7955
Jogosítvány
  • pszihopata
    #4075
    'nagyon is szeretik azok a motorokat"-hajjaj!

    Pláne lengyelországba motorral menni,az maga a paradicsom!Rntgeteg a nő,szépek és oda vannak a motorosokért,mert arrafelé kevesen motoroznak.

    De nálunk is a kalandvágyóbb csajokat vonzzák a motorok mint a mágnes.


  • csoola
    #4074
    ömm, ebben csajok alapján nem értek egyet, nagyon is szeretik azok a motorokat:D hidd el nekem, ha lesz vmi amiért megint lekerülhetek paksra az az h csajokkal megyek M-es jogsival:D az utolso mondatom meg azt jelenti nagyrészt h nekem nem kell auto, és a jogsi is csak akkor kell amikor megyek A korlátlan jogsira (tudod, A-s jogsi ami kell a motorhoz ami már eröske:D)
    Zsolti: hát amugy én jobban is merném tolni a nivának terepen:P a Pajerojuk az egészen uj, nagyon szép auto:) de sok esélye nincs:D akkora mint egy mentö, egy huzosabb kanyarba felborulXD
  • Zsolti9014
    #4073
    "de egyik sem ér semmit egy kicsit is tapasztalt motoros ellen, nagyon komoly vezetési tudás kell ahhoz h egy olyan motorost elkapj, és nagy szerencse, mivel sztem egy terepmotoros jobban érvényesül egy rendörnél egy erdöben... "


    persze, ebben igazad van. én is ezen az állásponton vagyok. én csak védem egy picit a Nivát :DD
  • gizi01
    #4072
    köszike,majd meg írom milyen volt az első vezetésem,a szerelvénnyel.
  • Tufa
    #4071
    utolsó mondatodat nem igazán értem, de egy tütüvel könyebb csajozni és télen is kényelmesebb :P
  • csoola
    #4070
    de van anyáménknak két verdája (egy G astra-ezt ujan vették 2005-ben, meg egy 16 éves diesel Fiesta) és ha majd lesz jogsim tutira odaadják ha szükségem van rá-de én motorozni szeretek, hobbim mellett számomra ez az elsö számu jármü (egyszer majd ha lesz családom persze kell az auto is, de msot minek nekem is?) inkább A korlátlannal teszem le az autot:)
  • Tufa
    #4069
    jövőre már lehet B kategóriás jogsid, rakd le azt és gyüjts autóra... :P
  • NSTSpider
    #4068
    Igen csak akkor engedik ha már van rutin de az akkor lenne ha engedik :D
    Én azóta mióta megvan szinte minden nap vezetek több mint 10 éve :D
  • csoola
    #4067
    bár a testalkatomhoz már a 125 is kicsi, de A1-el cask azt vezethetek majd... (igazábol ha verseny szinten motoroznék akkor 450-es 4T lenne az ideális, de legalábbis a legkisebb is 250 4T lenne)
  • csoola
    #4066
    de egyik sem ér semmit egy kicsit is tapasztalt motoros ellen, nagyon komoly vezetési tudás kell ahhoz h egy olyan motorost elkapj, és nagy szerencse, mivel sztem egy terepmotoros jobban érvényesül egy rendörnél egy erdöben... engem lehet h elkapnának ha nagyon akarnának, nem tul nagy teljesitményü a motorom, de sajna még nincs má és amig nem lesz annyi pénzem h jogsit meg a motort is meg tudjam fizetni addig nem lesz másik... (ez kb 300-320k összesen-nekem valszeg egy éven belül sem lesz ennyim ha midnen pénzt félrerakok amit tudok és a nyarat végigdolgozom...de majd meglátjuk, talán besegitenek a szüleim is és akkor lehet h jövö nyárra-nyár végére esetleg egy Rotax blokkos 125-ös Tuareg Rally-val szánthatom az utakat...)
  • Zsolti9014
    #4065
    ehhez csak annyit szólnék hozzá, hogy a Niva semmivel nem rosszabb terepen a Pajeronál.
  • Bandi 18
    #4064
    Nagy grat :) Csak így tovább :)
  • gizi01
    #4063
    Sziasztok!megvolt a sikeres kresszvizsgám C+E kat.ból.hétfőn már vezetni megyek!!!
  • csoola
    #4062
    de igazad van, és amugy meg Tufa, az már nagyon geci rendör ám aki még az erdöben levö terepmotorost is hajtja! kinek árt az? ok h én közuton mentem, és jogos, de azért azt aki csak erdöben van azt nemtom miért kell basztatni...
  • pszihopata
    #4061
    Na ott a megoldás egy csomó erdőt odaadtak kárpótlásba ott kell motorozni!
    A buziknak meg azt kell mondani,hogy meg van beszélve a tulajjal,el lehet húzni,mert ez magánterület,ide be sem jöhetnének!
  • Tufa
    #4060
    az számít vezetőnek aki 50ccmen járó motorral közlekedik, illetve 125től fölfele már az is aki tolja a motort, teljesen mindegy hol-kivétel ha pl az az erdő magánterület, saját telkeden azt csinálhatsz amit akarsz.
    A srácot jogosítvány nélküli vezetés miatt kapták el egyébként. (nyilván egy trialost nehéz megfogni, én anno speed párti voltam, 12éves korom óta vezetek és azóta "csak" kétszer volt igazoltatás vagy gondom velük mondjuk akkor nagyon, 18 hónap jogsibevonás...)
  • pszihopata
    #4059
    Mit tudnak ráverni arra,akit az erdőben kapnak el?Az nem közút,ott hiába kéri a jogsit!
  • pszihopata
    #4058
    Közúton már pár rendőr leráztam,már kétszer utánamfordultak mert robogóval egykerekeztem,de a forgalomban esélyük sincs kocsival.
    Nagymotorral,meg szembe el mellettük,mire megfordulnak már kaptak 3 utcahosszt.
    Kocsival azért nem próbálnám!
    Hát akit terepen kapnak el az meg is érdemli!

