7955
Jogosítvány
  • Firerock
    #4435
    hellosztok
    HA 1992.ápr.10.én születtem akkor mikor kezdhetem el a rutint?
    és ha nyáron megcsinálom a kreszt akkor az mikor jár le?
  • dieselG
    #4434
    29-én pótvizsgázok C+E-ből, múlt csütörtökön nem nagyon adtam elsőbbséget egy körforgalomban levő suzukinak és behajtottam a 21 méter hosszú szerelvénnyel úgy, hogy lassítani kényszerült.

    Nekem is szemüveges korlátozásom van, évek óta kontaktlencsét viselek. :)
  • Csabesz6
    #4433
    Nekem meg kontaktlencsém van!:)
    0.75
    Június 2-án kezdem a KRESZ-t.
  • [HUN]FaTaL
    #4432
    Ez így van, hozzászokott szemmel levéve rosszabull látszi mint előtte amíg nem hordtad:)
  • Zsolti9014
    #4431
    nekem is háromnegyedes, de nincs a jogsiban, mert a forg. vizsga előttre nem kaptam időpontot a szemészetre, csak 1 hónappal későbbre. kicsit tartottam attól, hogy emiatt nem sikerül, de sikerült, mióta szemüveges vagyok, azzal vezetek, mert úgy vettem észre, hogy ha hozzászokik a szemem a szemüveghez, és nincs rajtam, rosszabbul látok, mint eddig nélküle.
    meg amúgy is felelőtlenség anélkül, ha elő van írva.
  • [HUN]FaTaL
    #4430
    Én is így vagyok vele, szintén háromnegyedes. Egyszer véletlen elindultam nélküle a boltba, és félúton az első elsőbbségadás táblánál vettem észre hogy nincs rajtam mert alig látok. Hát soha többet!
  • w77d
    #4429
    nekem is szemüveges korlátozásom van és el sem indulok a szemüveg nélkül, mert szar a közérzzetem, nem látok teljesen tisztán (pedig csak háromnegyedes dioptria). Ha elővan írva tessék hordani!!
  • [HUN]FaTaL
    #4428
    Nincs benne már a kártyás jogsikban, megnéztem, mert a 101es és még valamelyik kód van benne csak, de az meg benne van mindenkiében.
    Elég nagy fasz vagy ha szemüveg nélkül vezetsz pedig avval kéne..
  • szbm
    #4427
    Mit kaphat az ember, ha jogsijában benne van, hogy szemüveggel vezethet, és nélkküle kapják el?
    1.-étől tényleg elvehetik ilyenért a jogsit?
  • [HUN]FaTaL
    #4426
    Akkor rosszul emlékeztem bocsi:D
  • HiPPoNaX
    #4425
    125ccm az A1, azt 16 evesen rakhatja le az ember.
  • Bandi 18
    #4424
    Legfeljebb 25 kW teljesítményű és 0,16 kW/kg teljesítmény/saját tömeg arányt meg nem haladó motorkerékpár. Így szól a szabály.
    Azt tudom hogy haverom ilyennel vezetett 250-es MZ-t
  • [HUN]FaTaL
    #4423
    ha rosszul tudom, majd valaki kijavít
  • [HUN]FaTaL
    #4422
    én úgytudom 125 tehát nem
  • Gordon88
    #4421
    jo mind1, mert lassan 19 vagyok.
    De A korl-tal vezethetek 250es mocit, igaz?
  • [HUN]FaTaL
    #4420
    Én úgy tudom 125ccm és 18tól az A korl.
  • Gordon88
    #4419
    motorjogsi:
    17 és fél évesen lehet lerakni A korl-ra nagymotorbol, elméletileg 250ig vezethetek bármilyen mocit. Nem?
  • Morphin
    #4418
    Amúgy tavaly nyáron amikor mentem tele volt Qoqa kólás kocsikkal...mert van vmi szerződésük gondolom és "képzik" magukat...meg más cégek is, tehát nem mindig van idő privát embereknek...sztem ha többen mentek akkor adnak vmi kedvezményt is
  • Morphin
    #4417
    ilyen vizes pályára gondolsz?? ami csúszik mint állat.
    amikor én tanultam (Budapest, Újpesti Autóklub...) ott van teflonos pálya...azthiszem 10-20ezer HUF körül van a 3-4 órás móka
    én mehettem rajta pár kört és hát nemtom, én mindig felülbíráltam azt amit a csávó mondott (2honapos rutinnal) és sosem sodródtam ki/le a pályáról...hameg kisodródsz sem lesz semmi baj...mész ujra és tanulgatod a szituációkat...
    link az Autóklubhoz,ahogy látom 19ezer...
