7955
Jogosítvány
  • Horse sense
    #4195
    Érdekes
  • Zsolti9014
    #4194
    Az okmányirodában valószínűleg félreértették. Azt hitték hogy most akarod befejezni.
    Egyik haverom volt hasonló helyzetben, egyszerre kezdtük, viszont ő még nem vizsgázhatott velünk kreszből sem, de kicsit várt, aztán a rutinnal is kicsit elhúzták az időt, a forgalommal is, és már jogsija van :D
  • Horse sense
    #4193
    Köszi mindenkinek, Itt Dabason, anyum megkérdezte az okmányirodát és azt mondták neki, hogy nem fejezhetem be.Az ismerősömnek meg azt, hogy befejezheti.Csak ezért írtam a forumba, köszi nagyon.Sziasztok!
  • Zsolti9014
    #4192
    természetesen. sőt, ha most elkezded, kb. december elején lehet hogy meglesz a KRESZ (persze, van ahol 1 hónap van ahol 3 az oktatás).
    Decemberben az autósiskolák nagy része (legalábbis nálunk) tart téli szünetet. Januárban meg kezdheted a rutint, legfeljebb egy kis várakozás a korod miatt, aztán forgalom. Viszont ha úgy elhúzódik, mint nekem (6 hónap), akkor pont jól jön ki.
  • Pipör
    #4191
    be
  • Horse sense
    #4190
    Hello!

    Áprilisban leszek 17 és arra lennék kiváncsi, hogy ha most elkezdem a B-t, akkor befejezhetem még?

    köszi
  • Bandi 18
    #4189
    Hát akkor mindent bele. De ennél a kategóriánál maszek fuvar szokott lenni :D Apám is mesélte hogy anno a Zil-el cementet kellett kivinni a biztosnak az építkezésre
  • gizi01
    #4188
    Sziasztok!!!jövő hó 07.-én vizsgázok!!!
  • csoola
    #4187
    én ugyanebböl a ketegoriábol ma tettem le elméletből:) 73 pontom lett, aza bajom hogy november 27-é születtem, szoval nem tudni h mehetek-e gyakorlatra...:S
  • szurop
    #4186
    Amit kell azt megtanítja. Tegnap csak gyakoroltunk. Másik jellemző linkségére: tegnap háromnegyed 12-kor telefonál, hogy fél egyre mennyek vezetni. Úgy volt megbeszélve hogy telefonál, de szólhatott volna előb is.
  • gizi01
    #4185
    Szia.én nem motorozok,de láttam hogy folyik az oktatás ott ahol én is vizsgázok.ott nem hadja magukra a tanulóit az oktató!!mindég velük van!szóljatok neki a ti pénzetek van benne normálisan foglalkozzon veletek!sok sikert!!!!!
  • gizi01
    #4184
    Hajrá!!!!!és az E.-t.se hagydki!!!!tök jó buli!!!!!!soksikert!!!
  • szurop
    #4183
    Miocsoda egy link az én oktatóm.
    Elkezdtem motorral vezetni, A1-et nyomom. Egy magánháznál van a motor, kb egy kilóméterre a tanpályától. A legelső alkalommal, úgy kezdtük, hogy elmentünk a motorért, üljek fel, megyünk tankolni, ki mentünk a város szélére, ő ment elöl az autóval, én meg utána motorral. Ma volt a harmadik alkalom hogy vezettem, vagyis vezettünk, mert egy másik sráccal csinálom együtt, de ő korlátlanra bővít. Elmegyünk a motorokért a házacskához, elmotorounk a tanpályára, és ad egy kulcsot, hogy rakjuk ki a bólyákat és gyakoroljunk, ő elmegy. Fél óra motorozás után jön az oktató, na pakoljtok és megyünk. Durván nyomja szerintem.
  • csoola
    #4182
    hétfőhöz egy hétre kresz viszga A1-ből:P
  • Bandi 18
    #4181
    Hello

    Grat :) Igen megkaptam köszönöm szépen. Úgy néz ki hogy Februárra összejön a pénz és elkezdhetem a C-t :)
  • gizi01
    #4180
    Szia.17.-én sikeres vizsgátt tettem a rutinon.egyébként meg kaptad a privát válaszomat?
  • Dodo55
    #4179
    Sőt, úgy tudom lehet úgy is, hogy szülő mellett vezetsz fél évig(szülőnek ezt írásban tanusítania kell), majd bemész, és lerakod a vizsgát.

