509
Üdv minden akváriumosnak!
  • iko
    #269
    fúú, az aksira hány év garit adtak? Amúgy itt elégsok szakertő van, érdemes a fórumban megkérdezni: http://www.akvarista.hu/
  • Editthy #268
    uhhh:(
    Nem irigyellek :(
    az akváriumon kívűl semmilyen kártérítést ne varj... (a bútorokban és egyebekben keletkezett károkért nem vállalnak felelőséget...)
    Annó adtak rá valamilyen garanciát?
  • kisviku
    #267
    A halak most vödörben vannak, fűtés, levegő megy nekik, de tekintettel a diszkoszok érzékenységére, nem tudom mi lesz holnapig...

    Szerencsére nagy veszteség egyelőre nem történt.A bútor elázott, ruhák, stb is, de azok kiszáríthatók.A számítógépet időben kimentettem, van lába is, nem ment bele víz.
    De ha egy órával később kelek vagy netán szétrobban az aksi, akkor nagyon nagy baj lett volna.180 liter víz ment volna el a szobában...
    Ezért még fizetni fog a Juwel!Nem fogom annyiban hagyni.
    A legjobb, legminőségibb,stb, és sajnos ezekhez mérten az ára is magas volt...ma sem olcsóbb persze.
    Tegnap este még semmi baja nem volt, semmi nyom, semmi nem volt rajta, megetettem őket, villany kikapcsolt, alvás.
    Ma reggel meg ez.
  • kisviku
    #266
    Most viszont én kérek szinte azonnali segítséget.

    Olyan dolog történt ma reggel, amit egyikőtöknek sem kívánok.
    Reggel 7 körül vízcsobogásra ébredtem.Átszaladtam az akváriumhoz és látom, hogy ömlik a víz!
    A Juwel Vision 180-asomból csordogál a ragasztás mentén az sló részen a díszlécnél és a matricánal, elöl-hátul a víz.
    Ne tudjátk meg milyen pánik volt rajtam.Kábé egy óra alatt sikerült megmentem a halaimat+növényeket és a víz több mint felét vödrökbe+hórdóba.
    Kábé 20-25 liter víz folyhatott szét a szobában.Takarítás még most is tart.
    Részletek később, most nagyon fontos kérdésem lenne:

    Az aksit a Pozsonyi úti Juwel boltban vettük 3 éve.Ma felhívtam az összes vasárnap is nyitvatartó boltot, egy-két helyen azt mondták, hogy "ilyen nem fordulhat elő Juwel aksival,mivel ez a legminőségibb"...
    Szarok rá, majd elintézem velük.

    Van-e valami lehetőség akvárium javításra, érdemes-e egyáltalán, és tudtok e segíteni nekem, ajánlani, stb.
    A Juwel magyarosrszági forgalmazóját csak holnap tudom hívni (ma vasárnap van), remélem a halaim kibírják holnapig.
    Holnap úgyis hoznak egy másikat, már megrendeltük,de ezt sem akarom és nem is fogom kidobni.
  • Editthy #265
    Neked inkább ezt ajánlanám....
    És bocs ha esetleg a lelkedbe gázoltam...
  • Editthy #264
    PIROS KAVICS ÉS MŰNÖVÉNY????
    Miért???
  • Marki
    #263
    Amiót akb fél éve átrendeztem az akváriumot (új, szürke helyett piros kavics, új műnövény, bújkálók), egy kis hal sem született elbújni el tudnának. Még mndig nem szokták meg az új helyet?
  • cenobite
    #262
    Nekem is megették. Szerintem külön aksi kellene nekik.
  • Firerock
    #261
    hogy birom megvédeni a páncélosharcsa akváriumra ragasztott petéít??
    mert az anci mindig megeszi!!
    van 1 ilyen szülöszobám,abba át tudom rakni??
  • Firerock
    #260
    tudna vki küldeni 1 képet 1 teres Xiphóról vagy 1 Black Mollyról?
  • Firerock
    #259
    beállt a fűtőm köszy
  • gaspy
    #258
    de sztem ilyenkor semmi szükség fűtésre,énis csak télen szoktam használni,amikor lejjebb hül a víz...mert a nap nem világitja stb...
  • Firerock
    #257
    de autómata fűtőm van
    és most próbálkozok(Sera 70W)
  • Firerock
    #256
    köszi a helpet
    nélkületek már 1 halam se lenne:D
  • gaspy
    #255
    akkor sztem szedd ki a fűtést én ugytom tropusi halaknak 24 az ideális...
  • Firerock
    #254
    28
  • via_mala
    #253
    Dehogynem!
    Sürgősen ellenőrizd, hogy mennyi a hőmérséklet! Magasabb hőmérsékleten kevesebb az oldott oxigén, fokozottabb oxigénpótlásra van szükség.
    Mondjuk ha elevenszülő fogaspontjaid vannak, azoknak bőven jó a 22-24 fok, 30 nekik már extrém sok.
  • gaspy
    #252
    hány fokos a víz?hőmérő nincs?
  • Firerock
    #251
    most raktam be 1 újj vízmelegítőt az nem lehet gond??
  • Firerock
    #250
    vááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
    a légpumpa jó!!
    mik lehetnek még??
  • via_mala
    #249
    Oxigénhiány!!! Sürgősen ellenőrizd a légpumpát, vagy bármit, ami a vízben oldott oxigént pótolja.

