7955
Jogosítvány
  • szurop
    #4275
    Hol van az a jogsin, hogy kezdő vezetői engedély?
  • Magnumrolcsi
    #4274
    jogsi kategoriák

    Megvan a jogsi, ma hozta postás, igaz bátyám vette át mert én orvosnál voltam, de a lényegen nem változtat. :))
  • SpeedXHUN
    #4273
    Igen,,mert meglátják az útlevelet azt már messziről átengedik.(az útlevelet mindenhol szeretik)Megnézik a képed és az útlevél lejáratát:)
  • SpeedXHUN
    #4272
    nem
  • Csabesz6
    #4271
    nem
  • Viktor9202
    #4270
    Ez igaz hogy autóra a jogosítvány letételét felakarják vinni 21 évre?
  • [HUN]FaTaL
    #4269
    Nem kérték az okmányirodában tőlem sem ugyanis az igazolást nem kapod meg anélkül.
  • Attila8805
    #4268
    Én azzal hordom érdemes kitölteni:D
    Bár én csak a vércsoportom írtam bele biztos ami biztos:D
  • Zsolti9014
    #4267
    :D köszi
  • csoxer
    #4266
    neeem,arra még azért nem merészkedek el:)esetleg majd később..de akkor értesítelek h eltudj bújni:)
  • Zsolti9014
    #4265
    ja, persze azért mazsolának sem kell lenni :D
  • Zsolti9014
    #4264
    óvatosan bármit lehet. és ezt tényleg ne feledd: ne száguldozz, még akkor sem ha mögötted/előtted gyorsabban mennek. aki akar hadd menjen, és neked még azért (meg persze nekem is meg minden kezdőnek) sok-sok kilométert kell levezetni, hogy aztán tempósabban is biztonságosan közlekedhessen.

    csoxer: Miskolc környéke alatt Ózdot is érted? :D
  • szurop
    #4263
    Tegnap jött meg ugye a jogsi, én ma este, sötétben, jeges úton, városon kívül nyomultam.
  • Bandi 18
    #4262
    Akkor még nem kell félni felénk:) Sok szerencsét baleset és hatóságmentest :D
  • csoxer
    #4261
    eleinte elég Miskolcot+környékét elkerülni,később már határ a scillagos ég:)
  • Bandi 18
    #4260
    Azért csak finoman:D Merre kell majd jobban vigyáznunk :)?
  • csoxer
    #4259
    köszi,irány a zországút:D
  • Zsolti9014
    #4258
    gratula hozzá!
  • csoxer
    #4257
    ma megkaptam
  • Zsolti9014
    #4256
    nemtom, talán okmányirodában érdeklődni lehet, de azt még az ünnepek előtt tedd meg.
  • Bandi 18
    #4255
    Szerintem is vissza kell kapni mert az a jogsin sehiva nem kerül bejegyzésre és ahogy mondták anélkü okmányirodába sem mehetsz :S
  • 5w0rdf15h
    #4254
    pedig kell anélkül okmányirodába nem kapsz semmit
  • Magnumrolcsi
    #4253
    Pedig vissza kell...
  • csoxer
    #4252
    hátja,és hogyha holnap se érkezik meg? semmit se tudok csinálni csak várni?
  • Zsolti9014
    #4251
    gratula hozzá!
    sztem nem kell azzal, én legalábbis nem azzal hordom, meg apukám sem és talán anyukám sem.

    csoxer #4250: türelem. :D bár már tényleg kiküldhették volna
  • csoxer
    #4250
    én 7.én voltam okmányirodába,de még mindig nem érklezett meg...pedig lassan ittlenne az ideje nem?
  • szurop
    #4249
    A jogsit avval a kék papírtokjával együtt kell hordani? Ma jött meg
  • [HUN]FaTaL
    #4248
    nem kell, van akinek az igazolás kiadásakor vissza sem adták a vöröskeresztes lapot
  • Freedom88
    #4247
    nem kell, mivel a jogsit alapból csak úgy adhatják meg, ha az is megvan! ergo a jogsival igazolod azt is.
  • Bandi 18
    #4246
    Nekem már volt ellenőrzésem és eddig nem kérték. De azt tanították hogy nálunk kell lenni de alig fér el a pénztárcában :D Hord csak magadnál ki tudja a rendőrnek milyen napja van éppen.
  • lac0215
    #4245
    A jogosítvány mellé magammal kell hordani a Vöröskereszttől kapott igazolást (az elsősegélynyújtási ismeretek megszerzéséről)?
  • mate317
    #4244
    Gyors kanyarokban érezni hogy csúszik, de amúgy teljesen normálisan lehet vele menni. Bár rosszabb időben nem tudom mi lesz...
  • Vlala #4243
    Szerintem ne a rendőr legyen a visszatartó erő, hanem a testi épséged. Ilyenkor a nyári gumi eléggé kamikaze, reggelente a dermedt utakon - pláne, ha csak az egyik kerék nyári - úgy fog viselkedni, mintha defektes lenne, egyáltalán nem képes tapadni, elhúzza az autót. Belegondolni is rossz, ha vészfékezni kell...
    Ha a rendőr szól érte, mondhatod neki, hogy éppen most kaptál defektet, És ilyen a pótkereked, de egy-két napnál tovább nem érdemes nyári gumival kockáztatni.
  • Magnumrolcsi
    #4242
    Bátyám mondott valami olyat ha van érvényes útlevelem akkor kevesebb az illeték(vagy mi a szösz). Tud valaki erről valamitis ?
  • 5w0rdf15h
    #4241
    sajna nem, mivel legalább az első és a hátsó 2 egyforma kell legyen, közlekedni lehet vele csak ha véletlen yard megállít és kiszúrja...
  • mate317
    #4240
    Csao tegnap púpos lett a bal hátsó gumim, lecseréltem a pórkerékre, így ez az egy nyári rajta a három téli mellett. A pótkerék amúgy teljesen ugyanolyan paraméterű mint a többi. Közlekedhetek-e így vele -tudom hogy jogszabályilag nem- biztonságosan visszafogott tempóban?
  • Magnumrolcsi
    #4239
    Szerdán meglett az elsősegély vizsga is(második neki futásra), ezenkívül minden elsőre sikeredett. Már csak a papírokat kell intézni hétfőn. :)
  • Attila8805
    #4238
    Hali all.
    Gondolkozom az A korlátozott jogosítvány letételén és az lenne a kérdésem hogy a rutinon milyen feladatokat kell megoldani?
    Elég soakt mentem már nagyobb motorral mert van egy Mitom de ugyebár közúton nem kell szlalomozni meg ilyenekXD
  • HiPPoNaX
    #4237
    Ha a 2 evvel ezelotti rendszer nem valtozott, akkor a Kozlekedesi Fofelugyelet (illetve asszem most mar Nemzeti Kozlekedesi Hatosag) adja ki a vizsgaizgaolasokat, amit a 11. keruletben, a petzval jozsef utca 39. szam alatt talalsz. De a legegyszerubb lenne megkerdezni az oktatodat, neki hivatalbol tudnia kell az ilyet.
  • Zetorg
    #4236
    a vizsgaigazolást mindig a petzválban adják?
    elhagytam a jogsimat és kéne szereznem ilyen igazolást, de nem tudom hova kell menni érte :S