak vigyázz mert vannak nem túl okos hozzászólások is...

    ha teheted (bármilyen jellegű problémáról is legyen szó) semmi vegyszert ne tegyél az aksidba!!!
  • Editthy #224
    Szia! Nem tudom mennyire tudsz angolul de pl ezen az oldalon be tudod azonosítani és rajta van a védekezés is ellene...

    KATT
  • csn tamás
    #223
    Sziasztok!!
    Van egy 54literes akváriumom és már régóta "küzdök" az algákkal konkrétabban a fonalalgával. Nagyon gusztustalan lett tőle a víz meg minden egyéb...a nővény is tönkrement. Mi lehet a baj? Az a baj hogy emeleten van a cucc és túl meleg van neki vagy nemtudom. Kaját nem sokat adok a halaknak hogy amiatt lenne a baj. Van ugy kb.25 halam: Ékfoltos razborák, neonok, sherpa lazac, zebra dánió.
    Én is szeretnék egy olyan szép rendezett akváriumot mint a lentebb látható képeken...sok nővény kavicsok egyszoval összahang.
    Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!!!!!
  • Editthy #222
    ha ez ennyire tetszett... lesd meg ezeket.... dúrván néznek ki: cééépes mohaszönyegesesek
  • Editthy #221
    nem idegesítesz fel vele :)
    azt hiszem már linkeltem ide, de a galériámban megtalálod... az akvárium mappában...
    de kicsit már máshogy néz ki... most szeretném átrendezni ill. profi módon megcsinálni...
  • Firerock
    #220
    woooooooooooooow azt meg hogy ez gyönyörű
    (ha nem idegesítelek fel küldhetnél 1 képet az akidról)
  • Editthy #219
    ehez hasonló moha szőnyeget szándékszom létrehozni... sóóók sóóók ürelemmel :D
  • Editthy #218
    Nálam korai szaporodás miatt még egy sem halt meg... én is inkább a túltenyésztésre tippelnék ill az említett idős kor miattit...
  • Editthy #217
    Én láttam ilyen hátteret már akvarista boltban... lényegesen olcsóbb volt mint a műszikla, de az árát sajna nem tudom...
  • kisviku
    #216
    A háttér gyárilag jött az akváriummal együtt.
    Ez egy komplett szett volt, belső szűrő, vízmelegítő,világítás,háttér.Asszem ennyi.
  • kisviku
    #215
    Igen egyetértek ezzel is.
    Max annyit lehet tenni, hogy ikrarakás vagy szülés előtt áttelepíted egy különálló kicsi medencébe, ahol nyugalma van.
    Amióta ez az új aksim van, még nem szaporodott egyik sem.Főleg nem a diszkoszok...
    De a réginél tudom, hogy átraktuk egy másikba.
  • via_mala
    #214
    Ebben nincs mit segíteni, még személyesen sem, pláne nem neten keresztül.

    Viszont van egy tippem: túl korán kezdték a szaporodást, és abba haltak bele.
    Egy dolgot tehetsz: elkülöníted a hím és a nőstény példányokat, amíg legalább 6-8 hónaposak nem lesznek a nőstények, és csak akkor párosítod őket.

    A másik tippem: valószínűleg erősen beltenyésztett halaid vannak, ezek nem valami masszívak. Próbálj külön halastól venni hím és nőstény egyedeket, vagy ugyanattól, de a hímeket fél évvel később.
  • Editthy #213
    Az idősebbek van úgy hogy szülés közben adják fel... nekem összesen csak 1 ilyen esetem volt de az szülés után halt meg. Már boccs h nyer leszek , de kilógtak a belei az erölködéstől... és a többiek elkezdték csipkedni a kitüremkedést... végül külön raktam de 2 nap múlva elpusztult...
    nekem idős halami nem nagyon vannak, voltak mert folyamatosan eladttam a kifejlett példányokat...

    ami ezt illeti: "(kössz a segíccséget:@)" erre csak annyit tudok mondani h én speciel nem ültem a gép mellett egész nap mert dolgom volt... de szerintem nem is nagyon tudtunk volna segíeni a lelki támaszon kívül....
  • Firerock
    #212
    áhh már késő-meghalt a kishalakkal 1ütt(kössz a segíccséget:@)
    mért hal bele minden guppim a szülésbe????
    eddig 4guppim halt meg szülés közbe
    mért van ez???
  • Firerock
    #211
    haly
    van 01 nagy gondom az 1ik guppim elkezdett szülni de haldoklik:(
    sztem 5perce belül meghal
    mit tegyek hogy tudom kipaszírozni belőle a kicsikeT???
  • Firerock
    #210
    25 literes akihoz lehet olyan hátteret mint kisvikuéknak van??
    és mennyibe kerülne?(kb)
  • kisviku
    #209
    Igen nekem is volt egy növényem (most nincs itt a határozókönyv,nem tudom a latin nevét), amit ha hiszed, ha nem, havonta kellett visszavágni.Durván havi 1-1,5 métert(!) kellett levágni a gyönyörű hosszú zöld leveleiből, mert annyira nagyra nőtt, hogy teljesen elsötétítette már az akváriumot.