    Ezt egy Texasban élő barátom mondta. Lehet nem mindenhol van így Amerikában, de ott valószínűleg így, 14 vagy 15 éves kora óta van jogsija. Most 17 és fél éves, és egy ideje már teljes jogú van neki, persze csak belföldi.
  • DJ BP
    #4178
    USA-ba ha jól tudom, nagyon nincs is KRESZ oktatás beülsz és mész.
    Alap amerikai itt nem jó, nem biztos, de nekem így logikus, nem hiszem hogy pl. a nemzetközi jogsit megadják az amerikai alapképzésért
  • Bandi 18
    #4177
    Igen jól tudod
  • [HUN]FaTaL
    #4176
    Nem vezethetsz, amerikában egyrészt valszeg automatán tanulsz itthon pedig nem vezethetsz kézi váltós kocsit ha automatán tanultál (ha jól tudom).
  • [HUN]FaTaL
    #4175
    17 éves korod előtt:

    - nem vezethetsz forgalomban
    - nem vizsgázhatsz rutinból sem (csak gyakorolhatsz a vizsgára)
  • Goruck
    #4174
    igazad van, nem teljesen egyértelmű..:) sok sikert, HONAP RUTINOM LESZ éjjáéjjáó :D(nem vizsga)
  • Tufa
    #4173
    aki tanulni megy ki nem rakhatja le a jogsit kint. (énis próbáltam)
  • dotkom
    #4172
    ok xD
  • dotkom
    #4171
    hupsz
  • Dodo55
    #4170
    Nem igaz, épp most részleteztem, hogyha igaz lenne, akkor a 17-20 évesek népsűrűsége igen nagy lenne a Parlament környékén
  • csoola
    #4169
    olvass vissza, rendben?XD
  • dotkom
    #4168
    oo. kar. de attol meg lehet hogy poenbol lerakom. addig is gyakorlok. egyebkent az telleg igaz hogy januartol 21 ev lesz magyaorszagon az autovezetoi jogsi korhatara?
  • Dodo55
    #4167
    Nem. Asszem 18 és fél évesen kaphatsz Amerikába olyan jogsit, amit külföldön is használhatsz.
  • csoola
    #4166
    hááát... EU-ban más van sztem, nemzetközi jogsit használhatsz, de majd biztos vki okosabb elmondja...
  • dotkom
    #4165
    sziasztok!
    jovore kimek amerikaba 1 evre. szerintetek ha akkor ott kint 16 evesen lerakom a jogsit azt majd hasznalhatom itt magyarorszagon barmire is?
  • csoola
    #4164
    ai normális nem adja oda ugy a kocsit egy akkora gyereknek (mondom ezt ugy h novemberben töltöm a 16-ot:P)
    szerintem a kocsival épp ugy van mint a motorral, elöször vmi gyengébb kel h megtanuljon közlekedni, nem apuci BMW-je egyböl...
  • Tufa
    #4163
    10millió mérges ember ellen is elég volt nemrég, nem történt túl sok változás ;)
  • Dodo55
    #4162
    A szóbeli védekezés szerintem nem hatékony 300000 mérges 17-20 éves ellen :D
  • Tufa
    #4161
    Az a része hogy az autós iskolák elesnének egy csomó bevételtől az államot nem izgatja hülyeség, azzal fognak védekezni hogy 1-4év mulva ugyis lerakhatják, ugyanott lesz az 50%, csupán azt a 1-4évet kell kivárni amig a leendő beli pályázók 21évesek lesznek.
  • Dodo55
    #4160
    Na, én is hallottam erről a korhatár 21-re emeléséről, de nem hittem már el akkor sem, amikor mondták.
    De ha jól vettem ki az utolsó 1 oldal alapján, akkor tényleg hülyeség az egész.

    Ha megcsinálnák, szerintem öngyilkosság lenne a kormány/állam részéről, a 21 éven aluliak már nem azok a megfélemlített emberek, akik ülve maradnak, ha kib*sznak velük. Plusz az autósiskolák is elesnének egy csomó bevételtől, mert szerintem a tanulóvezetők 50%-a 21 éven aluli.
    Úgyhogy lenne itt balhé bőven...

    Persze én is úgy gondolom, hogy sok ember van, akinek 17 évesen korai lenne, viszont még több, akinek meg nem. Amerikában 15-16 évesen már teljes jogú jogsit lehet szerezni általában, de államonként más kicsit. Mégsem lehet arról hallani soha, hogy a 15 éves gyerek halálos autóbalesetet okozott...
  • Skullkid
    #4159
    Sziasztok!

    Most kezdtem bele a KRESZ-be, tudom hogy még hosszú út áll előttem, de egy olyan kérdésem lenne, hogy ha még nem töltöttem be a 17-et addigra, mikor már csak a forgalmi vizsga lenne hátra, akkor megcsinálhatom-e a forgalmit és csak később kapom meg a jogsit vagy csak akkor csinálhatom meg, ha már 17 vagyok?

    Előre is köszi a választ! :)
  • gizi01
    #4158
    Szia sok sikert!egyébként nem természetes,mert bármiből vizsgázhatsz!én pl:C+E-ből fogok szerdán,rutinon mivel sajnos az első nem sikerült!
  • Goruck
    #4157
    nem egyiknek hanem azért ugye értitek....
  • Goruck
    #4156
    B-ből, természetesen :D
    ma 3 osztálytársam vizsgázott kreszből(B) egyiknek 5;10;12 lettek a hibaszámok...