  • DeenQa
    #4416
    próbáld a magyar autóklubnál, honlapjukon fenntvan 20e ft egy kurzus...
  • neménvoltam
    #4415
    Üdv! Egy olyan kérdésem lenne, hogy vett-e valaki részt közületek már valamilyen vezetéstechnikai kurzuson (személygépkocsival)? Most nézegettem az Allianz-nak a kurzusait és hát elég húzós áruk van, ezért kérdem, hogy megéri-e az árát, vagy esetleg van-e máshol ilyen. 1 éves a jogsim, eddig olyan 35-40.000 km-et vezettem le, kerültem már néhány necces helyzetbe, de nem vagyok biztos benne, hogy ha egy igazán szar helyzet jönne képes lennék-e teljes mértékben uralni az autót.
  • Morphin
    #4414
    gratulálok !
    de azért kíváncsi lennék mit kezdenél mondjuk 9.kerületben itt pesten...tetszik ez h: ,,Kérdezte, hogy a környező falvak közül (felsorolt 3-4et) melyiket vegyük célba" lol kibirtad az 50es meg 90es táblákat?? én úgy örülök h mehetek amennyivel akarok...betartani a KRESZ-t egyszerűen balesetveszélyes...legalábbis nagyvárosban. sztem ezzel sokan egyetértenek (és nem a száguldozásrol beszélek...)
  • bacow
    #4413
    gartulálok énis hát igen ez egy tényleg rendes vb lehtettt akinak nem az volt a célja hogy megbuktason ha nem hogy hozzá segitsen a jogositványodhoz és sajnos az ilyen emberekböl tényleg kevés van
  • Magnumrolcsi
    #4412
    Gratula.
  • ruleyB
    #4411
    Ma 13órás kezdettel elkezdtem a második forgalmi vizsgámat. Szerencsére olyan vizsgabiztost kaptunk, aki egy teljesen jófej és segítőkész ember (mégsem a 70 éves akit legjobban szerettünk volna). Már amikor beültem közölte, hogy csak nyugodtan, ha kell segít, a legfontosabb, hogy ne kapjon el az idegesség. Elindultunk, végig beszélgetett az oktatómmal, sőt még tőlem is kérdezett ezt-azt, nagyon megkönyebbültem, minden feszültséget kiölt belőlem az ember. Kérdezte, hogy a környező falvak közül (felsorolt 3-4et) melyiket vegyük célba, én kiválasztottam azt ahol a legtöbbet voltunk, simán kimentünk 15 perc alatt, ott megcsináltam a fordulást is, mondta, hogy már csak annyi a dolgom, hogy visszaviszem őt oda ahonnét elindultunk. Na itt lepett meg a legjobban. Átmentem a külső sávba már a városban, persze hogy a záróvonalon keresztül, ami alig látszott, és észrevette, hogy felfedeztem a hibámat... Erre annyit reagált: "Nem tudom, hogy ezek a barmok miért nem képesek felfesteni normálisan, magát meg megeszi az ideg, hogy megbukik-e más hibái miatt. Csak nyugodtan, jól csinálja" Hát kéremszépen itt egy igazi úriember. Visszaérkeztünk, 30 percet vezettem, megfeleltem, sok sikert kívánt, és felajánlotta, hogy ha várok 10-15 percet, akkor hazahoz. Vártam, hazahozott, közben beszélt a leghülyébb vizsgázókról akikkel életében találkozott, mondta, hogy ha valami problémám van a kőzúti vezetéssel kapcsolatban, akkor a felügyeleten keressem meg. És ennyi.. Még most is alig jutok szóhoz. Kevés az ilyen jószívű, baráti és segítőkész ember ebben az országban. Már csak annyi a dolgom, hogy várok a jogsimra :)
  • Morphin
    #4410
    hát nemtom...amikor én vizsgáztam 150m után jött egy nagyon nagy kereszteződés...és a pirosnál én voltam az első, beállt mellém egy biciklis,hát amikor zöld volt én elindulta, ő is,nem fékeztem hanem (ahogy most is csinálom makacsul) mentem mellette a sávban namost mellettem balra meg voltak autok ugyanugy, szal csóri bringás majdnem megfeküdt...de a vb nemszolt semmit(csak a végén tette szová)...aztán volt olyan h belsőben mentem egy zebra előtt és a külsőben lévők meg megálltak elsőbbséget adni :D mert aszfalttal egy szintben volt a zebra...énmeg nem...de ezsem volt elég a bukáshoz hálaistennek...jobbkezeseknél megálttam mindegyiknél arra hivatkozva h rossz a beláthatóság XD de erre is csak azt mondta h élőben majd bátrabban...nekem igaz szervezett volt h ne buktasson meg de amilyen jofej volt még haverom is lehetne
