7955
Jogosítvány
  • Morphin
    #4475
    Ez mind szép és jó! Csakhogy nyílt titok a korrupció...a vb-k azért kapnak fizetést h mennyi embert húznak meg...ez tisztasor.Tehát ha épp téged szemelnek ki akkor mehetsz te a legtökéletesebben is akkoris bukta.Neked szerencséd volt v szimpatikus voltál a vb-nek.Grat h átmentél
    én sajnos nem voltam elsőre elég szimpi gondolkoztam megverettetem azt a f*sz k*cs*g vb-t de attol nekem még nem lesz jogsim...
    Elég mocskos egy meló sztem, de hát vmiből megkell élniük nekik is.
  • HiPPoNaX
    #4474
    Erdekes, elsore atmentem, de egy fillert nem fizettem senkinek. Probalj meg higgadt, de megis magabiztos maradni a vizsgan, akkor nagy baj nem lehet. A tukroket is ajanlott latvanyosan figyelni (ne csak a szemed sarkabol nezz bele, hiszent azt a vizsgabiztos nem garantalt, hogy eszreveszi).
  • Szikorszka
    #4473
    Hát aki elsőre átment az mit mesélhetne? :D Max azt hogy hogyan fizette le a vizsgabiztost. :D
  • lTommyl
    #4472
    szerintem ha már valaki "rutinos vizsgázó" akor attól ne nagyon kérj tanácsot:D:D
    de te tudod
  • Szikorszka
    #4471
    Köszi, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok. Még lehet hogy lesz pár kérdésem. :)
  • Miky90
    #4470
    ha lehet egy tanácsom a tükröket is figyeld.nálam azt húzta be hogy kevésszer ellenőrzi a mögöttes forgalmat(vagy vmi ilyesmit):D
  • Morphin
    #4469
    Ha megakarnak buktatni megis fognak..tökmind1 mennyire csinálod tökéletesen.Saját tapasztalat.Hogy mire figyelj...hmmm kb mindenre.És próbálj meg ne izgulni (tudom könnyű mondani), mert ha látja rajtad a vb hogy nem vagy magabiztos, már egy rossz pont nála, és ha olyan embert lát akit meglehet huzni,akkor azt ki is használja...sok sikert előre is !!!
  • shad0w
    #4468
    meg kb mindenre amit eddig tanultál... ezerféleképpen meg lehet bukni
  • [HUN]FaTaL
    #4467
    Parkolásnál, megfordulásnál a szegélyre:)
  • Tufa
    #4466
    a zebrákra és a sebbeségre. ezt a kettőt nagyon figyelik! (arra is figyelj hogy ne legyél túl lassú)
  • Szikorszka
    #4465
    Szerdán vizsgázom forgalmin. Már most félek kicsit.
    Rutinos vizsgázóktól szeretnék tanácsot kérni h mi az amire kimondottan figyeljek????
    Elég sok plusz órát vettem, szóval nagyon ciki lenne ha megbuknék.
  • Tufa
    #4464
    jó lámpával simán élvezhető sötétben, esőben is az utazás :) jódolog a bixenon.. :P
  • [HUN]FaTaL
    #4463
    Szerintem sötétben, esőben rosszabb. Szürkülettel nincs sok bajom.
  • Sanyix
    #4462
    Ja szarok, bekapcsolják az autók, és az utca világítását, azt alig látok mert azok a hülye fények elvakítanak.
  • Csabesz6
    #4461
    Igen, tetszett:).
  • csoxer
    #4460
    és tetszett?:)
  • Csabesz6
    #4459
    Nah ma meg volt az 1. KRESZ óra.(Igazából 2., de az előző az csak ilyen tájékoztató jellegű volt.)
  • Zsolti9014
    #4458
    is elég (ezt inkább külön)
  • Zsolti9014
    #4457
    jaja, főleg szürkületkor még normális, ép szemmel iselég szarok a látási viszonyok.
  • Morphin
    #4456
    Hát tényleg felelőtlenség szempa nélkül nyomulni az utakon...ez jogos és egyetértek vele...de azért emberek...ő pár kib*szott betűt nemlát...nehogy már ne vegyen észre egy másfél tonnás kocsit 50méterről.Este viszont már más a helyzet...elgondolkodnék azért mielőtt beülök h tényleg nem lesz-e baj
  • MaSzKa kitiltva
    #4455
    én sokáig jogsi nélkül vezettem szabályokat betartva
    sima alap autó rendőrök sose állítottak meg szerencsére
    soha még 1 bogarat se ütöttem el