    Magyarul: fuldokolnak a halaid!
  • Firerock
    #248
    van 1 nagy gondom
    a halaim fent úsznak a víz tetején(nagy részük)
    a szűrő normisan működik!
    mi lehet a gond?
  • Firerock
    #247
    van 1 iylen szülőszobának nevezzet akármim(kb 5liter)
    direkt iylen célra,mindennap 4-5x adok nekik 1 kicsit enni direkt erre a célra kifejlesztett ivadéktápot
    nahh a szülőszoba 1ilyen 10x 10es kocka
    abba van 7kishal(a nagy akiba vannak)
  • Editthy #246
    a guppiknál nekem kb 1 másfél hónap alatt megerősödttek annyira, hogy viszatehessem a nagyok és a többi hal mellé... a mollik nem tudom milyen gyorsasággal fejlődnek de gondolom hasonlóan... persze ehez gondoskodni kell róluk... szépen trendszeresen etetni és tisztítani a vizet...
    d eha egy nagyobbacska befőttes üvegben lenének (nagyobb hely lenne) akkor gyorsabban növekednek... nálam a 98 literben szinte 2-3 naponta látható a növekedés mértéke...
  • Firerock
    #245
    vki ért a Xifókhoz?
    hogy hogy léccik rajta hogy szülni fog lassan?
  • csn tamás
    #244
    nekem azt is ajánlották a fonalalgára hogy tegyek a vízbe konyhasót! de nemigen jött be a dolog....
    valamivel jol megkéne takarítanom a szűrőt is de fogalmam sincs mert csomo az olyan hely ahol nem férek hozzá és akkor ujra elszaporodik a téma az akváriumban. ha valaki ért hozzá s tudna nekem tanácsokat adni s segíteni létrehozni egy szép akváriumot a mostani helyett megköszönöm. ha kényelmesebb a beszélgetés akkor megadom az msn címem. köszönöm
  • Firerock
    #243
    áhh köszi de ez túl bonyulult van szülőszobám az aksiba,csak az nagy helyet foglal L(25literes aksiba 5 litert)de kibírom az kb hány hónap amíg át bírom rakni a kicsiket?
  • Editthy #242
    mekkora az a befőttes üveg? Mert én is tartottam az újszülötteket abba de az 5 liter körül volt...
    -etesd őket rendszeresen lehetőleg naponta 3-4 szer csak keveset adj nekik és picire őröld az eleséget...
    -nem árt minimum két naponta vízcserét tartani!!! Lehetőleg a nagy aksiból szívd le a vizet (remélhetőleg ott jó minőségű beállt vized van)
    -vigyázz a kicsikre a vízcserénél mert ők hatványozotan érzékenyek...
    most hirtelen ennyi jut eszembe...
    - ja és lehetőleg ne hüljön nagyon le a vizük! legyen fényük is de tűző napon NE legyen!
  • Firerock
    #241
    ha berakom 1 befőttes üvegbe őket ak mi a teendő vki le tudná nekem írni 1 pár pontba???
  • kisviku
    #240
    Ja, nem is mondtam.
    Vannak új diszkoszaim!Pénteken hoztam őket, gyönyörű szépek: 2 db Red Melon és 2 db Leopárd Diszkosz.Még kicsik, 1-2 hónaposak, de nagyon jól érzik magukat máris, kajálnak is rendesen.Így most már 8-an vannak.
    Érdekes, hogy ezek a kicsik még mindig csipkedik az egy nagy öreg kék dizsónak az oldalát.
    Ez ugyebár azért van, mert a szülők a bőrükön keresztül kiválasztott anyaggal táplálják pár hétig a kicsinyeket.Nagyon érdekes, még sohasem láttam ilyet,csak szakkönyvben.Namost, a nagy nem választ ki semmit sem, a kicsik meg hozzá vannak szokva még mindig ehhez a táplálkozási formához.Baj nincsen, mivel már falják az eleséget, csak nagyon érdekes dolog.

    Képek majd később...
  • kisviku
    #239
    Igen, apróra darált eleség a legjobb (amit meg tudnak enni).
    Hagyd őket növekedni, legalább pár hétig, amíg meg nem nőnek eléggé, különben a nagyob halaid (ha vannak) megeszik/megehetik őket.
  • Editthy #238
    a black mollyhoz továbra sem értek... de szerintem u.a mint a nagyoknak... lemezes tápot picire őrölve... a nagy aksiba pedig akkor tedd vissza őket, ha megerősödtek és a nagyok már nem tudják megenni őket... (nem tudom milyen halaid vannak...)
    Én pl most benne hagytam a szülő guppit az aksiba mert most kevés volt belőlük és nem bántották a piciket... sem a guppik sem a nagy harcsám sem az anci sem a karmosbrekusz nem eszi meg őket
  • Firerock
    #237
    mennyi idő kell hogy visszarkahassam a nagy aksiba a kicsi balck mollykat??
  • Firerock
    #236
    1 gyors segítség kéne!
    mit adjak a ma születet Black Mollyiaimnak enni??
    képzeljétek 1 szülésre szült 7et:D
    most olyan happy vagyok
  • kisviku
    #235
    Én meg nem mindig érek rá...ráadásul nem vagyok nagy akvarista...mármint nem igazi elmebeteg...
  • Firerock
    #234
    háát igen
  • Editthy #233
    jó kérdés :)

    az akvarista.hu oldalt nézted már? Rengeteg kérdésre választ kaphatsz és az a fórum aránylag pörög! Ha gondom van vagy kérdésem, álltalában oda fordulok... nagyobb eséllyel kapok kielégítő választ... ide azért kezdtem el írni hátha feléled poraiból... és valamennyire beindult de most ismét hanyatlik :(
  • Editthy #232
    a back molliban nem vagyok otthon az nekem somem volt...
  • Firerock
    #231
    mér van ennyire behalva ez a topicC????
  • Firerock
    #230
    #227-->erre senki ne mtud választ vagy megoldást??