  • ruleyB
    #4409
    bacow, a szomszédomnak a PÁV után elsőre sikerült, általában utána már a szemét Vb-k is visszavesznek. Amúgy ma illetve tegnap volt a KRESZ-es csoporttársaimnak a 2. vizsga (mind a 6an megbuktak elsőre), 4en átmentek, az oktatóm szerint teljesen korrekt vizsgabiztos volt, az egyik csaj érintette a szegélyt parkolásnál, parkolhatott még egyet, egy másik csaj meg 2szer ment át záróvonalon (mondjuk a festés alig látszik) és a vb átengedte őket. Az egyik srác azért bukott meg, mert 6szor fulladt le a városban, illetve abszolút nem nézett hátra, a másik egy csaj volt, aki végig kuplunggal kanyarodott, illetve szarul parkolt, ami után a vb továbbengedte (ebből is látszik mennyire rendes volt), viszont amikor biciklist előzött zebra előtt, akkor már kénytelen volt megállítani (amúgy okatóm szerint kb 600 méter volt vissza a vizsgából :S. Ez elég is volt a vb-nek. Szóval ma viszonylag jó napot tudott le az autósiskolám, holnap 4-en megyünk, ebből 2en másodszorra. Nagyon valószínű, hogy az egyik legkorrektebb vb-t küldik, de ez még változhat. (akit nagyon reméljük, és állítólag küldenek, az egy 70 éves bácsi, aki kér a vizsga elején rögtön egy parkolást meg egy fordulást, 15 perc után meg visszaviszi a vizsgázót a felügyelethez). Amúgy ha megbuknék megint, akkor csak 1 hónap múlva kérhetek új időpontot, mert kedden elutazom külföldre :SS Magyarul vagy úgy jövök haza Ausztriából, hogy a jogsim itt lesz az asztalomon, vagy kezdődik előről az egész).
  • bacow
    #4408
    köszi a biztatást hát igen remélem hogy most már minden rendben fog menni :)
  • [HUN]FaTaL
    #4407
    Fel a fejjel, én is elbasztam 3 vizsgát az idegesség miatt, aztán szerencsére meglett. Nekem jó tapasztalatim vannak a VB-kkel, ahol én vizsgáztam mindegyik rendes volt (Kispest), mindig én basztam el valamit. Csináld meg a PÁVot (nem nehéz, haver is most volt, ő is elidegeskedett öt vizsgát) aztán mehetsz újra vizsgázni és meglesz az:)
  • Morphin
    #4406
    a vizsgabiztosnak szépen kikéne kerekíteni az arcszerkezetét egy xarul irányított jobb horoggal...amikor engem huztak meg én nemvoltam hajlandó átülni az anyósülésre XDDD erre üvöltözik velem a fószer...látszott rajta hogy nagyon akart már menni, 5 perc alatt megvágott ugye, alapbol ugy ült be h majd én kicsit bemelegitem a fékeket meghuz és megy haza enni...
    k*cs*g. nem ciki én azt mondom, bár azért ennyire szerencsétlen nemsok mindenki van...egy idő után azt szokták mondani h lehet h a hiba az Ön készülékében van...és az h egyes emberek szerint nem vezetsz rosszul az egy xarházi vizsgabiztosnak sajna nem elég
  • bacow
    #4405
    hát gyerekek bizonyvannak furcsa bukások és némelyik vb tényleg szemét de van köztük rendes is bár én pont ma mentem az 5 ik vizsgámra és sajna nem jött össze ezért most rendesen magam alatt vagyok és még soha nem voltam igy ki semmi miatt de ez most nagyon durva és nem beszélve arol hogy bizonyos szinten már elég ciki is persze ezt csak én gondolom igy bár az oktatom és a faterom szerint is kezdő létemre nem vezetek rosszul de a vb ezt nem igy látta :(
  • diakgszi89
    #4404
    Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyibe kerül kb. egy E kategória, ha a C kategóriás jogosítványom már megvan? Egy link is jó lenne, ahol utána tudok nézni, mert mindenhol csak C+E kategóriát látok! Előre is köszönömn!
