7955
Jogosítvány
  • HiPPoNaX
    #4115
    nyilvan nem redukalodik nullara, de szvsz megiscsak konnyebb ugy nekiugrani a dolog gyakorlati reszenek, ha meg frissek az elmenyek a kresztanfolyamot illetoen
  • Easy Rider
    #4114
    akinek fél év alatt elkopik a KRESZ tudása (még ha nem is használja), az soha ne is vezessen gépjárművet, még biciklit se!
  • HiPPoNaX
    #4113
    Pontosabban a jarmukezelesi orakat csak akkor kezdheti el, ha betoltotte a 17-et, onnan meg egy lepes amig kezhez is kapja a papirt :] Szerintem sem eri meg 16,5 evesen elkezdeni a kreszt, raer az nehany honappal kesobb is, ugy sem tudsz mit csinalni a fennmarado idoben (viszont mivel nem hasznalod, ezert az alatt a nehany honap alatt megkopik am kresztudasod, ami nem elonyos)
  • csoola
    #4112
    16.9;) 16.5 az csak feliratkozás, mondjuk elkezdeni elkezdehted de sztem ha csak nem unatkozol nem éri meg, vagy ennyire elhuzodik az egész hogy fél éve kell amig leteszed?
  • Tufa
    #4111
    ja
  • Ktm10
    #4110
    DE 16.5 kor lehet elkezdeni a kreszt?
  • Tufa
    #4109
    kézhez csak 17évesen kapod
  • Ktm10
    #4108
    Nem 16.5 ???
  • Tufa
    #4107
    17
  • Ktm10
    #4106
    B kategoris jogsit hány éves kortol lehet szerezni?
  • Magnumrolcsi
    #4105
    Megvan a rutin. :) Vizsgáztatóval annyira elbeszélgettünk, hogy a húzott biztonsági ellenőrzést nem kérdezte(mutassa meg a műszerfalon a motorolajnyomást , a töltést és a hűtést visszajelző műszereket). Régi Ford Mustángjáról beszéltünk(épp felújítja és fényezőt keres hozzá), 3db van belőle az országban. :O
  • gizi01
    #4104
    Köszi!majd folyamatosan be számolok.remélem nem uncsi senkinek!!!!!!!
  • Bandi 18
    #4103
    De jó egyeseknek :P. Remélem nyáron de legkésőbb szeptemberben én is hasonló élményekről számolhatok be :). Egy kalappal 10-én.
  • gizi01
    #4102
    Sziasztok.túlvagyok az első 2órás rutin vezetésen a pótosszerelvénnyel!nagyon klassz volt,nem is olyan nehéz mint első látásra gondolja az emder!10.én vizsga.jó vezetést,vagy tanulást minden vizsgázónak!
  • csoola
    #4101
    "A korlátlan"-ezzel minden motort vezethetsz
  • [HUN]FaTaL
    #4100
    Az A korlátlanra.
  • Horse sense
    #4099
    Ezt most nem értem
    Milyen korlátlanra?
  • csoola
    #4098
    A korlátlanra bizony igaz!
  • Horse sense
    #4097
    Hali!
    Azt hallottam, hogy jövőre márcsak 21 évesen lehet menni jogsira
    Ez igaz?
    kösz
  • NSTSpider
    #4096
    Szerintem felesleges kirakni mert ezzel megpecsételed magad máshogy bánnak veled az emberek. Mert ha nincs kint és bénázol akkor csak azt gondolják béna vagy de így tuti sokan be fognal vágni meg fognak előzni stb... Szel gondold meg. ja ás nem is beszélve amit már írtak itt ,hogy ha felragasztod akkor nyomot hagy a kocsin.
  • Count Adyn
    #4095
    Meg nyomot is hagyhat ha majd le akarod venni:D
  • gizi01
    #4094
    Szia.szerintem a T betű felesleges.ha valami bajba kerülsz,nem ment fel semmi alól!!ráadásul az autósok nagyrésze sajnos a hívatásos oktató autókkal sem előzékeny nem,hogy egy "matricával"de ha téged meg nyugtat tedd fel az autódra.
  • NSTSpider
    #4093
    Hm, minek kell, neked kirakni?
  • csoola
    #4092
    elsö és=vagy
  • csoola
    #4091
    söt ha találsz és van egy nyomtatod akkor lehet kapni bármilyen méretü matrica alapu fehér lapot, én régen DVD cimkézésre használtam, abbol is tudsz akora matricát csinálni, amilyet akarsz!
  • lac0215
    #4090
    Irószerboltban, nyomtatványboltban próbáld keresni a "T" betüs matricát...
  • NSTSpider
    #4089
    Hm nem mindegyik dobozban van mérő folyamatosan cserélgetik.Lehet ,hogy ott sebességkorlátozás volt.De ugye elvileg pályán 130.Nemtudom ezeknél látszik e már a sofőr de elvileg még él az 57-es paragrafus...
  • levayou
    #4088
    Ma este az az 1-es autópályán kb 150 körül rámvillant pirosan az egyik telepített trafi. Rosszul tudom, hogy csak 160 fölött mér? Ha fotózott, és nem látszik a sofőr, meg lehet még bundázni, hogy nem én vezettem?
    Tud valaki ezekről valamit?
    Előre is köszi!
  • csoola
    #4087
    tudom, mondtam neki h vagy ne üljön be vagy ugy üljön be h szoljon a gyerekre ha elereszti magát...
    ma amugy vele voltam pár orácskát motorozni, megnéztünk egy rtika ratyi cross pályát, mentünk egyet erdöben, meg kiprobáltam a Cagiva W8-ast.. faja kis gép, de persze nem uton probáltam:P
  • eLiXir
    #4086
    hol lehet T betűs matricát kapni?
  • gizi01
    #4085
    Nem szeretnék okoskodónak tünni,de én azt szoktam mondani a gyerekeimnek soha ne üljenek be olyan ember mellé aki ivott.még ha keveset iszik is de kis ráhatással olyan dolgokat művelhet ami végzetessé válhat.nem baj ha gyávának tartanak azért mert nem ülsz be mellé,ez nem gyávaság hanem józan gondolkodás!
  • csoola
    #4084
    tegnap votlam bulizni, csak annyit mondanék h nálam alig idösebb gyerek, be a haverja sokdájába, elviszi egy körre, közben hatan ülnek bennt... nem volt nagyon részeg de például egy barátom beült akit féltettem, mert pölö ugy indultak el h dadogásig pörgette az autot...
  • Zsolti9014
    #4083
    én is támogatnám, annak ellenére hogy 17 évesen vizsgáztam. nagyon sok a velem egykorúak közül a magát keménycsávónak érző kis senki, akik mások vesztét okozzák az utakon. persze vannak kivételek (nem azért, de magamt elég normálisnak tartom, mindig átgondolom, mit hogyan csinálok).

