7955
Jogosítvány
  • lTommyl
    #4315
    aha értem köszi a választ igyekszem bemagolni a könyvet
  • Zsolti9014
    #4314
    ahogyan előttem írták: a tanfolyamon mindent elmondanak.
    mi pl. kaptunk egy tételsort is, amit kidolgozva nem lett sok a tanulni való, és a vizsgán mindenki átment. (volt akitől 3 tételt kérdeztek, mindegyiknél csak dadogott). nem jellemző hogy itt szivatnak meg, de azért tanulni kell, mert van olyan vizsgáztató, aki direkt olyan amilyen. a miénk pl. először volt vizsgáztatni a városunkban, egész idő alatt flegma volt, meg kötekedő, de mindenkit átengedett.
  • shad0w
    #4313
    ha van eü tanfolyam akkor ott mindent elmondanak, h mit kell tudni és akkor vizsgán sem fognak szivatni. ha viszont nincs akkor ha éppen olyan kedvük van úgy is megbuktatnak, még ha jól is tudsz mindent. itt így működött. mellesleg a könyvben bennevolt minden, h mit kell tudni és mit kell csinálni a vizsgán. építőjellegűbb hsz-t majd biztos ír valaki, h hogyan néz ki a vizsga, de sztem legegyszerűbb a pár órás tanfolyammal felkészülni rá, akkor sima.
  • lTommyl
    #4312
    hali! eddig elsőre átmentem mindenből de sajna az eü-m nincs még meg...valaki adna valami tippet h mit tanuljak meg nagyon vagy mi az amit úgysem kérdeznek?és am h zajlik egy ilyen viszga?
  • Tufa
    #4311
    szerintem sokkal jobb mint vmi kisautóval, merci jól fordult + kényelmes is volt(ami azt illeti gyakorlat alatt már megvettem az autóm, ami egy B-s omega, szóval ahoz képest a merci nagyon kicsi volt :P )
  • Zsolti9014
    #4310
    egyik haver Ford Focus kombival tanult, az se kicsi autó -igaz 1 bukás rutinon, 1 meg forgalomban befigyelt.
  • icepick16
    #4309
    nem volt tul nagy auto az egy kezdőnek? könnyen ment vele a manőverezés?
  • icepick16
    #4308
    hát az egy vicces hely ahol a video készült (kolosy tér). ott mindennaposak az ilyen esetek. ráadásul a munkatársaim csinálták a videot az ablakbol :D
  • DJ BP
    #4307
    mentségére legyen mondva, nem volt a legegyszerűbb a helyzet. De ennyit vakarózni, meg ennyire nem érezni az autót azért súlyos :)
  • kiskeke
    #4306
    szerintetek ő megérdemli a jogsit?

    klikk!
  • Tufa
    #4305
    mert priviben is kérte
  • Sanyix
    #4304
    Miért priviben? :)
  • Tufa
    #4303
    priviben elküldtem
  • kutyakiraly
    #4302
    nem tudja valaki hogy mi a neve annak a proginak amivel miskolcon vizsgáztatnak kreszből?
    nagyon kellene
  • icepick16
    #4301
    hát az nagyon jó lenne. el tudnád küldeni erre a cimre: [email protected]
  • Tufa
    #4300
    Én a csigánál csináltam a jogsimat. Teljesen korrektek voltak, sőt sikerült 2hét alatt befejeznem a gyakorlatot is(első rutinnál már bejelentettek vizsgára, gyakorlaton pedig 3-4 alkalom után), sürgős volt a dolog... Az előadó a keletinél is élvezhetően tanított, humoros volt, nem volt iskola feeling. Nyugodtan menj oda, ha kell az oktató számát is megtudom adni(190 2.0 szívódiesel mercin tanít)
  • icepick16
    #4299
    pfff. akkor ott vagyok ahol elkezdtem. valaki tudna ajánlani egy jót, ahol nincsenek ilyenek?
  • [HUN]FaTaL
    #4298
    Én is ezt hallottam a csigáról.
  • HiPPoNaX
    #4297
    Csigara panaszkodtak mar tobben is az ismerosi korbol (sok tanulot akarnak megszerezni --> lenyomjak az arakat a beka hatso fele ala --> az oktato gyakorlatilag semmit se lat ebbol --> az oktato marhara motivalatlan, inkabb a potorara jatszik), igaz ennek kb 2 eve, azota boven lehetseges, hogy valtozott a helyzet. Vagy csak nekik volt pont pechuk :]
  • icepick16
    #4296
    hát nem nagyon jött segítség, ezért magam vetettem össze az ajánlatokat. nekem a csiga jött be a legjobban. szerintetek jól járok vele?