    Egy időben volt még több Anubias is, de baromira algásodott.Meg aztán volt valamelyik hal, amelyik kajálta is.
    Most szeretnék még hozni valahonnan szép kicsi diszkoszt.Még két darab kéne, bőven elférnek.Gyakran vásároltam Ramirezit, de annak túl rövid az élete.Nagyon aranyos és szép kicsi sügér, de pár hónapnál tovább nem él.A neonhalak közül van olyan amelyik már több mint egy éves!Azért az nem semmi, tekintve hogy azok sem a hosszú életükről híresek...
    Egyébként egész életében diszkoszt akart jóatyám is.Az előző aksink az egy 80-100 literes társas volt, amit Ő rakott össze üveglapokból és spéci szilikon-kaucsuk ragasztóval valamikor úgy 20 évvel ezelőtt.Akkoriban még nem is álmodtunk diszkoszról.Aztán jött egy lakásfelújítás és nem fért el.Halakat eladtuk,aksi ment le a pincébe...Gyönyörű sügéreket is tenyésztettünk, az utcánkban lévő Albert díszhalasnak adtuk el.
    A sügérekkel csak az volt a gond -mivel nem külön medencében voltak- hogy kisajátították maguknak a terület 75 %-át, a többi 6 félének meg volt a 25%.
    Állandóan szétvertek mindent és mindenkit, főleg szaporodás idején.
    Sajna helyünk sok nem volt, egy kisebb medencébe raktuk mindig át,de egy idő után kellett hagyni a nagyban is.Ezért volt a bunyó.
  • Editthy #208
    igyekszem türelmesnek lenni ígérem :D
    Köszi a képeket!
    Te még a szerencsések közé tartozol ahogy elnézem mert még megvan az írtódrága növénykéd... nem vágom a nevét,(balról a második növény ha jól számolom) a kerek vaskos levelűre gondolok aminek gyönyörű vízalatti fehér kála szerű virága van... azért mondom h szerencsés vagy mrt az enyémet annyira széttúrta a harcsa(Hoplosternum thoracatum) hogy kipusztult... pedíg épp virágozni készült... már nyiladozot a bimbó
    Balról az első növényed is volt nekem is azt most nyaralás alat zabálták fel a csigák...
    ami úszik a felszínen olyanom van most csak jelenleg... de az rettentőmód szaporodik és szép egészséges... :)
  • kisviku
    #207
    180 literes, Juwel Vision sorozat, asszem.
    Ez a domború előfal érdekes, de meg lehet szokni.
    Ja és kösz a dicséretet.Sokat foglalkozunk vele.De aztán meg olyan jó nézni...
    Ahogy ott csobog a szobában az hangulatos, ráadásul egy kicsi természet költözik ezzel az ember lakásába, mégpedig olyan amit nem biztos hogy valaha is láthat a valóságban.

    Még az aksiról:
    A villany az gyári, amit a Juwel ad hozzá, egy meleg és egy hideg fényű cső világít jelenleg.Az automata reggel 7 körül kapcsolja be a világítást (ez az ébresztő) és este 9-kor jön az alvás.
    A vízszűrő is gyári, mint mondottam, de olyan erős, hogy le kellett fojtani valamivel a kivezetőcsövét, mert már hullámzott az egész.
    A légpumpa....az most nem is tudom, majd megnézem, most már sötét van...
  • kisviku
    #206
    Ez most egy Panasonic NV-GS300-as videókamerával készült, melyet nem rég szereztem be.
  • kisviku
    #205
    Na, akkor mesélek még.
    Napi kétszeri etetés van, reggel 8 és este 8 körül.Reggelire általában szárazat kapnak, Sera Discus...csoda, ezt nagyon szeretik, estére pedig fagyasztott vörös szúnyoglárva.Kajánál már sokmindent kipróbáltunk (azért beszélek többes számban, mert igazából az apám az akvarista, én csak segéderő vagyok), sajnos elkövettünk egy pár hibát.
    Élő tubifextől kétszer kaptak olyan fertőzést, hogy majdnem kipusztult az egész akvárium.Hiába forrázod, válogatod, ha nem friss vagy nem minőségi, akkor nagyon könnyen bevihetsz valamit, ráadásul a diszkoszok finnyásak és érzékenyek.
    De szerették.Aztán egyszer vízibolhától is kaptak valami, pedig nem ma kezdte jóatyám sem az akvarisztikát...a lényeg, hogy megmaradtunk a mirelit és száraz kajánál.
    Néha extraként kapnak egy mixet (marhaszív+gépsonka+petrezselyem+szárazkaja+stb), ezek borotvapengével apróra vannak vágva.Imádják!
    A lemezes haltáp nekik kicsi, nem is nagyon eszik, a többinek meg mindegy...