    most meg hogy megvan a jogsim nem is vezetek már hanem biciklizek :D

    itt errefele olyanok az állapotok már biciklivel is alig lehet elmenni olyan szarok az utak :(
  • Tufa
    #4454
    én azért félnék attól ha kijönnének elém pl egy főuton csakmert a másiknak kényelmesebb szemüveg nélkül vezetnie...
  • [HUN]FaTaL
    #4453
    Azok is faszok:) De te is gyökér vagy hogy úgy vezetsz hogy nem látsz...
  • szbm
    #4452
    Pedig vagyok olyan fasz. Szemvizsgálaton nem láttam az alsó 3 sort (Amit szemüvegben is nehezen látom). És beülök a kocsiba nélküle. nabummm.
    Izgulnátok inkább azokon, akik részegen/drogozva vezetnek. Nem egy szar szemüveg miatt.
  • [HUN]FaTaL
    #4451
    Épp a kontaktlencse miatt lett eltávolítva a kód jogosítványból (szerintem). De nem hiszem, hogy van olyan fasz, aki alig lát szemüveg nélkül mégis beül kocsit vezetni...
  • shad0w
    #4450
    akkor ez hülyeség volt szvsz. ha nem írja oda h kell szemüveg, akkor attól még nyugodtan hordhatod ha szükségét érzed. ha viszont oda van írva és mégsincs rajtad akkor simán megbüntethetnek.
    azt viszont nem tudom, h ez miként jelenik meg a jogosítványon, vagy mondjuk kontaktlencse esetén mivan, mert azt csak nem vetetik ki veled h mutasd meg. bár a fene tudja már... :)
  • szbm
    #4449
    Nem is azért írtam. hanem mert Te végre rávilágítottál arra, amiről én beszéltem, csak ezt más nem fogja fel. :)
    Amúgy meg mindegy, hogy szemüveg nélkül, vagy szemüvegben vezetek, mert az orvos mondta, hogy vezethetek nélküle is, és meg is kérdezte, hogy felírja-e hogy szemüveggel, vagy ne? Én meg mondtam neki, hogy nyugodtan írja oda.
    Ezért gondolom, hogy van valami büntetés, ha be van írva, hogy szemüveggel vezethetsz, és nélküle vezetsz, de mindegy.
  • Zsolti9014
    #4448
    nem emlékszem, hogy én ilyet írtam volna.
  • szbm
    #4447
    Mindegy, a fasz így is, úgy is én vagyok. Ez tetszik, köszönöm! :D
  • Zsolti9014
    #4446
    legalábbis az autójogász ezt írta, volt egy kérdés az említett oldalon erre irányulóan
  • [HUN]FaTaL
    #4445
    az a helyzet hogy az én jogosítványomban, de anyáméban és haveroméban sincs 01.01. kód, pedig mindannyiunk egészségügyijében benne volt hogy csak szemüveg:) tehát megint oda jutottunk hogy nincs benne a jogsiban:D (legalábbis az új kártyásban)
  • Zsolti9014
    #4444
    Nem ugyanarról a kódról beszéltek :D

    A kódok jelentése a következő: 101. I. egészségügyi csoportban alkalmas, 01. 01. szemüveg.

    Forrás: Totalcar.hu autójogász
  • [HUN]FaTaL
    #4443
    Az a helyzet hogy bármilyen jogosítványba belenézel benne van a 101:) De te még nagyobb fasz vagy mint gondoltam:)
  • Petka
    #4442
    Istenem... Az még egy dolog, hogy keménykedsz, de legalább ne faszoznád le azt, akinek igaza van.
  • Csabesz6
    #4441
    jaja.
  • Tufa
    #4440
    valószinüleg nem véletlenül kell szemüveggel vezetned, keménylegény
  • szbm
    #4439
    Igazából a legnagyobb fasz Te vagy, hogy neten ugatsz, de mindegy, bújj el szarházi, és magyarázz csak. Az a baj, hogy páran már megégették így magukat. :)
    a 01.01 korlát pedig csak a szemüvegeseknek van benne a jogsiban, ha nem hiszed, nézz utána...
  • [HUN]FaTaL
    #4438
    Nincs mit:) Én is korán kezdtem (alig voltam több mint 16,5, meg is lepődött a Kresz tanár, nem mehettem a csoporttal vizsgázni:D), de ennek az előnye is megvolt, szülinapom után 3 nappal már rutinból vizsgáztam:D
  • Firerock
    #4437
    köszönöm szépen a segítségedet
  • [HUN]FaTaL
    #4436
    A Kresz két év alatt jár le asszem, de csak 16,5 évesen kezdheted el (2008 okt. 10) és 16,75 évesen vizsgázhatsz (2009 jan 10). A rutint a kreszvizsga után rögtön kezdheted, de csak 17 évesen vizsgázhatsz belőle (2009. Ápr. 10.). :) Az EÜt meg lehet asszem csinálni bármikor, mert az SMKP vizsgákhoz is kell, amit 14 évesen már lerakhatsz :)