  • SpeedXHUN
    #4295
    :D ok bocs akkor
  • dante3
    #4294
    Én is nagyon izgulok vizsgákon, és elsőre átmentem mindenből! Persze szerencsén is múlik, amikor vizsgáztam gyér forgalom + rendi vizsgabiztosom volt! Emlékszem kresznél teljesen leblokkoltam, sok kérdésre csak tippelni tudtam, pedig a suliban nagyon ment, erdményhirdetésnél lepődtem igazán: 3 hibapont!
  • icepick16
    #4293
    sziasztok. biztos volt már ilyen kérdés, de azért szeretném ha válaszolnátok. most szeretném elkezdeni a jogsimat, de nem tudom h kinél csináljam. mármint melyik iskolánál. tudnátok ajánlani valami jót? csiga, táltos, tigris citrom. én ezekről hallottam, de nem tudom h melyik a legjobb. lehet h valamelyiknél szívoznak vagy ilyesmi? előre is kösz
  • shad0w
    #4292
    ezzel biztos megnyugtattad :) van aki izgulós, de úgy is simán sikerülhet, nekem szerencsém van és alapból nem izgulok egyáltalán vizsgákon, de tesóm igen, és mégis simán megcsinálta, pedig a végére csupa víz volt a kormány :)
  • SpeedXHUN
    #4291
    ha izgulsz nem fog sikerülni,vmit találj ki
  • Sanyix
    #4290
    Detto, bár én csak 2-t, de abban a vizsgabiztos szemétsége is benne volt.
  • [HUN]FaTaL
    #4289
    ne csüggedj én az idegesség miatt 3 vizsgát csesztem el

    de ez 2 éve volt és azóta sem volt balesetem kopp-kopp:)
  • Goruck
    #4288
    sajnos nem sikerült, saját hülyeségből, nem láttam egy jobbkezest és 2x lefulladtam(nem szoktam lefulladni soha)
    nembaj majd legközelebb(feb 7én)
    a vizsgabiztos ma 7ből 2t engedett át....
    Sok sikert a többieknek!
  • csoxer
    #4287
    kalappal:d
  • [HUN]FaTaL
    #4286
    gl
  • Goruck
    #4285
    Üdv mindenkinek, ma megyek forgalmi vizsgára és izgulok is :D:D:D
  • kornel18
    #4284
    Sziasztok! Egy kicsit visszaolvastam, de sokat nem volt türelmem, tehát bocsi ha olyat írok amit már rengetegen kérdeztek.
    Egy haveromtól hallottam ( elvileg a Superbike-ban olvasta), hogy 2009-től úgy lesz hogy tök mindegy hány éves vagy, csak úgy mehetsz nagymotor vizsgára ha előtte megszerzed 50ccm-re aztán A korl.-ból is és csak utána mehetsz nagymotorra. Ez nekem nagy érvágás lenne mert 19,5 vagyok és alig várom, hogy legyen egy rendes legalább 600-as motorom. Ha ez tényleg így lenne, akkor az álmom jó sok "jogsipénzbe" és rengeteg időbe tellene :S:S.
  • Bandi 18
    #4283
    Én úgy tudom hogy ha huzamosabb ideig kinn tartózkodsz akkor ott is le kell tenni a vizsgát (2 évig használhatod a jogsid) mivel ott minden fordítva működik
  • Csati001
    #4282
    Hello!
    Vezetni vezethetsz vele kint is, de csak ha be töltötted a 18. életévedet, addig csak Magyarországon!
  • Trucker17
    #4281
    Szevasztok
    azt szeretném kérdezni h 17 éves vagyok meglett Magyarországon a jogsim de közbe kiköltöztünk Angliába és hogy itt most használhatom e hivatalosan ezt a jogsit vagy itt ujra kell csinálnom ?
  • Magnumrolcsi
    #4280
    Vannak furcsa részek benne.
  • shad0w
    #4279
    A témában valamilyen szinten kompetens barátom azt mondta, h egy esetleges ellenőrzés során megnézik a jogsi 10es pontjánál található vizsga időpontját és ahhoz képest számít a 2 év, nem kell kérelmezni semmit. Természetesen nem 100%-os infó, de sztem elég röhelyes lenne ha még ezzel is szórakozni kéne.
  • Bandi 18
    #4278
    Igen mi úgy tanultuk hogy nem kell kérni semmit sem hogy töröljék autómatikusan 2 év után azzá válik.
  • shad0w
    #4277
    Hm, a "Kezdő vezetői engedély" résznél van egy ilyen mondtad, h "A kezdő minősítést a két év elteltével a jogosult kérelmére törlik, kivéve ha a minősítést a lejárat előtt meghosszab-bították".
    Sosem hallottam ilyesmiről h kérni kellene a törlését. Tudtommal csak a jogsi kiállításának időpontját nézik ( vagy ahogy Bandi írta, a vizsga időpontját? ), és ha az több mint 2 éve volt akkor már nem számít kezdő jogsinak.
  • Bandi 18
    #4276
    Sehol nincs rajta a vizsga időpontjából állapítják meg.