7955
Jogosítvány
  • Zsolti9014
    #4515
    Sok sikert!
    Tudom, nem egyszerű, de próbálj meg kikapcsolni addig, nem foglalkozni a dologgal, amíg oda nem kerülsz holnap. Kár agyalni rajta. Próbálj nyugodt maradni, én sajnos elég izgulós vagyok, bár ezt kívülről soha nem veszik észre rajtam. Próbálj nyugodt maradni, ne is várj magadtól tökéletest, azt nem a vizsgán fogja senki megmutatni, hanem sok-sok év vezetés után, sőt talán akkor sem. És meglátod, menn fog az!
    Azért mindenre figyelj majd oda, az alapvető dolgokra is, a tükörre, minden sávváltásnál, kanyarodásnál, meg egyébként is. Aztán a sebességre, ne túl lassan, de ne is lépd túl, ahogy biztonságosnak érzed.
    Szurkolunk Neked!
  • Horse sense
    #4514
    Sziasztok!

    holnap lesz a forgalmim, és hát még nem érzem magam teljesen tökéletesnek.
    Pontosabban vannak napok amikor jobban megy vannak amikor kevésbé.
    Meg szeretnék elsőre is átmenné, mert aztán utazom el és júl.22-én jövök haza.azután meg már nem akarok foglalkozni a jogsival.
    Persze,tudom, hogy hiába is kérnék jó tanácsokat, hogyan mehetnék át elsőre, ez mind csak rajtam amúlik.
    Holnap reggel 9-kor kecskeméten fogok vizsgázni.

    Köszi
  • Zsolti9014
    #4513
    örülök hogy segíthettem.
  • year
    #4512
    Ezerhála! Forza Juve! :))
  • Zsolti9014
    #4511
    ja, először a baloldali menü kresz jogszabályok pontját válaszd, utána lesz a kék sáv
  • Zsolti9014
    #4510
    ITT találtam középtől picit balra egy kék sávot lehet görgetni, ott többek közt táblák is vannak kategorizálva.
  • year
    #4509
    Üdv!

    Nem találtam sehol a neten kresz táblákat és infot róluk, vki tudna adni egy linket. előre is THX.
  • ladarevolution
    #4508
    Erre van kitalálva a piros közben külön világító zöld "jobbranyíl" .
    Ha ilyen nincs akor nem lehet, ha van akkor lehet.
  • Rincewind
    #4507
    Jah hat igen. :)

    Nem sok olyat latok. :)
  • [HUN]FaTaL
    #4506
    De kiegészítő Zöldnél ha egyenesen továbbra is zöld akkor nincs sárga:D
  • Rincewind
    #4505
    Erre van a sarga nem? :)

    En az utobbi nehany napban tobbszor is atmentem piroson, mert egyszeruen megszoktam, hogy kulfoldon lehet pirosban jobbra kanyarodni, es sajnos automatikusan csinalom itthon is. Borzaszto nagy szerencse, hogy egyszer sem kapott el a rendor.
  • [HUN]FaTaL
    #4504
    Megcsinálhatnák (bár a többi országban hogy van) hogy ha kiegészítő lámpa van kanyarodáskor akkor villogjon mielőtt pirosra vált, mert semmi info nincs meddig zöld még... Bár még ebből nem volt gond de nem egyszer mentem már így át a piroson...
  • Rincewind
    #4503
    Nyilvanvalo volt, egy kerdest megert. ^^

    Engem halalra idegesit, hogy itthon nem lehet, pedig teljesen logikus lenne. Persze sok mas is, peldaul, hogy a jelzolampakat a masik oldalra rakjak, hogy a vezetonek ne kelljen elogornyedni egy keresztezosdesnel, hogy lassa mikor valt zoldre. Sok minden idegesit, amikor itthon vezetek...
  • [HUN]FaTaL
    #4502
    Nem tudok róla sajnos:/
  • Rincewind
    #4501
    Magyarorszagon olyan nincs tervbeveve, hogy piros lampanal valo jobbra kanyarodast engedejezzek valamikor a jovoben ugye...?
  • Petka
    #4500
    Irányváltoztatás, irányjelzés

    29. § (1) Aki járművel irányt változtat (terelővonalat, az úttest szélét vagy képzeletbeli felezővonalát átlépi, forgalmi sávot változtat, másik útra bekanyarodik, főútvonalról vagy szilárd burkolatú útról letér stb.) köteles az azonos irányban vagy szemben haladó, irányt nem változtató járműveknek elsőbbséget adni.