    A vízcsere gyakori.Kéthetente részleges vízcsere, ez kb a víz 25%-át jelenti és havonta, kéthavonta egyszer a 75-90%-át lecseréljük frissre.Ilyenkor megy az átültetés, selejtezés, stb.A részleges vícserénél szűrőtisztítás, algakaparás,stb.
    A szűrő belső gyári Juwel,a fűtő is gyári volt vagy 2 és fél évig, aztán kivettük,mert nem lehetett pontosan szabályozni és néha felment 34 fok fölé a víz.
    A Ph-t Kh-t nem mérjük, pedig van ilyen reagenses víkeménység és savasság mérő, de azt nem szeretem használni.Régóta keresek egy megbízható MŰSZERT, amivel vízminőséget lehet mérni.
    Egyébként 29-30 fokos a víz, teljesen ideális a halaknak.
    Próbálunk olyan halakat telepíteni a diszkoszok mellé, ami megtalálható a természetes élőhelyükön is, de legalább kijönnek egymással.A növényzetnél sokat kipróbáltunk, az apróbb levelűek gyorsan bealgásodnak és elpusztulnak.
    A biológia abszolúte beállt már, az algákkal sincs gond, mert nagyon jól meg van oldva a fénycső.Alufólia van rátekerve több részben, így kellő fényt biztosít, de annyit nem, hogy az alga vagy a békalencse jól érezze magát.
    A képen látható Botiák a csigaevők.Direkt azért vettük, mert ajánlották más akvaristák, hogy a csigákat imádják.Vettünk is négy darabot (kicsit) és két hét alatt kikajálták az összes csigát!
    Emellett szépek is.Felhívták figyelmünket, hogy nagyra megnő(het)nek.Ez nem igaz.Most kábé 8-10 cm hosszúak és nem nőnek tovább.
    Az igaz, hogy az összes szakkönyv 30 cm(!)-t ír, de itt hál'istennek nem fejlődtek tovább.
  • Firerock
    #204
    kisviku Gyönyőrű az akid-hány literes?
  • Firerock
    #203
    bocsi Edithy:S
  • Firerock
    #202
    köszike kisviku
    milyen ezközzel csináljétok a képekeT??
  • kisviku
    #201
    Okés itt van
    Ne légy türelmetlen.
    Most kicsit csúnya, mert a növények felúsztak a víz felszínére (némelyik).Ezek a diszkoszok, ahogy kergetik egymást, mindig kitúrják a növényzetet, akárhogyan ültetjük le, és akármilyen súllyal tartjuk lent.
    Ráadásul utólag jöttünk rá, hogy ez a domború falú akvárium torzítja a látványt.








    Ő még kicsi...



    Na, így néz ki teljes egészében:



    És itt van a kókuszdió:







    A képeket most csináltam tíz perce, kajálás közben.Direkt húztam össze 800x600-ra, hogy ne legyen nagy itt az oldalon.
  • Editthy #200
    a kép 2 napja készült... Meg ne sértődj, de Te engem kezdesz kiakasztani...
  • Firerock
    #199
    de 1 jelenlegi állapotú képet mer kíváncsi vok hogy most hogynézki
  • Editthy #198
    #168
  • Hoopy
    #197
    kókuszdió héját sok hal kedveli...vannak sügérek amelyek ebbe igen szívesen ikráznak is...sőt leginkább csak ilyenbe(Julidochromis fajok és a Steatocranus casuarius)...pláne ha nincs félbevágva hanem egy kis lyukon keresztül takaritod ki és igy csak a száját kell vigyáznia a szűlőnek...
  • Firerock
    #196
    akkor majd több képet is csinájj az akidról ne csak a kókusz ok?
  • kisviku
    #195
    Sajna elkéstem.Már kikapcsolt a halak világítása.
    Hadd aludjanak.Majd holnap lesz kép.
  • Firerock
    #194
    Edithy ha még nem szült meg a guppid tucc róla küldeni 1képet?
  • Firerock
    #193
    képzeljétek elugrottam csabára a Centerbe és gazdagítottam akváriumom Bélával a Törpe Karmos békával oylan aranyos.meg még vettem 1 "szülőszobát:D:D"iylen ketrec szerű vmi
    majd mellékelek vmikor 1 képet Béláról
  • Firerock
    #192
    ok kösz mer jó 5letnek tartom és van is 1-2 felesleg kókuszhéjam
  • Editthy #191
    a kokusz látványára én is kivi lennék :)
  • Editthy #190
    Köszi az infót... elég sok minden megjárta már az akváriumom... gyökerek, kövek, Balcsi csigák és növények, hálisten edig még semmi gond nem volt... én a forrázást és alapos sikálást szoktam választani ... forrázás után amíg ki nem hül a viz ázik útána sikálás majd újabb forrázás és a folyamatot kb 2-3x ismétlem...
    vegyszert nem szoktam alkalmazni nem is ajánlott szerintem... a méregdrága Sera termékeket csak a legelején használtam és nem igazán vált be... magától beállt a víz és most már mindíg hagyva egy keveset a vízből a cserekor, foyamatosan jó a víz minősége...