509
Üdv minden akváriumosnak!
  • Firerock
    #149
    és mikor tetted be a guppoikat az akváriumba??
    nekem szűrő és minden nélkül azonnal lehül
    ezellen mit tehetek?
    mik voltak még a gömbaksiba?
  • Editthy #148
    a guppik nekem gombamód szaporodnak és én simán egy gömbakváriumba ellettem a nőstényeket... mikor megnőttek annyira h a nagyobb halak ,ne bánthassák őket visszateszem a nagy akváriumba...
  • Editthy #147
    köszönöm és van msn -em, de hogy függ össze a kettő?
  • Firerock
    #146
    Edith naon szépek a fótóid
    van msneD?
  • Firerock
    #145
    Black Molly+Guppy+Xifo,Platti
  • Editthy #144
    Milyen halakat szeretnél szaporítani?
  • Firerock
    #143
    sztetek mennyi money lenne 1 50literes aksit csináltatni????
  • Firerock
    #142
    sziasztok
    vki tudna 1 képet küldeni a "szülő akváriumról"
    mert van 1 gömb akváriumom(,10L,no szűrő)
    és nemtom Lrendezni de nekem nagy segítség lenne 1 kocka akvárium is csak legyen előre is kösz
  • via_mala
    #141
    És csak úgy érdeklődnék, hogy hol lehet elsózni havi több 10ezer neonhalat?

    Kizártnak tartom, hogy Magyarország ekkora felvevő piac lenne, ergo exportra tenyészt, ami megint plusz költségeket vet fel. Lehet, hogy tévedek, de akkor is piszok nehéz lehet ekkora mennyiséget teríteni.

    Különben nem azt mondtam, hogy nem lehet megélni neonhalból, csak azt, hogy "nagyon nehéz megélni, szinte lehetetlen". Ha neki sikerül, akkor gratulálok hozzá.
  • HuAn82
    #140
    Mennyit keres ezzel havonta kb?
  • Hoopy
    #139
    Neonhalbol is meglehet élni csak irtozatosan nagy mennyiségben kell csinálni...havi több 10ezer.... egy ismerősöm kb 3-400.000 liter vizben tenyészti őket melléképületben persze mellette van még kerti toban aranyhal,koi illetve razbora és dánio tenyészete is.de ő csak diszhal tenyészetből él.
  • Marki
    #138
    drága :C
  • via_mala
    #137
    Amíg nincs akváriumunk, addig a monitorra választhatunk már rengeteg féle akváriumot.
  • Marki
    #136
    váááá, nekem csigaundorom van >_<
  • Editthy #135
    Sziasztok!

    A segítségetek kéne. Van valakinek tapasztalata a csigaevő halakkal?
    Nagyon elszaporodtak és kiirthatalnanok a csigáim... A történet annyi, hogy:
    édi kis kúpos balatoni csigáim voltak annó, szinte láthatatlanok maradtak az akváriumban ... egy vsárolt növénnyel azomban bekerült egy sötétvörös (kifejletten köröm nagyságú) csiga fajta és elepte a növényeimet a petéivel valamint hiába szedegetem ki őket folyamatosan, 3-4 hét alatt a picik megnőnek és petéznek újra... a balatoni kis csigáimat meg kipusztították :(