    (2) Az irányváltoztatást - ide nem értve a körforgalmú útra történő bekanyarodást - a művelet előtt kellő időben megkezdett és annak befejezéséig folyamatosan adott irányjelzéssel kell jelezni. E rendelkezést kell alkalmazni a körforgalmú útról történő letérés esetében is. A jármű vezetője egyéb esetben (pl. útkereszteződésben kanyarodó főútvonalon való továbbhaladás esetén) is adhat irányjelzést, ha ezzel továbbhaladási irányáról a közlekedés más résztvevői számára többlettájékoztatást ad, az irányjelzés azonban megtévesztő nem lehet.

    (3) Az irányjelzést irányjelző készülékkel, ilyen készülékkel fel nem szerelt jármű esetében pedig karral vagy jelzőtárcsával kell adni, oly módon, hogy az elölről, hátulról és a megfelelő oldalról jól látható legyen.
  • Bandi 18
    #4499
    Értem mit mondasz ilyen kanyarodóban én is csak a bejáratnál szoktam pl 8-as veszprém külső. De mikor pl van a főút és balra kanyarodsz egy kanyarodóban ott végig kell. Lehet ám hogy ugyanarra gondolunk és elbeszélünk egymás mellett:D
  • [HUN]FaTaL
    #4498
    Nem jelenti azt hogy meg akarsz fordulni nem tudom milyen tévhitben élsz:) Nem mindig van járdasziget és lámpa sincs mindig:D
  • Morphin
    #4497
    Egy példa...2/A főút megy Vác felé.Én ugye fót,dundakeszi lejárónál leszoktam menni.Namost külsőből egy érintésnyi index és ki a levezetőhöz.Ott már nem kell indexelni.3irányban lehet elhagyni a lejárót...senki nem indexel a kanyarodó lejáróban, mert nemis kell...kanyarodik de sztem elég ha azt jelzed h rámész...amúgy meg nem mind1 ki mikor indexel??? legalábbis engem addig nem érdekel amíg nem veszélyeztet engem illetve mást sem.
  • Bandi 18
    #4496
    De nem ám. Nekem is úgy tanították, hogy kötelező indexelni. Szerintem ez elég fura hogy elhagyod a főutat egy index átmész a kanyarodóba ott meg lekapcsolod. Majd csak figyelmd meg az autósok nagyon nagy része használja és így a szabályos.MOndjuk lehet egyszerűbb lenne megnézni a kresz könyvben :D
  • Sanyix
    #4495
    Onnan, hogy talán előtted egy járdasziget van, egy vastag oszlopon jelzőlámpával (amin nem könnyű átmenni átlagos autóval), vagy erősen az út közepére tartasz(és szemből is jól látható a más útfestés szép fehér festékkel, bár ez sokszor teljesen kopott ebben az országban, de az más)? Ez elég feltűnő minden napszakban. Egyébként ilyen helyen ha indexelsz, azt jelenti, hogy meg akarsz fordulni(2-t balra).
  • [HUN]FaTaL
    #4494
    én meg mindig indexelek, azt se nézem hogy egyáltalán van e kinek (pl. éjszaka) ez meg a másik véglet:D
  • [HUN]FaTaL
    #4493
    Kötelező indexelni kanyarodó sávban is, szerinted pl. a szemből jövő, vagy a kisutcából kikanyarodó autó honnan tudja hogy te épp a kanyarodó sávban állsz, ha esetleg nem jár arra minden nap?
  • Morphin
    #4492
    kanyarodó főút esetében nem kell indexelni...attól h vmi felvan festve még kell indexelni, hiszen letérsz a főútról adott esetben. (hozzáteszem h én általában nem indexelek sajnos ha felvan festve vmi,rossz megszokás)
  • Miky90
    #4491
    pedig sztem is kell indexelni.alap hogy ha irányt változtatsz akkor azt jelezni kell.mondjuk és mikor tanultam vezetni majdnem ebből lett balesetem.2x2 sávos úton mentem és előztem egy kerékpárost.amikor vissza akartam térni a külső sávba indexeltem de egy autós aki meg ki akart fordulni egy kis utcából úgy értette hogy én meg be akarok kanyarodni.elég nagyot kellett fékeznem, meg az oktató is nyomta mellettem rendesen.:)csak azt nem értem mit hitt a hülye hogy majd tanuló létemre a belső sávból fogok bekanyarodni???
  • Sanyix
    #4490
    Éppen azért nem kötelező indexelni, mert fel van festve az útra hogy merre lehet menni, és a sáv helyzetéből is nyilvánvalóan látszik, és emiatt logikus is hogy nem kéne. Akkor kötelező, ha egyenesen is lehet menni abból a sávból, nem csak kanyarodni.
  • Bandi 18
    #4489
    A kanyarodó sávban kell indexelni hisz még a nyilak is fel vannak festve hogy merre mész tovább, az meg hogy le volt zárva és csak arra lehetett menni szerintem egy dolog, de lehet hogy én tévedek :)
  • Sanyix
    #4488
    Nemtudom, nemtudom ki találta ki a kreszt, és a logikát :\

