7955
Jogosítvány
  • Zsolti9014
    #4355
    azt hiszem, ez a legjobb végszó
    azt kell mondjam, sajnos.
  • [HUN]FaTaL
    #4354
    hát ez az sajna az emberek többsége nem érti hogy a közlekedés nem játék vagy NFS ahol van restart.. az a helyzet hogy ez is inkább a mi korosztályunkra jellemző, egy két kivétetől (mint pl. nagynéném férje aki 120 alatt sehol sem megy) eltekintve
  • Zsolti9014
    #4353
    jó, ezt én értem, alám is rakhatnának erősebb autót, ugyanazzal a felfogással vezetném, de azért be kell látni, ebben a korosztályban nem a te vagy az én felfogásod/om a jellemző.

    egyet is értek veled végtére, hiszen nem korfüggő teljesen a dolog, (korábbi hsz-em volt egy hülyéről, akivel együtt jártam kreszre, remélem nem kap jogsit-ő pl. 40 körül volt).
    és az emberek felfogását nem tudják megváltoztatni úgysem.
  • [HUN]FaTaL
    #4352
    Németország is ilyen de ezt tartom hatalmas baromságnak.
  • [HUN]FaTaL
    #4351
    Én rögtön 17 évesen vezettem 110LE-s autót (fater Citroen C5-je), de 18 évesen még 150+ LE-s autót is vezettem (3.0V6 CDTi Opel Vectra C) mégis tudtam velük normálisan közlekedve (azért gyorshajtok mindig mert 50 helyett általában 60nal megyek de lakott területen kívül és autópályán betartom a sebességeket)
  • Zsolti9014
    #4350
    tényleg igazad van, ezt a részt benéztem, inkább tényleg korra kellene korlátozni.
  • Tufa
    #4349
    Ez csak azért nem jó ötlet mert nem mindenki 17évesen kezdi a jogsit. Én sem akkor tudtam kezdeni, mivel azok táborába tartoztam akik abban a hitben éltek hogy alig 1-2 éves motoros jogsival már Talmácsi vagyok. (3 év közúti vezetéstől való eltiltás lett az eredménye)
    Miután kézhezkaptam a jogsim 19 voltam(egy 2.0es mercin tanultam vezetni), és már a jogsim elött volt egy 2.5 td omegám(130ló). Fél évig nyúztam most pedig kb 1 hónapja átültem egy új swift sportba(125ló).
    Én azt szoktam inkább javasolni a kezdő vezetőknek, tanuljanak minél nagyobb autóval, ha azzal megtanulnak vezetni, kis autóval nem lesz túl sok gondjuk(parkolás pl).

    Egyébként valahol emlékeim szerint Izlandon van ilyen szabályozás hogy a jogsid megszerzését követően csak úgy vezethetsz 1 vagy 2 évig ha ül melletted valaki akinek jogsija van.
  • Zsolti9014
    #4348
    ezt a cikket most találtam, főként az eleje érdekes a folyamatban lévő beszélgetés szempontjából.
  • Zsolti9014
    #4347
    persze részben igazad van, mert a szülő valóban nem nagyon tud közbeavatkozni, de azért a gyorshajtásnál visszatartó tényező lehet, pl. megmondja a gyereknek, h állj meg a k.vaanyád, mert a büdös életbe nem vezetsz többet.
    de az hogy akkor telik rá a gyerknek is, nem biztos.
    pl. a Golf II GTi 100 ló feletti, és 200-500 ezer ft között van is belőle, arra összegyűjti egy család, attól nem biztos, hoy tudnak mégegyre.
    vagy pl. nekünk is ( a LADA után) Suzukink van, részletre (igaz, nem 100 ló) azt elfizetgetjük, de nem tudnánk még 1 kocsit venni, bár gyűjtök rá.

    egyébként a LE/kg-ot írtam először én is, a konkrét értékeket csak példaként írtam.


    de azt hiszem a legfontosabb dologban megegyezhetünk: egy tizenéves takony ne vezessen nagy teljesítményű autót! (mondom, én sem vagyok több :D)

  • [HUN]FaTaL
    #4346
    Lada topic: Jah:) Okés:)

    ON: De a szülői felügyeletnek mi értelme van? Mi a lófaszt tud csinálni a szülő túloldalon?:D Egyébként meg ahol 100+ lóerős autóra telik ott a gyereknek is telik rá. Egyébként 100LE sem olyan sok mondjuk egy monstrumnál ezért mondtuk a LE/KG-t.
  • Zsolti9014
    #4345
    ez az én véleményem volt, ettől finomabban is meg lehet nyilvánulni.

    egyébként indokoltam is hogy miért gondolom ezt. pl. mit csináljon az a friss jogsis, aki saját autót nem vehet, otthon van egy 100+ LE-s, de akkor azt nem vezetheti, amíg nem lesz x éves. Senkinek nem lenne jobb, ha aztán 2-3 éves szünet után ülne autóba.