    Előre is köszi!
  • Marki
    #134
    hú, de beindult a mozgás :)
  • Galy
    #133
    nem is főkeresetnek szánnám.
  • via_mala
    #132
    Haltenyésztésből nagyon nehéz megélni, szinte lehetetlen. Csak nagyon egzotikus halakkal és rengeteg medencével lehet valami anyagi sikert is elérni. Ez annyit jelent, hogy kb. 10-12 db 80-150 literes medencével talán már érdemes elkezdeni, de inkább többel, és semmi guppi vagy neonhal, hanem sügérfélék, pl. diszkoszhal, aminek a tenyészpéldányai igen borsos összegbe kerülnek. Szóval kezdőtőke ide is bőven kell, és simán bele lehet bukni egy sunyi fertőzéstől, vagy valami technikai malőrtől.
  • Editthy #131
    modjuk most, hogy jött ez a nagy meleg az ékfoltos razbóráim is sorra feladták ... 10-15 halam purcant ki :( Guppi túlélte- guppi rulez :D Meg a harcsa is bírja, anci is jól érzi magát, béka néha vedlik, szal zajlik az élet :) kiskorom óta vágytam akváriumra... és most nagy az öröm :D
  • Editthy #130
    avval csak az a probléma hogy jóval nehezebbb tenyészteni mint a guppit és lényegesen érzékenyebb a környezeti változásokra :( [nekem mind kipusztult]
  • Galy
    #129
    neonhallal nagyobbat lehetne szakítani,mi?
    tervezem, hogy lesz egyszer akváriumom, és a szaporítás is érdekel.
    hobbiállat-tenyésztés rulz :)
  • Editthy #128
    hát én 80-ért tudom eladni őket... bár az enyémen szép nagy kifejlett példányol :D:D:D és van jó kapcsolat... azért az a 3-4 ezer forint jól jön... ha mást nem fedezi a halak és a béka kajáját... egy két új növényt... de tény h ekkora kapacitással meggazdagodni nem fogok :D
  • Punker
    #127
    attól függ mennyi és mennyire szép születik
  • Galy
    #126
    akkor ez nem az évszázad bisznisze, ha jól sejtem :)
  • Punker
    #125
    mintától függ szerintem, anno kb 20-30 pénz volt a legegyszerűbb, haver meg simán oda adta őket a teknősnek ne csak konzervet egyen :)
  • Galy
    #124
    mennyiért lehet eladni őket?
  • Editthy #123
    jaaaaa, az máááás
  • Marki
    #122
    Én arra gondoltam, hogy a xifók miatt pusztulnak; mert nem hagyják kajálni őket :)
  • Editthy #121
    március kicsit régen volt, de sebaj

    Pusztulnak a guppik??? Az a legigényteleneb hal a tapasztalataim szerint... nálam állandóan szaporodnak... folyamatosan adom el őket...
  • Marki
    #120
    Na back :)

    Azóta is megvan az akváriumom, csak újonnan kipusztulnak belőle a guppik. De csak azok. 1-2 elél benne, de ha veszek hozzájuk, meghalnak.. Nem tudom mi bajuk lehet; szerintem a xifók éheztetik ki őket :o
  • Mike
    #119
    az akváriumos akvarista
    hm
    ennyit azért illene tudni
  • via_mala
    #118
    Elfelejtettem hozzátenni: Budapesten
  • via_mala
    #117
    Infókat várok:
    Tervezem, hogy újra tartok majd halakat, de előbb fel kéne mérni a terepet.
    Mennyibe kerül a boltokban most egy 100 literes akvárium?
    És a hozzá tartozó berendezés, kellékek?

    Ha a boltiak nem tetszenek, akkor szerintetek hol érdemes csináltatni?
    A szokásos méretarányú akváriumok nekem ugyanis már régen sem nagyon tetszettek, és mondjuk az alsó lapot inkább drótüvegből csináltatnám, hogyha megreped, akkor se essen szét azonnal.
  • cenobite
    #116
    Szerintem a gömb-aksit minél hamarabb cseréld le normálra. Olvastam már itt-ott, hogy nem túl jó ilyenben tartani őket.

    www.akvarista.hu Itt nézzél szét, jó a fórum, sok a hasznos tanács.
  • via_mala
    #115
    Szerintem 1-2 hetente.
  • HuAn82
    #114
    Van egy 12 literes gömbakvárium 4 aranyhallal levegőztető berendezés nélkül. Milyen gyakran kell ebben vízet cserélni?
  • ChevyG #113
    gyertek ide!
  • Degec
    #112
    Madmaxx!

    van kép a terráriumodról??
  • Degec
    #111
    ja csak a diszkoszok az eddigi 1 hetet sem igazán viselték nélkülem
  • Marki
    #110
    JA, az jó:-)
    Bár a könyv azt írja, elég, ha havi 1 órát szánunk rájuk.
    Csakhogy a guppik rengeteget zabálnak.