    Vitorlással sajna gáz,a rohadékok 100 lovas yamahával jönnek,hülye haver poénból megkérdezte mikor látta jönni a zsarukat,hogy 'lelépünk"?
  • Tufa
    #4057
    pont ez a hozzáállás volt a srácnál utánképzésen. egy darabig sikerült neki, egyszer nem. 8 hónap jogsibevonás(utánképzés ára összesen 75ezer), büntetés 90ezer.
  • csoola
    #4056
    a másik meg az h a rendör meg is mondta még aki irta a feljelentést az is h semmi gond nem lett volna ha mondjuk kicsit távolabb a zátonynál megyünk... amugysem a rendör akart felejlenteni, ö meg is probálta megkérni a gyiakrcot h inkább hagyjon "de ö ragaszkodott hozzá"... naponta mennek azon a helyen krosszosok is, nekik is max annyit mond a rendör h ovatosan menjenek, amugy meg lekaksizza
  • csoola
    #4055
    sztem meg pont h a mitsubishi pajero se kapott el még egy ismeröst se, engem se, pedig csak 80-as DT-m van... jo persze lekopogom, de nem fog az utánam jönni, a nivásat meg lehagyom a gecibe olyan uton fogok menni ugyis ahol az már rég halott;)
  • pszihopata
    #4054
    Ahol a níva elmegy,az nekünk nem terep,igaz mi triálmotorral nyomjuk.
    Engem most szombaton a balatonon jelentettek fel a gecik,mert egy hónappal lejárt a vitorlásjogsim.