    Bár ha meg akarsz fordulni akkor tényleg kell, de ez akkor nem állt fenn.
  • Morphin
    #4487
    Gratulálok! Balesetmentes vezetést...
  • Szikorszka
    #4486
    Na sikerült a vizsgám, pedig sokat bénáztam.(én tuti meghúztam volna magamat:S) Hatalmas szerencsém volt a vb-vel. :) Még ő segített, hogy hogyan parkoljak be. :D Ritka az ilyen az tuti. Végén is még csomó tanácsot adott. Hát nem semmi volt az öreg az tuti. Hatalmas respect. :)
  • ladarevolution
    #4485
    Szerintem azért az nem úgy működik h ha akar akkor megbuktat. És ha nem csinálsz semmi hibát akkor hogy buktat meg? Mond valamit h rossz volt? Te meg azt mondod h jó volt. Mindenkinek van felettese, szóvá kell rögtön tenni azt' kész.
    Amúgy nálam is rendes volt, végig se kellett menni az egész vizsgaútvonalon mer mondta kb a felénél h köszönöm megvan, mennyünk vissza. (pedig nem fizettem semmit:)
  • shad0w
    #4484
    ki mondta h kanyarodó sávban nem kell indexelni?
  • Sanyix
    #4483
    Dehogynem engem azért vágtak meg, mert kanyarodósávban, ahol csak kanyarodni lehet, nem indexeltem (ahol egyébként nem is kell), sőt a plusz még benne, hogy az egyenesen továbbhaladó sávokkal sem volt semmi, mivel arra le volt zárva az egész út :D Tökmindegy mit csinálsz, ha meg akar, meghúz.
  • Morphin
    #4482
    kivéve ha nincs meg a limit és te vagy az utolsó aznap
    kicsit deja vu érzésem van most ;) én este 6kor vizsgáztam forgalmin anno...az eredmény negatív...viszont a kövi oktato meg intézve lett nekem legalábbis szóltak neki h engem rakjon ki abbol a keretből,akit megkéne vágni...mind1 hálás vagyok annak az embernek,így is volt 1-2hibám(jobbkezesnél mindig megálltam,dehát biztosra akartam menni) amúgy a túlzott előzékenység is hiba, tehát h te megállsz annak is akinek nemkéne pff akadályozod a forgalmat lol, legalábbis pesten eléggé, vidéken már más a szitu
  • Miky90
    #4481
    sztem is a magabiztosságon múlik.ha tudsz mindent és nem félsz akkor nics miért meghúzzon.hiába a limit ha jól mész nem téged ránt meg hanem majd a következőt.
  • HiPPoNaX
    #4480
    Ismerem en is a rendszert, annyira naiv nem vagyok :D Rutinon elsore engem is megvagtak, nem fertem bele a napi limitbe, ez van. Tudtam, hogy majd legkozelebb sikerul. De pont azert, mert bizonyos szempontbol tok mindegy, hogy megis mit produkalsz, ezert ugyis csak altalanos ervenyu tanacsokkal lehet ellatni szerencsetlen vizsgazot, mint peldaul a magabiztossag (egy kello onbizalommal rendelkezo ember hamarabb fogja meg a biztost, mint egy "szurke eger", aki a levegovetelhez is engedelyt ker kb.)
  • Miky90
    #4479
    én másodikra mentem át de elöször a saját hibámból buktam meg nem a vb miatt.másodszorra nem volt tökéletes de megadta nem volt szemét.amúgy az oktatóm tudta szám alapján hogy ki lesz a vb és szólt hogy a gyalogosokra nagyon figyeljek mert az a mániája.én még azokat is átengedtem akik nem a zebrán akartak átmenni:)lehet hogy ez tetszett a vbnak és azért is adta meg.
  • Zsolti9014
    #4478
    nekem is elsőre mgevolt minden, pedig én sem fizettem senkinek a tanfolyam díjain kívül. ráadásul a rutinon meg a forgalmin is kötözködő vb-t kaptam ki.
  • Morphin
    #4477
    Én szorítok ;) hajrá...népi kína összes termése blablabla
  • Szikorszka
    #4476
    Ezért nem is élem nagyon bele magam a dolgokba. 1-re megyek hnap remélem addigra már kiéli magát a vb. :D
    Babonából nem szóltam senkinek, szal csak ti tudjátok. :D Szorítsatok! :)