    de ha nem is korhatárt emelnének, legalább visszahozhatnák a 8 általánost követelménynek + egy mélyrehatóbb orvosi+ pszichológiai vizsgálat kellene.
    nem csak a fiatalokkal van a gond, most leírok egy történetet a KRESZ tanfolyamról, amelyikre én is jártam.

    Egy elég szakadt kinézetű 40 év körüli csákó a "főhős".
    Tudni kell róla, hogy annyira tisztelettudó, hogy még a teremben is bézbólsapkában ült mindig...
    Egyik nap egyszerre értünk oda a suliba ahol az órákat tartották, és illendően köszöntem neki. Meglepetésemre visszaköszönt. Aztán rákezdte:
    - Kocsival jöttem hehehe!
    Mondom:
    - Ja, engem is azzal hoztak.
    Ő erre:
    - De nem úgy, én vezettem a Ladámat. Ott áll lent a diszkónál.
    Mondom neki:
    - Jóvan, csak el ne kapják a rendőrök!
    Aztán rákezdte:
    - Tegnap (!!!) elkaptak már, hehehe! Itt voltam bent a városban és megfogtak. Kiszúrták (!!!) mind a 4 kerekét a Ladának, aztán meg akartak szondáztatni. Én beültem a kocsiba és elhajtottam hazáig. (az neki 15-20km volt onnan egy kisebb falu). A rendőrök nem értek utol (persze, az új octaviákkal biztos lassúak voltak...). Csak nyomtam neki, meg szurkáltam vissza (???). Utána mikor odaértek, bejöttek a házamba, én meg elküldtem őket a kurvaannyukba és kizavartam őket. Utána meg hívtak erősítést és bevittek vérvételre. De most megint kocsival vagyok.
    Mostmár csak annyit bírtam röhögés nélkül hogy:
    - Ja, persze bmeg.