    3 vizirendőr ,de jönnek még az én utcámba!
  • Tufa
    #4053
    Nyilván minimális az esély, de csak egyszer fogjon meg egy nivás :P
    Amikor én voltam utánképzésen pl volt egy srác akit így fogtak meg, pontosabban ő még rátett egy lapáttal és úgygondolta ugysem kapja majd el a rendőr. Elkapták...
  • pszihopata
    #4052
    'terepen is ugyanugy megfoghatnak" -

    'Erdei ellenőrzés jónapot kívánok,jogosítványt,forgalmi engedélyt legyen szives átadni!"
  • Tufa
    #4051
    terepen is ugyanugy megfoghatnak... ha jól tudom 125ccm és fölötte még ha csak tolod a motort, akkor is vezetőnek számítasz már! (mopednél nem)
  • csoola
    #4050
    nem megyek ilyennel uton többet, elmondták mekkora pénzbirság, pont annyit kelett volna fizetnem amennyit a mostani motormért kapnék kb! ez nekem nem éri meg, ugyhoy ilyen többet nem lesz:) persze az más kérdés h pályán és terepen mivel megyek:P
  • gizi01
    #4049
    Szia.jó hogy így ki jöttél a dologból.de tényleg tanulj belőle.mert csak a maga kárán tanul az ember,ezt tudom a fiamról.
  • csoola
    #4048
    azt mondták két évig van jelentösége, számomra ez a lényeges, amugy sem hiszem h valahol amiatt nem vesznek fel egy komoly munkára mondjuk mert 16 éves fejjel fel mertem ülni egy nagyobb motorra... remélem, de jelenleg örülök h ennyivel megusztam:)
  • Tufa
    #4047
    a priusz nem évül el...
  • csoola
    #4046
    16 vagyok, mire én melozok addigra az elévül... és akkor csak nyilvántartásban leszek:)
  • Tufa
    #4045
    A priusz része nem túl jó dolog, később legalábbis már egyre több melóhelyen kérik az erkölcsi bizonyítványt..
  • csoola
    #4044
    nagyon gyorsan probáltam irni, ugyhogy a hülye szavakért meg helyesirási hibákért sry
  • csoola
    #4043
    megjöttem, itt vagyok, élek:D
    hát a hireszteléssel ellentétben egy hihetetlenül kedves, aranyos inkáb diatal mint középkoru nö fogadott, megbeszéltünk mindent, nagyon közvetlen volt, nagyon sokmindenröl bezélgettünk az én ügyem mellett, 2 orát kb, azt mondt a végén h mérlegel, de valoszinüleg nem fog kiszabni büntetést, egy figyelmeztetést kapok majd és lesz 2 év priuszom, amugy pénzbirságot semmiképp nem adnak mert fiatalkoru vagyok kereset nélkül, börtönt meg inkább akkor ha büncselekményt követek el. röviden ennyi, a lényeg h megusztam és azt hiszem tanultam belöle, legalábbis elém tehetsz akármilyen motort, kiprobálom, csak nem közuton;) ti is csak olyat vezessetek amire van jogsitok, mindenkinek mondom, emrt soha nem tudni ki figyeli h mit csináltok, engem spec kifigyeltek... nah minden jot, asszem még megyek motorozok egyet:D
  • reménytelen
    #4042
    Szerencsére meglesz a lehetőségem a vezetésre. Ezt azért mondom, mert sokan megszerzik a jogosítványt, aztán a szülők nem engedik vezetni, mert "féltik" (ebből az esetek egy részében inkább az autót féltik). Az én apám viszont azt mondta, hogy bármikor vezethetek, ha akarok, mert most már csak rutint kell szerezni, és annak a vezetésen kívül nincs más módja.
  • NSTSpider
    #4041
    Minden emberrel meg lehet találni a hangot hidd el.
  • csoola
    #4040
    csak sajna azt mondják h egy idegbeteg qva:S nah holnap du. megirom mi lett ha hazaérek egyben:P
  • NSTSpider
    #4039
    Kiderül, sok függ a szabálysértési előadótól.
  • csoola
    #4038
    söt egyáltalán nem voltam soha:P remélem normálisan fog hozzáállni...
  • gizi01
    #4037
    Sziasztok.27.én 11ó.20-kor lessz a C+E kat.kressz vizsgám.azhittem soha nem jőn el ez a nap annyit kellett várni.
  • NSTSpider
    #4036
    Figyelembe vehetik ,hogy 2 éven belül nem voltál büntetve.