    Más: Ladád van? Lada topikba nézz be, van egy kis érdekesség.
  • [HUN]FaTaL
    #4344
    A szülői felügyelet egy idiótaság semmi értelme.
  • Zsolti9014
    #4343
    támogatom, bár én is csak 18 vagyok, 1 éves jogsival, de rengeteg kortársammal ellentétben igyekszem betartani minden szabályt, a sebességre különösen figyelek, jó nem azt mondom, hogy a lakóhelyemen -ugye lakott terület- de hosszú belátható egyenes van a közelben, házak sincsenek az út szélén - szóval nem mondom hogy itt nem mentem már 60-nal az 50 helyett, de általában betartom a sebességeket, még LTK is inkább 85-90-nel megyek, ellenben van olyan haverom, aki faluban is 120-szal.
    nem magamat akarom fényezni, meg azt is tudom, hogy a lassú sem mindig jó, de azt is tudom, hogy nem akarok megdögleni, és mást veszélybe sodorni sem.

    Én a család 92 LE-s Swiftjét vezetem, és nyilván nem Ferrari vagy Porsche, de főként városban kell figyelni a sebességre, mert könnyen átléphető az az 50.


    Ezzel a korlátozással kapcs. annyit, hogy szerintem az lenne még jó, ha a kezdő jogsi lenne a B korl., de a 2 helyett 3 évig tartana ez, akkor már úgyis minden jogsis betölti legalább a 20-at. Addig pedig lenne egy megszabott LE/kg arány, aminél nagyobbat, erősebbet csak felügyelettel (pl. jogsival rendelkező szülővel) vezethet. Ez azért lenne előnyös, mert az sem lenne jó, ha van egy 120 lovas családi kocsi, gyerek nem vezetheti, így 3 évig semmit nem vezet, aztán úgy ül oda.
  • maffioso
    #4342
    pont néztem egy h3 töréstesztet és közel a 601s szintjén teljesit :P
  • [HUN]FaTaL
    #4341
    Hát igen:)
  • Vlala #4340
    Jó ötlet, csak ezt is maximálni kellene. Háromtonnás Hummerrel sem egészséges elnézni egy forgalmi helyzetet, még akkor sem, ha csak harminccal túrja szét a vétlen autóst.
  • [HUN]FaTaL
    #4339
    60LE? Ne viccelj már a Ladam 68 LE-s (1,3 Samara). A LE/KG nem rossz ötlet.
  • Bandi 18
    #4338
    a 60LE kicsit erős lenne :D de egy arányszám hogy LE/kg az nem ártana
  • Vlala #4337
    Nem. Pedig autóban is be kelleen vezetni a B-korl. jogsit, ami pl. csak 60 lóerőig engedné 21 év alatt vezetni a járgányokat.
    18 évből és 200 lóerőből nem sok jó származik.
  • maffioso
    #4336
    tutinem...én is hallottam...de eddig mindenki cáfolta :)
  • Viktor9202
    #4335
    Ugye jövőre se viszik fel a jogosítványt autóra 21 évre?
  • Zsolti9014
    #4334
    amint írtam, én nem tudom, hogy a jövőben lesz-e ilyen korlátozás, de hogy JELENLEG LEHET B-vel smkp-t vezetni az 100%-ig tutibiztos!


    ezt az autosiskolainfo.hu oldalon találtam:

    Még milyen jármű vezetésére jogosít? ("B")