  • Morphin
    #4403
    jam meg +2 órát beir h lássa a vizsgabiztos h többet mentem...persze megbaxtak 5 perc alatt...és befizettem neki a 2 órát +ba...ennyit erről...a bukás után már leszartam, toltam az octáviának...kövire átis mentem ennyi :S
  • [HUN]FaTaL
    #4402
    A vizsga mindenütt + 1 óra (nálunk a rutint és a forgalmit számolta egy órának a 40+20 perc miatt). A vizsgadíj a közlekedési felügyelethez megy. Azért +1 óra mert a benzint a vizsgán is fogyasztod neki meg tankolni kell, tehát ez speciel teljesen normális.
  • Morphin
    #4401
    a másik amiért nem köszönök semmit az oktatomnak, h hazudik a pénz miatt...és ez már az alja sztem...mondaná azt h Tomi bazze 2 órát vegyél már(befizetném), szar a bérem...ehelyett kitalál minden szart h pl 20ora ugye ami csekken és akkor a vizsga az még1 óra meg ilyenek...ne röhögtessen már...akkor minek van vizsgadíj...szal lehetne ezt ragozni, korrupció,bürökrácia sorolhatnám :(
  • shad0w
    #4400
    kötelező? ezt nem tudtam. egy tanulója sikertelen vizsgája után mesélte, lehet rosszul emlékszem a beszélgetésre. vagy csak rám akart ijeszteni :)
  • Morphin
    #4399
    kötelező venni + órát, anélkül nemis mehetsz kövi vizsgára sztem...
    engem is megbasztak...azthittem kiütöm az öreget (a qrva anyját már kis hütőtáskával ült be mögém a kis komcsi g*c*...)és megis huzott 5 perc alatt...pff szánalmas és olyan átlátszó ez a direktbe meghuzás...kövi vizsgára már készültem, haver apjának spanja a pesti vizsgabiztosok főnöke...szolt neki az meg szolt annak aki hozzámjött (de ez titok XD)
    a lényeg h mindent csináltam szépen ahogy előtte,volt pár szava,de faxán maradt még velem v negyed órát és tanácsokat adott...rendes volt. életem egyik legszebb pillanata amikor átnyujtotta h sikeres a forgalmi vizsga
  • shad0w
    #4398
    én a korábbit általánosságban írtam, az általad leírtak alapján téged lehúztak egy vizsga árával (gyakran előfordul), ha szerencséd van akkor többször nem fognak. bár erre mondta nekem anno az oktatóm, h van olyan vb aki megnézi a papirost, és ha látja h a bukás után nem vettél plusz órákat akkor megint megbuktat. tapasztalatom nekem szerencsére nincs ilyen téren.
  • ladarevolution
    #4397
    Vannak köcsög vizsgabiztosok ez tény. De vannak rendesek is. Én pl pont egy rendest kaptam. Mondjuk az elején érdekesen indult ugyanis elvileg vizsgaútvonalat kellett volna húznom, de azt mondta majd ő választ... (gondoltam magamba na ez egy köcsög lesz:)
    Aztán az útvonal közepén azt mondta: oké, átment, mennyünk vissza az állomásra...
  • ruleyB
    #4396
    De jobbat nem tudna kitalálni, hogy szerinte rosszul állítottam be a tükröket? Eleve, ő honnan tudja, hogy nekem mi a jó, én milyen szögből látom a mögöttes forgalmat. nekem tökéletes volt, minden irányjelzésnél hátranéztem, a tükröket folyamatosan használtam. Na most ha rosszul lettek volna beállítva, akkor hogyan használtam volna? Szerintem ez egy óriási nagy vicc volt a részéről. A sebességhatárokról meg annyit, hogy abban igaza van, hogy néha mentem 45-48-al 50 helyett, de szerintem ezért nem kellene buktatni. Illetve ha olyat mond, hogy "készen állsz az önálló vezetésre, de azért csak győzzél meg mégjobban erről", akkor nincs miről beszélni. Nemhiszem, hogy nekem őt kellene győzködnöm arról, hogy képes vagyok a szabályoknak megfelelően közlekedni. Én csak attól félek, hogy ha megint őt kapom, akkor mit csináljak? Mert semmivel sem tudok jobban vezetni mint az első vizsgán. Sőt a tükröket is ugyanúgy fogom beállítani... tényleg félek