    Hát, a faszinak volt képzelőereje az biztos. Én meg alig bírtam visszatartani a röhögést, aztán másnap a haverokkal is megosztottam kis történetemet, ők is szakadtak a röhögéstől.

    Szóval, az ilyeneket kellene kiszűrni. Mert a probléma az hogy ha ezek fizetnek, ugyanúgy megkapják a jogsit, mint bárki más. Ezekre pecsétet kellene nyomni, pl. a homlokukra, hogy: SOHA NEM VEZETHET SEMMIT MERT KÖZVESZÉLYES HÜLYE!!!


    Szóval itt a korhatár csak egy összetevő.
    Mindemellett megismétlem, hogy én is jó ötletnek tartanám egy 18-19 éves korhatár meghúzását, annak ellenére, hogy blabla... ezt már az első mondatban leírtam.
  • Bandi 18
    #4082
    Hello

    Már sokszor megvitatták sőt linkek is vannak cask vissza kell olvasni. Amúgy nem lenne rossz a 18-19 éves korhatár én támogatnám.
  • FEEDER360
    #4081
    Hali! Halottam olyanról, hogy az autós sogsit (B kategória) jövőre 18 vagy 20 éves kortól lehet elkezdeni! Igaz ez?
  • csoola
    #4080
    jah és az offroad az azért volt lényeges, mert ehhez max akkor veszel fel ruhát ha kimész rendesen csapatni, akkor sizma meg krissznaci+mez, ami sztem nyáron is egészen elviselhetö... /plusz a protektorok/ de ha csajjal megyek akkor elég egy szimpla utcai nadrág meg egy polo nyáron, msot meg egyenlöre egy pulcsi... mert egy az h a mostani motorral nem lehet száguldani, de a nagyobb endurokkal se márcsak azért se mert nagy a légelleneállás és ugy 160 fölött egy kis szél is elvisz:D
  • csoola
    #4079
    nana, ott nem tartunk:D offroad motor azért általában amivel megyek:D (csak rendszámos és ezért onroad is:P) hát azért ha minuszok vannak, van itt két verda... (bár inkább az opel mert a fiestába akármilyen jo állpotu is, nem lehet csajozás céljábol beültetni melléd vmi nöt:D)
  • Tufa
    #4078
    Azért kérdezd meg hogy november-december fele melyiket választanák szivesebben :p Egy felfűtőtt kényelmes fotelt amibe kicsit kevesebb adrenalin van, vagy a minusz fokokat ahogy elindulsz motorral :P
    Egyébként én csajom is odavan a motorokért, ismerös mocijával jópárszor vittem már, de amikor beül az omegába, kint 10fok, bent 25 akkor azért érezhető a különbség :)
    Első pár alkalomért odavannak 1-1 körre, de hosszabb távon nyerőbb egy autó. Én pl szeretem hogy nemkell full bőr cuccban, buksival a kezembe izzadni a moziban vagy bulizni :)
  • pszihopata
    #4077
    Én többször észrevettem volt hogy csak a motor miatt történtek néha dolgok,de hát nem vagyok én semmi jónak az elrontója!Persze az ilyen sokáig nem tart,de ki bánja?
  • csoola
    #4076
    na ugye:P de ezt már csak azért is tudom mert kb 20 lány ült már mögöttem ,holott még se olyan motorom se jogsim nincs...XD (nem a mellemet verem nem azért mondtam:P)