    A "B" kategóriára érvényesített vezetői engedéllyel vezethető még - az orvosi érvényesség lejártát követően is, de legfeljebb az engedély kiállítását követő tíz évig - a mezőgazdasági vontató és könnyű pótkocsija, a segédmotoros kerékpár, a lassú jármű és pótkocsija, a kerti traktor és az állati erővel vont jármű.
  • maffioso
    #4333
    no persze lehetséges h én tévedek akkor persze elnézést
  • maffioso
    #4332
    szerintem meg nem...nézz utána vagy kérdezz meg vkit akinek tudnia kéne...
    nekem már egyre többen mondják és szerintem azért mert lehülyeségezel vmit nem lesz hülyeség
  • [HUN]FaTaL
    #4331
    Hülyeség
  • maffioso
    #4330
    megkérdeztem mást is a témában és azt mondták h igy van....szóval nemtudom most mi a helyzet de nekem nagyon ugy tünik h b-s jogsival nem szabad már smkp-t vezetni
  • lTommyl
    #4329
    tatabányai vagyok. te?
  • csoxer
    #4328
    meik városban tartózkodsz? hátha szükség lesz majd egy szerelőre:)
  • Zsolti9014
    #4327
    szerintem nem túl valószínű, vagyis inkább úgy mondom, hogy én nem hallottam még róla.
    olyanról már igen, hogy B kat.-val lehessen vezetni motort 125 köbcentiméteresig. erről volt szó, mert Európa több részén is lehet, de ezt nálunk elvetették.

    de igazából ebben az országban bármi előfordulhat.
  • Zsolti9014
    #4326
    én is várok, és ha időm engedi, nyáron alap dolgokat tanulgatni is szeretnék az autószerelés rejtelmeiből. :D
  • maffioso
    #4325
    hali!

    én azt hallottam vhol hogy vagy megszüntették vagy megfogják szüntetni h b-s jogsival 50es motort lehessen vezetni
    ez a hir most igaz vagy nem?
  • lTommyl
    #4324
    igen ez a skoda nem leggyorsabb, legkényelmesebb és még sorolhatnám h mi nem a régiekhez hasonlítva de a legmegbízhatóbb és ezt bámulják meg legjobban:D
    én az autókhoz mondhatni h értek, szerelni is szeretek, meghát autószerelő szakra járok..
    pénzügyileg én sem állok a legjobban, de időm az van tehát várok:D mi mást is tudnék csinálni...bár egy szintel feljebb léptem így h meglett a jogsi most már jöhet a következő fok:D:Dmajd kiderül
  • Zsolti9014
    #4323
    ilyenek most 150 ezer körül már elég tűrhetőek vannak.
    múltkor volt egy full felújított használtautó.hu-n, 150-ért pont. alufelnis, fekete, sportos. de az is elkelt.
  • Zsolti9014
    #4322
    egyébként is fura fazon vagyok így autó-ízlés terén.

    nagy vágyam, hogy egy kiváló állapotú 2101-es Ladám legyen, néztem is ki egyet neten 720 ezerbe került, de el is vitték. 1971-es, full gyári állapot (még a gumik is) :O

    másik egy Golf II GTi, a 16 szelepes

    aztán Lancia Kappa

    de egy régi Fiat 500


    nem is írom tovább, mert megfájdítom a szívemet :D
    meg nem is kérdezett engem senki :D
  • csoxer
    #4321
    a fiat mennyibe kerül? vmi ilyen régebbi kocsit énis szívesen vennék ha lenne lóvém rá:)
  • Zsolti9014
    #4320
    az jó! egyik legjobb skoda - a régiek közül mindenképp. egyik haveroméknak is az van.
    egyébként én is vonzódnék a veteránokhoz, de nincs se időm, se pénzem, meg nem is igazán értek hozzá (mármint úgy általában az autókhoz) még.
    Apa viszont nagyon érti, de neki sincs idő + pénz.

    Most én autóra gyűjtök, 18 évesen, első autóm lenne majd, ha egyszer összejön a pénz. de lényeg hoy kis biztosítás, kis telj. adó, alacsony fogyasztás legyen, mert pénzem annyi van amit összegyűjtök, esetleg tanulmányi eredményekkel szerzek (sz.gépet úgy vettem).
    na meg persze amivel kisegítenek.
    először motort gondoltam, 50-es endurót, arra biztosítást kifizetem, tankolom, bütyköljük, alacsonyabb fenntartás, de szülők azt mondták, gyűjtsek inkább kocsira, majd segítenek ha tudnak.

    jelenleg Fiat Uno (89 utáni) és ezres motorral, amit kiszemeltem.


    De mire meglesz, úgyis lesz saját keresetem. :D
  • lTommyl
    #4319
    köszi:D nálam csak a veteránok jönnek számításba van is egy 1967es skoda 1000mb-m..talán őt:D:Dmajd még kiderül:D
  • csoxer
    #4318
    grat:)
    milyen autót fogsz vezetni?:)
  • Zsolti9014
    #4317
    gratulálok!
  • lTommyl
    #4316
    na jelentem átmentem:D szerencsémre egyszerű tételt húztam de azér tanulgattam is ám:D:D